PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Boris Sekulic - 3
    • Richard Jensen - 3 (Kryspin Szcześniak - 4)
    • Emil Bergström - 3
    • Erik Janża - 4
    • Damian Rasak - 4
    • Dani Pacheco - 3 (Robert Dadok - 3)
    • Paweł Olkowski - 3 (Kanji Okunuki - 3)
    • Daisuke Yokota - 3
    • Lukas Podolski - 5
    • Szymon Włodarczyk - 4 (Piotr Krawczyk - bez oceny)

• Dante Stipica - 3
    • Linus Wahlqvist - 3 (Paweł Stolarski - 3)
    • Benedikt Zech - 3
    • Mariusz Malec - 3
    • Leonardo Koutris - 3
    • Mateusz Łęgowski - 3 (Rafał Kurzawa - 3)
    • Damian Dąbrowski - 3
    • Alexander Gorgon - 3 (Marcel Wędrychowski - bez oceny)
    • Wahan Biczachczjan - 3 (Sebastian Kowalczyk - 4)
    • Kamil Grosicki - 4
    • Luka Zahović - 3 (Pontus Almqvist - 4)
  • Koniec meczu! Górnik Zabrze wygrywa 6. mecz z rzędu! W doliczonym czasie gry komplet punktów w meczu z Pogonią zapewnił Lukas Podolski!

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd głową uderzał DANTE STIPICA! Daniel Bielica odbija piłkę!

• Atak gości przynosi rzut rożny. Dante Stipica melduje się w "szesnastce" Górnika.

• Lukas Podolski ogląda żółtą kartkę. Podczas "cieszynki" zdjąć koszulkę.

• Tym razem mistrz świata nie pomylił się!

Idealnie "zamknął" akcję uderzeniem lewą nogą tam, skąd przyszła, po dośrodkowaniu z lewej strony!

• GOL DLA GÓRNIKA!!! STRZELCEM LUKAS PODOLSKI!!!

• NIE MA GOLA DLA GÓRNIKA!!!

Kapitalną okazję nie wykorzystał Lukas Podolski, który uderzeniem z kilku metrów obija POPRZECZKĘ!

• Leonardo Koutris upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• Kamil Grosicki urwał się lewą stroną. Podaje płasko w pole karne do Pontusa Almqvista. Ten uderza i jeszcze był wzięty w kleszcze, po czym pada na murawę! Faul na Almqviście?

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 7 minut do drugiej połowy!

• Daisuke Yokota upomniany żółtą kartką.

• Pontus Almqvist ruszył na przebój lewą stroną. Podaje płasko w pole karne do Marcela Wędrychowskiego, którego uprzedza Erik Janża. Kapitan Górnika wybija na rzut rożny.

• [WIDEO] 78. MINUTA. GOL SZYMONA WŁODARCZYKA (1:0)

• Nie dość, że nie ma rzutu wolnego dla "Portowców", to tym bardziej czerwonej kartki dla Kryspina Szcześniaka. Szwed nie ustał walki bark w bark.

• Spiker przed chwilą poinformował, że na meczu jest komplet 20 148 kibiców.

• Po chwili laga na Pontusa Almqvista. Ten ścigał się z Kryspinem Szcześniakiem i pada na murawę tuż przed linią 16. metra!

• Źle rozegrany korner i niedokładne podanie Daisuke Yokoty napędziło kontrę (rezerwowych) Pogoni! Sebastian Kowalczyk uruchomił Pontusa Almqvista, który uderzeniem z pola karnego w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM PONTUS ALMQVIST!!!

• Daisuke Yokota nie zdołał uderzyć z pola karnego. Chciał z "siatką" ograć Rafała Kurzawę, ale ten w porę złączył nogi. Rzut rożny, a Japończyk zachęcił kibiców do jeszcze bardziej żywiołowego dopingu.

• Zmiana również w ekipie gospodarzy: Piotr Krawczyk zastępuje Szymona Włodarczyka.

