Liga hiszpańska. FC Barcelona - Espanyol ONLINE. Lewandowski wraca do gry. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

FC Barcelona

1

Espanyol Barcelona

1

• Mecz zmarnowanych szans. Zarówno gospodarzy, jak i... Antonio Mateu Lahoza. PIłkarze Xaviego mieli sporo okazji, by podwyższyć prowadzenie, ale odpuścili. Marcos Alonso najpierw strzelił bramkę a potem sprokurował rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany, czyli Joselu. Później wkradł się Lahoz (przepraszam - chaos) i od tego momentu widowisko zeszło na dalszy plan.

Obu nadchodzący rok był lepszy niż ten odchodzący oraz "wyczyn" hiszpańskiego arbitra. Tego życzę wszystkim śledzącym tę relację oraz sobie.

Następne relacje w GOL24.pl już w przyszłym roku. Życzę wszystkim szampańskiej imprezy.

• Alvaro Fernandez łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Julesa Kounde.

Antonio Mateu Lahoz spogląda na zegarek i gwiżdże po raz ostatni. FC Barcelona remisuje z Espanyolem (1:1). Na bramkę Marcosa Alonso odpowiedział - po przerwie - Joselu z rzutu karnego

• Po dośrodkowaniu Robert Lewandowski uderza głową tuż obok bramki! Po drodze był jeszcze rykoszet - rzut rożny z piłką meczową!

• Xavi nie wytrzymał. Krzyczał coś w stronę arbitra, który zupełnie nie panuje nad meczem. I... ogląda żółtą kartkę.

• Javi Puado upomniany żółtą kartką za skoszenie Ousmane'a Dembele.

• (Poza boiskiem) Żółtą kartką upomniany Raphinha.

• Ruben Sanchez zmienia Oscara Gila.

• Na solową akcję zdecydował się Ousmane Dmebele. Ograł na "zamach" dwóch rywali, po czym uderza z pola karnego wysoko nad bramką.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne i zdecydowane piąstkowanie Marca-Andre ter Stegena. To zapoczątkowało akcję Barcelony, ale Ferrran Torres został powstrzymany.

• Nie trzeba przypominać, że Antonio Mateu Lahoz sędziował na Mundlalu m.in. mecz Holandia - Argentyna

• Joselu uderza przewrotką obok bramki gospodarzy. Piłka odbiła się jeszcze od Marcosa Alonso i przekroczyła linię końcową.

• Antonio Mateu Lahoz dolicza 9 minut do drugiej połowy.

• Aleix Vidal zmienia Briana Olivana.

• Simo Keddari zmienia Martina Braithwaite'a...

• Alvaro Fernandez ratuje swoich kolegów przed utratą drugiego gola! Najpierw broni strzał Andreasa Christensena, a po chwili - jak wyciągnął się jak struna - odbija uderzenie Roberta Lewandowskiego głową z kilku metrów!

• Antonio Mateu Lahoz ANULUJE kartkę Leandro Cabrery!

• Antonio Mateu Lahoz biegnie do monitora VAR! Chce obejrzeć tę sytuację, czy Leandro Cabrera "zasłużył" na bezpośrednią czerwoną kartkęFC Barcelona - Espanyol

• ... a za Sergiego Roberto pojawia się Jules Kounde.

• Alex Balde zmienia Frenkiego de Jonga...

• BEZPOŚREDNIA CZERWONA KARTKA DLA VINICIUSA SOUZY ZA FAUL. Poturbowany został Robert Lewandowski.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Jordiego Alby!

Antonio Mateu Lahoz nie panuje nad meczem. Nie pierwszy raz.

• ... Pedri za faul...

• .... Ferran Torres za próbę wymuszenia stałego fragmentu gry...

• ... upomniani zostali także: Edu Exposito za niesportowe zachowanie...

• ... żółta kartka dla Viniciusa Souzy za niesportowe zachowanie...

• Sędzia wkracza kolejny raz do akcji z kartkami. Doszło do spięcia między Jordim Albą a Viniciusem Souzą. Kartka dla pierwszego z wymienionych ...

• Zdaniem Antonio Mateu Lahoza Marcos Alonso faulował JoseluJoselu i Marcos AlonsoJoselu i Marcos Alonso

• JOSELU NIE MYLI SIĘ!!

Spokojnie podbiegł do piłki, którą posyła do siatki płaskim uderzeniem w środek bramki! Zmylony Marc-Andre ter Stegen rzucił się w stronę lewego słupka!

• Antonio Mateu Lahoz nie ma wątpliwości - rzut karny dla Espanyolu! Marcos Alonso faulował Joselu!

• Pokazał się teraz Martin Braithwaite. W ostatniej chwili uprzedził go w polu karnym Andreas Christensen.

• Minuta ciszy na cześć Pele przed rozpoczęciem meczu

• Ousmane Dembele urwał się prawą stroną, przez co ożywiły się trybuny Camp Nou. Dośrodkowanie jednak zostało zablokowane. Po rzucie rożnym Ferran Torres uderza obok bramki.

