• Stefan Savić 3 (Michał Kopczyński 3)
    • Miguel Luis 3 (Niilo Maenpaa 2)
    • Kajetan Szmyt 3
    • Adam Zrelak 3
  • Koniec meczu! Górnik Zabrze wygrał po raz czwarty z rzędu i pnie się w górę tabeli. Przy Roosevelta podopieczni Jana Urbana pokonali Wartę Poznań 2:0.

• Trzy minuty dołożył sędzia Krzysztof Jakubik.

• Lukas Podolski zszedł z boiska. W jego miejsce pojawił się Szymon Włodarczyk.

• Podwójna zmiana w ekipie Górnika. Rafał Janicki zmienił Emila Bergströma.

• Jean Mvondo zmienił Damiana Rasaka.

• Kropnął zza pola karnego Damian Rasak! Duży błąd popełnił Adrian Lis, który wypuścił piłkę z rąk i próbował złapać ją jeszcze przed linią bramkową. Sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na środek boiska. Ostatecznie po sprawdzeniu przez VAR gol nie został uznany.

• Główkował Enis Destan po centrze Konrada Matuszewskiego. Na róg odbił Daniel Bielica.

• Lukas Podolski chciał uruchomić Daisuke Yokotę. Piłka trafiła jednak w sędziego.

• Enis Destan zmienił Jakuba Kiełba.

• Ponad poprzeczką główkował Wiktor Pleśnierowicz. Dogrywał Konrad Matuszewski.

• Ależ bomba z dystansu! Robert Dadok ruszył z piłką i oddał strzał z około trzydziestu metrów. Piłka po minimalnym rykoszecie od Kamila Kościelnego nabrała nietypowej rotacji i zaskoczyła interweniującego Adriana Lisa.

• GOOOOOOOOOOOOL! Górnik prowadzi już 2:0! Robert Dadok!

• Erik Janża dogrywał z lewej flanki w pole karne do Lukasa Podolskiego. Przejął piłkę defensor Warty.

• Anthony van den Hurk sytuacyjnie uderzył z najbliższej odległości! Bardzo szczęśliwie odbił piłkę nogą na linii bramkowej Adrian Lis.

• Akcja zmienników. Robert Dadok wystawił piłkę van den Hurkowi! Strzał tego drugiego przy bliższym słupku nogą odbił Adrian Lis!

• Piotr Krawczyk zszedł z boiska. Zastąpił go Anthony van der Hurk.

• Robert Dadok wszedł w miejsce Pawła Olkowskiego.

• Erik Janża kropnął z dystansu wysoko w trybuny.

• To najsłabszy fragment spotkania. Trener Jan Urban również szykuje zmiany.

• Michał Kopczyński wszedł w miejsce Stafana Savicia.

• Niilo Maenpaa zastąpił Miguela Luisa.

• Słabo prezentuje się Warta po przerwie. Dawid Szulczek reaguje zmianami. Maciej Żurawski wszedł w miejsce Mateusza Kupczaka.

• Jan Grzesik napomniany żółtą kartką za faul na Pawle Olkowskim.

• Kolejny rzut wolny dla Górnika. Piłka dostarczona w pole karne Warty, ostatecznie łapie ją Adrian Lis.

• Dobre dośrodkowanie Pacheco między obrońców, a bramkarza. Rzut rożny dla zabrzan.

• Miguel Luis uderzony w twarz piłką po strzale Damiana Rasaka.

• Jan Grzesik postawił stempel na stopie Pawła Olkowskiego.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Górnik do przerwy o bramkę lepszy od Warty Poznań.

• Paweł Olkowski uderzył z kliku metrów po błędzie Jana Grzesika! Zatrzymał piłkę Adrian Lis.

• Zza pola karnego przymierzył Jakub Kiełb. Piłkę posłał jednak w sam środek bramki Daniela Bielicy.

• Piłka w siatce po strzale Adama Zrelaka. Słowak był jednak na pozycji spalonej.

