PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław...

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. To dla gości ostania szansa. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka
2023-05-05 18:00

Jagiellonia Białystok

1

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Śląsk zagra we Wrocławiu z Wisłą Płock, natomiast Jagiellonia Białystok pojedzie na Łazienkowską, by zmierzyć się z Legią Warszawa.

• Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Zlatan Alomerović - 3
    • Miłosz Matysik - 3
    • Israel Puerto - 2
    • Michał Pazdan - 1
    • Tomas Prikryl - 3, (Paweł Olszewski - bez oceny)
    • Nene - 3, (Mateusz Skrzypczak - bez oceny)
    • Michal Sacek - 3
    • Aurelien Nguiamba - 3, (Taras Romanczuk - 3)
    • Bartłomiej Wdowik - 4
    • Jesus Imaz - 3, (Tomasz Kupisz - bez oceny)
    • Marc Gual - 4

• Michał Szromnik - 2
    • Diogo Verdasca - 3
    • Daniel Leo Gretarsson - 2
    • Victor Garcia - 3, (Dennis Jastrzembski - bez oceny)
    • Adrian Łyszczarz - 3, (Marcel Zylla - bez oceny)
    • Łukasz Bejger - 3
    • Petr Schwarz - 2
    • Michał Rzuchowski - 2
    • Patryk Szwedzik - 3, (Piotr Samiec-Talar - bez oceny)
    • John Yeboah - 4
    • Erik Exposito - 3
  • Jagiellonia była dzisiaj lepsza od przeciwników, ale nie wykorzystała nadarzających się okazji. Śląsk zagrał znacznie lepiej w drugiej połowie meczu, ale błąd we własnym polu karnym spowodował, że nie udało się wygrać tego spotkania.

• Koniec meczu w Białymstoku! Jagiellonia remisuje ze Śląskiem Wrocław 1:1.

• Natomiast Tomasz Kupisz pojawił się w miejsce Jesusa Imaza.

• Dwie ostatnie zmiany w barwach gospodarzy. Paweł Olszewski zmienił Tomasa Prikryla

• John Yeboah ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Znakomity strzał z dystansu Erika Exposito, ale Zlatan Alomerović świetnie interweniował!

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Trzecia zmiana w Śląsku Wrocław. Piotr Samiec-Talar zmienił Patryka Szwedzika.

• Marc Gual oddał sytuacyjne uderzenie z pola karnego gości, ale piłka powędrowała daleko od bramki Śląska.

• Taktyczna zmiana w Jagiellonii Białystok. Mateusz Skrzypczak pojawił się w miejsce Nene.

• Michał Pazdan ukarany drugą żółtą kartką i musi opuścić boisko!

• Daniel Leo Gretarsson ukarany żółtą kartką za nierozważne zagranie.

• Natomiast Marcel Zylla pojawił się w miejsce Adriana Łyszczarza.

• Dwie zmiany w drużynie Śląska Wrocław. Dennis Jastrzembski zmienił Victora Garcię

• Michal Sacek potężnie uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką gości.

• Michał Pazdan ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Śląsk zaatakował rywali bardziej aktywnym pressingiem, ale gospodarze wyszli z tego bez szwanku.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. W Jagiellonii Białystok Taras Romanczuk pojawił się w miejsce Aureliena Nguiamby.

• Adrian Łyszczarz uderzył z rzutu wolnego, ale zrobił to niecelnie, a pozycja do strzału była znakomita.

• Israel Puerto ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marc Gual umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy!

• Victor Garcia ukarany żółtą kartką za faul we własnym polu karnym.

• Zmiana decyzji i rzut karny dla Jagiellonii Białystok!

• Tomas Prikryl faulowany na linii pola karnego Śląska! Sędzia pokazuje na rzut wolny, ale być może zmieni decyzję!

• Złe dośrodkowanie z narożnika boiska, ale Victor Garcia wrzucił futbolówkę jeszcze raz. Tym razem dobrze piąstkował Zlatan Alomerović.

• Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zakończyło się jedynie na rzucie rożnym.

• Nene ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Nene dośrodkował w pole karne Śląska Wrocław, ale tam Tomas Prikryl nie zdołał opanować piłki.

• Zaostrza nam się gra w drugiej połowie. Oba zespoły nie odpuszczają ani jednego metra na placu gry.

• Miłosz Matysik uderzył niecelnie ze stałego fragmentu gry.

• Jagiellonia Białystok wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gości.

• Jagiellonia Białystok naciska coraz mocniej. Widać, że zmotywowani wyszli na drugą połowę tego spotkania.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę w Białymstoku. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Gospodarze byli zdecydowanie lepsi od rywali i wydawało się, że kwestią czasu będzie, kiedy padnie bramka dla Jagiellonii. Jednak to goście wykorzystali błąd w obronie rywali i John Yeboah wlał nadzieję w serca wrocławian na utrzymanie w PKO Ekstraklasie!

• Koniec pierwszej połowy meczu w Białystoku. Do przerwy niespodziewanie Śląsk Wrocław prowadzi z Jagiellonią 1:0.

• Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Jagiellonii Białystok bez większego zagrożenia.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• John Yeboah dopadł do prostopadłego podania, uprzedził obrońców gospodarzy i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Jagiellonii Białystok!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Yeboah niespodziewanie daje prowadzenie Śląskowi Wrocław!!!

• Michał Rzuchowski ukarany żółtą kartką.

• Próba wypuszczenia w bój Erika Exposito, ale nawet chudszy snajper wrocławian nie dopadłby do tak mocno zagranej piłki.

• Michal Sacek zagrał w pole karne Śląska, ale tam Marc Gual został uprzedzony przez bramkarza gości.

• Victor Garcia zdecydował się na strzał z dystansu, ale gracz Śląska uderzył niecelnie.

• Prostopadłe podanie do Bartłomieja Wdowika, ale gracz Jagiellonii na spalonym.

• Nieco mniej interesujący fragment meczu. Śląsk nie potrafi wyjść z piłką poza własną połowę, natomiast Jagiellonia nie może przedostać się przez obronę gości.

• Marc Gual oddał strzał z dystansu, ale nie wyszło mu to uderzenie i piłka powędrowała obok bramki.

• Wrzutka z rzutu rożnego zupełnie bez zagrożenia pod bramką Śląska Wrocław.

• Po oskrzydlającej akcji Bartłomiej Wdowik zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Złe rozegranie rzutu wolnego przez Jagiellonię Białystok i łatwo strata Tomasa Prikryla.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Diogo Verdasca za faul na własnej połowie.

• VIctor Garcia popędził lewą stroną, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Znakomite prostopadłe podanie do Jesusa Imaza, ten przelobował Michała Szromnika, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki gości!

• W odpowiedzi Erik Exposito uderzył z dystansu, ale spokojnie i pewnie interweniował Zlatan Alomerović.

• Michał Szromnik wyszedł do prostopadłego podania, najpierw odebrał piłkę, ale chwilę później oddał ją na rzecz Marca Guala, Hiszpan jednak nie trafił z dystansu do pustej bramki!

• Marc Gual wywalczył piłkę w polu karnym Śląska, ale chwilę później ją stracił.

• John Yeboah dośrodkował w pole karne Jagiellonii, ale tam nie doszedł do piłki Erik Exposito.

• Jagiellonia naciska coraz mocniej. Marc Gual oddał strzał z dystansu, ale trafił wprost w obrońcę Śląska.

• Tomas Prikryl dograł do Jesusa Imaza, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Marc Gual dostał piłkę w polu karnym gości, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Pierwsze zagranie w okolice pola karnego Śląska, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Zaczynamy 31. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu miejskiego w Białymstoku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Paweł Raczkowski z Warszawy. O tym arbitrze było ostatnio głośny po aferze w Grecji, ale jeśli chodzi w względy piłkarskie, w tym sezonie trzykrotnie sędziował Jagiellonii Białystok i czterokrotnie Śląskowi Wrocław. W żadnym z tych spotkań te zespoły nie wygrały, zazwyczaj padały remisy i po razie wygrywali rywale.

• Natomiast oto zestawienie Jagiellonii Białystok:

• Tak prezentuje się skład Śląska Wrocław:

• Jesienne starcie obu drużyn zakończyło się remisem 2:2. Wtedy jako pierwszy do bramki rywala trafił Marc Gual ale tuż przed przerwą wyrównał Petr Schwarz. Na początku drugiej odsłony meczu prowadzenie Śląskowi dał Piotr Samiec-Talar, ale chwilę później na 2:2 trafił Jakub Lewicki. "Jaga" kończyła tamten mecz w dziesiątkę po dwóch żółtych kartkach dla Nene.

• Cztery ostatnie mecze w wykonaniu Śląska Wrocław to cztery porażki. W ostatni weekend wrocławianie przegrali u siebie z Radomiakiem Radom 0:1. W tylko jednym z pięciu ostatnich meczów Śląsk zdołał zdobyć bramkę, było to w przegranym na wyjeździe meczu z Wartą Poznań 1:3, a bramka padła po samobójczym trafieniu Roberta Ivanova.

• Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Jagiellonii Białystok to dwa okazałe zwycięstwa z Wisła Płock i Wartą Poznań kolejno 4:2 i 3:1. Bardzo duży wkład w utrzymanie ma duet Marc Gual i Jesus Imaz, którzy w tych dwóch spotkaniach razem zdobyli sześć bramek. Dzisiaj naprzeciw staje zespół, który nie prezentuje się w defensywie zbyt solidnie.

• Przed tą kolejką Śląsk Wrocław traci cztery "oczka" do Zagłębia Lubin i Korony Kielce, ale dzisiaj czeka go bardzo trudna rywalizacja z Jagiellonią Białystok, więc o ligowe punkty będzie bardzo ciężko. Zwłaszcza, że jeśli Jagiellonia dzisiaj wygra, oficjalnie zapewni sobie utrzymanie w lidze.

