Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Co...

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Co wskórają bez Imaza? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 15. kolejka
2021-11-20 15:00

Jagiellonia Białystok

3

Wisła Kraków

1

• Koniec meczu. Jagiellonia pokonuje Wisłę Kraków 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelili Błażej Augustyn, Tomas Prikryl i Michał Żyro, a dla grającej od 9. minuty w osłabieniu "Białej Gwiazdy" Serafin Szota.

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Gospodarze chcą podwyższyć prowadzenie Wywalczyli rzut rożny, po którym nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Mikołaja Biegańskiego.

• To już chyba po meczu! Atomowe uderzenie Michała Żyro z lewy górny róg o mały włos nie rozerwał siatki i podwyższa prowadzenie Jagiellonii!

• GOL DLA JAGIELLONII! MICHAŁ ŻYRO!!!

• Jagiellonia - Wisła Kraków

• 17 Strzały 5
    • 10 Strzały celne 3
  • ... a za Fedora Cernycha na murawie melduje się Przemysław Mystkowski.

• Bartłomiej Wdowik zmienia Bojana Nasticia...

• Dawid Szot z "żółtkiem" za faul.

• Pavels Steinbors bez trudu broni strzał Felicio Brown Forbesa. Łotewski bramkarz miał znacznie ułatwione zadanie - piłka leciała dokładnie tam, gdzie stał.

• ... a za Michala Skvarkę pojawia się Nikola Kuveljić.

• Dor Hugi zmienia Patryka Plewkę...

• Dobre zagranie w pole karne do Felicio Brown Forbesa, który naciskany przez rywala nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Z kontrą lewą stroną ruszył... Błażej Augustyn. Stracił piłkę za linią środkową i wrócił sprintem do defensywy. Wbiegł w niego Felicio Brown Forbes. Zdaniem sędziego celowo - żółta kartka.

• Michał Nalepa zmianie Martina Pospisila.

• Nieudane dośrodkowanie Martina Pospisula. Piłka ląduje na bocznej siatce.

• Bogdan Tiru upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Wytrącił piłkę z rąk zawodnika Wisły, który chciał wznowić grę z autu.

• Zmiana również w Jagiellonii - Karol Struski wchodzi, Bartosz Bida schodzi.

• ... a za Jana Klimenta pojawia się Felicio Brown Forbes.

• Podwójna zmiana w Wiśle: Piotr Starzyński zastępuje Mateusza Młyńskiego...

• Po dośrodkowaniu z lewego narożnika piłka zgrana w okolice prawego narożnika do Michała Pazdana, który główką kieruje piłkę do siatki przy dalszym słupku! Radość gospodarzy nie trwała długo z powodu odgwizdanej pozycji spalonej!

• Po dośrodkowaniu Bojana Nasticia goście ratują się wybiciem piłki na rzut rożny.

• Mateusz Młyński upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. W zapaśniczym stylu złapał Bojana Nasticia.

• Aschraf El Mahdioui podaje w pole karne do Mateusza Młyńskiego. Ten został skutecznie odcięty od piłki i łapie ją Pavels Steinbors.

• We dwóch chcieli pograć teraz Tomas Prikryl z Bartoszem Bidą. Podanie zwrotne do Czecha bylo nie w tempo.

• Trochę uspokoiło się spotkanie w Białymstoku.

• Bojan Nastić "przeciągnął" dośrodkowanie z lewej strony na prawą stronę pola karnego, skąd na atomowe uderzenie zdecydował się Tomas Prikryl. Jeszcze próbował przed linią bramkową interweniować Serafin Szota, ale piłka wpadła do siatki!

• JAGIELLONIA PROWADZI! GOL TOMASA PRIKRYLA!!!

• Michał Pazdan został w polu karnym "Białej Gwizdy" i ten uderza głową. Pika trafia w twarz Dawida Szoty, którego lekko zamroczyło.

