Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Lech Poznań

2

Jagiellonia Białystok

3

• Koniec meczu! Jagiellonia, która od 52. minuty grała w osłabieniu, pokonuje w Poznaniu Lecha 3:2!!!

• GOL MIKAELA ISHAKA NIE ZOSTAJE UZNANY!!!

Uderzył narożnika pola bramkowego tuż przy dalszym słupku, ale w momencie zagrania Filipa Marchwińskiego był na spalonym!

• Mikael Ishak uderza zza pola karnego wysoko nad bramką Jagiellonii.

• Szymon Marciniak dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Po rzucie rożnym jeden z lechitów uderza w boczną siatkę!

• Filip Marchwiński zmienia Pedro Tibę.

• Zabójcza kontra gości, którzy - przypomnę - od 52. minuty grają w "dziesiątkę"! Prawą stroną pognał Tomas Prikryl który zagrał idealnie na lewą stroną pola karnego do Bartłomieja Wdowika, który wyprzedził Alana Czerwińskiego i uprzedzając wychodzącego z bramki Mickeya van der Harta kieruje piłkę do pustej siatki!!!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM BARTŁOMIEJ WDOWIK!!!

• Strzał Jakuba Kamińskiego z pola karnego zablokowany, ale okazję do centry miał Alan Czerwiński. W to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Żółtą kartką upomniany Alan Czerwiński za faul rodem z zapasów na Bartłomieju Wdowiku.

• Taka sytuacja w 79. minucie

• Ariel Borysiuk zmienia Jakova Puljicia.

• Bartłomiej Wdowik wchodzi, Fedor Cernych schodzi...

• Co tu się wydarzyło?! Nieczysto zagranie Vasyla Kravetsa z lewej strony znalazło w polu karnym Mikaela Ishaka, który chciał uderzyć z woleja. Ten skiksował i piłka spadła na woleja Aarona Johanssona, który również skiksował...

• Aaron Johansson zmienia Daniego Ramireza.

• Kąśliwe uderzenie Daniego Ramireza zmusiło Xaviera Dziekońskiego do wyciągnięcia jest jak struna! Zdołał odbić piłkę na rzut rożny tuż przed linią bramkową!

• Lechici zaspali we własnym polu karnym i to się zemściło! Po centrze Fedora Cernycha z prawej strony akcję na lewej stronie pola karnego zamknął Bojan Nastić, który mocnym uderzeniem po dalszym (dolnym) rogu zdobywa swoją premierową bramkę w Ekstraklasie!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM BOJAN NASTIĆ!!!

• Po rzucie rożnym okazję do strzału miał Jesper Karlstroem. W ostatniej chwili został zablokowany.

• To powinien być gol dla "Kolejorza"! Jakub Kamiński wyłuskał piłkę spod nóg rywala i w sytuacji sam na sam z Xavierem Dziekońskim uderzył obok lewego słupka!

• ... a Alan Czerwiński melduje się na murawie za Michała Skórasia.

• Podwójna zmiana w Lechu. Tymoteusz Puchacz za Vasyla Kravetsa...

• Niecodzienna "powtarzalność"

• Zatkało stojącego w murze Daniego Ramireza, który dostał piłką po uderzeniu Jakova Puljicia.

• Fedor Cernych faulowany blisko linii bocznej pola karnego przez Jakuba Kamińskiego.

• ... a za Macieja Makuszewskiego pojawia się Bartosz Bida.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Jesus Imaz w miejsce Bartosza Kwietnia...

• Lech - Jagiellonia

• 5 Strzały 8
    • 3 Strzały celne 3
  • Bartosz Kwiecień chciał niemal z połowy boiska pokonać Mickeya van der Harta! Niewiele mu brakowało!

• GOL FEDORA CERNYCHA

GOL MICHAŁA SKÓRASIA

• Tomas Prikryl zmienia Przemysława Mystkowskiego.

• Maciej Makuszewski urwał się prawą stroną i niemal z linii końcowej dośrodkował w pole karne. Uderzenie głową Fedora Cernycha nie sprawiło problemu Mickeyowi van der Hartowi.