• Robert Lewandowski cofnął się na 30. metr. Podaje na lewą stronę do Jordiego Alby, którego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Oscara Gila. Jeszcze okazję miał Pedri, lecz jego rajd został przerwany przed polem karnym.

• 88 095 widzów na Camp Nou.

• ... a za Ansu Fatiego ma murawie melduje się Ferran Torres.

• Ousmane Dembele zmienia Raphinhę...

• Robert Lewandowski wypuszcza prostopadłym podaniem rozpędzonego Ansu Fatiego. Zdecydowanym wślizgiem i wybiciem sytuację wyjaśnia wychodzący z bramki Alvaro Fernandeza.

• ... a za Nico Melameda pojawia się Javi Puado.

• Edu Exposito zmienia Fernando Calero...

• Po dośrodkowaniu Marcosa Alonso Robert Lewandowski wyskakuje najwyżej do górnej piłki. Uderza głową minimalnie obok dalszego (prawego) słupka!

• Fernando Calero upomniany żółtą kartką. W zapaśniczym stylu powalił Frenkiego de Jonga.

• A teraz Brazylijczyk pognał prawą stroną. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Sergi Darder podaje w pole karne do Joselu. Odskoczyła mu piłka, z czego skorzystał Raphinha, wybijając za linię boczną.

• Sergio Busquets zmienia Gaviego, który sygnalizował problem uniemożliwiający dalszą grę.

• Nico Melamed uderza zza linii 16. metra. Został zablokowany.

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek do Marcosa Alonso. Ten głową zgrywa na drugą stronę pola bramkowego do Ansu Fatiego, który nie "zamknął" akcji!

• Vinicius Souza fauluje wybiegającego na wolną pozycję Roberta Lewandowskiego. Ten miał uwagi w stronę sędziego, ale szybko opamiętał się. Ma w pamięci mecz z Osasuną, który szybko opuścił za dyskusje z arbitrem.

• Drugą połowę zaczynają piłkarze Espanyolu! Od razu laga na Joselu, który zgrywa głową do... Marca-Andre ter Stegena.

• Wracamy na Camp Nou, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 15. kolejki Primera Division między "Dumą Katalonii" a Espanyolem. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. FC Barcelona prowadzi (1:0) z Espanyolem po bramce Marcosa Alonso.

• Pedri za bardzo "wbiegł" pod piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Posłał ją wysoko nad bramką.

• Zdecydowane wejście Fernando Calero w Gaviego. Kartki nie ma; do bramki Espanyolu ok. 25 metrów.

• Alvaro Fernandez "wypluł" piłkę po uderzeniu Raphinhi z linii 16. metra. Nie było nikogo, kto z bliska posłałby ją do pustej bramki!

• Kolejne za mocne zagranie na lewą stronę do Ansu Fatiego.

• Nie było zagrożenia po rzucie rożnym.

• Nico Melamed dostaje piłkę w okolicy lewego narożnika pola karnego. Przekłada ją do prawej nogi, po czym uderza w stronę dalszego dolnego rogu! Gdyby nie rykoszet od Andreasa Christensena, to wpisałby się na listę strzelców!

• Żółtą kartką upomniany teraz Leandro Cabrera za faul taktyczny. To już czwarta kartka w tym meczu.

• ... i "żółtko" na koncie Briana Olivana.

• W polu karnym doszło do przepychanki - także słownej - między Gavin a Brianem Olivanem. Sędzia Antonio Mateu Lahoz wkracza do akcji! Gavi z żółtą kartką...

• [WIDEOO] 7. MINUTA. GOL MARCOSA ALONSO

• Jordi Alba ogrywa z "siatką" Oscara Gila tuż przed linią 16. metra. Podobało się to kibicom, którzy jeszcze "widzieli" faul. Po chwili dośrodkowanie Jordiego Alby zablokowane - rzut rożny.

• Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką Marca-Andre ter Stegena. Z piłką chciał zabrać się Ansu Fati, ale za koszulkę złapał go Brian Olivan. Tutaj kartki nie było.

• Ansu Fati upomniany żółtą kartką za uderzenie Oscara Gila ręką w twarz.

• Raphinha! Ruszył w tempo do prostopadłego podania Gaviego i w polu karnym jego strzał blokuje wślizgiem Brian Olivan!

• Mocne dośrodkowanie Marcosa Alonso w pole karne. Piłki nie sięgnął Robert Lewandowski, ale za plecami był Ansu Fati. Ten uderza wolejem wysoko nad bramką

• 28. grudnia - 32. urodziny. 31. grudnia - pierwszy gol w barwach Barcelony

• Przeciągnięte dośrodkowanie z prawego narożnika, ale Jordiemu Albie udało się opanować piłkę przed linią boczną boiska na lewej strony. Mocno wstrzelił ją w pole bramkowe i centymetrów brakowało Marcosowi Alonso, by po raz drugi dzisiaj skierował ją do siatki Espanyolu!

• Sergi Roberto podłączył się prawą flanką do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Briana Olivana. Rzut rożny dla piłkarzy Xaviego.

• Gospodarze bez trudu radzą sobie z dośrodkowaniem.