• Jens Gustafsson reaguje zmianą. Wchodzi Marcel Wędrychowski, schodzi Alexander Gorgon.

• SZYMON WŁODARCZYK NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne uderzenie napastnika w prawy górny róg bramki! Zmylony Dante Stipica rzucił się w stronę drugiego słupka!

To 9. trafienie Szymona Włodarczyka w tym sezonie. Ostatni raz trafił... 4 lutego w meczu z Lechią Gdańsk (1:1).

• Żółtą kartką upomniany został Paweł Stolarski.

• Rzut karny dla Górnika!

• Ale czekamy na komunikat z wozu VAR! Sędzia Tomasz Kwiatkowski biegnie do monitora! Piłka trafiła w rękę Pawła Stolarskiego i obija poprzeczkę!Ręka Pawła StolarskiegoRęka Pawła Stolarskiego

Boris Sekulić ograł na prawej stronie Sebastiana Kowalczyka. Wrzuca na dalszy słupek do Lukasa Podolskiego, który uderzeniem "szczupakiem" z bliska obija POPRZECZKĘ!

• Kanji Okunuki poradził sobie z rywalem na lewej stronie. Wrzuca w pole karne, skąd strzał Szymona Włodarczyka został zablokowany.

Po chwili było groźnie w drugim polu karnym. W ostatniej chwili Kryspin Szcześniak zablokował strzał Pontusa Almvqvista.

• Pontus Almqvist zmienia Lukę Zahovicia.

• Lukas Podolski na minimalnym spalonym! Gol słusznie nieuznany! Lukas Podolski

• Kanji Okunuki zbiega z z piłką z lewej strony do środka i huknął zza linii 16. metra! Dante Stipica odbija przed siebie i dopada do futbolówki Lukas Podolski. Ten zwlekał z uderzeniem, ale ostatecznie znalazł drogę do siatki pod poprzeczką! Radość gospodarzy nie trwała długo z powodu pozycji spalonej Podolskiego!

• Dobre dochodzące dośrodkowanie w pole karne. Daniel Bielica pewnie piąstkuje za "szesnastkę".

• Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Po nim jeszcze jeden.

• NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Kapitalna akcja Kamila Grosickiego. Pograł z kolegą i podaje z pola karnego do środka, gdzie był Alexander Gorgon. Jego strzał do pustej bramki blokuje wślizgiem Emil Bergström!

• .. a za Linusa Wahlqvista pojawia się Paweł Stolarski.

• Sebastian Kowalczyk zmienia Wahana Biczachczjana...

• ... a Kanji Okunuki zastępuje Pawła Olkowskiego.

• Robert Dadok zmienia Daniego Pacheco...

• Ciekawie zapowiadała się akcja Górnika. Dani Pacheco dostał piłkę na lewej stronie. Przy dośrodkowaniu prawą nogą... poślizgnął, ale szybko się pozbierał. Zagrał lewą na dalszy słupek, gdzie do piłki dopadł Boris Sekulić. Po jego uderzeniu "nie będzie kontry".

• Miękkie zagranie Damiana Dąbrowskiego w "szesnastkę" do wbiegającego Kamila Grosickiego. Skutecznie przyblokował go Kryspin Szcześniak, pozwalając piłce przeturlać się za linię końcową.

• Bramkarz Górnika prezentuje wysoką formę

• Kapitalną okazję miał Luka Zahović! Damian Dąbrowski wrzuca w pole do Słoweńca, który uderza głową minimalnie obok bramki!

• Do akcji ofensywnej 14-krotnego mistrza Polski podłączył się Erik Janża. Chciał z "siatką" ograć Liniusa Wahlqvista i dośrodkować przed bramkę ale nie dość, że Szwed nie dał się nabrać na ten zwód, to jeszcze sprytnie dał się sfaulować.

• "Żółtko" na koncie Luki Zahovicia za zahaczenie Damiana Rasaka w środku pola.

• Paweł Olkowski upomniany żółtą kartką za faul.

