Irlandia

2

Bośnia i Hercegowina

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk! Dobrej nocy! Jutro zapraszam do Ekstraklasa.net na relacje tekstowe z dwóch ostatnich meczów barażowych o EURO 2016 oraz spotkań towarzyskich.

• Irlandia jak najbardziej zasłużenie pokonała Bośnię i Hercegowinę na Aviva Stadium 2:0, a w dwumeczu 3:1! Irlandczycy prezentowali się znacznie lepiej na tle Bośni, która zagrała słabo. Dublin z pewnością długo nie zaśnie. Irlandia 22 finalistą EURO 2016!

• Koniec meczu! Irlandia jedzie na EURO 2016!!!

• Dżeko ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie i dyskusję z sędzią.

• Lulić, po wrzutce z rzutu wolnego i zgraniu piłki przez kolegę, trafił w poprzeczkę!

• Arbiter doliczył 180 sekund.

• Ostatnia zmiana w Irlandii. Schodzi Whelan, a w jego miejsce melduje się O'Shea.

• Walters zobaczył wysuniętego Begovicia i próbował go zaskoczyć strzałem z połowy boiska, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Po centrze z narożnika boiska, na piątym metrze, powstało ogromne zamieszanie, ale Bośniacy tego nie wykorzystali i piłka trafia do rąk Randolpha.

• Zakotłowało się w polu karnym Irlandii po wrzutce. Gospodarze wybili futbolówkę na rzut rożny.

• Również Zukanović otrzymał żółty kartonik. Między nim i Longiem doszło do spięcia po faulu Irlandczyka na Bośniaku.

• Long trafia do notesu sędziego za żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w szeregach przyjezdnych. Ibisević wchodzi za Lulicia.

• Po centrze z rzutu rożnego Bośniaków Randolph piąstkuje piłkę.

• Pjanić szukał w polu karnym Dżeko, ale Irlandczycy przejęli futbolówkę i oddalili zagrożenie.

• Mogło już być po meczu! Spahić stracił piłkę na rzecz Longa, który popędził z nią w stronę bramki, ale w dogodnej sytuacji, niemal jeden na jeden, irlandzki napastnik nie pokonał Begovicia. Fatalny błąd Spahicia.

• Bośnia i Hercegowina potrzebuje dwóch trafień, aby wyrównać i wywalczyć przepustkę na EURO 2016.

• Brady zagrał na wolne pole do Longa, ale szybszy Begović.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na piąty metr, Vranjes podbił piłkę, ta trqfiła do Waltersa, który bez przyjęcia, po krótkim rogu, pokonał Begovicia. Na Aviva Stadium zapanowała euforia! Irlandia o krok od awansu na EURO 2016.

• GOOOOOL! 2:0 dla Irlandii! Walters trafia po raz drugi!

• Druga zmiana w Bośni. Djurić zastąpił Medunjanina.

• Centra z rzutu wolnego Medunjanina, ale Irlandczycy nie pozwolili, aby futbolówkę dotarła pod ich bramkę, blokując to zagranie już na szesnastym metrze.

• McCarthy odebrał piłkę Bośniakom przy jej wyprowadzaniu. Ta następnie trafiła do Hendricka, który uderzył bez zastanowienia z dwudziestu metrów, ale niecelnie.

• Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Bośniaków. Pjanić otrzymał podanie w okolice jedenastego metra, ale jego strzał został skutecznie zablokowany.

• McClean ukarany żółtą kartką za faul przy linii końcowej, nieopodal własnego pola karnego, na Vranjesu.

• Brady zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego z dwudziestu metrów, ale trafił prosto w bośniacki mur.

• ...i druga zmiana. Plac gry opuszcza Hoolahan, a na placu gry zastąpi go McClean.

• Podwójna zmiana w reprezentacji Irlandii. Schodzi Murphy, wchodzi Long...

• Mogło być bardzo groźnie pod bramką gospodarzy. Visca zagrał z prawej strony w pole karne na siódmy metr do Lulicia, ale ten na szczęście Irlandczyków nie trafił w futbolówkę.

