Pogoń Szczecin

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień "Portowcy" zmierzą się z duńskim Brondby Kopenhaga i to będzie zdecydowanie trudniejsza przeprawa. Miejmy nadzieję, że zespół ze Szczecina spiszę się wtedy znacznie lepiej niż dzisiaj.

• Koniec meczu w Reykjaviku! Pogoń Szczecin przegrywa 0:1, ale wygrywa w dwumeczu 4:2 i awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy!

• Pontus Almqvist doszedł do pozycji strzeleckiej, ale jego strzał wybronił bramkarz gospodarzy!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Kamil Drygas ucierpiał po starciu w środku pola.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Mariusz Fornalczyk pojawił się w miejsce Kamila Grosickiego.

• Aron Kristófer Lárusson oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Dante Stipica.

• Kamil Grosicki zagrał w pole karne gospodarzy, ale tam minimalnie minął się z piłką Kamil Drygas.

• Znakomite prostopadłe podanie w okolice pola karnego gospodarzy, ale przytomne wyjście bramkarza zażegnało niebezpieczeństwo.

• Natomiast Porsteinn Mar Ragnarsson zmienił Alti Sigurjónssona.

• Aron Poraur Albertsson pojawił się w miejsce Kennie Chaparta

• Trzy zmiany w RK Reykjavik. Stefan Arni Geirsson zmienił Theódóra Elmara Bjarnasona

• Jean Carlos wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, zagrał do Wahana Biczachczjana, ten oddał mocny strzał, ale bramkarz fantastycznie interweniował!

• Wahan Biczachczjan dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, ale szybko ją stracił.

• Kamil Grosicki popędził w pole karne gospodarzy, zagrał do partnera, ale tego uprzedził jeden z rywali i wybił piłkę poza linię końcową.

• Natomiast Wahan Biczachczjan pojawił się w miejsce Sebastiana Kowalczyka.

• Dwie zmiany także w Pogoni Szczecin. Pontus Almqvist zmienił Lukę Zahovića

• Zmiana w FK Reykjavik. Kjartan Finnbogason zmienił Stefana Ljubicica.

• Teraz Kamil Grosicki popędził lewą stroną boiska, ale dograł niedokładnie.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Egir Jarl Jónasson zmienił Siguraura Bjartura Hallssona.

• Luis Mata popędził lewą stroną boiska, dośrodkował idealnie na nogę Luki Zahovića, ale ten fatalnie spudłował!

• Pogoń Szczecin stara się spokojnie rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska aby uspokoić grę,

• Kennie Chopart został ukarany żółtą kartką za taktyczny faul.

• Po ofensywnej akcji gospodarzy zakotłowało się w polu karnym Pogoni, ale ostatecznie żaden z graczy RK Reykjavik nie zdołał oddać celnego strzału.

• Atli Sigurjónsson został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie w pole karne Pogoni Szczecin tym razem nie przyniosło żadnego zagrożenia.

• Dużo gry w środku pola. Gospodarze wychodzą pressingiem i Pogoń nie daje sobie rady z wyprowadzeniem piłki.

• Kamil Grosicki popędził skrzydłem, dograł do Luki Zahovića, ale ten uderzył wprost w rywala.

• Luka Zahović został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Reykjaviku. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Reykjaviku. Gospodarze prowadzą z Pogonią Szczecin 1:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Znakomite podanie z głębi pola trafiło do napastnika gospodarzy, a ten z zimną krwią pokonał Dante Stipicę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Sensacyjnie RK Reykjavik obejmuje prowadzenie po trafieniu Siguraura Bjartur Hallssona!

• Jean Carlos popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne w kierunku Luki Zahovića, ale ten nie zdążył dopaść do piłki i ta opuściła pole karne.

• Pierwsza zmiana w składzie Pogoni Szczecin już teraz. Za kontuzjowanego Kostasa Triantafyllopoulosa pojawia się na murawie Mariusz Malec.

