PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Jagiellonia Białystok...

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Mecz nad strefą spadkową

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2023-04-15 17:30

Korona Kielce

2

Jagiellonia Białystok

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Jagiellonia Białystok zagra na wyjeździe z Wisła Płock, natomiast Korona Kielce na własnym stadionie w kolejnym meczu "o sześć punktów" zmierzy się przeciwko Zagłębiu Lubin.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

• Konrad Forenc - 3
    • Dominick Zator - 4
    • Piotr Malarczyk - 3
    • Miłosz Trojak - 3
    • Marius Briceag - 4
    • Kyryło Petrov - 3, (Bartosz Kwiecień - bez oceny)
    • Marcus Godinho - 2, (Jacek Podgórski - 3)
    • Ronalde Deaconu - 3, (Kacper Kostorz - bez oceny)
    • Dalibor Takac - 3, (Dawid Błanik - 2)
    • Jakub Łukowski - 3, (Jacek Kiełb - bez oceny)
    • Jewgienij Szykawka - 4

• Zlatan Alomerović - 2
    • Mateusz Skrzypczak - 3
    • Israel Puerto - 3
    • Dusan Stojinović - 3
    • Tomas Prikryl - 4, (Aurelien Nguiamba - bez oceny)
    • Michal Sacek - 3
    • Taras Romanczuk - 3, (Tomasz Kupisz - 2)
    • Nene - 3
    • Bartłomiej Wdowik - 3, (Jakub Lewicki - 3)
    • Marc Gual - 3, (Camilo Mena - bez oceny)
    • Jesus Imaz - 3
  • Znakomita końcówka meczu w wykonaniu gospodarzy. Korona Kielce wygrywa i awansuje na dwunaste miejsce w tabeli. Aktualnie "Złocisto-krwiści" mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i wyprzedzają między innymi Jagiellonię Białystok. Walka o utrzymanie zapowiada się pasjonująco w tym sezonie PKO Ekstraklasy!

• Koniec meczu w Kielcach! Korona rzutem na taśmę wygrywa z Jagiellonią Białystok 2:1!

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłkę zgrał Dominick Zator i dopadł do niej Jewgienij Szykawka, który sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Jewgienij Szykawka daje zwycięstwo Koronie Kielce!!!

• Aurelien Nguiamba ukarany żółtą kartką po faulu taktycznym.

• Israel Puerto dograł w pole karne Korony do Camilo Meny, ale ten nie zabrał się z piłką.

• Wrzutka w pole karne Jagiellonii, ale tam faulowany Zlatan Alomerović.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w Koronie Kielce. Jacek Kiełb zmienił Jakuba Łukowskiego.

• Ponownie Marius Briceag dorzucił w pole karne Jagiellonii, tam znalazł się Kacper Kostorz, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali!

• Camilo Mena zdecydował się na strzał, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Znakomita, koronkowa akcja Jagiellonii, piłka w polu karnym gospodarzy trafiła do Jesusa Imaza, ten minął rywala, ale nie zdołał oddać strzału będąc w stuprocentowej sytuacji!

• Natomiast Bartosz Kwiecień pojawił się w miejsce Kyryło Petrova.

• Dwie zmiany w Koronie Kielce. Kacper Kostorz zmienił Ronaldo Deaconu

• Marius Briceag świetnie dośrodkował na głowę Dominicka Zatora, a ten precyzyjnym strzałem głową doprowadził do wyrównania!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Dominick Zator doprowadza do wyrównania!!!

• Natomiast Aurelien Nguiamba pojawił się w miejsce Tomasa Prikryla.

• Dwie zmiany w Jagiellonii Białystok. Camilo Mena zmienił Marca Guala

• Marc Gual utrzymał się przy piłce w polu karnym Korony, minął rywala i oddał sytuacyjny strzał, ale dobrze interweniował Konrad Forenc.

• Prostopadłe podanie w kierunku bramki Jagiellonii, ale ponownie pewnie Zlatan Alomerović.

• Zmiana w Koronie Kielce. Dawid Błanik zmienił Dalibora Takaca.

• Wrzutka w pole karne Jagiellonii trafiło wprost w ręce Zlatana Alomerovića.

• Zmiana w Jagiellonii Białystok. Jakub Lewicki zmienił Bartłomieja Wdowika.