• Bojan Nastić upomniany żółtą kartką za faul. Po czym podbiegł przeprosić bramkarza Wisły.

• Przerwa w grze. Bojan Nastić faulował interweniującego Mikołaja Biegańskiego, który nie podnosi się z murawy.

• Teraz z dystansu próbował Bojan Nastić. Z dystansu, prawą nogą w środek bramki. Bramkarz Wisły spokojnie interweniuje.

• Kapitalna parada Mikołaja Biegańskiego po uderzeniu Michała Żyro z pola karnego! Piłka zmierzała do siatki w lewy górny róg!

• Rzut rożny piłkarzy Ireneusza Mamrota nie przynosi zagrożenia. Michal Skvarka wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

• Fedor Cernych uderza płasko z pola karnego metr obok dalszego (lewego) słupka.

• "Biała Gwiazda" zaczyna drugie trzy kwadranse!

• Michał Żyro wchodzi na murawę w miejsce Kacpra Tabisia.

• Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonia - Wisła Kraków w 15. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie obie ekipy strzeliły po bramce.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia remisuje z Wisłą Kraków 1:1. Goście od 9. minuty grają w osłabieniu po czerwonej kartce Michala Frydrycha.

• +1' Niespodzianka w Białymstoku! Wydawało się, że druga bramka dla Jagiellonii przed przerwą to kwestia czasu, a tu niespodziewanie "Biała Gwiazda" doprowadza do remisu!

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę chciał złapać Pavels Steinbors, ale przed nim pojawił się... Błażej Augustyn, który zgrał przed bramkę do Serafina Szoty, który wpisiuje się na listę strzelców!

• +1' GOL DLA WISŁY! STRZELCEM SERAFIN SZOTA!!!

• Martin Pospisil uderza. Trochę brakowało mu do celu.

• Gospodarze idą za ciosem. Uderzenie Fedora Cernycha z pola karnego zostało zablokowane, a poprawka Bartosza Bidy głową - po centrze - broni Mikołaj Biegański.

• Dobre dośrodkowanie z lewego narożnika na 5. metr, który mocną główką kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM BŁAŻEJ AUGUSTYN!!!

• Przerwana kontra Wisły na lewej stronie. Piłkę odzyskał Bartosz Bida, który po rajdzie wywalczył rzut rożny.

• Jeszcze jeden atak prawą flanką przynosi rzut rożny. Po krótkim rozegraniu centra przed bramkę, gdzie pewnie piąstkuje Mikołaj Biegański. Dodatkowo Michał Pazdan był na spalonym.

• "Białej Gwieździe" przyda się wsparcie

• Prawą stroną próbowali pograć Kacper Tabiś i Toms Prikryl. Wmieszał się w to Michal Svkarka.

• 5 Strzały 1
    • 3 Strzały celne 1
  • Żółtą kartką upomniany Fedor Cernych. Spóźnione wejście w nogę Michala Skvarki.

• W odpowiedzi Martin Pospisil uderza zza linii 16. metra w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie stał bramkarz Wisły.

• Ależ okazja gości! Dobre dośrodkowanie Michala Skvarki w pole karne do Mateusza Młyńskiego. Odbiła się od niego piłka i Błażej Augustyn wraz z Michałem Pazdanem czekali na wyjcie Pavelsa Steinborsa. Ten moment zawahania chciał wykorzystać Jan Kliment, który uderza wprost w łotewskiego bramkarza!

• Seria zostanie przedłużona?

• Mimo gry w osłabieniu, Wisła próbuje konstruować akcje z "przodu".

• Przydał się we własnym polu karnym Patryk Plewka. Przerwał akcję Jagiellonii w taki sposób, że grę od bramki wznawia Mikołaj Biegański.

• 5 411 widzów na stadionie w Białymstoku

• Atak ofensywna "Białej Gwiazdy" przynosi rzut rożny. Po krótkim rozegraniu centra w pole karne, skąd białostoczanie wybijają na uwolnienie.