• Pierwsze uderzenie jednego z graczy gospodarzy, ale strzał okazał się bardzo niecelny.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany nią Siguraur Bjartur Hallsson.

• Po dłuższej przerwie zaatakowali Islandczycy, ale prostopadłe podanie okazało się bardzo niecelne.

• Ostra gra w środku pola. Raz za razem leżą piłkarze jednej lub drugiej drużyny.

• Pogoń Szczecin gra głównie skrzydłami, ale dośrodkowania na razie za każdym razem są bardzo niedokładne.

• Trochę mniej ofensywnej gry w ostatnich minutach. Gospodarze nie mają pomysłu na zagrożenie bramki Pogoni, a "Portowcy" grają bardzo chaotycznie w decydujących momentach i nie potrafią dojść do pozycji strzeleckiej.

• Prostopadłe podanie do Jakuba Bartkowskiego, ale ten nie zdążył dopaść do piłki przed końcową linią.

• Ofensywna akcja Pogoni Szczecin przerwał gwizdek sędziego oznajmujący spalonego.

• Druga flanka, akcja Jeana Carlosa, ale również bez większego zagrożenia.

• Kolejna oskrzydlająca akcja Pogoni, ale Kamil Grosicki znowu zagrał niecelnie.

• Kamil Grosicki popędził lewą stroną boiska, wrzucił w pole karne gospodarzy, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Gospodarze po raz kolejny przedostali się pod pole karne Pogoni, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Teraz Jakub Bartkowski popędził skrzydłem, zagrał w pole karne RK Reykjavik, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie było zbyt udane.

• Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy i mamy pierwszy rzut rożny w tym meczu.

• Kibice Pogoni na stadionie: Pogoń

• Jean Carlos mocno ucierpiał po starciu w środku pola.

• Jean Carlos popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do tej piłki.

• Rozpoczynamy rywalizację w Reykjaviku!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Reykjaviku. Za moment rozpoczniemy rywalizację w rewanżowym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy!

• Lechia Gdańsk pokonując Akademiję Pandev 2:1 dołącza do Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Miejmy nadzieję, że dzisiaj około godziny 22:00 także Pogoń Szczecin znajdzie się w tym gronie.

• Oto skład Pogoni Szczecin na dzisiejszą rywalizację!

• Tak prezentuje się obiekt gospodarzy dzisiejszego spotkania!

• RK Reykjavik plasuje się w środkowej części tabeli z dużą stratą do lidera. Przed rywalizacją z Pogonią Szczecin zespół RK Reykjavik przegrał w derbowym meczu z Vikingus Reykjavik 0:3.

• Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się pewnym zwycięstwem "Portowców" aż 4:1. Do przerwy Pogoń prowadziła już 3:0 po bramkach Kamila Drygasa, Luki Zahovića i Jakuba Bartkowskiego. Na początku drugiej częsci meczu swoją drugą bramkę zdobył Kamil Drygas i wtedy Pogoń wyraźnie odpuściła. Tego efektem była honorowa bramka dla gości. Dzisiaj również faworytem wydaje się być Pogoń, ale zespół ze stolicy Islandii na własnym stadionie powinien spisać się znacznie lepiej.

• Witamy serdecznie! W rewanżowym spotkaniu 1. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin w meczu wyjazdowym podejmie RK Reykjavik. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

DW

Liga Konferencji. KR Reykjavik - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Andrzej Banas

KR Reykjavik - Pogoń Szczecin ONLINE. W rewanżu Pogoń Szczecin ma bardzo proste zadanie - należy utrzymać trzybramkową przewagę nad zespołem z Islandii. Jednak dla współczynnika UEFA wypadałoby to spotkanie wygrać. Każdy ułamek punktów zdobytych w Europie przybliża nas bowiem do trafiania na łatwiejszych rywali. Gdzie oglądać mecz KR Reykjavik - Pogoń Szczecin? Początek meczu o godz. 20:15. Transmisja w internecie, stream online na żywo.

