• Adam Zrelak - 3
  • Koniec meczu. Grająca w "dziesiątkę" Jagiellonia Białystok remisuje z Wartą Poznań (1:1). Bramki po przerwie strzelili Frank Castaneda i Tomas Prikryl

• Adam Zrelak na spalonym.

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

• Podanie do Andrzeja Trubehy, który miał miejsce i sposobność do ruszenia z kontrą. Wybrał bezpieczny wariant - wycofanie do Zlatana Alomerovicia.

• .. a za Fedora Cernycha wchodzi Andrzej Trubeha.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Kacper Tabiś w miejsce Tomasa Prikryla...

• ... a za Miguela Luisa wchodzi Jordan Courtney-Perkins.

• Podwójna zmiana w Warcie: Kajetan Szmyt w miejsce Konrada Matuszewskiego...

• To powinien być dublet Franka Castanedy! Kolumbijczyk ruszył w tempo do prostopadłego podania Miguela Luisa i w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem uderzył obok bramki!

• Płaskie podanie Bartłomieja Wdowika w pole karne nie znalazło adresata.

• Przerwa w grze. W walce o górną piłkę ucierpiał Fedor Cernych. Wydaje się, że to nie jest nic poważnego i będzie w stanie grać dalej.

• Bartłomiej Wdowik zastępuje Karola Struskiego.

• Dobre prostopadłe podanie na prawą stronę do rozpędzonego Jana Grzesika. Połapał się w tym Bojan Nastić, który był szybszy przy piłce.

• Coraz mniej czasu na przejęcie pełnej puli

• To czwarte "żółtko" Karola Struskiego, więc nie zagra 4 marca ze Stalą Mielec (godz. 18).

• Karol Struski upomniany żółtą kartką za faul.

• 5 179 widzów w Białymstoku.

• Jan Grzesik upomniany żółta kartką za faul.

• Składna kontra Warty mogła przywrócić prowadzenie. Jan Grzesik podaje na 5. metr do Adama Zrelaka, ale szybszy od niego był Zlatan Alomerović.

• Martin Pospisil zmienia Przemysława Mystkowskiego.

• Ależ błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Karol Struski zabrał piłkę Dawidowi Szymonowiczowi i zagrał do Tomasa Prikryla, a ten precyzyjnym strzałem przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• I MAMY REMIS! TOMAS PRIKRYL!!!

• "Wejście smoka" Kolumbijczyka daje Warcie prowadzenie! Z pola karnego dobił strzał Miłosza Szczepańskiego, który obił słupek!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM FRANK CASTANEDA!!!

• ... a za Mateusza Kupczaka pojawia się Niilo Maempa.

• Podwójna zmiana w Warcie: Frans Castaneda zastępuje Jaysona Papeau...

• Miłosz Matysik traci piłkę w środku pola na rzecz Miguela Luisa. Dopadł do niej Miłosz Szczepański, ale sędzia dopatrzył się przewinienia na defensorze Jagiellonii.

• Niezbyt udane dośrodkowanie Jana Grzesika w pole karne. Na wszelki wypadek interweniował Miłosz Matysik, ale nawet gdyby puścił piłkę, to nie było zagrożenia pod bramką Zlatana Alomerovicia.

• Przewinienie Karola Struskiego na Konradzie Matuszewskim. Po zmianie stron mamy więcej fauli i chaotycznej gry niż strzałów. O tych na bramkę nie wspominając.

• Atak Warty skrzydłem przynosi aut na wysokości pola karnego gospodarzy.

• Karol Strukski w roli prawoskrzydłowego zagrywa płasko na 5. metr. Tam był Łukasz Trałka, który wybija na uwolnienie.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Przemysław Mystkowski centruje z rzutu wolnego w pole karne. Adam Zrelak wybija piłkę głową za linię końcową.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Paweł Olszewski będzie grać od 46. minuty za bezbarwnego Filipa Piszczka. Nie takiego debiutu oczekiwał były napastnik m.in. Cracovii i Sandecji Nowy Sącz.

• Jagiellonia - Warta. Statystyki z pierwszej połowy

• Wracamy do Białegostoku gzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonia - Warta w 23. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, 0 celnych strzałów na bramkę, 1 czerwoną kartkę (ukarany Bogdan Tiru) i multum fauli.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +5' Adam Zrelak na spalonym po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego.

Koniec pierwszej połowy. Grająca w "dziesiątkę" Jagiellonia bezbramkowo remisuje z Wartą Poznań.

• +4' Ostre starcie Jana Grzesika z Przemysławem Mystkowskim. Początkowo wydawało się, że będzie rzut wolny dla gości z ok. 18 metrów, ale ostatecznie grę wznawiają zawodnicy Piotra Nowaka.

• +3' Dalekie wybicie Zlatana Alomerovicia z rzutu wolnego. Piłkę chciał przejąć Fedor Cernych, ale został umiejętnie nabity przez zawodnika Warty.

