Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. "Pasy" chcą uciec...

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. "Pasy" chcą uciec beniaminkom. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 21. kolejka
2021-03-12 18:00

Cracovia

1

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• Za tydzień Cracovia zagra w Gliwicach z Piastem, natomiast Śląsk podejmie we Wrocławiu drużynę Wisły Płock.

• Koniec meczu w Krakowie. Cracovia remisuje ze Śląskiem 1:1, a więc niewiele ten wynik zmienia w sytuacji obu zespołów.

• Po świetnym dośrodkowaniu Marcosa Alvareza uderzał jeden z graczy Cracovii, ale Matus Putnocky popisał się świetną interwencją!

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Cracovii do strzału doszedł Fabian Piasecki, ale jego uderzenie wylądowało wprost w rękach Karola Niemczyckiego.

• Luis Rocha z rzutu wolnego uderzył tuż nad poprzeczką bramki rywali.

• Mathieu Scalet otrzymał żółtą kartkę za faul tuż przed własnym polem karnym. Gospodarze staną przed szansą na drugą bramkę!

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• O indywidualną akcję lewą stroną pokusił się Marcel Zylla, wpadł w pole karne i dograł do Fabiana Piaseckiego, który precyzyjnym strzałem zdobył bramkę wyrównującą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Fabian Piasecki w samej końcówce meczu doprowadza do wyrównania!!!

• W końcówce spotkania to Cracovia atakuje, nie pozwala rywalom rozwinąć skrzydeł.

• Pelle van Amersfoort ostro sfaulowany przez rywala, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Mateusz Praszelik zastąpił Roberta Picha w zespole gości.

• Natomiast Sebastian Strózik zastąpił Rivaldinho.

• Dwie zmiany w zespole Cracovii. Michal Siplak zastąpił Sergiu Hancę

• Sergiu Hanca znalazł się z piłką w polu karnym Śląska, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

• Natomiast Fabian Piasecki zastąpił Lubambo Musondę.

• Dwie zmiany w szeregach Śląska Wrocław. Waldemar Sobota zastępuje Patryka Janasika

• Rivaldinho uderzył mocno z dużej odległości, ale zrobił to niecelnie.

• Niewiele zmieniło się w obrazie gry w drugiej połowie meczu. Wciąż gra toczy się głównie w środku pola, żadna z drużyn nie potrafi zdecydowanie przejąć inicjatywy.

• Rivaldinho chciał zagrać w pole karne Śląska, ale tam defensorzy gości skutecznie interweniowali.

• W drużynie Śląska Marcel Zylla pojawił się w miejsce Bartłomieja Pawłowskiego.

• Lubambo Musonda zdecydował się na sytuacyjny strzał z okolic linii pola karnego, ale dobrą interwencją popisał się Karol Niemczycki.

• Po kombinacyjnej akcji gospodarzy na strzał z dystansu pokusił się Sergiu Hanca i gracz Cracovii pięknym uderzeniem pokonał Matusa Putnockyego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Sergiu Hanca otwiera wynik spotkania w Krakowie!

• Natomiast Damir Sadiković zastąpił Jakuba Koseckiego.

• Dwie zmiany w szeregach Cracovii. Marcos Alvarez zastąpił Filipa Piszczka

• Erik Exposito ostro sfaulował rywala, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

• Bartłomiej Pawłowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Śląska przed szansą stanął Sergiu Hanca, ale jego sytuacyjne uderzenie trafiła wprost w ręce Matusa Putnockyego.

• Łukasz Bejger dośrodkował w pole karne Cracovii, ale obrońcy gości zdołali wybić piłkę.

• Sergiu Hanca ucierpiał po starciu jednym z rywali.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę stadionu w Krakowie, za moment początek drugiej części rywalizacji.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Do przerwy po bardzo bezbarwnym meczu mamy bezbramkowy remis.

