Kolumbia

0

Wenezuela

1

• Dziękujemy za czas spędzony z nami i zapraszamy na kolejny relacjonowany przez nas mecz Copa America: Brazylia - Peru. Żegnam się, Dariusz Kosiński.

• Koniec! Kolumbia zagrała bardzo słaby mecz i na początek turnieju przegrała z Wenezuelą!

• Cardona pada w polu karnym, ale o faulu nie mogło być mowy!

• James upada na murawę i łapie się za bark, Kolumbijczykowi coś stało się w rękę.

• James próbował dograć do Cuadrado, ale piłkę przejmują rywale.

• Za mocny przerzut Cardony do Jamesa, akcja Kolumbii przerwana.

• Druga połowa spotkania potrwa jeszcze pięć minut.

• Gutierrez próbował sprytnego uderzenia głową, ale nie trafił w bramkę.

• Żółta kartka dla Jamesa, który odkopnął piłkę po gwizdku.

• Gabriel Cichero zastępuje Juana Arango.

• Martinez zgrywał do Cuadrado, a ten w dobrej sytuacji się pomylił!

• Cardona z rzutu wolnego obok bramki, Baroja nie musiał interweniować.

• Vizcarrondo fauluje Martineza i otrzymuje za to żółtą kartkę.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Za Armero na boisko wbiega Jackson Martinez.

• Cesar Gonzalez zastępuje zmęczonego Ronalda Vargasa.

• Lucena jednak zastąpił Seijasa.

• Tym razem groźnie było po rzucie rożnym, ale Zapata nie trafił w bramkę z najbliższej odległości!

• Dobry strzał Jamesa, potem dobitka Cardony, ale górą Baroja!

• Ciekawa sytuacja - Lucena dostaje żółtą kartkę zanim wszedł na boisko. Wenezuelczyk odkopnął piłkę, którą Kolumbijczycy chcieli wrzucić z autu. Zawodnik miał zastąpić ukaranego żółtkiem Seijasa, a teraz prawdopodobnie nie wejdzie na murawę.

• Genialne prostopadłe podanie Jamesa Rodrigueza, Gutierrez zaplątał się i nie zdołał oddać celnego strzału w doskonałej sytuacji.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy. Baccę zastępuje Gutierrez.

• Tym razem żółtym kartonikiem ukarany Juan Zuniga.

• Kolejna centra gospodarzy z rzutu rożnego, tym razem piąstkuje Baroja.

• James rozprowadza kontrę Kolumbii i rozkłada ręce - żaden z partnerów nie wyszedł mu do podania. Po raz kolejny rozgrywający gospodarzy jakby osamotniony.

• Edwin Cardona zastępuje ukaranego wcześniej żółtą kartką Carlosa Sancheza.

• Szybko odpowiedzieć próbował James, ale znów dobrze blokowali go obrońcy Wenezueli.

• Piękna akcja Wenezuelczyków kończy się bramką! Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę zgrywał Arango, a Rondon uprzedził Murillo i zdobył bramkę głową!

• GOOOOOOOOL! RONDON!

• Akcja przerwana, Rondon na spalonym.

• Kolejna dobra centra Jamesa, piłkę zgrywał Zapata, a Valencia w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

• Rondon przy próbie strzału faulował rywala, a piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki Kolumbijczyków.

• Carlos Sanchez ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Jamesa z rzutu rożnego, ale znów obrońcy Wenezueli są przy piłce przed napastnikami Kolumbii.

• Seria kilku dośrodkowań ze strony Kolumbijczyków, ze wszystkim radzą sobie jednak rośli defensorzy rywali.

• James zza pola karnego, ale bardzo słabo. Widać, że pomocnikowi Królewskich zależy na zdobyciu bramki, ale Kolumbijczycy wciąż bez celnego strzału.

• Tym razem z rzutu rożnego dośrodkowywał Cuadrado, piłkę wybili obrońcy, a strzał Sancheza z dystansu nie mógł zagrozić bramce Wenezuelczyków.

• Wracamy na Estadio El Teniente, druga połowa spotkania właśnie się rozpoczęła.

• Koniec! Sędzia kończy pierwszą, niestety słabą, połowę meczu. Widzieliśmy tylko jedną okazję Vargasa, ale górą w tej sytuacji był Ospina. Wracamy za kwadrans.

• James próbował strzału zza pola karnego, ale nie dość, że uderzył zbyt lekko, to piłka zaplątała się w gąszczu nóg obrońców rywali.

• Pierwsza połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

• Niezłe dośrodkowanie Jamesa z rzutu wolnego, ale znów górą wysocy stoperzy Wenezueli.

• Kolejne ostre starcie w środku pola, tym razem ucierpiał Armero.

• Guerra podbił sobie piłkę i uderzył z woleja, Ospina musiał sprężyć się między słupkami!