KR Reykjavik - Pogoń ONLINE

Pogoń Szczecin rozpoczęła zmagania w kwalifikacjach do Ligi Konferencji szczęśliwym i mocnym akcentem. Po nieudanej batalii z NK Osijek w poprzednim sezonie Portowcy mieli więcej szczęścia i trafili na nierozstawiony zespół z Reykjaviku. Różnicę klas było widać już w pierwszym spotkaniu, które Portowcy wygrali 4:1.

Kluczowym zawodnikiem trzeciej drużyny poprzedniego sezonu był Kamil Drygas. Wybiegł na boisko w pierwszym składzie i wchodził z głębi pola w pole karne przeciwników. Jeszcze przed pierwszą bramką w 7. minucie mógł wpisać się na listę strzelców efektowną przewrotką. Głodny gry i bramek pomocnik zanotował dublet, znacznie pomagając drużynie w uzyskaniu bezpiecznej przewagi.

KR Reykjavik - Pogoń NA ŻYWO

Drużyna Jensa Gustafssona miała jednak kryzys w trakcie pierwszego meczu z KR Reykjavik. Właśnie wtedy Islandczycy doszli do głosu i zdobyli bramkę, która może i niewiele im daje w kontekście awansu, ale za to udowodniła, że Pogoń cierpi na braki koncentracji.

- Dlaczego całe 90 minut nie mogło wyglądać jak pierwsza połowa? Przede wszystkim, to bardzo trudne, utrzymać taki poziom przez całe spotkanie. Dlatego w momencie, gdy szło nam tak dobrze jak w pierwszej połowie, szczerze mówiąc, może powinniśmy zdobyć więcej niż te 3 bramki. To normalne, że nie posiadasz inicjatywy przez 90 minut meczu – takich meczów jest bardzo niewiele - tłumaczył szkoleniowiec Pogoni.

W I rundzie Pogoń gra jeszcze o uzyskanie lepszego współczynnika. Każde zwycięstwo to 0,250 punkta do rankingu UEFA polskiej federacji. Im więcej uzbierają ich polskie drużyny, tym w późniejszych latach będą trafiać na słabszych rywali na ostatnich etapach kwalifikacji.

Poza tym, należy już powoli szykować się do kolejnego skandynawskiego pojedynku. Na szczecinian w drugiej rundzie czeka już Broendby Kopenhaga. Duński klub został już katem innego polskiego zespołu. W 2019 roku Lechia Gdańsk miała skromną zaliczkę 2:1, ale w rewanżu przegrała już 1:4.

KR Reykjavik - Pogoń STREAM

- Gdy spojrzymy na przebieg spotkania, możemy stwierdzić, że rywalizacja powinna była zakończyć się po pierwszym meczu, ale tak się nie stało. Ponadto mówiłem zarówno przed jak i po meczu, że Islandczycy są trudnym przeciwnikiem, ponieważ potrafią stworzyć zagrożenie z niczego. Jestem nieco zawiedziony, że nie udało się nam zdobyć więcej goli, ale jednocześnie mam szacunek do zawodników za to, że próbowali. Taka jest piłka - dodał opiekun Portowców.

Przypuszczalny skład Pogoni:

Stipica - Bartkowski, Zech, Triantafyllopulos, Mata - Dąbrowski - Silva, Drygas, Kowalczyk, Grosicki - Zahović

KR Reykjavik - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Rewanż I rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji pomiędzy KR Reykjavikiem i Pogonią Szczecin odbędzie się w czwartek, 14 lipca, o godzinie 20:15. Nie będzie transmitowany przez polskiego nadawcę w telewizji.

Internetowy stream online dostępny będzie na platformie Viaplay. Spotkanie dostępne będzie także na urządzeniach mobilnych. Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

20:15 KR Reykjavik - Pogoń Szczecin NA ŻYWO