• Prawą stroną próbował przedrzeć się Martin Braithwaite. Nieprzepisowo powstrzymał Frenkie de Jong. Rzut wolny ok. 30 metrów od bramki "Dumy Katalonii"; kartki nie ma.

• Dobre dośrodkowanie z bocznego sektora w pole karne. Strzał głową Roberta Lewandowskiego bez trudu broni Alvaro Fernandez.

• Nie wyszło lewą, to prawą stroną próbował Raphinha. Dzięki rykoszetowi od nogi Leandro Cabrery jego strzał mija bramkę.

• Gospodarze idą za ciosem! Ansu Fati dostaje piłkę na lewej stronie "szesnastki". Przekłada ją do prawej nogi, po czym posyła ją kilka metrów od dalszego spojenia.

• Odchodzące dośrodkowanie z lewego narożnika w pole bramkowe. Tam główkował w stronę dalszego słupka Robert Lewandowski, skąd Andreas Christensem głową zgrał piłkę do Marcosa Alonso, by ten z bliska posłał ją do siatki!

• GOL DLA BARCELONY! MARCOS ALONSO!!!

• Gavi dostaje bardzo dobre podanie od Jordiego Alby! Znalazł się na pozycji nr 9, ale źle przyjął piłkę i nieczysto uderzył z pola karnego. Jeszcze po drodze był rykoszet - rzut rożny.

• Mocne zagranie Andreasa Christensena na lewą stronę do Ansu Fatiego. Zdecydowanie za wysoka piłka do skrzydłowego i atak gospodarzy spalił na panewce.

• Antonio Mateu Lahoz gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona legendarnego PelePele

• Obie drużyny wychodzą na murawę Cam Nou! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Co z pauzą napastnika Barcelony w kolejnych meczach? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero po kolejnym werdykcie sądu. Lewandowski będzie musiał pauzować przynajmniej w jednym meczu, gdyż taka jest regulaminowa kara po obejrzeniu przez zawodnika czerwonej kartki. Zastanawiające jest jednak całkowite zniesienie kary, akurat w tym momencie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Komisja będzie kazała pauzować Polakowi z dużo lepszym rywalem niż Espanyol.

• Do nagłego zwrotu akcji doszło w przeddzień meczu. Robert Lewandowski początkowo miał nie wystąpić w derbowym spotkaniu przez to, że został ukarany czerwoną kartką w meczu z Osasuną przed mundialem. Jego kara została zwiększona do trzech spotkań, dlatego "Lewy" mógł zapomnieć też o pojedynku z Atletico Madryt oraz Getafe.

• Espanyol Barcelona - skład

• FC Barcelonę i Roberta Lewandowskiego czeka ostatni mecz w 2022 roku. Terminarz La Liga był dla fanów hiszpańskiego futbolu bardzo łaskawy - mecz derbowy z Espanyolem zawsze budzi ogromne emocje. "Biało-Niebiescy" to jeden z największych wrogów Dumy Katalonii, dlatego możemy spodziewać się, że na boisku będą lecieć iskry.

• FC Barcelona - skład

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Odliczając czas do Sylwestra zaglądamy do Hiszpanii, gdzie trwa 15. kolejka Primera Division. Za 25 minut dojdzie do derbów Barcelony - "Duma Katalonii" zmierzy się z popularnymi "Papużkami", czyli Espanyolem!

Spotkanie poprowadzi Antonio Mateu Lahoz...

©EAST NEWS

Rozgrywki ligowe powoli wracają do gry po przerwie na mundial. Przełom grudnia i stycznia oznacza, że możemy obserwować zmagania w Premier League, Ligue 1 oraz lidze hiszpańskiej. 31 grudnia swój ostatni mecz w 2022 roku zagra najlepszy polski zawodnik - Robert Lewandowski. Jego przeciwnikiem będzie Espanyol. Spotkanie z lokalnym rywalem zawsze zwiększa temperaturę meczu.

©EAST NEWS

FC Barcelona - Espanyol ONLINE

- Robert Lewandowski będzie mógł jutro zagrać przeciwko Espanyolowi po tym, jak Sąd Centralny w Madrycie zatwierdził środek zapobiegawczy wobec sankcji nałożonej przez TAD (Administracyjny Sąd Sportowy) - głosi komunikat opublikowany przez kataloński klub.

Przewidywane składy na mecz FC Barcelona - Espanyol
Barcelona: Ter Stegen - Balde, Christensen, E. Garcia, Alba - De Jong, Busquets, Pedri - Dembele, Fati, Lewandowski.
Espanyol: Lecomte - Olivan, Cabrera, Calero, Gil - Exposito, Souza, Darder - Puado, Braithwaite, Joselu

Nie zagrają w meczu FC Barcelona - Espanyol:
Barcelona: brak
Espanyol: Bare, Gomez, Gori, Pedrosa

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Espanyol - FC Barcelona 2:2 (13.02.2022, Liga hiszpańska)
FC Barcelona - Espanyol 1:0 (20.11.2021, Liga hiszpańska)

Mecz FC Barcelona - Espanyol TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 14:00 w GOL24 - zapraszamy!