• Błażej Augustyn z żółtą kartką za faul na Janie Klimencie.

• Po słabym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michal Skvarka wybija piłkę przed "szesnastkę". Strzał Kacpra Tabisia był daleki od celu.

• Jan Kliment zbiegł do boku, by pomóc w asekuracji. Zdaniem sędziego przekroczył przepisy w walce z Kacprem Tabisiem.

• Bojan Nastić uciekł na skrzydle Dawodowi Szocie i centruje, niemal z linii końcowej, na dalszy słupek do Tomasa Prikryla. Jego anemiczna główka nie sprawiła problemu Mikołajowi BIegańskiemu.

• Fedor Cernych wystartował w tempo do prostopadłego podania i podaje w "szeesnastkę" do Bartosza Bidy. Ten nie zdołał oddać strzału w stronę bramki Wisły, a wcześniej rozległ się gwizdek sędziego - spalony.

• Kacper Tabiś upomniany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Ofiarna interwencja Aschrafa El Mahdiouiego. Uratował kolegów przed rzutem rożnym.

• Mocne zagranie z głębi pola na prawą stronę do rozpędzonego Dawida Szoty. Skutecznie przyblokował go Bojan Nastić.

• Trener Adrian Gula decyduje się na wymuszoną zmianę. Wpuszcza (defensora) Serafina Szotę) w miejsce Yawa Yeboaha. Ten zły na taki obrót sprawy kopnął butelkę.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Anemiczne zagranie Macieja Sadloka do Czecha i piłkę wypuścił sobie zawodnik Jagiellonii, którego faulował kapitan Wisły! "Biała Gwiazda" będzie zatem grać w osłabieniu!

• MICHAL FRYDRYCH Z CZERWONĄ KARTKĄ!

• Zagranie na dalszy słupek, gdzie był Bojan Nastić. Ten szukał miejsce do oddania strzału. Zmienił zdanie i zagrał przed bramkę do Tomasa Prikryla, ale ostatecznie górą Mikołaj BIegański.

• Nie wyszło lewą, to gospodarze zaatakowali prawą flanką. Wywalczyli rzut wolny.

• Mocne podanie Michała Pazdana po linii do Bartosza Bidy. Ten nie dość, że przegrał pojedynek z Michalem Frydrychem, to jeszcze faulował.

• Atak gospodarzy lewą stroną zakończone zablokowanym dośrodkowaniem. Po chwili faul Bartosza Bidy w środku pola. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są Taras Romanczuk i Maciej Sadlok.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Nieobecni w Jagiellonii: Israel Puerto (nadmiar kartek), Jesus Imaz, Ivan Runje, Dani Quintana (wszyscy kontuzje).

Nieobecni w Wiśle Kraków: Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga (wszyscy kontuzje).

• W poprzednim sezonie Jagiellonia zremisowała u siebie z Wisłą (1:1). Na trafienie Macieja Makuszewskiego jeszcze przed przerwą odpowiedział Jakub Błaszczykowski. Natomiast na wiosnę górą była ekipa z Krakowa. Wówczas na listę strzelców wpisali się Maciej Sadlok i Felicio Brown Forbes.

• Z kolei "Biała Gwiazda" z 17 :oczkami" jest 13. w lidze. Lepszy bilans bramkowy mają Zagłębie Lubin i Cracovia, za to patrząc w dół robi się mniej ciekawie - zaledwie 6 punktów nad strefą spadkową, nad którą balansuje Bruk-Bet Termalica Nieciecza oraz otwierająca "czerwoną strefę" Warta Poznań.

• Skład Wisły Kraków

Rezerwowi: Paweł Kieszek - Krystian Wachowiak, Adi Mehremić, Dor Hugi, Serafin Szota, Hubert Sobol, Nikola Kuveljić, Piotr Starzyński, Felicio Brown Forbes.

