FC Barcelona

1

Athletic Bilbao

1

• Za obydwa mecze Superpucharu Hiszpanii dziękuje bardzo Adam Wielgosiński, dobrej nocy!

• Blisko 30 lat czekali na wygranie pucharu i zrobili to! Athletic Bilbao zwycięzcą Superpucharu Hiszpanii!

• Na boisku nudy, arbiter dolicza trzy minuty.

• Kike Sola ostro wszedł w nogi Javiera Mascherano, za co wyleciał z boiska.

• Mikel Rico, który wrócił po kontuzji, zmienił Benata Etxebarrię.

• Bohater tego dwumeczu, Aritz Aduriz, opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Kike Sola.

• Barca bez ambicji, bez umiejętności, grają, jakby to oni wygrywali.

• Długa piłka w kierunku Aduriza, Mathieu zepsuł pułapkę ofsajdową, obrońcy Barcy tylko patrzyli, jak Aduriz na raty pokonuje Bravo.

• Aduriz zapewnia puchar Athleticowi!!! 1-1!!!

• Luis Suarez huknął lewą nogą, jednak piłka minęła okienko bramki Iraizoza.

• Kompletnie siadł ten mecz, Barca nie może, Bilbao średnio potrafi.

• Za Pedro wchodzi na murawę Munir.

• Sandro wchodzi za Ivana Rakiticia.

• Elustondo zmienia Etxeitę.

• Sprzeczka Aduriza z Bravo, jednak obyło się bez rękoczynów czy kartek.

• Bilbao znakomicie zagęszcza środek pola, czerwona kartka zakończyła emocje w tym meczu.

• Benat z kartką za faul.

• Aritz Aduriz ukarany kartką.

• Rakitić był trzy metry od bramki nie trafił w nawet jej światło.

• Zabrakło szczęścia Barcelonie. Pedro już był z piłką za plecami bramkarza, ale trafił w obrońcę.

• Pique wyleciał z boiska za pyskówki z arbitrem.

• A w Katarze mecz swoich byłych kolegów z drużyny ogląda Xavi.

• Celny strzał Javiego Eraso, jednak zbyt lekki, by mógł zagrozić Bravo.

• Groźny wypad Pedro, jednak arbiter boczny sygnalizuje spalonego.

• Barca bawi się pod swoim polem karnym, piłkę przejmuje Athletic, dośrodkowanie Susaety niecelne.

• Ciekawy obrazek, Gerard Pique od dobrej minuty stoi pod bramką rywala.

• Barcelona spokojnie rozgrywała piłkę, jednak wszystko zostało przerwane faulem Luisa Suareza.

• Pierwszy stały fragment gry w drugiej części gry. Rakitić niecelnie bił rzut rożny.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Piłkarze obu ekip wybiegli już na murawę.

• Barca odrobiła ćwiartkę straty z Bilbao. Wracamy za kwadrans.

A tak strzelał Leo Messi:

• ...a Pedro go szarpał. Obydwaj oczywiście otrzymali po kartce.

• Gorka Iraizoz przytrzymywał piłkę w siatce po tym, jak wpuścił gola...

• Wrzutka Rakiticia, Suarez zgrywa na trzeci metr do Messiego, ten nie mógł tego zmarnować.

• LEO MESSI! 1-0 dla Barcelony!

• Javi Eraso ukarany kartką za ciągnięcie za koszulkę Andresa Iniesty.

• Eraso mógł skończyć ten dwumecz! Pedro na wysokości trzydziestego metra od własnej bramki podawał za plecy Mathieu, Eraso wyszedł sam na sam, huknął i trafił w boczną siatkę.

• Bilbao świetnie radzi sobie z akcjami Barcy. Defensorzy "Lwów" co i rusz przerywają groźne podania.

• Dośrodkowanie z prawej flanki, Iniesta wybija piłkę na wiwat.

• Messi uderza z wolnego, piłka ponad poprzeczką.

• Kartka dla Bovedy za faul przed własnym polem karnym.

• Ojojoj, centra po ziemi, piłka leci w stronę Pedro, ten nie trafił w piłkę. Gdyby nie ścięgna, więzadła i tym podobne, noga z pewnością poleciałaby za stadion.

• Okres dosyć nieregularnej gry, sporo wyrzutów z autu.

• Andres Iniesta zaczął drybling na lewym boku pola karnego, ale dobra interwencja obrońców sprawiła, że od bramki zacznie Gorka Iraizoz.

• Athletic bardzo mądrze utrzymuje się przy piłce na połowie Barcelony, nabijając co chwila przeciwników. A sekundy uciekają...

• Obrona Bilbao po raz kolejny rozklepana, ale znowu zabrakło Barcelonie wykończenia.

• Zabawa Barcy w polu karnym mogła się skończyć golem dla gości, w porę wybił piłkę Claudio Bravo.

• Składna akcja Barcy, górna piłka Iniesty do Messiego za mocna, od bramki zacznie Iraizoz.

• Po raz kolejny Luis Suarez złapany na spalonym.

• Ivan Rakitić faulowany w środkowej strefie, rzut wolny.

• Tym razem rzut rożny dla Bilbao, dośrodkowanie Benata wybite przez obrońców ekipy Luisa Enrique.

• Pedro szarżował na lewej flance, ale za nim biegło aż siedmiu piłkarzy Athleticu. Dośrodkowanie Pedra zablokowane, rzut rożny dla Blaugrany.

• Znowu blisko Barca! Dośrodkowanie z rogu, Pique trafia w poprzeczkę!

• Barcelona bliska zdobycia gola! Obrońca w ostatniej chwili zdjął piłkę Suarezowi, który wybiegał sam na sam.

• Barca spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, ale kiedy tylko przekracza linię środkową, Athletic od razu rzuca się do odbioru.

• Teraz piłka za plecy defensorów Barcy, Benat na spalonym.

• Pierwsza długa piłka za plecy obrońców Bilbao, Luis Suarez na spalonym.

• Pierwszy gwizdek, zaczynamy!

• Piłkarze już są w tunelu, za moment pierwszy gwizdek.

• Barcelona nie tak dawno, bo ponad dwa lata temu, w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrała na wyjeździe 0-2 z AC Milanem. Do meczu rewanżowego nikt w LM nie odrobił dwubramkowej straty. W rewanżu Barca rozbiła 4-0 Włochów i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek.

• Podstawowe składy widoczne są po lewej stronie. Ławka rezerwowych Barcelony: Ter Stegen, Bartra, Rafinha, Vermaelen, Roberto, Munir, Sandro. Ławka rezerwowych Athleticu: Lekue, Elustondo, Sola, Herrerin, Rico, Axetxe, Sabin.

• Piłkarze Barcy już przed 20 byli na Camp Nou.

• Dziś Barca staje przed zadaniem wręcz niemożliwym. W pierwszym meczu Athletic pokonał Katalończyków 4-0, ale kto ma odrobić straty, jak nie Barcelona, która ma na swoim koncie kilka remontad, ale o tym później.

• Dobry wieczór! Zaczynamy relację na żywo z rewanżowego starcia Superpucharu Hiszpanii. Barcelona zagra z Athletikiem Bilbao.