• Filip Piszczek wpadł z piłką w pole karne Śląska, ale tam jeden z graczy gości zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• Cracovia przejęła inicjatywę, ale rozgrywa głównie w środku pola. Dobrze dysponowana defensywa gości nie daje rywalom na dojście do pozycji strzeleckiej.

• Po prostopadłym podaniu w pole karne Śląska bliski dojścia do piłki był Jakub Kosecki, ale uprzedził go Matus Putnocky.

• Kolejne zagranie w okolice pola karnego Cracovii nie dotarło do celu i goście stracili szansę na zdobycie bramki.

• Dzisiejsze spotkanie w Krakowie nie należy do najbardziej interesujących. Śląsk częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Jakub Kosecki pokusił się o indywidualną akcję, ale jego uderzenie powędrowało na aut.

• Po dośrodkowaniu jednego z graczy Śląska znowu zakotłowało się w polu karnym Cracovii, ale sędzia przerwał akcję gwizdkiem, oznajmiając że jeden graczy gości faulował.

• Pelle van Amersfoort został ukarany żółtą kartką.

• Robert Pich uderzył z dalszej odległości, ale Karol Niemczycki pewnie wyłapał piłkę.

• Erik Exposito zagrał w pole karne Cracovii, ale piłka wylądowała w rękach Karola Niemczyckiego.

• Matej Rodin został ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Śląsk Wrocław zaatakował prawą stroną boiska, ale Piotr Celeban został zatrzymany na wysokości pola karnego Cracovii.

• Patryk Janasik ponownie zdecydował się na strzał, ale zrobił to niedokładnie.

• Sergiu Hanca dośrodkował z rzutu rożnego, ale żaden z zawodników Cracovii nie zdołał oddać strzału na bramkę gości.

• Robert Pich pokusił się o indywidualną akcję, ale jego strzał został zablokowany.

• W odpowiedzi Bartłomiej Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, ale skończyło się identycznym efektem. Patryk Janasik uderzył niecelnie.

• Sergiu Hanca dośrodkował z rzutu wolnego, zakotłowało się w polu karnym Śląska, ale ostatecznie wszystko skończyło się bardzo niecelnym strzałem Jakuba Koseckiego.

• Rozpoczynamy pojedynek!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Krakowie, a więc za moment rozpoczniemy to widowisko.

• Ławka rezerwowych Cracovii: Hrosso (Br.), Alvarez, Diego, Fiolić, Marquez, Thiago, Sadković, Siplak, Srózik.

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Szromnik (Br.), Lewkot, Pałaszewski, Piasecki, Praszelik, Sobota, Zylla.

• Już za chwilę rozpocznie się spotkanie w Krakowie, a więc warto podać rezerwowych obu drużyn.

• W pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie lepszy okazał się Śląsk Wrocław, który na własnym stadionie pokonał Cracovię 3:1. Wtedy dwie bramki dla Śląska zdobył Erik Exposito, a jedno trafienie dołożyć Wojciech Golla. Jedyną bramkę dla Cracovii zdobył z rzutu karnego Sergiu Hanca.

• Jednak Cracovia awansowała już do półfinału Pucharu Polski. "Pasy" najpierw ograły Wartę Poznań, a później poradziły sobie z drugoligową Chojniczanką Chojnice. Jednak w lidze wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym roku.

• Oba zespoły w rozgrywkach PKO Ekstraklasy spisują się fatalnie. Cracovia w lidze nie wygrała w tym roku jeszcze meczu, natomiast Śląsk wgrał tylko z Pogonią Szczecin. W pozostałych meczach Śląsk dwa razy zremisował i trzy razy przegrał. Natomiast "Pasy" dwa razy przegrały i trzy razy zremisowały.

• Faworytem dzisiejszego spotkania w Krakowie wydaje się być Śląsk Wrocław. Wrocławianie zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu ośmiu punków. Natomiast Cracovia plasuje się dopiero na czternastym miejscu, a na swoim koncie zgromadziła zaledwie dziewiętnaście "oczek".