• +2' Ciekawie zapowiadała się akcja gości lewą stroną. Do momentu, w którym Konrad Matuszewski postanowił zejść z piłką do środka. Za mocno wypuścił sobie piłkę i walczą o nią w parterze, faulował rywala.

• Damian Kos dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• Po "wystawce" Taras Romanczuk uderza na wiwat.

• Teraz było groźnie przed drugim polem karnym. Dawid Szymonowicz. Stracił piłkę na rzecz Karola Struskiego, a chcąc naprawić swój błąd, zatrzymał ją ręką przed linią 16. metra.

• To była najlepsza okazja gospodarzy do prowadzenia! Miłosz Szczepański złamał akcję z prawego skrzydła do środka i podaje przed pole karne do Jaysona Papeau. Ten nieatakowany przez nikogo uderza wysoko nad poprzeczką.

• Faul na Konradzie Matuszewskim. Zlatan Alomerović piąstkuje za pole karne po dośrodkowaniu Łukasza Trałki.

• Mateusz Kupczak upomniany żółtą kartką za faul taktyczny na Tarasie Romanczuku.

• Jan Grzesik podłączył się do akcji ofensywnej. Od razu dostał piłkę, którą wrzucił w "szesnastkę" gospodarzy. Nie było jednak zagrożenia.

• Zlatan Alomerović spokojnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora.

• A teraz poturbowany jest Konrad Matuszewski. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Wymuszona zmiana w ekipie gości. Miłosz Szczepański wchodzi w miejsce Michała Kopczyńskiego.

• 25. minuta. Bogdan Tiru przewrotką trafia w twarz Michała Kopczyńskiego Bogdan Tiru

• BOGAN TIRU UKARANY CZERWONĄ KARTKĄ!!!

• Słabe zagranie w pole karne, ale ostatecznie Bogdan Tiru złożył się do strzału przewrotką. Zamiast w piłkę... trafił w twarz Michała Kopczyńskiego. Przerwa w grze, konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Michał Kopczyński upomniany żółtą kartką za faul na Miłoszu Matysiku.

• 58% Posiadanie piłki 42%

• Gospodarze przez moment w "dziewiątkę" na murawie. Miłosz Matysik i Michał Pazdan wracają do gry.

• Przerwa w grze. Miłosz Matysik faulowany przez Jaysona Papeau. Korzysta z tego... Michał Pazdan, który zmienia obuwie.

• Przewinienie Filipa Piszczka w ofesnsywie. Akcja Jagiellonii spaliła na panewce.

• Karol Struski próbował przedrzeć się lewą stronę w pole karne. Osaczony przez dwóch rywali nie dał rady dokonać tej sztuki.

• Michał Pazdan nie dał się ograć Adamowi Zrelakowi przed własnym polem karnym.

• Jayson Papeau łamie akcję z lewej strony do środka, po czym zagrywa prostopadle w "szesnastkę" do Adama Zrelaka. Ten miał problem z opanowaniem piłki, ale wreszcie oddał strzał, który paruje bramkarz Jagiellonii.

Sęk w tym, że napastnik Warty był na spalonym.

• Anemiczna główka Jaysona Papeau nie mogła sprawić problemu Zlatanowi Alomeroviciowi. Ten spokojnie chwyta piłkę.

• Wydaje się, że z obrońcą jest wszystko w porządku.

Kolejne mocne zagranie do Adama Zrelaka. Kolejny raz niedokładne.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Robert Ivanov, który ucierpiał w starciu z Fedorem Cernychem.

• Dalekie zagranie Łukasza Trałki przed pole karne Jagiellonii do Adama Zrelaka. Za mocne podanie doświadczonego zawodnika Warty; piłkę głowa do własnego bramkarza zgrywa Bogdan Tiru .

• Przemysław Mystkowski próbował przedrzeć się prawą stroną. Skutecznie powstrzymał go Robert Ivanov.

• Piłkarze Piotra Nowaka spokojnie rozgrywają na własnej połowie. Warta nie kwapi się do wysokiego pressingu.

• Na gwizdek Damiana Kosa spotkanie zaczynają goście!

• Kapitanami są Taras Romanczuk i Mateusz Kupczak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Zagrożeni pauzą w następnej kolejce

• Jagiellonia: Bojan Nastić, Karol Struski, Martin Pospisil, Kacper Tabiś - wszyscy po 3 żółte kartki
    • Warta: Adam Zrelak (3 żółte kartki)

4 marca Jagiellonia zagra na wyjeździe ze Stalą (godz. 18), a następnego dnia Warta zmierzy się na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą (godz. 15).

• W rundzie jesiennej obie ekipy podzieliły się punktem. Bramki tuż po zmianie stron strzelili Mateusz Kuzimski oraz Fedor Cernych.