• Po rzucie wolnym został Thomas Rogne, który w wyskoku o górną piłkę faulował Xaviera Dziekońskiego.

• DRUGA ŻÓŁTA I CZERWONA KARTKA DLA BŁAŻEJA AUGUSTYNA!!!

Spóźniony stoper Jagiellonii wszedł nakładką w Michała Skórasia. Przez ok. 40 minut Jagiellonia będzie grać w osłabieniu!

• Ivan Runje - ileż on zanotował przechwytów w "szesnastce". Po chwili Błażej Augustyn blokuje strzał Jana Sykory z linii 16. metra.

• Niedokładne podanie Jakuba Kamińskiego do Michała Skórasia. Piłkarze Dariusza Żurawia szybko odzyskali piłkę i grają na prawej stronie. Do momentu niecelnego zagrania do Mikaela Ishaka.

• Jakov Puljić nie zdążył do podania z głębi pola. Mickey van der Hart łapie piłkę.

• Szybki przechwyt poznaniaków i kontra przerwana w kole środkowym przez Błażeja Augustyna. Gospodarze domagali się żółtej kartki dla niego za rzekome zagranie ręką. Gdyby ich protest został uwzględniony, to Jagiellonia musiałaby grać w "dziesiątkę"!

Tak się jednak nie stało.

• Jagiellonia zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Poznania na drugie trzy kwadranse meczu Lech - Jagiellonia w 22. kolejce Ekstraklasy. Po pierwszej połowie połowie prowadzą gospodarze. Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi z Jagiellonią (2:1), chociaż od 2. minuty przegrywał po trafieniu Tarasa Romanczuka. Dla "Kolejorza" trafili Michał Skóraś i Mikael Ishak.

• Szymon Marciniak dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Michał Skóraś urwał się prawą stroną i podaje przed bramkę do Mikaela Ishaka. W ostatniej chwili uprzedził go Ivan Runje.

• Ostatni gol Mikaela Ishaka miał miejsce 6 grudnia 2020 r. z Podbeskidziem (4:0)

• Goście dążą do wyrównania. Wywalcizyli rzut rożny, po którym nie dało się zagrozić Mikeyowi van der Hartowi.

• Dani Ramirez posyła piłkę z rzutu wolnego w okolice prawego (dalszego) narożnika pola bramkowego, skąd Mikeal Ishak uderzył z powietrza tuż przy lewym słupku nie do obrony!

Piłkarze "Kolejorza" wykonali "kołyskę" dla Daniego Ramireza.

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM MIKAEL ISHAK!!!

• Mikael Ishak cofnął się do drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Dostał piłkę i żeby przerwać jego rajd, Taras Romanczuk uciekł się do faulu.

• Po krótkim rozegraniu z Pedro Tibą Dani Ramirez dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Dobre dośrodkowanie Vasyla Kravetsa z lewej strony w pole karne między stoperów do Mikaela Ishaka. Ivan Runje czymś na wzór nożyc wybija na korner.

• Atak piłkarzy Dariusza Żurawia lewą stroną przynosi rzut rożny. Nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Xaviera Dziekońskiego.

• Ostre starcie Michała Skórasia z Bojanem Nasticiem. Przez moment pierwszy z wymienionych nie podnosił się z murawy, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• Składny atak Lecha środkiem przerwany niedokładnym podaniem Daniego Ramireza. Dodatkowo Hiszpan dał się nabić Taraowi Romanczukowi.

• Błażej Augustyn upomniany żółtą kartką za faul na Michale Skóasiu. To jego 8. "żółtko" w tym sezonie, więc 5 kwietnia ominie go spotkanie ze Śląskiem.

• Thomas Rogne wślizgiem przechwytuje piłkę adresowaną w pole karne do Jakova Puljicia. W momencie zagrania napastnik Jagiellonii był na spalonym.

• Vasyl Kravets poczuł wiosnę. Skosił równo z trawą Bogdana Tiru, za co został upomniany żółtą kartką.

• Przemysław Mystkowski miał sporo miejsca w środku, więc pobiegł z piłką ok. 20 metrów. Podał na prawo do Macieja Makuszewskiego i ruszył do podania zwrotnego, ale nie doczekał się - na linii podania znalazł się Vasyl Kravets.

