PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 21. kolejka
2022-02-11 18:00

Górnik Łęczna

1

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru!

• Za tydzień Śląsk Wrocław na własnym stadionie zmierzy się z Piastem Gliwice, natomiast Górnik Łęczna pojedzie do Krakowa na mecz z Wisłą.

• Daniel Dziwniel - 3
    • Damian Gąska - 3, (Tomasz Midzierski - 3)
    • Przemysław Banaszak - 4
    • Jason Lokilo - 4, (Michał Mak - 4)

• Michał Szromnik - 4
    • Diogo Verdasca - 3, (Łukasz Bejger - bez oceny)
    • Wojciech Golla - 3
    • Mark Tamas - 3
    • Patryk Janasik - 3, (Jakub Iskra - 3)
    • Szymon Lewkot - 3
    • Waldemar Sobota - 3, (Cayetano Quintana - 3)
    • Victor Garcia - 2, (Adrian Łyszczarz - 4)
    • Marcel Zylla - 4
    • Dennis Jastrzemsbki - 4
    • Fabian Piasecki - 3, (Robert Pich - 4)
  • Koniec meczu w Łęcznej! Górnik dzieli się punktami ze Śląskiem Wrocław, ale wielka zasługa w tym Adriana Kostrzewskiego, który zadebiutował w rozgrywkach PKO Ekstraklasy!

• Kolejna fantastyczna interwencja Adriana Kostrzewskiego po stuprocentowej szansie Roberta Picha!

• Cayetano Quintana dostał piłkę w polu karnym Śląska, oddał mocny strzał, ale fantastyczną interwencją popisał się Adrian Kostrzewski!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w szeregach Śląska Wrocław. Łukasz Bejger zmienił kontuzjowanego Diogo Verdasco.

• Przemysław Banaszak został ukarany żółtą kartką.

• Diogo Verdasca ucierpiał po jednym ze starć.

• Michał Mak minął rywala i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Michał Mak wpadł z piłką w pole karne Śląska, oddał strzał, ale uderzenie okazało się bardzo niecelne.

• Po znakomitym podaniu Roberta Picha w pole karne gospodarzy do piłki dopadł Adrian Łyszczarz i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Adrian Łyszczarz doprowadza do wyrównania!

• Marcel Zylla oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale Adrian Kostrzewski pewnie interweniował.

• Natomiast Michał Mak pojawił się w miejsce Jasona Lokilo.

• Dwie zmiany w zespole Górnika Łęczna. Tomasz Midzierski zmienił Damiana Gąskę

• Damian Gąska ucierpiał po mocnym uderzeniu piłką.

• Kryspin Szcześniak zostaje ukarany drugą żółtą kartką i musi opuścić boisko!

• Kolejna zmiana w zespole gości. Jakub Iskra zmienił Patryka Janasika.

• Adrian Łyszczarz z rzutu wolnego uderzył nad poprzeczką bramki rywali.

• Kryspin Szcześniak został ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Dennis Jastrzembski został ukarany żółtą kartką.

• Damian Gąska oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka o centymetry minęła spojenie bramki Śląska!

• Natomiast Robert Pich zmienił Fabiana Piaseckiego.

• Cayetano Quintana pojawił się w miejsce Waldemara Soboty

• Trzy zmiany w szeregach Śląska Wrocław. Adrian Łyszczarz zmienił Victora Garcię

• Adrian Kostrzewski bardzo ładnie interweniował po strzale Marcela Zylli.

• Jason Lokilo został ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Mark Tamas został ukarany żółtą kartką.

• Dennis Jastrzembski podał w pole karne Górnika, ale tam nie było żadnego z jego partnerów.

• Początek drugiej połowy jest dosyć spokojny.Oprócz strzału Poza strzałem Daniela Dziwniela na razie nie dzieje się zupełnie nic.

• Daniel Dziwniel oddał strzał z dystansu, ale Michał Szromnik skutecznie interweniował.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Łęcznej. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Łęcznej. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzą 1:0.

• Jason Lokiko popędził lewą stronę boiska, dośrodkował w pole karne Śląska, a tam naciskany Victor Garcia przez Serhija Krykuna wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Górnik Łęczna obejmuje prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia Victora Garcii!

• Waldemar Sobota oddał strzał z dystansu, ale Adrian Kostrzewski skutecznie interweniował.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego powędrowało wysoko nad głowami zawodników w polu karnym.

• Kolejny rzut rożny dla gospodarzy, tym razem po lewej stronie boiska.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie zagroziło bramce rywali.

• Górnik Łęczna wywalczył rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Kolejna znakomita interwencja Michała Szromnika po strzale Przemysława Banaszaka!

• Górnik Łęczna zaczyna przejmować inicjatywę, coraz częściej utrzymuje się przy piłce i zbliża się do pola karnego gości.

• W odpowiedzi przed szansą stanął Przemysław Banaszak po podaniu Jasona Lokilo, ale uderzenie snajpera Górnika świetnie wybronił Michał Szromnik!

• Patryk Janasik dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale uderzył wprost w bramkarza Górnika.

• Śląsk próbował skonstruować akcję, ale śnieg sprokurował niedokładne podanie. W odpowiedzi z kontratakiem ruszył Serhij Krykun, ale piłka cały czas zostawała mu pod nogami i nie mógł rozwinąć prędkości.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy do strzału doszedł Mark Tamas, ale zawodnik Śląska uderzył nad poprzeczką bramki rywali.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia.

• Górnik Łeczna wywalczył rzut rożny po prawej stronie boiska.