• Za mocne dośrodkowanie Hoolahana i od autu Bośnia.

• Od początku drugiej połowy zaznaczyła się przewaga Bośni. Czy coś z tego wyniknie? Irlandczycy jak na razie skutecznie odpierają ataki.

• Po zagraniu Medunjanina z rzutu wolnego futbolówka minęła irlandzką bramkę.

• Vranjes zagrał z prawej strony do środka do Biscy, jego uderzenie z szesnastu metrów było zbyt anemicznie, a do tego trafił chyba jeszcze w kolegę z drużyny.

• Strzał zza pola karnego Medunjanina, ale to nie mogło zaskoczyć bramkarza.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Mamy zmianę w przerwie w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Besić zastąpi Cocalicia.

• Za chwilę zaczynamy drugie 45 minut. Czy po nich poznamy finalistę? A może będzie potrzebna dogrywka?

• Jesteśmy jeszcze winni informację za co został podyktowany rzut karny. Chodziło o zagranie ręką w polu karnym Zukanovicia, ale oglądając powtórki można mieć poważne wątpliwość co do tej decyzji holenderskiego arbitra.

• Irlandia po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi z Bośnią i Hercegowiną 1:0. Piłkarze Martina O'Neilla sprawiają lepsze wrażenie i wykazują się zdecydowanie większym zaangażowaniem. Bośnia poza dwiema, może trzema sytuacjami poważnie nie zagroziła irlandzkiej bramce. Z taką grą Bośniacy nie mają co myśleć o odrobieniu strat i wyjeździe na EURO 2016.

• Bjorn Kuipers zakończył pierwszą odsłonę tego spotkania! Do przerwy Irlandia - Bosnia i Hercegowina 1:0.

• Sędzia doliczył minutę do pierwszej połowy.

• Krótko rozegrany rzut wolny przez Irlandię. Uderzał Bardy, ale jego próba z dystansu została zablokowana.

• Groźna wrzutka Hoolahana w pole karne Bośni, ale piłkę chwyta Begović.

• Bośniacy zamknęli na chwilę Irlandczyków na ich połowie, ale nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Randolph'a.

• Kolejna centra w pole karne Irlandii. Tym razem dośrodkowywał Vranjes, ale Walters zażegnał niebezpieczeństwo.

• Centra Viscy z prawego skrzydła, ale poradzili sobie z tym zagraniem Irlandczycy.

• Begović przy wykopie piłki trafił w atakującego go Hoolahana. Mogło być groźnie pod bramkę gości, ale na szczęście Bośniaków ich golkiper trafił w rękę skrzydłowego Irlandii.

• Medunjanin groźnie uderzył zza pola karnego, a futbolówka poszybowała niewiele nad poprzeczką!

• Visca wpadł w pole karne Irlandii, ale nie miał za bardzo do kogo zagrać i stracił futbolówkę.

• Zrobiło się trochę nerwowo na boisku w Dublinie, doszło do wymiany zdań miedzy zawodnikami obu reprezentacji. Jednak Kuipers uspokoił sytuację.

• Lulić ukarany jeszcze żółtą kartką za dyskusję z sędzią po podyktowaniu przez niego rzutu karnego.

• Dżeko uderzył po ziemi z kilkunastu metrów, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Walters pewnie zamienił rzut karny na gola! Begović nie wyczuł jego intencji.

• Rzut karny dla Irlandii!

• Hendrick wykonywał rzut wolny tuż sprzed pola karnego, ale trafił w mur.

• Wrzutka Brady'ego w pole karne, ale Bośniacy poradzili sobie z tym zagraniem. Zdecydowanie za nisko bita piłka.

• Żółta kartka dla Emira Spahicia. Faulowany był Brady, rzut wolny dla Irlandii z niezłej pozycji.

• Lulić zagrał sprytnie pod "szesnastkę" do Dżeko, ale napastnik reprezentacji Bośni nie zdołał jej przejąć i opanować.