• Przemysław Mystkowski przyjmuje piłkę na 20. metrze. Jego strzał zablokował Jesper Karlstroem.

• Bojan Nastić dostaje piłkę na lewej stronie i wrzuca w pole karne. Nie znalazł tam adresata.

• Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Jagiellonii. Ta została przerwana daleko przed linią środkową.

• Pedro TIba przejął piłkę w środku pola. Podholował kilka metrów i uderzył płasko w stronę bramki. Xavier Dziekoński paruje piłkę na rzut rożny.

• Pograli na lewej stronie Vasyl Kravets z Janem Sykorą. Drugi z wymienionych podaje w pole karne do Mikaela Ishaka, któremu piłkę spod nóg wyłuskał Błażej Augustyn.

• Bartosz Kwiecień z żółtą kartką za faul na Mikaelu Ishaku.

• Korner teraz mieli piłkarze Rafała Grzyba. Zakotłowało się, ale udało się gospodarzom oddalić zagrożenie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ivan Runje wybił piłkę głową przed pole karne idealnie na nogę Michała Skórasia. Ten od razu uderzył w stronę bramki. Xavier Dziekoński musnął piłkę, ale ta ostatecznie od poprzeczki wpadła do siatki!

• GOL DLA LECHA! STRZLECEM MICHAŁ SKÓRAŚ!!!

• Atak Lecha prawą stroną przynosi rzut rożny.

• Ta sztuka pośrednio udała się Daniemu Ramirezowi. Pośrednio, bowiem posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Miękkie dośrodkowanie Jana Sykory z lewej strony do Mikaela Ishaka. Ten nie zdołał uderzyć głową w stronę bramki.

• Przemysław Mystkowski upomniany żółtą kartką za faul.

• Po chwili okazja do poprawki. Piłka po uderzeniu głową minęła bramką Xaviera Dziekońskiego.

• Gospodarze rzucili się do odrabiania straty. Na prawej stronie pograli Pedro Tiba i Michał Skóraś, którego podanie nie znajduje adresata w polu karnym Jagiellonii.

• Dużo miejsca na prawej stronie miał Maciej Makuszewski, który zagrał płasko na bliższy słupek do Tarasa Romanczuka. Jego strzał z bliska odbił Mickey van der Hart, ale wobec dobitki Fedora Cernycha z woleja był już bezradny!

Jeszcze sędzia czekał na decyzję z wozu VAR. Została podtrzymana i Lech znowu zaczyna ze środka.

• GOL DLA JAGIELLONII! FEDOR CERNYCH!!!

• Na gwizdek Szymona Marciniaka pierwsze kopnięcie należy do gospodarzy!

• Kapitanami są dzisiaj Thomas Rogne i Taras Romanczuk.

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Jagiellonia wygrała z Lechem (2:1). Bramki strzelili Taras Romanczuk (2') i Maciej Makuszewski (68'). Honorowe trafienie dla "Kolejorza" zanotował Jakub Moder (82') z rzutu karnego.

Jak będzie dzisiaj?

• W Jagiellonii za kartki nie gra Martin Pospisil. Trzykrotnie "żółtka" dostawali Fedor Cernych i Ivan Runje, więc dzisiejsza wyeliminowałaby z gry przeciwko Śląskowi (5 kwietnia). Kontuzjowani są Andrej Kadlec i Tomas Prikryl.

• Skład Jagiellonii

Rezerwowi: Pavels Steinbors- Bartosz Bida, Ariel Borysiuk, Jesus Imaz, Mirosław Mazur, Tomas Prikryl, Godfrey Bitok Stephen, Bartłomiej Wdowik, Kamil Wojtkowski.