• Wrzutka ze stojącej piłki praktycznie bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Rzut wolny dla Jagiellonii na połowie rywala. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Jacek Podgórski chciał zagrać w pole karne Jagiellonii, ale przeciągnął tę wrzutkę i piłka opuściła plac gry.

• Ronaldo Deaconu chciał pokusić się o indywidualną akcję, ale nie jest to Portugalczyk, więc łatwo stracił piłkę przed polem karnym gości.

• Tomas Prikryl popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne gospodarzy, do piłki dopadł Nene, ale uderzył fatalnie.

• Wracamy do gry.

• Ostre starcie pod polem karnym Jagiellonii i po jednym graczu z obu zespołów cierpi z bólu.

• Kombinacyjna akcja Jagiellonii, ale ostatecznie żaden z graczy gości nie zdołał oddać strzału.

• Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki.

• Po dośrodkowaniu Ronaldo Deaconu źle interweniował Zlatan Alomerović, ale ponownie bez celnego strzału.

• Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać celnego strzału.

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Natomiast w Jagiellonii Białystok Tomasz Kupisz pojawił się w miejsce Tarasa Romanczuka, który prawdopodobnie zakończył pierwszą połowę meczu z urazem.

• Po jednej zmianie w obu zespołach. W Koronie Kielce Jacek Podgórski zmienił Marcusa Godinho.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Kielcach. Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Koroną 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Marc Gual ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Kyryło Petrov oddał strzał z dystansu, ale zrobił to fatalnie.

• Jagiellonia wciąż przeważa. Goście rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska nie dając dojść do głosu gospodarzom.

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego, jeden z graczy "Jagi" zgrał piłkę, dopadł do niej Jesus Imaz i sytuacyjnym uderzeniem z bliskiej odległości wpakował ją do bramki Korony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Jesus Imaz otwiera wynik spotkania w Kielcach!!!

• Nene oddał strzał z dystansu i z dużymi problemami interweniował Konrad Forenc!

• Ronaldo Deaconu posłał wysokie podanie w "szesnastkę" Jagiellonii, ale piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.

• Dwie próby dośrodkowań w pole karne Jagiellonii, ale dwukrotnie nieudane.

• Marc Gual wrzucił w pole karne Korony, ale tam minimalnie minął się z piłką Jesus Imaz. Ostatecznie futbolówka wylądowała w rękach Konrada Forenca.

• Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Zlatan Alomerović!

• Po zderzeniu ucierpieli zawodnicy obu ekip. Przerwa w grze.

• To powinna być bramka dla Jagiellonii Białystok! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przypadkowo trafiła do Israela Puerto, który z bliskiej odległości uderzył wprost w bramkarza!

• Tomas Prikryl popędził prawą stroną boiska, dograł do Marca Guala, który zdecydował się na strzał, jednak piłka zatrzymała się na jednym z obrońców Korony!

• Jesus Imaz oddał strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Zupełnie nieudane rozegranie rzutu rożnego. Nie było zagrożenia.

• Próba dośrodkowania w pole karne Korony została wybita na rzut rożny.

• Ponownie goście przejmują inicjatywę, ale tak naprawdę na razie niewiele z tego wynika.

• Kolejna wrzutka w pole karne Jagiellonii, ale tym razem piłkę w ręce złapał bramkarz gości.

• Wrzutka z narożnika boiska została wypiąstkowana przez Zlatana Alomerovića.

• Dominick Zator ruszył prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne gości, ale tam jeden z defensorów Jagiellonii wybił piłkę na rzut rożny.

• Taras Romanczuk zagrał na lewą stronę do Bartłomieja Wdowika, ale tam Bartłomiej Wdowik poślizgnął się i stracił piłkę.

• Próba strzału przez jednego z graczy gospodarzy, ale to uderzenie zostało łatwo zablokowane.

• Dośrodkowanie Nene ze stojącej piłki, ale arbiter odgwizdał spalonego jednego z graczy "Jagi".

• Jagiellonia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy. Będzie szansa na dobre dośrodkowanie.

• Chaotyczny początek meczu w Kielcach. Dużo niedokładnych podań w środku pola.

• Prostopadłe podanie w pole karne Korony w kierunku Jesusa Imaza, ale zawodnik gości nie dopadł do piłki.

