PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa...

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa ONLINE. Przypieczętować mistrzostwo. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

• Koniec spotkania!

• Panuje niesamowita wrzawa na stadionie.

• Giannis Papanikolaou ukarany żółtą kartką.

• Atak Korony, ale wybrzmiał gwizdek sędziego - spalony.

• Goście przed szansą z rzutu wolnego.

• I mamy ostatnią zmianę w meczu. Zszedł Jewgienij Szykawka. W jego miejsce Kacper Kostorz.

• Świetna okazja dla Rakowa. Uderzał Marcin Cebula, ale broni Marcel Zapytowski. Bramkarz został później faulowany, rzut wolny dla gospodarzy.

• Zoran Arsenić ukarany żółtą kartką.

• Raków przed szansą z rzutu wolnego. Dawid Błanik przekroczył przepisy.

• Ekspresowo ukarany Bartosz Kwiecień żółtą kartką. Minutę temu pojawił się na placu.

• ...zszedł również Kyrylo Petrov. W jego miejsce Dawid Błanik.

• Zmiany w Koronie. Zszedł Jakub Łukowski, w jego miejsce Bartosz Kwiecień...

• Korekta w drużynie gości. Zszedł Bartosz Nowak, w jego miejsce Mateusz Wdowiak.

• Nie przedarł się teraz Marcin Cebula. Piłkarze Korony umiejętnie się bronią.

• Ależ paniczna obrona Korony. Goście atakują, gol na 1:1 wisi w powietrzu.

• ...murawę opuścił także Jacek Podgórski. W jego miejsce Marcus Godinho.

• Zmiany w Koronie. Zszedł Dalibor Takac, w jego miejsce Marcin Szpakowski...

• Ależ teraz sytuacja dla Rakowa! To powinien być gol! Interwencja obrońców z linii bramkowej!

• Goście napierają. Wywalczyli rzut rożny. Może być groźnie.

• Marcin Cebula ukarany kartką. Były piłkarz Korony chciał wymusić faul.

• Akcja Rakowa przerwana - Bartosz Nowak zagrał ręką.

• ...zszedł także Władysław Koczerhin. Za niego Vladislavs Gutkovskis.

• Zmiany w Rakowie. Zszedł Fabian Piasecki, w jego miejsce Marcin Cebula...

• Korona bardzo wysoko napiera Raków. Goście nie mogą wyjść z własnej połowy.

• Kolejny piłkarz Korony z kartką. "Żółtko" ogląda Dalibor Takac.

• Dominick Zator ogląda żółtą kartkę.

• Ależ to było groźne. Jean Carlos Silva w pole karne, broni bramkarz.

• Chwila przerwy w grze. Leży na murawie Nono.

• Ciekawa akcja Rakowa, ale brak dokładności i przy piłce gospodarze.

• Piłkarze Korony bardzo odważnie. Akcja zakończona strzałem Dominicka Zatora.

• I rozpoczynamy drugą część meczu! Korona zaczyna.

• Koniec pierwszej połowy! Raków przegrywa w Kielcach 0:1!

• Fabian Piasecki uderzył po ziemi z dziewięciu metrów! Kapitalnym refleksem wykazał się Marceli Zapytowski. Dobitka Bartosza Nowaka poszybowała ponad poprzeczką!

• Trzy minuty doliczył Tomasz Kwiatkowski do pierwszej odsłony.

• Była szansa na groźny kontratak Korony. Zoran Arsenić uprzedził pędzącego lewą flanką Nono.

• Jacek Podgórski przymierzył z dystansu. Strzał bardzo niecelny.

• Wiktor Długosz zastąpił Bogdana Racovitana.

• Podwójna zmiana w ekipie Rakowa. Ben Lederman wszedł za Gustvaa Berggrena.

• Vladan Kovacević wyczuł intencje Jakuba Łukowskiego. Wydawało się, że bramkarz Rakowa obroni jedenastkę, ale piłka pod brzuchem golkipera wpadła do siatki.

• GOOOOOOOL! Jakub Łukowski z rzutu karnego. Korona prowadzi 1:0!

• Arbiter wskazuje na jedenasty metr. Będzie rzut karny dla Korony!

• Tomasz Kwiatkowski wezwany do monitora. Władysław Koczerhin zagrał ręką we własnym polu karnym.

• Jakub Łukowski soczyście uderzył z wolnego ponad murem. Piłka odbiła się od słupka, a następnie od nieruchomego w bramce Vladana Kovacevicia!

• Stratos Svarnas tuż przed polem karnym faulował Jewgienija Szykawkę. Żółta kartka.

• Dalibor Takac uderzył z pola karnego. Piłkę przyblokował Zoran Arsenić.

• Gustav Berggren trafił ręką w szyję Jewgienija Szykawki. Żółta kartka dla zawodnika Rakowa.

• Giannis Papanikolaou dogrywał w pole karne po krótkim rozegraniu rogu. Oddalili zagrożenie kielczanie.

• A autu wyrzucał Fran Tudor. Interweniował defensor Korony. Będzie korner dla Rakowa.

• Sędzia przerwał grę. Leżał na murawie po zderzeniu głowami Fabian Piasecki.

• Raków przez dłuższy moment w ataku pozycyjnym. Gospodarze szybko doskakują do rywala.

• Jakub Łukowski szarżował w szesnastce Rakowa. Powstrzymał go Gustav Berggren.