• Po 14 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Słabszym bilansem bramkowym ustępuje Piastowi Gliwice, a do (ósmej) Stali i (siódmej) Wisły Płock zawodnicy Ireneusza Mamrota tracą po 2 punkty. W zasięgu - przy dzisiejszym zwycięstwie będzie (szósty) Śląsk Wrocław, który zgromadził 21 punktów.

• Skład Jagiellonii Białystok

Rezerwowi: Xavier Dziekoński - Michał Nalepa, Przemysław Mystkowski, Andrzej Trubeha, Michał Żyro, Paweł Olszewski, Karol Struski, Bartłomiej Wdowik, Bartosz Kwiecień.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Sobotni maraton z Ekstraklasą trwa dalej. Z Grodziska Wielkopolskiego przenosimy się do Białegostoku, gdzie za 25 minut Jagiellonia podejmie Wisłę Kraków. Jak obie strony spożytkowały przerwę na mecze reprezentacji? Początek meczu za 25 minut! Poprowadzi go Szymon Marciniak...

Jagiellonia - Wisła LIVE! Co wskórają do Imaza?

Jagiellonia - Wisła LIVE! Co wskórają do Imaza? ©Paweł Polecki

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE. Zagrają drużyny o zbliżonym potencjale i zdobyczy. Gospodarze będą musieli rozłożyć akcenty na kilku zawodników, bo z powodu zerwanego więzadła do końca roku wypadł lider ofensywy, Jesus Imaz. Początek w sobotę o 15:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków ONLINE

Przed Jagiellonią trudny okres. Ostatnie pięć meczów tego roku, a być może nawet kilka z wiosny rozegra bez autora siedmiu trafień i dwóch asyst. Imaz wypadł pechowo - podczas treningowego starcia. Przed nim co najmniej trzy miesiące bez piłki, więc ten czas rozciągnie się również na okres przygotowawczy do rundy rewanżowej.

Jagiellonia nie wygrała meczu od 1 października. Przed przerwą zdążyła rozegrać widowiskowe mecze. Z Piastem Gliwice zremisowała 3:3, ze Śląskiem Wrocław 2:2. Nadal daleko jej do czołówki, bo zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów.

Wisła żałuje, że na weekend po derbach przypadła akurat przerwa w rozgrywkach. Z Cracovią udało się jej wygrać 1:0 po trafieniu Yawa Yeboaha. Obecnie ma siedemnaście punktów, tak jak trzy inne drużyny będące przed nią w tabeli, ale tuż za Jagiellonią.

Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii: - Nam przerwa w rozgrywkach nie była potrzebna. Gdyby miał wybór, wolałbym grać dalej. Zagraliśmy dwa bardzo dobre mecze, zdobyliśmy dwa punkty. Nie podoba mi się to, że jest dużo szumu wokół sędziowania. Ja potrafię być obiektywny wobec własnego zespołu. Kiedy gramy słabiej, potrafię to powiedzieć. Dyspozycja drużyny była ostatnio dobra, a narracja wytworzyła się wokół sędziowania.

Adam Gula, trener Wisły: - Pracowaliśmy ostatnio nie tylko nad przygotowaniem fizycznym, ale również na budowaniu dobrych nawyków w grze. Cieszę się, że zagraliśmy dobry sparing, że była dobra praca chłopaków. Wierzę, że w sobotę będziemy widzieć nie tylko zaangażowanie, ale również Wisłę która ma chęć wygrać i pokaże progres w naszej grze.

Nie zagrają w meczu Jagiellonia - Wisła:
Jagiellonia: Imaz, Puerto, Runje, Steinbors, Quintana (?)
Wisła: Błaszczykowski, Żukow, Uryga

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Jagiellonia 2:0 (Ekstraklasa, 07.02.2021)
Jagiellonia - Wisła 1:1 (Ekstraklasa, 24.08.2020)

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Bartosz Gleń – Radosław Majdan. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!