PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław...

PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Goście na musiku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka
2022-04-30 15:00

Jagiellonia Białystok

1

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej majówki!

• Za tydzień Jagiellonia Białystok zagra w Krakowie z Wisłą, natomiast Śląsk Wrocław na własnym stadionie zmierzy się z Pogonią Szczecin.

• Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Zlatan Alomerović - 3
    • Kacper Tabiś - 4, (Paweł Olszewski - bez oceny)
    • Michał Pazdan - 2
    • Bogdan Tiru - 3
    • Bojan Nastić - 3
    • Bartłomiej Wdowik - 3, (Bartosz Bida - bez oceny)
    • Taras Romanczuk - 3
    • Karol Struski - 3, (Andrzej Trubeha - bez oceny)
    • Martin Pospisil - 3
    • Diego Carioca - 3
    • Marc Gual - 4

• Matus Putnocky - 3
    • Łukasz Bejger - 2, (Patryk Janasik - 3)
    • Wojciech Golla - 2
    • Mark Tamas - 3
    • Robert Pich - 3, (Dennis Jastrzembski - 4)
    • Petr Schwarz - 3
    • Patrick Olsen - , (Adrian Łyszczarz - 3)
    • Krzysztof Mączyński - 3
    • Dino Stiglec - 3
    • Cayetano Quintana - 4, (Waldemar Sobota - 3)
    • Fabian Piasecki - 3
  • Niewiele zmienia się w sytuacji obu zespołów. Wciąż Jaga i Śląsk muszą zaciekle walczyć o utrzymanie w lidze i oglądać się za plecy.

• Koniec meczu w Białymstoku. Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław 1:1.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Andrzej Trubeha został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• W drużynie Jagiellonii Białystok Andrzej Trubeha zmienił Karola Struskiego.

• Dennis Jastrzembski popędził lewą stroną boiska, mocno wstrzelił piłkę w pole karne Jagiellonii, a tam podanie próbował przeciąć Michał Pazdan, ale trafił do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Michał Pazdan trafia do własnej bramki i mamy remis!

• Natomiast Paweł Olszewski pojawił się w miejsce Kacpra Tabisia.

• Dwie zmiany w Jagiellonii Białystok. Bartosz Bida zmienia Bartłomieja Wdowika

• Dennis Jastrzembski popędził lewą stroną boiska, ale niedokładnie dograł w pole karne gospodarzy.

• Natomiast Waldemar Sobota pojawił się w miejsce Cayetano Quintany.

• Dwie zmiany w składzie Śląska Wrocław. Adrian Łyszczarz zmienił Patricka Olsena

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Taras Romanczuk został ukarany żółtą kartką.

• Ostatnie minuty nie są zbyt emocjonujące. Jagiellonia wydaje się kontrolować grę. Śląsk nie ma żadnego pomysłu by zagrozić bramce gospodarzy.

• Natomiast Dennis Jastrzembski pojawił się w miejsce Roberta Picha.

• Dwie zmiany w składzie Śląska Wrocław. Patryk Janasik zmienił Łukasza Bejgera

• Wojciech Golla został ukarany żółtą kartką.

• Bojan Nastić oddał strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie.

• Marc Gual ruszył z kolejną próbą, ale tym razem jego strzał okazał się niedokładny.

• Marc Gual dostał piłkę w polu karnym Śląska, ładnie obrócił się w stronę bramki i precyzyjnym uderzeniem trafił do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Marc Gual otwiera wynik meczu w Białymstoku!

• Bartłomiej Wdowik zdecydował się na strzał z okolic pola karnego gości, ale uderzył bardzo niedokładnie.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Białymstoku. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Białymstoku. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Kolejna znakomita szansa dla gospodarzy, ale Kacper Tabiś strzałem z dystansu trafił tylko w słupek!

• Karol Struski został ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości.

• Zagotowało się w polu karnym Śląska Wrocław, ale Diego Carioca z bliskiej odległości uderzył wprost w rywala.

• Cayetano Quintana wpadł z piłką w pole karne Jagiellonii, minął rywala, ale nie zdołał oddać dobrego strzału.

• Matus Putnocky interweniował daleko od własnego pola karnego, ale zrobił to skutecznie i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Bogdan Tiru ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Robert Pich popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Jagiellonii, ale uderzył wprost w Zlatana Alomerovića.

• Cayetano Quintana został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola. Teraz nieco inicjatywę przejął Śląsk Wrocław, ale nie jest w stanie zaatakować bramkę rywali.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Śląska do którego doszedł tym razem Michał Pazdan, jednak bramkarza gości uratował Mark Tamas.

• Kolejna oskrzydlająca akcja gospodarzy, ale po lekkim uderzeniu Marca Guala spokojnie interweniował Matus Putnocky.

• W odpowiedzi Cayetano Quintana dośrodkował w pole karne Jagiellonii, ale tam nie było żadnego z graczy gości.

• Jagiellonia Białystok coraz bardziej naciska bramkę rywali. Kwestią czasu wydaje się bramka dla gospodarzy.

• Bojan Nastić dośrodkował w pole karne Śląska wprost na głowę Tarasa Romanczuka, ale ten uderzył tylko w poprzeczkę bramki gości!

• Diego Carioca dostał piłkę w polu karnym Śląska, ale oddał strzał wprost w rywala.