• W Lechu na żółte kartki musi uważać Jakub Kamiński, który w tym sezonie uzbierał już trzy. Urazy wykluczają z gry Nikę Kaczarawę i Tymoteusza Klupsia. Pod znakiem zapytania stał występ Aarona Johanssona. Ostatecznie jest na ławce. 3 kwietnia czeka starcie z Cracovią.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują sią na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Tyle samo ma będące "piętro" wyżej Zagłębie, do Śląska traci "oczko", Piasta dwa, a do piątego Górnika - trzy. Na najniższym stopniu podium jest Raków, który zgromadził 37 punktów

Z kolei Jagiellonia, którą już formalnie prowadzi Rafał Grzyb, uzbierała 25 punktów, co obecnie daje 13. lokatę. Tyle samo mają będące wyżej Wisła Kraków i Płock, a do Warty traci "oczko". Białostoczanie mają 5 punktów przewagi nad Cracovią, 6 nad Stalą i 7 nad Podbeskidziem.

• Skład Lecha

Rezerwowi: Filip Bednarek - Filip Marchwiński, Antonio Milić, Aaron Johansson, Filip Szymczak, Nika Kwekweskiri, Lubomir Satka, Alan Czerwiński.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi "pióra" Macieja Lehmanna:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Sobota w 22. kolejce Ekstraklasy nie rozpieszcza. Śląsk Wrocław bezbramkowo zremisował z Wisłą Płock, a przed chwilą takim samym wynikiem zakończył się mecz Rakowa Częstochowa z Górnikiem. Do trzech razy sztuka? Oby - za 25 minut Lech zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak...

Maciej Lehmann

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE. Lech Poznań i Jagiellonia Białystok to zespoły, których postawa w tym sezonie jest chyba największym rozczarowaniem. Kolejorz jest w trochę lepszej sytuacji, bo w czterech ostatnich meczach potrafił zdobyć 10 punktów, a Jaga poniosła trzy porażki, nie strzelając nawet gola. Relacja na żywo z meczu Lech - Jagiellonia live w GOL24.pl.

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok ONLINE

- Nie miałbym nic przeciwko, aby wynik meczu z Jagiellonią był taki sam jak na koniec poprzedniego sezonu - mówi Dariusz Żuraw przed sobotnim meczem.

Przypomnijmy, że 19 lipca na zakończenie rozgrywek rozpędzony Kolejorz rozgromił Jagiellonię 4:0, ale trzeba dodać, że wystąpiła ona wtedy z juniorami na środku obrony, co oczywiście ułatwiło zadanie poznaniakom.
W przeszłości tak kolorowo nie było. Lech regularnie przegrywał u siebie 0:2, lipcowe 4:0 przerwało serię sześciu kolejnych gier z białostoczanami bez wygranej. Jagiellonia będąc już w słabej formie, potrafiła ograć Lecha u siebie 2:1, a bramkę strzelił mu Maciej Makuszewski, który w drużynie Żurawia, nie miał nawet miejsca w szerokiej kadrze meczowej.

Pół roku to jednak w naszej lidze szmat czasu. Można w tym okresie tak jak Jagiellonia zanotować spektakularny zjazd. Białostocki zespół nie wygrał żadnego z sześciu ostatnich spotkań, a w trzech kolejnych nie strzelił gola i nie zdobył punktu. Kosztowało to posadę trenera Bogdana Zająca, z którym Jagiellonia rozwiązała w środę kontrakt. Pożar gasić ma jej były zawodnik Rafał Grzyb, który tymczasowo objął "Dumę Podlasia".

Lech choć zaczął wreszcie gromadzić punkty, gra siermiężnie i wolno. W ostatnich siedmiu spotkaniach przy Bułgarskiej lechici strzelili... tylko jednego gola. Przez 630 minut wpadł do bramki tylko strzał głową Arona Johannssona (w meczu ze Śląskiem), którego występ w sobotnim meczu stoi pod znakiem zapytania.

Mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Mecz Lech - Jagiellonia na żywo będzie transmitowany w tv przez TVP Sport, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 19:15 w TVP Sport, a o 19:30 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Początek transmisji z meczu Lech - Jagiellonia live od godz. 19:55 w TVP Sport, Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Spotkanie w TVP 1 skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński, a w Canal+ Przemysław Pełka i Grzegorz Mielcarski.

Mecz Lech - Jagiellonia online dostępny w internecie na platformie NC+ GO (trzeba mieć wykupiony odpowiedni pakiet) oraz w aplikacji i na stronie TVP Sport.

20:00 mecz Lech Poznań - Jagiellonia Białystok na żywo online