• Giannis Papanikolaou już na początku meczu musi zmienić obuwie. Raków przez moment w dziesiątkę.

• Fran Tudor upadł w polu karnym Korony. Chorwat domagał się podyktowania jedenastki. Gramy dalej.

• Dominick Zator z prawej strony pola karnego próbował dogrywać do Jakuba Łukowskiego, a przeciągnięta piłka odbiła się od górnej części poprzeczki!

• Fabian Piasecki został napomniany żółtą kartką.

• Podniesiona chorągiewka. Sędzia odgwizdał pozycję spaloną Jewgienija Szykawki.

• Groźna akcja Rakowa! Ostatecznie piłka w polu karnym nie dotarła do Bartosza Nowaka.

• Rozpędzony Jean Carlos Silva nie przebił się przez dwóch defensorów Korony.

• Początek meczu!

• Piłkarze obu zespołów są już na murawie stadionu w Kielcach. Za chwilę początek rywalizacji.

• Zawody poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Tomasz Listkiewicz i Arkadiusz Kamil Wójcik. W wozie VAR zasiądą Szymon Marciniak oraz Marcin Boniek.

• Korona nie jest jeszcze pewna utrzymania w ekstraklasie. Zajmuje czternaste miejsce z przewagą zaledwie trzech punktów nad strefą spadkową. Kielczanie w tym roku ze stadionu przy Ściegiennego uczynili prawdziwą twierdzę. Wygrali tu sześć meczów, a jeden zremisowali. W rundzie jesiennej w Częstochowie wygrał Raków 1:0. Zadecydował o tym rzut karny Iviego Lopeza z 63 minuty.

• Piłkarze Rakowa we wtorek przeżyli ogromne rozczarowanie. W finale Pucharu Polski ulegli po rzutach karnych Legii, mimo że niemal przez cały mecz grali z przewagą jednego zawodnika. Teraz będą mieli okazję postawić kropkę nad i świętować pierwsze w historii klubu mistrzostwo kraju.

• Raków aktualnie ma jedenaście punktów zapasu nad Legią, a do tego lepszy bilans meczów bezpośrednich. Do zdobycia mistrzostwa Polski wystarczy mu w Kielcach remis. Po koronę sięgnie nawet w razie porażki, jeśli Legia nie wygra w Szczecinie z Pogonią (godz. 17:30).

• Podstawowy skład Rakowa Częstochowa:

• Wyjściowy skład Korony Kielce:

• To wielki dzień dla Rakowa Cżestochowa. Wygrana lub remis zapewni ekipie Marka Papszuna pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Broniącą się przed spadkiem Korona punktów łatwo na pewno nie odda. Początek spotkania o godzinie 15:00. Witamy w relacji LIVE!

1/3
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

Korona Kielce - Raków Częstochowa ONLINE. To może być wielki dzień dla klubu spod Jasnej Góry. Wygrana lub remis zapewni ekipie Marka Papszuna pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 7 maja o godzinie 15:00. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Korona - Raków na żywo w TV i online. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa ONLINE

Raków ma jedenaście punktów zapasu nad Legią, a do tego lepszy bilans meczów bezpośrednich. Do zdobycia mistrzostwa Polski wystarczy mu w Kielcach remis. Po koronę sięgnie nawet w razie porażki, jeśli Legia nie wygra w Szczecinie z Pogonią (godz. 17:30).

Co ciekawe, to właśnie Korona była pierwszym rywalem Rakowa po jego powrocie na najwyższy poziom. W ekstraklasowym debiucie Marka Papszuna w lipcu 2019 roku Raków w Bełchatowie przegrał z kielczanami 0:1 po bramce Adnana Kovacevicia z rzutu karnego.

W Kielcach zagwiżdże sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Na liniach pomagać mu będą Tomasz Listkiewicz i Arkadiusz Kamil Wójcik. W wozie VAR zasiądą Szymon Marciniak oraz Marcin Boniek. Spotkanie obejrzy komplet widzów.

Kamil Kuzera, trener Korony: - Musimy zrobić wszystko, aby wypełnić nasze zadanie, jakim jest utrzymanie. Mamy za sobą dobrą rundę, fantastyczne wsparcie kibiców. Z jednej strony jest ciśnienie, z drugiej idealne spotkanie, aby się pokazać. Raków ma swój cel, ale my jesteśmy nastawieni na swój. Do tego meczu trzeba podejść bez bojaźni i strachu.

Marek Papszun, trener Rakowa: - Przygotowujemy się do najważniejszego meczu sezonu, który może zdecydować o mistrzostwie Polski. Będziemy chcieli wykonać ten ostatni krok, choć nie będzie to łatwe. Korona w rundzie wiosennej gra bardzo dobrze, szczególnie u siebie. Jej wyniki są imponujące. Teoretycznie zapowiada się trudne wyzwanie, ale wierzę, że będzie to ten dzień, gdy wszyscy będziemy szczęśliwi.

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Raków Częstochowa:

Korona: Konrad Forenc.

Raków: Adrian Gryszkiewicz, Milan Rundić, Tomas Petrasek.

Mecz Korona Kielce - Raków Częstochowa TRANSMiSJA TV i ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Korona - Pogoń w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje duet Michał Mitrut - Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Korona Kielce - Raków Częstochowa CANAL+ SPORT