Chwilę wcześniej Daniel Bielica paruje strzał Wahana Biczachczjana.

• Prosta strata Pogoni na połowie gospodarzy dała szansę do wyprowadzenia kontry! Lukas Podolski ruszył prawą stroną w stronę pola karnego. W nim przełożył piłkę do lewej nogi, po czy uderzył nad bramką

• Lukas Podolski dostaje piłkę ok.30 metrów od bramki. Jego strzał został jednak zablokowany.

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Szymon Włodarczyk. Zastopował go Damian Dąbrowski, ale piłkarze Jana Urbana mają aut na wysokości "szesnastki".

• Dobre dośrodkowanie Erika Janży w pole karne. Tam najwyżej wyskoczyli "Portowcy", którzy wybijają na uwolnienie.

• Linus Wahlqvist upomniany żółtą kartką za faul.

• Składna akcja gości przed polem karnym Górnika. Strzał Wahana Biczachczjana został jednak zablokowany.

• Górnik Zabrze zaczyna drugą połowę.

• Rafał Kurzawa zmienia Mateusza Łęgowskiego.

• W przerwie Włodzimierz Lubański został odznaczony Diamentową Odznaką przez Henryka Kulę, prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Włodzimierz Lubański

• Wracamy do Zabrza, gdzie kończy się przerwa w meczu Górnika z Pogonią Szczecin. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, chociaż okazji nie brakowało.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +6' Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Pogonią Szczecin.

• +6' Kapitalną okazję marnuje teraz Daisuke Yokota! Japończyk dostał piłkę na prawej stronie po dokładnym przerzucie Lukasa Podolskiego. W polu karnym "łamie" do lewej nogi i jego strzał blokuje w ostatniej chwili - na wślizgu Mariusz Malec!

• +5' Prosta strata gospodarzy przed własną bramką. Kamil Grosicki podaje do Wahana Biczachczjana, który ewidentnie szukał strzału lewą nogą. Tak długo przekładał piłkę, że został zablokowany.

• +4' NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Po składnej akcji Wahan Biczachczjan wrzuca z prawej strony na dalszy słupek do Leonardo Koutrisa. Ten zagrywa płasko na 7. metr do Luki Zahovicia, którego uderzenie odbija nogami Daniel Bielica!

• +3' Przeciągnięte dośrodkowanie Erika Janży poza zasięgiem kolegów. Piłkę spokojnie łapie Dante Stipica.

• +2' Szeroko ustawiony na prawej stronie Daisuke Yokota dostaje piłkę. Jego rajd przed narożnikiem pola karnego przerywa faulem Leonardo Koutris.

• Alexander Gorgon urwał się środkiem. Zbiega z piłką w stronę linii 16. metra, po czym podaje niedokładnie na lewą stronę.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 6 minut.

• Daniel Bielica paruje strzał Damiana Dąbrowskiego z dalszej odległości!

• Kryspin Szcześniak zmienia Richarda Jensena.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny gospodarzy zajmuje się Richardem Jensenem. Konieczna będzie zmiana - do rozgrzewki ruszył Kryspin Szcześniak.

• Daisuke Yokota przedzierał się prawą w pole karne. Poradził sobie z Leonardo Koutrisem, ale nie uderzył z ostrego kąta.

• Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 0:0

• 2 Strzały 4
    • 0 Strzały celne 1
  • W odpowiedzi Szymon Włodarczyk uderza zza linii 16. metra wysoko nad bramką.

• Zabrze to trudny teren dla Pogoni

• A teraz było groźnie w drugim polu karnym. Kami Grosicki przegrał pojedynek sam na sam z Danielem BIelicą!

• Na strzał z dystansu zdecydował się Paweł Olkowski. Piłkę zmierzającą w stronę lewego dolnego rogu pewnie łapie Dante Stipica.

• Nic z tej akcji nie wyszło. Dodatkowo faulowany przed swoją bramką był Damian Rasak.

