Mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE. Lider kontra jedyny...

Mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE. Lider kontra jedyny zespół bez porażki. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2021-10-02 17:30

Lech Poznań

4

Śląsk Wrocław

0

• Koniec meczu! Lech Poznań pozostaje na fotelu lidera i umacnia się na tej pozycji! Efektowne zwycięstwo, a cztery gole przewagi wydają się najniższym wymiarem kary! Dziękujemy za uwagę i proszę śledzić kolejne spotkanie: Górnik - Wisła Płock.

• Wrzutka z rzutu rożnego i Szromnik kapitalnie interweniuje na linii! Uderzał głową Salamon.

• Ajjj, nie ma 5:0! Ramirez do Sobiecha, tego wypchnął ze światła bramki Golla, ale napastnik zdołał odegrać futbolówkę do Hiszpana i po interwencji Iskry piłka po uderzeniu nie trafiła do siatki!

• Śląsk w natarciu, Łyszczarz wszedł w drybling i wpadł w Salamona i nie oddał nawet strzału.

• Ramirez uderzył z rzutu wolnego prosto w mur. Po raz drugi w tym spotkaniu.

• Ostatnie zmiany w Śląsku. Łyszczarz i Bejger za Picha oraz Lewkota.

• Zagranie Makowskiego do Picha, którego strzał był zablokowany przez Rebocho.

• Makowski w miejsce Schwarza.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Sobiech w miejsce Ishaka.

• Kvekveskiri za Tibę.

• Pereira za Satkę.

• Na ostatni kwadrans mamy potrójną zmianę w zespole Lecha. Skóraś za Amarala.

• Kontratak Lecha i Ramirez był osamotniony na połowie Śląska. Strata futbolówki.

• Prostopadłe zagranie do Marchwińskiego, ten miał obok siebie Lewkota i nie decydował się na lobowanie Szromnika, tylko zagranie na Ishaka. Zablokował to Golla.

• Amaral wypatrzył biegnącego do prostopadłego zagrania Ramireza, ale świetnie spisał się teraz Iskra.

• Filip Marchwiński zastąpił Jakuba Kamińskiego. Młody zawodnik Lecha dostał owacje na stojąco.

• Rozciągnięcie gry Ramireza, który zagrał do Amarala, ten zbyt czytelnie próbował podawać do Ishaka i zablokował to Verdasca.

• Uderzenie Iskry z ostrego kąta. Zablokował to Rebocho, ale Bednarek był na posterunku i wyłapał piłkę.

• Ishak zagrał "na pamięć" do Amarala, ale nie było go tam i Iskra przejął futbolówkę.

• Mocne uderzenie Exposito z rzutu wolnego. Wysoko nad bramką.

• Kibice Lecha odpalili race i świętują znakomity wynik swojej drużyny. Zaraz cały stadion zamieni się w chmurę dymu.

• Co w tym przypadku zrobił Lewkot!? Młody obrońca zwlekał z podaniem, wykorzystał to Kamiński, który zabrał mu futbolówkę, podał do Ishaka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam!

• GOOOOOOOOL! MIKAEL ISHAK!

• Koncert Lecha Poznań! Ramirez ujrzał na skrzydle Kamińskiego, ten poczekał, aż Rebocho wykona ruch bez piłki, wyczekał rozejście się defensywy Śląska i uderzył precyzyjnie na dalszy słupek.

• GOOOOOOOL! JAKUB KAMIŃSKI!

• Dogranie Ishaka przed bramkę w kierunku Ramireza, ale ten nie zdołał opanować piłki!

• Dogranie w pole karne gospodarzy, gdzie jednak Milić udanie interweniuje.

• Janasik oraz Iskra weszli na boisko. Zeszli Pawłowski i Stiglec.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania.

• Koniec pierwszej połowy.

• Dośrodkowanie Schwarza i Praszelik uderza głową! Nie upilnował go Milić i Lech mógł stracić gola tuż przed przerwą.