• W najbliższy weekend może się już niemal na pewno okazać, które z drużyn pożegnają się z PKO Ekstraklasą. Miedź Legnica w zeszły weekend już oficjalnie spadła do Fortuna 1. Ligi. Przy niekorzystnych rezultatach w weekend oficjalnie z najwyższą klasą rozgrywkową może pożegnać się Lechia Gdańsk, natomiast sytuację może bardzo skomplikować sobie również Śląsk Wrocław, który na trzy mecze przed końcem sezonu może tracić do utrzymania aż osiem "oczek".

• Idealna pogoda do grania, za chwilę na tym stadionie rozpocznie się bardzo ważny mecz na inaugurację 31. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Witamy serdecznie! Przyszedł czas, by rozpocząć ostatnią prostą w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Na inaugurację 31.. kolejki rozgrywek Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Wojciech Wojtkielewicz

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE. Do Białegostoku przyjeżdża Śląsk Wrocław, który punktów potrzebuje jak tlenu. Podopieczni Jacka Magiery tracą aż 4 oczka do bezpiecznej lokaty. Wniosek jest prosty: trzeba punktować, ale i liczyć na potknięcia rywali z przodu. Inaczej kibice WKS-u będą za rok oglądać swoich piłkarzy w Fortuna 1. Lidze. Gdzie oglądać mecz Jagiellonia - Śląsk na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24.

Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław ONLINE

Procent szans utrzymania Śląska w Ekstraklasie z każdą kolejką jest coraz niższy. Przed tygodniem podopieczni Jacka Magiery przegrali u siebie z Radomiakiem (0:1) i by całkowicie nie zaprzepaścić swoich szans na utrzymanie, w Białymstoku taki rezultat nie może się powtórzyć.
Ewentualna wygrana Śląska sprawi, że klub z Dolnego Śląska zbliży się do Zagłębia i Korony na jeden punkt. Przed nimi jednak jeszcze mecze - Zagłębie podejmie przedostatnią Lechię, a Korona zmierzy się z Rakowem, który może w ten weekend świętować mistrzostwo.

Co słychać w obozie Jagielloni? Adrian Siemieniec, który przejął schedę po Macieju Stolarczyku wygrał aż 3 z 4 meczów, od kiedy jest szkoleniowcem klubu z Podlasia i odskoczył od strefy spadkowej aż na 8 punktów. "Jaga" zaczęła grać efektownej, a w drużynie szczególnie bryluje hiszpański duet Jesus Imaz - Marc Gual. Ten drugi jest nie do zatrzymania. Z 14 golami otwiera klasyfikację strzelców, a w ostatnich dwóch meczach zdobył aż 4 bramki.

- Jesteśmy świadomi powagi sytuacji. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że bez zdobyczy punktowej nie poprawimy pozycji w tabeli. Dobra analiza, poprawienie tego, co należy zrobić i poprawienie działań w ataku i w obronie – to musimy zrobić, aby przywieźć z Białegostoku punkty - przekonywał przed wyjazdem na Podlasie trener Śląska Jacek Magiera.

- Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej jest nasz przeciwnik. Punktem odniesienia i to, na czym się skupiamy, jest nasza postawa. To, że Śląsk musi wygrać? Przyjmuję to, ale my też musimy wygrać. Chcemy wygrywać w każdym meczu. To, że nasza sytuacja jest dzisiaj trochę lepsza, to nie znaczy, że my chcemy się czuć w tej sytuacji komfortowo - powiedział z koeli opiekun gospodarzy Adrian Siemieniec.

Mecz Jagiellonia - Śląsk poprowadzi Paweł Raczkowski, sędzia z Warszawy. Na liniach będą go wspierać Radosław Siejka i Marcin Lisowski. Arbitrem technicznym będzie Marcin Szczerbowicz, a za technologię VAR odpowiadać będą Łukasz Szczech oraz Tomasz Listkiewicz.

Przewidywalne składy na mecz Jagiellonia - Śląsk:
Jagiellonia: Zlatan Alomerović - Michał Pazdan, Mateusz Skrzypczak, Miłosz Matysik - Tomas Prykril, Michal Sacek, Aurelien Nguiamba, Nene, Jakub Lewicki - Marc Gual, Jesus Imaz.
Śląsk: Rafał Leszczyński - Diogo Verdasca, Daniel Leo Gretarsson, Łukasz Bejger - Adrian Łyszczarz, Michał Rzuchowski, Karol Borys, Victor Garcia, Dennis Jastrzembski - John Yeboah, Erik Exposito.

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Śląsk:
Jagiellonia: Bojan Nastić (uraz).
Śląsk: Nahuel Leiva, Martin Konczkowski (pauzy za żółte kartki), Patryk Janasik, Konrad Poprawa, Adrian Bukowski (urazy), Patrick Olsen (choroba).

Mecz Jagiellonia - Śląsk TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz w Canal+ Family. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. W komentarzu usłyszymy duet Filip Surma - Mateusz Rokuszewski. Pierwszy gwizdek o godz. 18:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 – zapraszamy!