Lech Poznań

0

Glasgow Rangers

2

• Koniec meczu. Lech przegrywa i kończy grę w grupie D na ostatnim miejscu. Szkoda, bo przy odrobinie szczęścia punktów mogło być więcej - na przykład sześć, gdyby mecz w Liege nie został stracony. Tak czy siak dziękujemy za niezłą jesień po kilku latach posuchy w Europie!

• Sędzia doliczył trzy dodatkowe minuty.

• Z dystansu kopnął Moder. To był strzał rozpaczy; piłka przefrunęła nad bramką.

• Szkoci dzielnie walczą o kolejne trafienie. Tym razem nabiegający zawodnik źle główkował.

• To już końcówka meczu. Lech bez argumentów na honorową bramkę. To smutne pożegnanie Ligi Europy...

• Jeszcze Bassey za Baloguna.

• Zabawa po stronie Rangersów. Kolejny strzał, choć niecelny. Zmiana: Morelos za Ittena.

• Groźna główka po rożnym. Znowu uderzał Goldson - niecelnie.

• I jeszcze Kent za Hagiego.

• Barker za Zungu.

• Hagi najlepszy na boisku. Schodzi do środka, uderza efektownie, ale Bednarek odbija na róg.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0.

• Bramka zaliczona na konto Hagiego! Okazało się, że po strzale Goldsona piłka nie przekroczyła linii całym obwodem. Dobił ją Hagi.

• Wrzutka z wolnego, Goldson przedłuża głową, piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki.

• Barisić wjechał w szesnastkę. Na szczęście jego podanie zostało przecięte.

• Moder bezpośrednio wstrzelił piłkę z wolnego. Mocno, celnie, jednak stojący na linii McLaughlin dał radę obronić.

• Ostatnie minuty bardzo senne. Lech niby chce odpowiedzieć, ale nie za bardzo ma jak.

• Zmienia też Gerrard. U niego w zespole pojawia się Tavernier - za Pattersona.

• Schodzi też Sykora. Za niego pojawia się Ramirez.

• Schodzi Ishak, za niego Awwad.

• Wrzutka Rangersów, odegranie głową i Bednarek łapie bez problemów. Zostało okolo 30 minut.

• Tymczasem Standard prowadzi z Benfiką 2:1. Lech goni wynik, ale bez efektu.

• Kartka dla Baloguna.

• Celny strzał Muhara, ale do rąk bramkarza.

• Puchacz! Mocny strzał z lewej nogi obok muru. Bramkarz wybija do boku.

• Szansa dla Lecha z rzutu wolnego. Przy piłce ustawiło się kilku graczy. Jest Moder, jest Kraweć.

• Itten uderza głową, jednak obok bramki.

• Bednarek łapie piłkę po strzale Hagiego.

• Na spalonym złapany jeden z zawodników gości.

• Moder przejął piłkę, pobiegł z nią na lewym skrzydle, zagrał płasko w pole karne, ale bramkarz uprzedził Ishaka.

• Gramy dalej. Od środka Lech. Ostatnie 45 minut w Europie!

• A boisko opuścili Tiba i Kamiński.

• Czas na zmiany w Lechu. Wchodzą Kraweć i Moder.

• Koniec pierwszej połowy. Lech stracił Skórasia i bramkę. Na tę chwilę zamyka tabelę grupy D. Szkoda niewykorzystanych okazji z początku meczu.

• To mogło być 2:0! Hagi w sytuacji jeden na jednego, w końcu strzela, ale po obcierce Puchacza piłka mija prawy słupek.

• Seria ataków Lecha zakończona zablokowanym strzałem Sykora. Później źle zachował się Satka, odgrywając do przeciwnika.

• Nie było faulu na Sykorze. Lech odzyskuje piłkę i próbuje się przedzierać...

• ... i niestety w mur. A potem jest faul Tiby, który agresywnie zaatakował Zungu.

• Okazja na wyrównania. Tiba z rzutu wolnego...

• Niestety wpadka Kamińskiego kończy się utratą bramki. Młody Polak zagrał do rywala, Itten wykiwał Crnomarkovicia i trafił pod poprzeczkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Itten na 1:0!

• Strzał Ittena zablokowany na dwunastym metrze. Dobry blok Kamińskiego.

• Kontratak Lecha zakończony niedokładnym dośrodkowaniem Kamińskiego.

• Rangersi na dłużej zagościli pod bramką Lecha. Po interwencji Satki będzie rzut rożny.

• Muhar zwija się z bólu. Chwila przerwy w meczu.

• Butko po dośrodkowaniu Puchacza uderza w obrońcę. A pod drugą bramką ofsajd Ittena.

• Arfield trafiony w rękę po tym jak wrzucał i został zablokowany przez Puchacza.

• Lech gra wyżej niż w pierwszych minutach. To przynosi efekty.

• Tymczasem w meczu Standard - Benfika też remis, ale bramkowy. Jest 1:1.

• Puchacz stanął zamiast wybiec do zagrania od Kamińskiego. Szkoda, bo kolejna akcja również zapowiadała się obiecująco.

• Zatem w nieco ponad kwadrans Lech miał trzy okazje na bramkę.

• NIE MA GOLA! Świetna okazja po wrzutce. Satka po podaniu od Kamińskiego uderzył głową tuż nad poprzeczką.

• Okazja! Ależ blisko. Lech ładnie rozegrał, ale już pod bramką Marchwiński za lekko podał w kierunku Sykory. Zamiast gola jest rzut rożny.

• W taki sposób doszło do kontuzji Skórasia:

Skóraś

• No i jest zapowiada zmiana. Sykora za kontuzjowanego Skórasia.