• Korner dla Śląska. Czy są w stanie wrocławianie zdobyć bramkę kontaktową?

• Strata Ramireza i lechici ratują się faulem w środku pola. Amaral nieprzepisowo zatrzymał Schwarza.

• Ishak wykorzystuje sytuację sam na sam, ale nie ma gola, bo na wyraźnym spalonym był napastnik Lecha!

• Teraz zgranie do wychodzącego na pozycję Amarala, jednak nieco za mocne.

• Golla wychodził za Tibą, mamy faul na pomocniku Lecha.

• Ramirez przepuścił zagranie do Ishaka, ale ten był na spalonym.

• Tak nie można stracić piłki! Krzysztof Mączyński zablokowany przez lechitę, futbolówka trafiła do Jakuba Kamińskiego, który z połowy boiska biegł z nią kompletnie sam! Nikt nie był w stanie dogonić skrzydłowego Kolejorza, a ten fantastycznie wykorzystał pojedynek ze Szromnikiem! Techniczne uderzenie w lewy, dolny róg bramkarza i poznaniacy prowadzą już 2:0!

• GOOOOOOOOL! JAKUB KAMIŃSKI!

• Śląsk odpowiada! Stiglec zgrał głową do Exposito, który nie przyjął sobie piłki, ale trafiła ona do Picha i znakomitą interwencją po jego strzale wykazał się Bednarek.

• Znakomita akcja zespołu Macieja Skorży. Satka wprowadził Amarala do gry w środku pola, ten wyczekał prostopadłe zagranie do Ramireza i tylko świetna interwencja Pawłowskiego i Lewkota sprawiła, że Lech nie prowadzi już 2:0.

• Ishak nie był w stanie dobrze przyjąć posłanej do niego piłki, ale Lech ma aut na wysokości chorągiewki z prawej strony boiska.

• Pierwszy pozycyjny atak gości w tym spotkaniu.

• Ishak zagrał do Karlstroma na skraj pola karnego, ale ten źle przyjął i nie padł strzał, a słabe dośrodkowanie.

• Kolejny atak Lecha. Tiba prostopadle na lewe skrzydło do Rebocho, ten lekko wrzucił futbolówkę w pole karne i strzał Amarala pewnie broni Szromnik.

• Kontra Śląska! Exposito znalazł lukę między obrońcami, otrzymał piłkę i pobiegł z nią pod linię końcową. Nie było jednak komu wykończyć akcji i Rebocho wybił futbolówkę po niecelnym podanie w pole karne.

• Kamiński leży na murawie, ale Lech gra dalej i uderzenie z dystansu Amarala było niecelne.

• Stiglec wyraźnie wszedł w to spotkanie. Główka obrońcy, ale łokieć popracował mocniej i Ishak ucierpiał w tym starciu.

• Uderzenie z rzutu wolnego prosto w mur.

• Odegranie Ishaka do Tiby, ale ostro potraktował go Verdasca.

• Dwa dośrodkowania Rebocho, jedno zostało zablokowane, a do drugiego nie doskoczył Ishak.

• Lech bliski drugiego gola! Przebitka Tiby i Mączyńskiego pada łupem Ishaka, który z 23 metrów uderza tuż obok bramki!

• Uderzenie Exposito, po którym piłka wylądowała na bocznej siatce.

• Kamiński skutecznie powstrzymany wślizgiem, ale znów mogło być groźnie pod bramką gości.

• Prostopadła piłka do Ishaka zablokowana przez Lewkota.

• Nie zwalniają tempa lechici! Wciąż są w ataku pozycyjnym i szukają drugiego gola.

• Ależ początek Lecha w tym spotkaniu! Zagranie z głębi pola do Rebocho na lewą stronę, cięte dośrodkowanie w pole karne, piłka pada na dalszy słupek pod nogi Amarala. Nie doskoczył do niego Dino Stiglec i napastnik Lecha uderzył lewą stopą rewelacyjnie! Czwarty gol Portugalczyka w tym sezonie.