• Erik Janża gonił rozpędzonego Mateusza Łęgowskiego. Kapitan Górnika faulował młodzieżowca ok. 30 metrów od własnej bramki. Kartki jednak nie zobaczył.

• Po dośrodkowaniu Damian Dąbrowski uderza nad bramką.

• Poprawiła się trochę widoczność i sędzia Tomasz Kwiatkowski nakazuje grać dalej. Na pewno doliczy kilka minut do pierwszej połowy.

• Na trybunach jest też Hiroaki, który przeleciał aż 8 000 kilometrów na mecz Ekstraklasy. Więcej pisaliśmy o nim TUTAJ Japoński kibic w Ekstraklasie

• Przerwa w grze. Gęsty dym unosi się nad murawą Dym nad boiskiem

• Kamil Grosicki urwał się skrzydłem, zostawiając w blokach Borisa Sekulicia. Dośrodkowanie "Turbogrosika" zostało jednak zablokowane - rzut rożny.

• Dante Stipica pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Daniego Pacheco. Hiszpan posłał piłkę na dalszy słupek.

• Benedikt Zech upomniany żółtą kartką za zagranie ręką. Gospodarze mają rzut wolny na lewej stronie.

• Dani Pacheco wrzuca z prawego narożnika na dalszy słupek, gdzie wysoko wyskoczyli zawodnicy Jana Urbana. Szczecinianie wyszli jednak z opresji.

• Dośrodkowanie Szymona Włodarczyka z prawej strony zablokowane. Rzut rożny dla Górnika.

• Mateusz Łęgowski w roli prawoskrzydłowego próbował ograć Richarda Jensena. Nie dość, że nie poradził sobie z rywalem, to jeszcze został nabity. Daniel Bielica wznawia grę z "piątki".

• Richard Jensen przejmuje długie podanie kierowane do Luki Zahovicia. Po chwili przed linią 16. metra powstrzymał Mateusza Łęgowskiego.

• Linus Wahlqvist ruszył prawą stroną. Zagrywa płasko w pole karne do Kamila Grosickiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

• Z Szymonem Włodarczykiem wszystko w porządku. Może grać dalej.

• Przerwa w grze. Szymon Włodarczyk ucierpiał w starciu z Mariuszem Malcem, do którego doszło podczas walki o górną piłkę.

• W Zabrzu wierzą w Lukasa

• Reprezentant Armenii podaje krótko do Kamila Grosickiego, który od razu gubi rywala w prosty sposób. Zabrakło "tylko" dokładnego dogrania i strzału.

• Atak gości prawą stroną przynosi rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawia Wahan Biczachczjan.

• Mocne prostopadłe podanie w "szesnastkę" do Luki Zahovicia. Ten dobrze się zastawił, ale nie zdążył uderzyć w stronę bramki.

• Przerwa w grze. Paweł Olkowski faulował rozpędzonego Leonardo Koutrisa. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

• Po chwili Japończyk nie miał szans na opanowanie piłki w boisku po zbyt mocnym zagraniu Lukasa Podolskiego na lewej stronie.

• Strzał Daisuke Yokoty paruje Dante Stipica.

• Kotłuje się w polu karnym gospodarzy. Prawą stroną przedzierał się Wahan Biczachczjan, który zgubił piłkę po kontakcie z Erikiem Janżą. Wmieszał się jeszcze Mateusz Łęgowski, ale nie udało się nawet oddać strzału w stronę bramki.

• Od razu zagranie na wolne pole do Kamila Grosickiego. Ten był na spalonym.

• Spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Widowisko poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Za VAR odpowiedzialni będą Daniel Stefański oraz Arkadiusz Kamil Wójcik.

