PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. Miedziowi wciąż niepewni bytu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻY‬WO

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka
2023-05-13 17:30

Cracovia

0

Zagłębie Lubin

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Cracovia zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, natomiast Zagłębie Lubin u siebie zmierzy się ze Stalą Mielec.

• Oceny piłkarzy po meczu Cracovia - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):

Cracovia

• Lukas Hrosso - 4
    • Otar Kakabadze - 3
    • Cornel Rapa - 3, (Arttu Hoskonen - bez oceny)
    • Virgil Ghita - 3
    • Jakub Jugas - 3
    • Paweł Jaroszyński - 3, (Takuto Oshima - 3)
    • Jani Atanasov - 3, (Jakub Myszor - 2)
    • Karol Knap - 3
    • Michał Rakoczy - 4, (Jewhen Konoplianka - 3)
    • Mateusz Bochnak - 3
    • Patryk Makuch - 3, (Benjamin Kallman - 2)

• Sokratis Dioudis - 3
    • Mateusz Grzybek - 3
    • Aleks Ławniczak - 3
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Bartłomiej Kłudka - 3
    • Marko Poletanović - 3, (Tomasz Makowski - bez oceny)
    • Łukasz Łakomy - 4, (Arkadiusz Woźniak - bez oceny)
    • Filip Starzyński - 3
    • Damjan Bohar - 3, (Tomasz Pieńko - 3)
    • Kacper Chodyna - 4
    • Dawid Kurminowski - 4, (Martin Doleżal - bez oceny)
  • Koniec meczu w Krakowie! Zagłębie Lubin wygrywa z Cracovią 1:0!

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu Lubin. Arkadiusz Woźniak zmienił Łukasza Łakomego.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Jewhen Konoplianka świetnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Karola Knapa, ale ten główkował minimalnie niecelnie!

• Znakomity kontratak Zagłębia, Kacper Chodyna dostał piłkę w polu karnym Cracovii, wyłożył piłkę do Łukasza Łakomego, a ten wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Zagłębie obejmuje prowadzenie po trafieniu Łukasza Łakomego!!!

• Wymuszona zmiana w Cracovii. Arttu Hoskonen zmienił prawdopodobnie kontuzjowanego Cornela Rapę.

• Natomiast Tomasz Makowski pojawił się w miejsce Marko Poletanovića.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Martin Doleżal zmienił Dawida Kurminowskiego

• Łukasz Łakomy ponownie uderzył z dystansu, ale ponownie świetnie interweniował Lukas Hrosso.

• Aleks Ławniczak został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu.

• W ostatnich minutach Zagłębie utrzymuje się przy piłce, Cracovia nie kwapi się do frontalnych ataków.

• Natomiast Jakub Myszor pojawił się w miejsce Jani Atanasova.

• Kolejne dwie zmiany w barwach gospodarzy. Jewhen Konoplianka zmienił Michała Rakoczego

• Oskrzydlająca akcja gości, ale dośrodkowanie w pole karne "Pasów" okazało się bardzo nieudane.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Tomasz Pieńko zmienił Damjana Bohara.

• Natomiast Benjamin Kallman pojawił się w miejsce Patryka Makucha.

• Dwie zmiany w Cracovii. Takuto Oshima zmienił Pawła Jaroszyńskiego.

• Otar Kakabadze ruszył z akcją indywidualną, ale został łatwo zatrzymany.

• Cracovia powoli zaczyna dochodzić do głosu. Teraz nieudane dośrodkowanie w pole karne "Miedziowych".

• Kacper Chodyna ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Goście naciskają coraz bardziej. Teraz Łukasz Łakomy uderzył z dystansu, ale bramkarz świetnie interweniował!

• Dawid Kurminowski wpadł z piłką w pole karne Cracovii, minął rywala, uderzył na bramkę, dobrze interweniował Lukas Hrosso, ale do futbolówki dopadł jeszcze Damjan Bohar i trafił w słupek!

• W drugiej połowie to Zagłębie ma więcej z gry. Goście starają się przejąć inicjatywę.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Michał Rakoczy ostro sfaulował rywala w środku pola, ale obyło się bez żółtej kartki.

• Ostatnie minuty meczu mniej emocjonujące. Po obu stronach dominuje duża niedokładność i szarpana gra.

• Cracovia odebrała piłkę w środku pola, Patryk Makuch zdecydował się na strzał z dystansu, ale także uderzył niecelnie.

• Odpowiedź Zagłębia, Łukasz Łakomy oddał strzał z dystansu, ale futbolówka powędrowała obok bramki.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości bez zagrożenia.

• Bartosz Kopacz został ukarany żółtą kartką za faul blisko własnego pola karnego.

• Powoli Zagłębie zaczyna dochodzić do głosu. Próba prostopadłego podania, ale Kacper Chodyna nie zdołał opanować piłki.

• Zagłębie nie istnieje w ostatnich minutach. Teraz dobry strzał oddał Karol Knap, ale skutecznie interweniował Sokratis Dioudis.

• Michał Rakoczy wpadł z impetem w pole karne Zagłębia, minął rywala i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany.

• Kolejny rzut rożny dla Cracovii, ale wykonanie tak jak wcześniej.

• Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Zagłębia zupełnie nieudana.

• Złe dośrodkowanie w pole karne gości, ale do piłki dopadł jeszcze Michał Rakoczy, który oddał strzał, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Kolejne zagranie w pole karne "Miedziowych", ale pewnie interweniował Sokratis Dioudis.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Zagłębia zupełnie nieudane.