• Witamy! W pierwszym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia podejmie na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

02.10.2020 wroclawekstraklasa 6 kolejkaslask wroclaw cracovian/z erik expositopilka nozna gazeta wroclawskapawel relikowski / polskapress

02.10.2020 wroclaw ekstraklasa 6 kolejka slask wroclaw cracovia n/z erik exposito pilka nozna gazeta wroclawska pawel relikowski / polskapress ©Pawel Relikowski / Polskapress

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE. 21. kolejkę PKO Ekstraklasy zaczniemy przy Kałuży. Przed nami spotkanie zespołów, które są dalekie od optymalnej formy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław ONLINE

W ekstraklasie Cracovia dawno nie zwyciężyła. W tym roku jej mecze kończyły się albo remisami (trzy razy), albo porażkami (dwa razy). Ostatni podzieliła się punktami z Rakowem Częstochowa (0:0). Zdecydowanie łatwiej idzie jej w Pucharze Polski, bo w kwietniu - jako obrońca trofeum - zmierzy się w półfinale z Rakowem Częstochowa.

Cracovia musi jednak ratować ligę tu i teraz. Trener Michał Probierz twierdzi, że wiele problemów drużyny - z wynikami i grą - bierze się z kiepskiej sytuacji kadrowej. Bez względu na przyczyny fakty są takie, że Cracovia ma ledwie trzy punkty więcej od ostatniej Stali Mielec, która też w tym roku nie wygrała!

W meczu na przełamanie Cracovii trafia się Śląsk, który punktuje niewiele lepiej, a poza tym od dawna słabo spisuje się na wyjazdach. Trener Vitezslav Lavicka musi czuć się niekomfortowo po porażce z Legią Warszawa (0:1) i po czwartkowej informacji, że Jacek Magiera zrezygnował z pracy w kadrze U-19, by wrócić do piłki klubowej...

Michał Probierz, trener Cracovii: - Śląsk to stabilny, dobrze ustawiony taktycznie zespół. To zresztą charakteryzuje trenerów z Czech, a trener Vitezslav Lavicka do nich należy. Śląsk płynnie przechodzi do fazy ofensywnej, ma groźne stałe fragmenty gry, wiemy, że wymyśla różne schematy rozegrania pod konkretnego przeciwnika. Czeka nas ciężki pojedynek.

Vitezslav Lavicka, trener Śląska: - Cracovia ma swoje problemy, pamiętajmy, że zaczęła rozgrywki od pięciu minusowych punktów. To drużyna, która ma jakość. W zeszłym sezonie wygrała Puchar Polski, teraz jest w półfinale. Mecze pucharowe są dla nich dużą mobilizacją, ale nie znaczy to, że rezygnują z walki o punkty w ekstraklasie. Analizowaliśmy ich grę, dobrze zaprezentowali się przeciw Rakowowi, byli dobrze zorganizowani i na pewno możemy oczekiwać od nich dużej walki i chęci zwycięstwa przeciwko nam.

Oglądaj mecz Cracovia - Śląsk Wrocław w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Cracovia - Śląsk:
Cracovia: Niemczycki - Rapa, Rodin, Szymonowicz, Rocha - Kosecki, Dimin, van Amersfoort, Alvarez, Hannca - Rivaldinho.
Śląsk: Putnocky - Guillermo, Bejger, Tamas, Stiglec - Pawłowski, Janasik, Scalet, Pich, Musonda - Exposito.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Śląsk:
Cracovia: Pestka, Kanach, Siplak, Gardawski, Vestenicky, Jablonsky, Dytiatjew, Loshaj
Śląsk: Mączyński, Gola, Pawelec, Makowski

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Cracovia 3:1 (Ekstraklasa, 02.10.2020)
Śląsk - Cracovia 3:2 (Ekstraklasa, 25.06.2020)

Mecz Cracovia - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player+ i Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński, Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00 - zapraszamy!