Dzisiaj remis nie urządza żadnej ze stron, więc zapowiada się walka o pełną pulę. Kto ją zdobędzie?

• Skład Warty Poznań

Rezerwowi: Jędrzej Grobelny - Jakub Kiełb, Frank Castaneda, Nilo Maenpaa, Jakub Sangowski, Jordan Courtney-Perkins, Mikołaj Rakowski, Kajetan Szmyt, Miłosz Szczepański.

• Po 22 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Dzisiejsza wygrana pozwoliłaby przeskoczyć Wisłę Płock i Piasta (po 30) i zrównać się punktami ze Stalą oraz Cracovią.

Z kolei Warta, która uzbierała 23 "oczka", zajmuje 14. lokatę. Lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Zagłębie Lubin, a o punkt będące w "czerwonej strefie" Legię oraz Wisłę Kraków (tabelę zamyka Bruk-Bet Termalica z 16 punktami).

• Skład Jagiellonii Białystok

Rezerwowi: Pavels Steinbors - Michał Nalepa, Andrzej Trubeha, Paweł Olszewski, Kacper Tabiś, Oliwier Wojciechowski, Martin Pospisil, Bartłomiej Wdowik, Jakub Lutostański.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało trochę czasu, więc tradycyjnie odsyłam do zapowiedzi:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• W niedzielne południe meldujemy się w Białymstoku, gdzie już za 25 minut Jagiellonia zmierzy się z będącą na fali Wartą Poznań. Spotkanie poprowadzi Damian Kos...

DW

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lukasz Gdak

Jagiellonia Białystok - Warta Poznań ONLINE. W pierwszym niedzielnym meczu Jagiellonia podejmie Wartę Poznań. Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla podopiecznych trenera Piotra Nowaka. Rywal jest mocno rozpędzony. W ekstraklasie ostatni raz przegrał w listopadzie ubiegłego roku w derbach Poznania z Lechem.

Jagiellonia - Warta ONLINE

W lidze poznaniacy dzielnie się trzymają. Od zeszłego roku regularnie punktują, choć częściej dzielą się punktami z rywalami. Warta zremisowała z Wisłą Kraków 1:1, wygrała ze Śląskiem Wrocław 2:1, zremisowała po 1:1 z Pogonią Szczecin i Górnikiem Łęczna, pokonała Legię Warszawa 1:0 i ostatnio Radomiaka Radom 3:1, co pozwoliło podopiecznym byłego trenera Wigier Suwałki Dawida Szulczka wydobyć się ze strefy spadkowej.

Apetyt na zwycięstwo ma też trener Warty Dawid Szulczek.
- W dalszym ciągu liczba punktów, które mamy, nie wystarczy do utrzymania. Dlatego koncentrujemy się na tym, by nadal je zdobywać, a nie patrzymy na, to z kim rywalizujemy o pozostanie w ekstraklasie. Będziemy chcieli wygrać w Białymstoku, a potem punktować też w kolejnych meczach - powiedział.

Jagiellonia - Warta NA ŻYWO

Na pewno nie będzie to łatwy mecz dla podopiecznych trenera Piotra Nowaka. Rywal jest mocno rozpędzony. - Jest to bardzo dobrze zorganizowany zespół, zgrany, wiedzący co ma robić na boisku - mówi trener Jagiellonii Piotr Nowak. - I my też musimy pokazać, że jesteśmy kolektywem, cierpliwie grającym z chłodną głową, wykorzystując swoje szanse - dodał szkoleniowiec.

Piłkarze obu drużyn w rozgrywkach ekstraklasy spotykali się trzykrotnie. W sezonie 2020/2021 Jagiellonia wygrała u siebie 4:3, by na wyjeździe przegrać 0:2. W tym sezonie w Grodzisku Wielkopolskim był remis 1:1.

OSTATNIE MECZE:

Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 1:1 (27.08.2021, Ekstraklasa)
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (25.04.2021, Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3 (05.12.2020, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Jagiellonia: Alomerović - Nastić, Tiru, Pazdan, Olszewski - Romanczuk, Struski, Pospisil - Mystkowski, Cernych, Prikryl

Warta: Lis - Trałka, Szymonowicz, Ivanov - Matuszewski, Kupczak, Kopczyński, Grzesik - Papeau, Zrelak, Miguel Luis

Jagiellonia - Warta TRANSMISJA TV

Spotkanie Jagiellonii z Wartą Poznań rozpocznie się w niedzielę, 27 lutego o godz. 12:30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz audiodeskrybcyjny). Wstęp od 12:10.

Jagiellonia - Warta STREAM
Internetowy stream online dostępny jest na platformach ncplusgo.pl i canalplus.com. Przekaz dostępny wyłącznie dla abonentów usługi Canal+. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

12:30 Jagiellonia Białystok - Warta Poznań