• Śląsk Wrocław zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce. To oni lepiej zaadaptowali się do tych trudnych warunków.

• Piłkarze obu zespołów mają problemu z kontrolą piłki poprzez dużą warstwę śniegu na murawie.

• Teraz Marcel Zylla zdecydował się na strzał z dystansu, ale również niecelnie.

• Szymon Lewkot oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale uderzenie okazało się niecelne.

• Rozpoczynamy śnieżny mecz w Łęcznej!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na ośnieżonej murawie stadionu w Łęcznej. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Śląska Wrocław:

• W takim składzie na dzisiejsze spotkanie wyjdzie Górnik Łęczna:

• Dzisiaj w bramce Górnika Łęczna będziemy mogli zobaczyć Adriana Kostrzewskiego, który zadebiutuje w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Wcześnie 23-letni bramkarz zaliczyć trzy występy w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

• Jesienny meczu obu drużyn zakończył się bezbramkowym remisem. W końcówce meczu Fabian Piasecki trafił do bramki Górnika, ale arbiter nie uznał tej bramki i drużyny musiały podzielić się punktami.

• Natomiast Śląsk Wrocław plasuje się na ósmym miejscu w lidze, ale ostatnie kolejki nie są najlepsze w wykonaniu wrocławian. Pod koniec zeszłego roku Śląsk poniósł trzy porażki z rzędu, a w pierwszym meczu tego roku dołożył czwartą. W ostatnią sobotę zespół z Wrocławia przegrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:2.

• Górnik Łęczna zajmuje piętnaste miejsce w ligowej tabeli, czyli tuż nad strefą spadkową. W ostatnią niedzielę zespół z Łęcznej w nieprawdopodobnych okolicznościach zremisował u siebie z Wartą Poznań 1:1. Bramkę na wagę remisu dla gości zdobył w ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramkarz Warty, Adrian Lis.

• Witamy serdecznie! Na inaugurację 21. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Łęczna na własnym stadionie podejmie Śląska Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

Górnik Łęczna - Śląsk LIVE! Pierwsza drużyna zagra z ostatnią

Górnik Łęczna - Śląsk LIVE! Pierwsza drużyna zagra z ostatnią ©Adam Jastrzębowski, Przemysław Świderski

Mecz Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław ONLINE. Jeśli spojrzeć na tabelę z czterech ostatnich kolejek to dziś dojdzie do rywalizacji pierwszej z ostatnią drużyną w tabeli. Relacja LIVE od godziny 18:00.

Mecz Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław ONLINE

Tydzień temu beniaminek mógł dokonać czegoś wielkiego. Gdyby utrzymał prowadzenie z Wartą Poznań to po raz pierwszy w swojej historii wygrałby cztery razy z rzędu na najwyższym szczeblu. Plany w doliczonym czasie popsuł mu jednak bramkarz Adrian Lis - zdobywca wyrównującej bramki.

Dziś trener Kamil Kiereś poprowadzi zespół po raz setny. Górnik mimo świetnej serii wciąż nie jest w komfortowym położeniu. Ma ledwie punkt zapasu nad strefą spadkową, z której dopiero co się wydostał.

Śląsk najchętniej zapomniałby o ostatnim okresie. Przegrał bowiem cztery razy z rzędu. Zła passa rozpoczęła się od wizyty w Zabrzu (1:3) i rozciągnęła na wyjazd do Gdańska (0:2). Za każdym razem zespół stracił przynajmniej dwie bramki. Sam trafił łącznie dwa razy. Widoków na poprawę póki co nie ma, tym bardziej że do Chin wybywa najlepszy egzekutor, Erik Exposito. Hiszpana dzisiaj też zabraknie w składzie.

Kamil Kiereś, trener Górnika: - Setny mecz to przede wszystkim wyznacznik tego, że coś w tym klubie jako trenerzy osiągnęliśmy. Wykonaliśmy określone zadania, więc zarząd jest zadowolony z naszej pracy i kontynuujemy współpracę - to jest wymierne. Przekroczenie bariery stu spotkań w warunkach polskich klubów to nie jest takie jednoznaczne. To wydarzenie.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Jesteśmy świadomi powagi sytuacji i tego, że spotkanie z Górnikiem urasta do rangi bardzo ważnego meczu. Porażka w Gdańsku spowodowała, że inaczej patrzymy na początek rundy, bo sparingi napawały optymizmem. W Gdańsku popełniliśmy dwa błędy, liczba stałych fragmentów gry, które drużyna sprowokowała, sprawiła, że przegraliśmy tam w prosty sposób. Nie upilnowaliśmy zadań, jeśli chodzi o stałe fragmenty gry. Czy będzie dużo zmian? Nie będę o tym mówił, nie będę ułatwiał rywalom zadania. Zmiany będą, a jakie i ile - zobaczymy.

Przewidywane składy na mecz Górnik - Śląsk:
Górnik: Gostomski - Goliński, Szcześniak, Rymaniak, Leandro - Krykun, Lokilo, Gol, Serrano, Mak - Banaszak.
Śląsk: Szromnik - Bejger, Golla, Verdasca - Janasik, Sobota, Schwarz, Garcia, Jastrzembski - Zylla, Piasecki.

Nie zagrają w meczu Górnik - Śląsk:
Górnik: Śpiączka, Jagiełlo
Śląsk: Exposito, Mączyński, Poprawa

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Górnik 0:0 (Ekstraklasa, 15.08.2021)

Mecz Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Filip Surma, Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.