Francja

2

Holandia

1

• Holandia momentami mogła dawać nadzieję swoim kibicom, ale jednak nie dali rady Mistrzom Świata. To dopiero początek Ligi Narodów i emocji będzie jeszcze sporo!

• Koniec! Francja wygrywa z Holandią 2:1!

• Jeszcze Ruud Vormer miał dogodną okazję, ale Areola wychodzi z bramki i wyłapuje piłkę.

• Didier Deschamps także wykorzystuje swój limit zmian. Ousmane Dembele zmienia Oliviera Giroud.

• Luuk de Jong wchodzi w miejsce Ryana Babela.

• Bardzo dobre prostopadłe podanie w stronę Vommera, który został zablokowany. Holandia walczy do końca, ale będzie bardzo ciężko.

• Zmiana także w Holandii. Kenny Tete zmieniony przez Daryla Janmaata.

• Steven N'Zonzi wchodzi, a schodzi Antoine Griezmann.

• Benjamin Pavard zostaje ukarany żółtym kartonikiem.

• Gerorgino Wijnaldum schodzi z boiska, a melduje się na nim Ruud Vormer.

• Benjamin Mendy dograł idealnie w pole karne, gdzie Oliver Giroud wyprzedził Van Dijka i znakomitym strzałem z woleja pokonuje Cilessena!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Olivier Giroud!

• Ależ teraz goście mają świetny moment! Teraz Memphis Depay ograł obrońcę gospodarzy jak dziecko, a później oddał bardzo mocny strzał w stronę bramki! Zabrakło bardzo niewiele!

• Co się odwlecze to nie uciecze! Przed chwilą Georginio Wijnaldum zmarnował 100% okazję, a minutę później Ryan Babel z tej samej odległości pakuje piłkę do siatki! Alphonse Areola nie miał szans i Holandia wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ryan Babel doprowadza do remisu!

• Georginio Wijnaldum wpadł w pole karne Francji, lecz nie trafia w światło bramki z 3 metra! Ale było blisko!

• Benjamin Mendy dograł piłkę w pole karne, ale tam Kylian MBappe nie dał rady opanować futbolówki.

• Benjamin Mendy wchodzi na boisko w miejsce Lucasa Hernandeza.

• Antoine Griezmann próbował zaskoczyć bramkarza Holandii strzałem z 30 metrów. Zabrakło jednak sporo...

• Oliver Giroud został bardzo mocno zaatakowany przez rywala. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

• Antoine Griezmann zostaje ukarany żółtą kartką.

• Alphonse Areola spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Depaya. Holendrzy nie potrafią zagrozić rywalowi.

• Indywidualna akcja Mbappe, tylko że strzał młodego napastnika PSG ląduje gdzieś wysoko w trybunach.

• Kylian Mbappe był na spalonym i Francja traci posiadanie.

• Czas na drugie 45 minut!

• Francuzi prowadzą 1:0, a to i tak najłagodniejszy wymiar kary. Mistrzowie Świata kontrolują przebieg tego meczu, przy tym nie przemęczając się. Czy Holandia da radę wyrwać choćby punkt gospodarzom?

• Koniec pierwszej części meczu.

• Oliver Giroud dochodzi do strzału głową, ale robi to na tyle nieporadnie, że nie było szans zagrożenia bramki Holandii.

• Kylian Mbappe znowu wyprzedził defensorów rywala, tylko że tym razem Jasper Cilessen wychodząc z bramki ratuje swój zespół!

• Griezmann niedokładnie podaje do Mbappe i młody Francuz został wyprzedzony przez Van Dijka.

• Fatalna strata Tete, który musiał ratować się faulem. Cud, że nie skończyło się to karą indywidualną dla gracza Holandii.

• Memphis Depay zakręcił defensorami rywala i dał się sfaulować! Teraz Oranje będą mieć świetną okazję!

• Griezmann bardzo dobrze dograł, prosto na głowę Umtitiego, ale Jasper Cilessen był na posterunku!

• Faul tuż pod polem karnym Holandii! Francuzi będą mieć świetną okazję na podwyższenie prowadzenia.

• Lucas Hernandez w znakomity sposób podłączył się do akcji ofensywnej! Zabrakło tylko trochę dokładności w przyjęciu!

• Tragiczna postawa defensywna gości. Matuidi doszedł do piłki, dograł ją w pole karne, a Kylian Mbappe z najbliższej odległości wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Kylian Mbappe otwiera wynik meczu!

• Kylian Mbappe wyprzedził Van Dijka, tylko że później w jego strzale zdecydowanie zabrakło siły.

• Daley Blind spokojnie interweniuje przy akcji rywala. Benjamin Pavard podłączył się do akcji ofensywnej.

• Quincy Promes oddał bardzo dobry strzał i piłka mija bramkę o dosłownie kilka centymetrów!

• Pierwsza okazja Francuzów. Griezmann dośrodkował na głowę Varane, ale stoper Realu nie trafia w światło bramki.

• Alberto Mallenco zagwizdał po raz pierwszy!

• Czas na hymny obu Państw!

• Skład Holandii jest bardzo młody. Większość tego złotego pokolenia skończyło już swoje kariery. Brakuje Robina Van Persiego, Arjena Robbena czy Wesleya Sneijdera, który został pożegnany w czwartek po meczu z Peru.

• Francuzi już rozegrali swój pierwszy mecz w Lidze Narodów. Po niezłym meczu zremisowali bezbramkowo z reprezentacją Niemiec. Mimo, że spotkanie nie dało żadnych bramek to było bardzo ciekawe, a oba zespoły zagrały bardzo mądrze w defensywie.

• Reprezentacja Holandii w ostatnich latach przechodzi niemały kryzys. Po sukcesach z 2010 i 2014 roku, kiedy to zajmowali 2 i 3 miejsce na Mundialu przyszły lata strasznej posuchy. Oranje nie awansowali ani na Euro 2016, ani na Mundial w Rosji. Nie jest kolorowo, ale na pewno nie można lekceważyć tej drużyny.

• Dobry wieczór! Z tej strony wita się z Państwem Bartłomiej Modzelewski! Czas na kolejny wielki mecz w Lidze Narodów! Mistrz Świata - Francja, gości dzisiaj na własnym stadionie wicemistrza świata z 2010 roku - Holandię!