• Brady uderzył zza pola karnego, po zgraniu piłki do niego głową przez kolegę z zespołu, ale niecelnie.

• Dośrodkowanie Brady'ego w z prawego skrzydła w pole karne i po interwencji Zukanovicia Irlandia ma korner. Jednak podopieczni Martina O'Neilla nie stworzyli po nim zagrożenia.

• Było pierwszy raz gorąco w polu karnym Irlandii. Pjanić przedzierał się pod bramkę Randolpha i uderzył, ale zbyt słabo i jeden z obrońców wybił piłkę.

• Bośniacy próbują budować atak pozycyjny. Irlandczycy mądrze ustawieni na własnej połowie utrudniają rozegranie piłki.

• W pierwszych kilkunastu minutach meczu lepsze wrażenie sprawiają piłkarze reprezentacji Irlandii.

• Dobra, zespołowa akcja Irlandii. Brady zagrywał piłkę na bliższy słupek do Waltersa, ten uderzył, ale Begović na posterunku.

• Przed chwilą było gorąco pod bramką Bośni. Za słabe zagranie obrońcy gości do Begovicia i bliski przejęcia piłki był Walters. Jednak bośniacki bramkarz zażegnał niebezpieczeństwo.

• Zagranie Medunjanina w pole karne Irlandii "do nikogo" i piłka w rękach Randolpha.

• Próbują przedrzeć się prawą flanką gospodarze, ale Bośnia odpiera ataki.

• Poszedł prawym skrzydłem Vranjes, ale nie zdołał stworzyć zagrożenia, ani wywalczyć stałego fragmentu gry dla swojej drużyny.

• Złe dośrodkowanie z rzutu wolnego Brady'ego.

• Trzy, dwa, jeden, zero... i zaczynamy decydującą batalię o przepustkę na EURO 2016! Irlandia kontra Bośnia i Hercegowina!

• Teraz minuta ciszy ku czci ofiar piątkowych zamachów w Paryżu.

• Rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu będzie Holender Bjorn Kuipers.

• Jak zwykle gorąca atmosfera na Aviva Stadium!

• Czas na hymny narodowe!

• Obie reprezentacje już na murawie Aviva Stadium! Szef irlandzkiej federacji piłkarskiej wita się z piłkarzami obu drużyn.

• W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek zapraszamy do przeczytania zapowiedzi meczu! Jej autorem jest Sebastian Chmielak.

• W pierwszym meczu rozegranym w piątek w Zenicy Bośnia i Hercegowina zremisowała z Irlandią 1:1. Goście otworzyli wynik w 82 minucie za sprawą Brady;ego, a trzy minuty później wyrównał Dżeko.

• Bośnia i Hercegowina - ławka rezerwowych: Armin Hodżić, Anel Hadżić, Jasmin Burić, Toni Sunjić, Milan Durić, Muhamed Besić, Ibrahim Sehić, Tino Susić, Ermin Bicakcić, Vedad Ibisević, Sejad Salihović, Izet Hajrović.

• Irlandia - ławka rezerwowych: Harry Arter, Robbie Keane, John O'Shea, Marc Wilson, Aiden McGeady, David Forde, Stephen Ward, Cyrus Christie, Darron Gibson, James McClean, Stephen Henderson, Shane Long.

• Wyjściowe składy obu reprezentacji są już widoczne w panelu naszej relacji LIVE!

• Witamy! Dziś poznamy 22 finalistę Mistrzostw Europy 2016. W rewanżowym meczu barażowym na Aviva Stadium w Dublinie Irlandia podejmie Bośnię i Hercegowinę. Zapraszamy na naszą relacje tekstową!

• Irlandia - Bośnia i Hercegowina LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Grupowy rywal Polaków o mały krok bliżej Euro

Już dziś o 20:45 dojdzie do rewanżowego pojedynku Irlandii z Bośnią i Hercegowiną. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Bałkanach padł remis 1:1. Kto pójdzie śladem Węgrów i się zakwalifikuje na francuski turniej?