• Rosales próbował dośrodkować, wyszedł mu strzał. Piłkę pewnie chwyta Ospina.

• Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jamesa Rodrigueza mieliśmy spore zamieszanie w polu karnym Wenezueli, ale znów poradzili sobie z tym defensorzy gości.

• Vargas ucierpiał podczas starcia z Valencią, musiał zejść z boiska i teraz udzielana jest mu pomoc medyczna.

• 35 minut gry za nami, a widzieliśmy tylko jedną dobrą okazję. Dużo walki w środku pola, dużo niedokładności, mało jakości. Wenezuelczycy grają naprawdę ostro i świetnie wybijają rywali z rytmu.

• Arango zanotował klasyczny centrostrzał, Ospina nie dał się zaskoczyć.

• Dobrze wymyślił to sobie James, zabrakło trochę dokładności. Pomocnik Realu Madryt próbował zagrać piłkę za obronę rywali i wyprowadzić Baccę na stuprocentową okazję strzelecką.

• Z drugiej strony swojego szczęścia próbował Falcao, ale strzelił bardzo słabo.

• Pierwszy świetny pozycyjny atak Wenezueli, Ospina broni strzał Vargasa z bliskiej odległości!

• Amorebieta w końcu się doigrał - po faulu na Cuadrado ujrzał żółty kartonik.

• Zapata próbował uruchomić napastników długim podaniem, ale Baroja po raz kolejny wyprzedza rywali.

• Wrzutka Cuadrado i Baroja zdołał z interwencją uprzedzić Baccę.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu dla twardo grających gości. Ukarany został Seijas.

• Po krótkiej przerwie wracamy do gry!

• Guerra przypadkiem nadepnął Ospinę, potrzebna będzie pomoc lekarska.

• Pierwsza bardzo dobra okazja dla Wenezueli, uderzał Guerra, piłkę pewnie złapał Ospina.

• Za słabe dośrodkowanie Jamesa z rzutu wolnego, piłka nie minęła pierwszego obrońcy rywali.

• Amorebieta gra dziś bardzo ostro, tym razem faulował Falcao.

• Pierwszy rzut rożny dla gości - Vizcarrondo faulował w polu karnym rywali i sędzia przerywa grę.

• Rondon ewidentnie faulowany na lewej stronie przez Zunigę, sędzia nakazuje grać dalej.

• Świetne podanie Jamesa z głębi pola, Cuadrado przyjął piłkę, ale potem zanotował nieudany zwód.

• Pierwszy groźny strzał gospodarzy. Próbował James Rodriguez, piłka została zablokowana przez jednego z obrońców rywali.

• Cuadrado do Zunigi, dośrodkowanie tego drugiego zablokowane przez Amorebiete.

• Tym razem atakowali Wenezuelczycy, ale sporo niedokładności i defensorzy Kolumbii łatwo przerywają tę akcję.

• Pierwsza ofensywna akcja Kolumbijczyków, ale Tunez dobrze blokował Falcao, a piłkę w ręce złapał Baroja.

• Zaczynamy! Czy Kolumbijczycy rozpoczną turniej lepiej niż Argentyna?

• Odśpiewywane są właśnie hymny narodowe obydwu zespołów, za chwilę początek meczu.

• W pierwszym składzie Kolumbii zobaczymy dziś Falcao i Baccę, a nie jak zapowiadano Gutierreza, ten usiądzie na ławce rezerwowych. Poza tym do dyspozycji trenera w dalszej części meczu będą Martinez i Ibarbo. Kolumbijczycy raczej nie mogą narzekać na brak wyboru w ataku.

• Już tylko kwadrans do rozpoczęcia spotkania! Komu kibicujecie?

• W poprzednim wielkim turnieju, na mistrzostwach świata, królem strzelców został James Rodriguez. Kto teraz według Was jest faworytem do wygrania tej klasyfikacji?

• Dziś kolejne spotkanie jednej z drużyn wymienianych w gronie faworytów do tytułu. Wczoraj Argentyna tylko zremisowała z Paragwajem, jak dziś zagrają Kolumbijczycy?

• Pięć ostatnich spotkań Kolumbii to same zwycięstwa - nad USA, Słowenią, Bahrajnem, Kuwejtem i Kostaryką. Na listę strzelców w tych spotkaniach najczęściej wpisywali się Falcao, Bacca i Ramos.

• W ostatnich pięciu meczach Wenezuelczycy zanotowali trzy zwycięstwa - dwukrotnie z Hondurasem i raz z Peru, a także przegrali z Boliwią i Jamajką.

• Ostatni raz te dwie drużyny spotkały się nieco ponad dwa lata temu - wtedy Wenezuela wygrała 1:0 po bramce Rondona.

• Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z pierwszego spotkania grupy C Copa America, w którym Kolumbia zmierzy się z Wenezuelą.