• Rozpoczynamy rywalizację w Kielcach!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniak, natomiast głównym arbitrem VAR jest Paweł Raczkowski.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Suzuki Arena. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Korony Kielce:

• Tak prezentuje się skład Jagiellonii Białystok:

• Jesienią Jagiellonia Białystok rozbiła na własnym stadionie Koronę Kielce aż 4:1. Do przerwy był remis 1:1 po bramach Tomasa Prikryla dla "Jagi" i Jakuba Łukowskiego dla Korony, ale po przerwie strzelali już tylko gospodarze. Do siatki Korony trafiali Marc Gual, Fedor Cernych oraz Jesus Imaz.

• Natomiast Jagiellonia Białystok plasuje się na dwunastym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy i ma dwa punkty przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem, więc nie może pozwolić sobie dzisiaj na porażkę. Spotkanie w Kielcach zapowiada się niezwykle emocjonująco,.

• Korona Kielce zajmuje dopiero czternaste miejsce w ligowej tabeli. "Złocisto-krwiści" mają tyle samo punktów, co będące na pozycji spadkowej Zagłębie Lubin. Sytuacja w dolnej części tabeli jest bardzo napięta i każde zwycięstwo może okazać się na wagę złota. Korona w ostatnich tygodniach spisuje się naprawdę nieźle, ale do utrzymania wciąż jest jednak daleko. Przed tygodniem zespół z Kielc zremisował w Zabrzu z Górnikiem 1:1.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arena z Jagiellonią Białystok. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

©Wojciech Wojtkielewicz

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE. Przed nami bardzo ważny na dole tabeli. Obie ekipy są zagrożone spadkiem, dlatego trzy punkty będą niezwykle cenne dla utrzymania w lidze. Początek spotkania w piątek o godzinie 17:30. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Jagiellonia Białystok na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Korona Kielce - Jagiellonia Białystok ONLINE

Walczący o utrzymanie w Ekstraklasie piłkarze Korony zmierzą się w sobotę na własnym boisku z Jagiellonią Białystok. Kielczanie wygrali na wiosnę u siebie wszystkie pięć spotkań. „Musimy dołożyć do pieca, zwiększyć obroty i docisnąć na maksa” - powiedział trener Kamil Kuzera.

Kielczanie pod wodzą Kuzery na wiosnę przeszli prawdziwą metamorfozę.
Po pierwszej części rozgrywek typowani byli jako murowany kandydat do spadku. Tymczasem w tym roku Korona zdobyła już 18 punktów (o pięć więcej niż w całej rundzie jesiennej) i awansowała na 13. miejsce w tabeli, mając dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową. W ostatnim meczu zespół z Kielc zremisował w Zabrzu z Górnikiem (1:1), choć mógł pokusić się o zwycięstwo.

Kamil Kuzera, trener Korony: - Cały czas siedzi w nas złość z tego spotkania. Mogliśmy z niego więcej wycisnąć. Przyjechaliśmy do drużyny, która chce wydostać się ze strefy spadkowej. Im dalej w las, tym bardziej przejmowaliśmy kontrolę nad spotkaniem. Nie było sytuacji czysto strzeleckich, ale były ku temu okazje. Możemy gdybać. Przy lepszej decyzyjności byłoby fajnie. Byliśmy źli, bo moment straconego gola był najmniej odpowiedni, rywalom odechciewało się grać. Daliśmy im prezent. Ogólnie, prezentowaliśmy się jednak nieźle.

Pod wodzą nowego szkoleniowca Adriana Siemieńca w minionej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Jagiellonia wygrała w Białymstoku 1:0 z Lechią Gdańsk. Trzy punkty pozwoliły jej nieco oddalić się od strefy spadkowej. Białostoczanie zajmują obecnie 12. miejsce z dorobkiem 33 punktów - to cztery więcej niż ma Górnik Zabrze, zajmujący pierwszą spadkową pozycję. Korona jest 13., ma 32 punkty.

Adrian Siemieniec: - Korona gra na wysokiej intensywności, ma charakter, dużą determinację. Kluczem do wygranej będzie, abyśmy potrafili przeciwstawić się tym cechom, ale także odważnie grać i skupiać się na drużynie, abyśmy pokazali lepszą grę, determinację, zaangażowanie z poprzedniego spotkania. (PAP, Jakub Maj)

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok
Korona: Nono
Jagiellonia: Łaski, Nastić

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:10 - zapraszamy!