• Konrad Matuszewski wszedł w miejsce kontuzjowanego Dawida Szymonowicza.

• Kolejna kontuzja w ekipie Warty. Dawid Szymonowicz nie będzie mógł kontynuować gry.

• Po rzucie wolnym i nie najlepszej interwencji Pawła Olkowskiego z powietrza uderzał Miguel Luis. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• Tak padła bramka dla Górnika Zabrze.

• Interweniuje sztab medyczny Warty. Pomocy potrzebuje aktywny dziś Kajetan Szmyt.

• Perfekcyjne podanie Lukasa Podolskiego, który wypatrzył wbiegającego w pole karne Damiana Rasaka! Pomocnik Górnika w sytuacji sam na sam uderzył zewnętrzną częścią stopy obok interweniującego Adriana Lisa.

• GOOOOOOOOOOOOL! Górnik prowadzi 1:0! Damian Rasak!

• Jakub Kiełb stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym. Na jego szczęście Dani Pacheco zagrywał niedokładnie.

• Mogło być groźnie. Piotr Krawczyk zabrał piłkę Kajetanowi Szmytowi. Odpowiedzialnie wrócił Mateusz Kupczak i naprawił błąd.

• Główkował Paweł Olkowski po dośrodkowaniu Daisuke Yokoty. Wyraźnie poza światłem bramki.

• Dynamicznie ruszył z piłką Daisuke Yokota, oddał ją Damianowi Rasakowi, ale ten nie popisał się i podał za krótko do Lukasa Podolskiego. Strata.

• Z rzutu wolnego dośrodkował Stefan Savić. Zbyt głęboko, piłka w rękach Daniela Bielicy.

• Kajetan Szmyt w polu karnym próbował zagrywać do Stefana Savicia. Wyjaśnili sytuację zabrzanie.

• Dynamiczny kontratak Górnika. Zagrywał w szesnastkę Daisuke Yokota, wybija Wiktor Pleśnierowicz.

• Kapitalne prostopadłe podanie Pacheco do wbiegającego w pole karne Pawła Olkowskiego! W ostatniej chwili wybił na róg Dawid Szymonowicz.

• Boris Sekulić sugerował sędziemu zagranie ręką w polu karnym jednego z piłkarza Warty. Zawodnik Górnika nie miał racji.

• Odpowiedział Górnik. Przeciągnięte dośrodkowanie Pawła Olkowskiego z prawego skrzydła.

• Kajetan Szmyt minął zwodem Borisa Sekulicia, a następnie pociął piłkę w kierunku dalszego słupka. To nie było dobre zagranie.

• Jakub Kiełb dośrodkował w pole karne w kierunku Adama Zrelaka. Pewnie łapie bramkarz Górnika Daniel Bielica.

• Początek meczu! Rozpoczęli piłkarze Warty.

• Górnik w podstawowym komplecie strojów, Warta również w tradycyjnych zielonych koszulkach.

• Widowisko poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik. Na liniach będą go wspierać Jakub Ślusarski oraz Tomasz Niemirowski. Za system VAR odpowiedzialni będą Tomasz Kwiatkowski, a także Konrad Sapela.

• Warta z kolei to drużyna, która imponuje od początku sezonu. Opiekun "Zielonych" Dawid Szulczek notuje wyniki ponad stan - obecnie ekipa z Wielkopolski zajmuje 5. miejsce w tabeli. Entuzjazm jest jednak przygaszony po zeszłotygodniowej porażce z Jagiellonią Białystok (1:3). Z pewnością Warta nie będzie chciała zaliczyć drugiej porażki z rzędu.

• Jeszcze kilka tygodni temu zabrzańskiego Górnika bardzo poważnie wiązano ze spadkiem z PKO Ekstraklasy. Jan Urban, który przybył na ratunek, zaliczył z drużyną niebywały skok w tabeli. Zaczął od porażki na inaugurację z Piastem (0:1), ale kolejne cztery mecze zakończyły się trzema zwycięstwami i jednym podziałem punktów.