• Próba prostopadłego podania w pole karne Zagłębia, ale do piłki nie dopadł żaden z graczy Cracovii.

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Aleksa Ławniczaka, ten zgrał do Bartosza Kopacza, który oddał celny strzał, ale świetnie interweniował Lukas Hrosso!

• Michał Rakoczy pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala i oddał strzał, który powędrował obok bramki gości.

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Krakowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Zagłębia Lubin:

• Tak prezentuje się skład Cracovii na dzisiejszą rywalizację:

• Rozjemcą dzisiejszego meczu będzie Łukasz Kuźma z Białegostoku. Ten arbiter prowadził obu zespołom po dwa razy i bilans wydaje się być na remis. Zarówno Cracovia jak i Zagłębie Lubin jeden z tych meczów wygrała, a drugi przegrała.

• Jesienią Cracovia wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:0 po bramkach Benjamina Kallmana i Patryka Makucha. Gol, który ustalił wynik rywalizacji padł w samej końcówce meczu w Lubinie.

• Natomiast sytuacja Zagłębia Lubin bardzo się skomplikowała po zwycięstwie Śląska Wrocław nad Wisłą Płock. "Miedziowi" mają już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i w przypadku dzisiejszej porażki zrobi się naprawdę gorąco. Jednak Zagłębie ostatnio również prezentuje niezłą formę. W trzech ostatnich meczach Zagłębie zdobyło aż siedem punktów, mimo to wciąż jest bliskie spadku z ligi.

• Cracovia jest już w bezpiecznej sytuacji. "Pasy" utrzymały się w lidze, ale chcą walczyć o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu, a wielu zawodników za pewne powalczy jeszcze o lepsze kontrakty. Co prawda przed tygodniem Cracovia została rozbita przez Lecha Poznań 0:3, ale trzy wcześniejsze mecze to dwa zwycięstwa i remis, więc wydaje się, że podopieczni Jacka Zielińskiego są w dobrej formie.

• Stadion przy ulicy Kałuży gotowy do dzisiejszej rywalizacji.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 32. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia na własnym stadionie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Cracovia - Zagłębie LIVE! Miedziowi wciąż niepewni bytu

Cracovia - Zagłębie LIVE! Miedziowi wciąż niepewni bytu ©Andrzej Banas

Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE. "Pasy" postarają się o rehabilitację za srogie lanie w Poznaniu. Z kolei goście legitymują się serią dwóch zwycięstw z rzędu, ale nadal nie są pewni ligowego bytu. Początek meczu w sobotę o godzinie 17:30. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Cracovia - Zagłębie na żywo w telewizji i internecie. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin ONLINE

Ekipa Jacka Zielińskiego może już zapomnieć o grze w europejskich pucharach. W zeszłej kolejce poniosła dotkliwą porażkę 0:3 z Lechem przy Bułgarskiej. Aktualnie do poznaniaków traci dziesięć punktów, a do zdobycia w tym sezonie zostało ich ledwie dziewięć.

Nastroje poprawiły się za to w Lubinie. W arcyważnym meczu Zagłębie w Gdańsku pokonało Lechię 3:1 i na sześć punktów oddaliło się od strefy spadkowej. Przy okazji Miedziowi sprawili, że zespół prowadzony przez Davida Badię oficjalnie spadł z najwyższego szczebla. Drużyna Waldemara Fornalika w końcu złapała wiatr w żagle, bo wcześniej wygrała na własnym stadionie z Widzewem 2:0.

Spotkanie w roli arbitra głównego poprowadzi Łukasz Kuźma z Białegostoku. Za VAR odpowiedzialni będą Tomasz Wajda oraz Marcin Borkowski. W pierwszej rundzie Cracovia zwyciężyła w Lubinie 2:0 po trafieniach Benjamina Källmana oraz Patryka Makucha.

Atrakcją meczu będzie akcja "Teddy Bear Game", przeniesiona ze spotkań hokejowych. Po pierwszej zdobytej przez Cracovię bramce kibice rzucą na murawę pluszowe maskotki, które trafią później do chorych dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: Wierzę, że to się nie powtórzy, bo dostać trzy bramki z kontry w Poznaniu z Lechem, to nie zdarza się często. Musimy się z tym uporać. Zagłębie to zbilansowany zespół, który trener Waldemar Fornalik na pewno dobrze przygotuje. Będą mocno zdeterminowani, ale z naszej strony determinacja też będzie duża, bo chcemy zagrać na dobrym poziomie i odnieść zwycięstwo.

Damjan Bohar, zawodnik Zagłębia: Cracovia to bardzo mocny zespół, grają piłkę, która może się podobać i nie zmienia tego faktu nawet ostatnia przegrana z Lechem. My jednak też znamy swoją wartość i wiem, że jeśli zagramy tak jak drugą połowę w Gdańsku to nie mamy się czego bać i spokojnie jesteśmy w stanie wrócić do Lubina z trzema punktami.

Nie zagrają w meczu Cracovia - Zagłębie Lubin:

Cracovia: Mathias Hebo Rasmussen, Kamil Pestka, David Jablonski (urazy). Zagłębie: Luis Mata, Mateusza Bartolewskie (urazy)

Mecz Cracovia - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Cracovia - Zagłębie w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje duet Robert Skrzyński - Michał Trela. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Cracovia - Zagłębie Lubin CANAL+ SPORT