• Górnik właśnie ogłosił, że Podolski zostaje w klubie i to aż do połowy 2025 roku. Gdy Poldi wypełni kontrakt, będzie miał 40 lat. Były mistrz świata w Ekstraklasie wykręca całkiem niezłe liczby. W tej kampanii z dziewięcioma ostatnimi podaniami jest samodzielnym liderem klasyfikacji asyst. Łącznie w 59 meczach dla Górnika strzelił 16 goli, do których dołożył jeszcze 14 asyst. Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość trenera Jana Urbana. Szkoleniowiec szanse na pozostanie przy Roosevelta ocenia na 50 na 50.

• Skład Pogoni Szczecin

• W rundzie jesiennej triumfowali przyjezdni z Górnego Śląska. W Szczecinie roznieśli gospodarzy aż 4:1. Dla Górnika na listę strzelców wpisali się: Aleksander Paluszek, Kanji Okunuki, Szymon Włodarczyk oraz Lukas Podolski. Ten ostatni do siatki trafił po kapitalnym strzale z własnej połowy. Honorową bramkę dla Pogoni zdobył Luka Zahović.

• Skład Górnika Zabrze

• Zabrzanie wygrali pięć ostatnich meczów z rzędu i zajmują w tabeli szóste miejsce, szczecinianie są na trzeciej lokacie. O brąz zaciekle rywalizują z Lechem Poznań. Portowcy są jednak w lepszym położeniu od poprzedniego mistrza Polski. Jeśli wygrają oba spotkania, zajmą miejsce na podium.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Sobota przedostatnią kolejką Ekstraklasy trwa. Po meczu Jagiellonii z Cracovią (1:1) przenosimy się do Zabrza, gdzie za 25 minut Górnik zmierzy się z Pogonią Szczecin. Wielu upatruje tutaj pojedynek Lukasa Podolskiego z Kamilem Grosickim. Czy tak faktycznie będzie?

Gospodarze będą chcieli wygrać szósty mecz w lidze z rzędu (!)
    Goście zaś będą chcieli wrócić na najniższy stopień podium, wyprzedzając Lecha Poznań.

Spotkanie Górnik - Pogoń poprowadzi Tomasz Kwiatkowski...

Górnik - Pogoń LIVE! Ręka obrońcy po strzale Podolskiego. Jest decyzja VAR
1/4
przejdź do galerii

Górnik - Pogoń LIVE! Ręka obrońcy po strzale Podolskiego. Jest decyzja VAR ©Canal+ Sport

Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE. Zabrzanie jeszcze niedawno drżeli o ligowy byt, ale po serii zwycięstw są już w górnej połowie tabeli. Z kolei Portowcy cały czas walczą o zajęcie miejsca na ligowym podium. Początek hitowego spotkania 33. kolejki w sobotę o godzinie 17:30. Relacja na żywo w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin ONLINE

Jan Urban, trener Górnika: - Pogoń jest w świetnej formie, zapowiada się bardzo fajny mecz. Chcemy go wygrać, nie nastawiamy się na remis. Oba zespoły lubią posiadać piłkę przy nodze i dobrze się czują w szybkich pozycyjnych atakach. No i Pogoń ma TurboGrosika. Będzie ciekawie.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Jednym z mocnych punktów Górnika jest seria zwycięstw, jaką mają za sobą. Najprawdopodobniej będą grać z dużą pewnością siebie. Trudno mówić o Górniku, nie wspominając o Podolskim. To zawodnik, który robi dużą różnicę. Grają dobry futbol, potrafią umiejętnie przechodzić za linię, grać w kontrataku. To jakościowy zespół i możemy spodziewać się trudnego meczu.

Nie zagrają w meczu Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin:

Górnik: Norbert Wojtuszek.

Pogoń: Stanisław Wawrzynowicz, Michał Kucharczyk.

Mecz Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV i ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Górnik - Pogoń w TVP Sport i Canal+ Sport. Darmowy stream w internecie na stronie i w aplikacji TVP Sport, płatny w Canal+ Online. Mecz na sportowej antenie TVP skomentują Maciej Iwański i Robert Podoliński, a w Canal+ Michał Mitrut oraz Kamil Kosowski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!

17:30 Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin TVP Sport, Canal+ Sport