• Oto wyjściowa jedenastka Warty Poznań:

• Podstawowy skład Górnika Zabrze:

• Przed Górnikiem Zabrze okazja, by wygrać czwarty raz z rzędu. Po meczach z Zagłębiem, Śląskiem i Lechem przyszedł czas na konfrontacje z Wartą Poznań. Początek spotkania o godzinie 20:30. Witamy w relacji LIVE!

©Adam Jastrzębowski

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Warta Poznań ONLINE. Przed zabrzanami fantastyczna okazja, by wygrać czwarty raz z rzędu. Po meczach z Zagłębiem, Śląskiem i Lechem przyszedł czas na konfrontacje z Wartą. Czy do tej listy dołączy inna drużyna z Poznania? Gdzie oglądać mecz Górnik - Warta na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24.

Mecz Górnik Zabrze - Warta Poznań ONLINE

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni temu Górnika bardzo poważnie wiązano ze spadkiem z Ekstraklasy. Jan Urban, który przybył na ratunek i ponownie został szkoleniowcem klubu z Zabrza zaliczył z drużyną niebywały skok w tabeli. Zaczął od porażki na inaugurację z Piastem (0:1), ale kolejne cztery mecze zakończyły się trzema zwycięstwami i jednym podziałem punktów.

Warta z kolei to drużyna, która imponuje od początku sezonu. Opiekun "Zielonych" Dawid Szulczek wykręca z drużyną wynik ponad stan - obecnie ekipa z Wielkopolski zajmuje 5. miejsce w tabeli. Entuzjazm jest jednak przygaszony po zeszłotygodniowej porażce z Jagiellonią Białystok (1:3). Z pewnością Warta nie będzie chciała zaliczyć drugiej porażki z rzędu.

- Nasi rywale mają znakomity sezon i wydaje mi się, że zrobią wszystko by zakończyć rozgrywki na jak najwyższym miejscu. Imponuje też ich punktowanie na wyjazdach. Widać, że organizacja gry u nich jest bardzo dobra - chwalił Wartę Poznań trener Górnika Jan Urban.

- W Górniku nastała stabilizacja, do tego zespół stał się bardziej pragmatyczny. Nasi rywale nie stosują wesołego futbolu, w którym można zdobyć dwie bramki, ale jednocześnie trzy stracić. Górnik raczej pilnuje dostępu do swojej bramki, rywale nie strzelili mu gola w trzech ostatnich kolejkach - zaznaczył z kolei trener Warty Dawid Szulczek.

Rozjemcą meczu Górnik - Warta będzie Krzysztof Jakubik, sędzia z Siedlec. Na liniach będą go wspierać Jakub Ślusarski oraz Tomasz Niemirowski. Piotr Szypuła został wyznaczony do roli sędziego technicznego, a za system VAR odpowiedzialni będą Tomasz Kwiatkowski, a także Konrad Sapela.

Przewidywalne składy na mecz Górnik - Warta:
Górnik: Daniel Bielica - Boris Sekulić, Emil Bergstroem, Richard Jensen, Erik Janza - Damian Rasak, Robert Dadok, Daisuke Yokota, Dani Pacheco, Lukas Podolski - Piotr Krawczyk.
Warta: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Dawid Szymonowicz, Wiktor Pleśnierowicz, Kamil Kościelny, Jan Grzesik - Kajetan Szmyt, Maciej Żurawski, Michał Kopczyński, Stefan Savić - Adam Zrelak.

Nie zagrają w meczu Górnik - Warta:
Górnik: Kanji Okunuki (pauza za kartki), Norbert Wojtuszek (uraz).
Warta: Robert Ivanov, Dimitrios Stawropulos (kontuzje), Wołodymyr Kostewycz, Bartosz Kieliba (pod znakiem zapytania).

Mecz Górnik - Warta TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz w Canal+ 4K Ultra HD. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. W komentarzu usłyszymy duet Robert Skrzyński - Marcin Baszczyński. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30 – zapraszamy!