• Skóraś z butem w ręku i w towarzystwie sztabu medycznego mija plac gry. Za chwilę roszada.

• Crnomarković tym razem uprzedza Ittena. Trzeba uważać na tego ruchliwego napastnika. Jest wysoki, ale i szybki.

• Długa piłka w kierunku Ittena - Bednarek na posterunku.

• W ostatniej akcji ucierpiał Muhar. Szkocki zespół gra ostro. Za ostro!

• Zungu otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola.

• Na sto procent dojdzie do zmiany. Wejdzie Sykora albo Czerwiński.

• Brzydka kontuzja Skórasia... Piłkarz cierpi przy linii. Chodzi o staw skokowy.

• I było rzeczywiście blisko! Piłka spadła pod nogi Tiby, Portugalczyk przełożył na swoją lepszą, w końcu uderzył. Broniący McLaughlin "wypluł" futbolówkę, ale bez konsekwencji.

• Szansa dla Lecha. Mamy pierwszy korner w meczu.

• Pierwszy strzał Zungu - wyraźnie niecelny. Do Rangersi operują piłką. Pod bramką szarżował m.in. Hagi.

• Gramy. Od środka zaczęli przyjezdni.

• Lech w strojach niebiesko-białych, Rangersi na biało. Jeszcze minuta ciszy dla zmarłego Paolo Rossiego.

• Za moment pierwszy gwizdek hiszpańskiego arbitra.

• Poza kadrą Lecha kapitan Rogne i napastnik Kaczarawa. Obaj leczą urazy.

• Ławka Lecha: Malenica, Dejewski, Kraweć, Awwad, Sykora, Czerwiński, Ramirez, Moder, Sobol, Niewiadomski, Borowski.

• Lech przeszedł eliminacje jak burza, pokonując cztery przeszkodzy. W grupie przytrafiły się już cztery porażki i jedno zwycięstwo - ze Standardem. Dziś Lech może zepsuć wspaniałą serię Rangersów i zemścić się za porażkę 0:1 z Glasgow.

• Przypomnijmy, wygrana w fazie grupowej oznacza 570 tys. euro premii, natomiast remis 190 tys. euro - jest więc o co się bić.

• Lech Poznań nie gra dziś o awans, gra wyłącznie o pieniądze i pozytywne zakończenie pięknej przygody z Ligą Europy. Dziś przy minus dwóch stopniach podejmie Rangersów, którzy walczą o wyjście z pierwszego miejsca, których nie pokonał nikt (także Benfica) od 6 sierpnia.

DW/AIP

lech poznan glasgow rangers transmisja

Lech Poznań - Glasgow Rangers ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO. Godnie pożegnać się z Europą ©Grzegorz Dembinski

Lech Poznań - Glasgow Rangers ONLINE. Kolejorz żegna się w tym sezonie z Ligą Europy. Polscy kibice liczą jednak na to, że następna taka przygoda nie powtórzy się za pięć lat, tylko znacznie szybciej. Zanim jednak poznański zespół skupi się na lidze, czas na pożegnalne starcie - z Glasgow Rangers. Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Glasgow Rangers na żywo w tv?

Lech Poznań - Glasgow Rangers ONLINE

Nie zdążyły opaść emocje po porażce (0:4) Lecha Poznań w Lizbonie z Benfiką. Na klub z bułgarskiej, a konkretnie na trenera Dariusza Żurawia, spadła lawina krytyki po meczu w Portugalii. Kolejorz nie zagrał na Estadio Da Luz najsilniejszym składem, bo ważniejszy okazał się niedzielny mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Lechici wygrali 4:0 i teraz można zadać sobie pytanie – jak potraktują mecz z Rangersami, skoro w niedzielę czeka ich trudny mecz ze Stalą w Mielcu.

Lech Poznań - Glasgow Rangers NA ŻYWO. Trudniejsze zadanie będzie jednak dziś. – Rangersi są niepokonani od 25 spotkań. Poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale postaramy się przerwać ich serię – zapowiada Żuraw. Zapowiada również wystawienie „zdrowego i optymalnego składu”. Lech stracił już szanse na wyjście z grupy, walczy tylko o więcej pieniędzy z UEFA. Europejska federacja za zwycięstwo w grupie Ligi Europy płaci 570 tys. euro, za remis 170. Każda wygrana Kolejorza w Europie, to zarobek mogący pokryć koszty rocznych kontraktów kilku piłkarzy.

Lech Poznań - Rangers FC transmisja tv, stream online. Gdzie obejrzeć na żywo? [10.12.2020]

Puchary nie wrócą w lutym do Poznania, szkoda, bowiem stolica Wielkopolski czeka na nie pięć lat. Wtedy za silni dla Kolejorza byli piłkarze z Bazylei i Fiorentiny. – W tej edycji mogliśmy pewnie pokusić się o lepszy wynik w drugim meczu ze Standardem Liege, ale myślę, że będąc losowanym z czwartego koszyka i mając takich rywali ugraliśmy tyle, na ile nas obecnie stać – powiedział Żuraw.

Przewidywany skład Lecha na Rangersów: Bednarek - Butko, Dejewski, Crnomarković, Puchacz - Sykora, Moder, Tiba, Ramirez, Kamiński - Ishak.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Glasgow Rangers - Lech Poznań 1:0 (Liga Europy, 29.10.2020)

Mecz Lech Poznań - Glasgow Rangers TRANSMISJA TV

Mecz Lecha z Glasgow Rangers odbędzie się w czwartek, 10 grudnia o godzinie 18:55. Transmisja na żywo na kanałach TVP 2 i Polsat Sport Premium 1. Internetowy stream online dostępny jest za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport, a za opłatą w IPLA TV.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:35 - zapraszamy!