• Jagiellonia Białystok wydaje się kontrolować grę, cały czas utrzymuje się przy piłce, ale na razie nie potrafi przedostać się w pole karne gości.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie zagroziło bramce Śląska.

• Jagiellonia Białystok wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Rozpoczynamy sobotnie granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Białymstoku. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto skład Jagiellonii Białystok:

• W taki zestawieniu zagra dzisiaj Śląsk Wrocław:

• Jesienne starcie obu drużyn zakończyło się remisem 2:2. Do przerwy to wrocławianie prowadzili po trafieniu Erika Exposito, ale po zmianie stron Tomas Prikryl doprowadził do wyrównania. Gdy wydawało się, że za sprawą Adama Łyszczarza to Śląsk wyjdzie z tej konfrontacji zwycięsko, w doliczonym czasie gry Jesus Imaz doprowadził do wyrównania i dał swojej drużynie jeden punkt.

• Natomiast Śląsk Wrocław czeka na zwycięstwo w lidze od połowy marca kiedy to udało się wygrać na wyjeździe z Wisłą Płock. Od tamtego momentu wrocławianie dwa razy zremisowali i dwa razy przegrali. Przed tygodniem Śląsk w kompromitujący sposób przegrał u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:4, co spowodowało zamrożeniem pensji przez zarząd i bardzo burzliwą atmosferą wokół klubu.

• Gospodarze dzisiejszego meczu nie spisują się najlepiej w ostatnich tygodniach. "Jaga" przegrała dwa ostatnie spotkania ligowej, a wcześniej tylko zremisowała ze słabym na wiosnę Radomiakiem Radom. Zespół z Białegostoku wygrał tylko dwa spotkania w tym roku. Były to pojedynki z Górnikiem Zabrze i fatalnym na wiosnę Zagłębiem Lubin.

• Natomiast Śląsk Wrocław ma o dwa punkty mniej od swojego dzisiejszego rywala i sytuacja wydaje się naprawdę niebezpieczna. Jeśli dzisiaj Śląsk przegra, będzie musiał patrzeć na rezultat derbów Krakowa, bo Wisła może zrównać się punktami z zespołem z Wrocławia.

• Dzisiaj mamy do czynienia z bardzo ważnym spotkaniem dla obu drużyn. Jagiellonia Białystok na trzy kolejki przed końcem sezonu ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. W przypadku dzisiejszego zwycięstwa praktycznie zapewni sobie utrzymanie na kolejny sezon. Natomiast porażka może podgrzać sytuacje zespołu z Białegostoku.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok na własnym stadionie zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Jagiellonia - Śląsk LIVE! Goście bez pensji, ale "na musiku"

Jagiellonia - Śląsk LIVE! Goście bez pensji, ale "na musiku" ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Goście zaczęli sezon od reprezentowania nas w europejskich pucharach, a teraz nie są pewni utrzymania w lidze. Czy przy Słonecznej uśmiechnie się do nich los? Relacja LIVE od godziny 15:00.

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE

Śląsk to jedno z największych rozczarowań sezonu. Atmosfera po domowym 0:4 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza jest gęsta. Kibice zawezwali drużynę na rozmowę, a prezes zamroził wypłatę pensji za kwiecień. Tylko zwycięstwo w Białymstoku pozwoli nieco ocieplić klimat i przede wszystkim złapać oddech w tabeli przed ostatnią prostą.

Na cztery mecze przed końcem Śląsk zajmuje dopiero czternaste miejsce z zapasem ledwie dwóch punktów nad strefą spadkową. Jagiellonia radzi sobie niewiele lepiej, bo ma pięć punktów więcej od Wisły Kraków. W zeszłej kolejce przegrała w Gliwicach z Piastem 1:2. Pojawiły się nawet spekulacje, że jeszcze przed końcem rozgrywek pracę straci trener Piotr Nowak. Póki co prezes Wojciech Pertkiewicz takiego scenariusza nie rozpatruje: - Przed trenerem Nowakiem i zespołem postawiliśmy cel minimalny, jakim jest utrzymanie się w lidze i to jest wszystko, co w tej sprawie mogę powiedzieć - stwierdził.

Piotr Nowak, trener Jagiellonii: - Potrzebne nam będą rozwaga, chłodna głowa i wiara w to, że akcje, które budujemy, przyniosą skutek. Śląsk to zespół, który ma jakość, doświadczenie i po porażce z Termaliką będzie chciał się u nas zrehabilitować. Z pewnością trener Tworek i jego zespół patrzą na to, co mogą u nas zrobić i ugrać. Musimy być na to przygotowani nastawić się na walkę od pierwsze minuty.

Piotr Tworek, trener Śląska: - Przyjęliśmy decyzję zarządu (o zamrożeniu pensji) i przez cały tydzień nie rozmawialiśmy na ten temat. Nie miała ona żadnego wpływu na naszą pracę. Trenowaliśmy tak, jakby żadnych kar nie było i skupialiśmy się wyłącznie na aspektach, które pozwolą nam podnieść się po ostatniej porażce i wygrać z Jagiellonią.

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Śląsk:
Jagiellonia: Runje, Imaz, Puerto (?), Prikryl (?), Matysik (?)
Śląsk: Gretarsson

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Jagiellonia 2:2 (Ekstraklasa, 05.11.2021)
Jagiellonia - Śląsk 0:1 (Ekstraklasa, 05.04.2021)

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Piotr Glamowski, Wojciech Jagoda. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!