• GOOOOOOOOOOL! JOAO AMARAL!

• Zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra i ryk lokomotywy na poznańskim stadionie. Zaczynamy!

• Zawodnicy wychodzą na murawę. Niebawem zaczynamy.

• Jacek Magiera: Lech to zespół dysponujący ogromną jakością. Skłamałbym, gdybym powiedział, że jest inaczej. Mecz z Lechem musimy wygrać przede wszystkim w głowach.

• Maciej Skorża: Adriel Ba Loua nie wystąpi dziś z powodu kontuzji.

• Śląsk wystąpi niemal w optymalnym składzie. Ostatnia wygrana nad Wisłą Płock (3:1) okazała się nieco szczęśliwa. Decydujące bramki Roberta Picha padły bowiem po rzutach karnych.

• Pomimo złego wyniku Lech nie oddał fotelu lidera. Pozostanie w nim na kolejne długie dni (przerwa reprezentacyjna), jeśli nie zaliczy wpadki ze Śląskiem. W lutym punkty zapewnił Aron Johannsson. Amerykanina w klubie już nie ma.

• Przed poprzednią kolejką Lech również był niepokonany. Musiał jednak pojechać do Białegostoku, w którym nie wygrał od ośmiu lat. W zeszły piątek też się nie udało (0:1). Trafił Jesus Imaz po błędzie Bartosza Salomona.

• Około 30 tys. widzów obejrzy z trybun Bułgarskiej hit 10. kolejki. Zagra lider z wiceliderem, czyli jedynym zespołem bez porażki na koncie!

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Lech Poznań - Śląsk Wrocław!

Lech - Śląsk LIVE! Lider kontra jedyny zespół bez porażki

Lech - Śląsk LIVE! Lider kontra jedyny zespół bez porażki ©Fot. Tomasz Holod / Polska Press

Mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE. Około 30 tys. widzów obejrzy z trybun Bułgarskiej hit 10. kolejki. Zagra lider z wiceliderem, czyli jedynym zespołembez porażki na koncie. Relacja LIVE od godziny 17:30.

Mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE

Maciej Skorża, trener Lecha: - Podczas odprawy mówiłem zawodnikom, jak ważne jest to spotkanie, jak ważny jest to moment sezonu. Potrzebujemy zwycięstwa bardziej niż kiedykolwiek w tych rozgrywkach. To priorytetowe spotkanie, nie chcemy podczas przerwy na kadrę rozpamiętywać przez dwa tygodnie naszej niewykorzystanej szansy.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Lech to zespół dysponujący ogromną jakością. Skłamałbym, gdybym powiedział, że jest inaczej. Ba Loua, Ishak czy Amaral to piłkarze, którzy są w formie i potrafią zrobić różnicę. Mecz z Lechem musimy wygrać przede wszystkim w głowach. Z tego co wiem, ma przyjść ponad 30 tys. kibiców, więc atmosfera będzie gorąca, ale musimy potrafić się od tego odciąć. To będzie klucz do zwycięstwa

Przewidywane składy na mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław:
Lech: Bednarek - Pereira, Satka, Salamon, Rebocho - Karlstrom, Kwekweskiri, Ba Loua, Amaral, Kamiński - Ishak.
Śląsk: Szromnik - Bejger, Golla, Tamas (Lewkot?) - Iskra, Mączyński, Schwarz, Stiglec - Pich, Praszelik, Exposito.

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Śląsk Wrocław:
Lech: van der Hart
Śląsk: Garcia, Janasik, Zylla (?), Tamas (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lech - Śląsk 1:0 (Ekstraklasa, 21.02.2021)
Śląsk - Lech 3:3 (Ekstraklasa, 12.09.2020)

Mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w TVP Sport oraz Canal+ Sport. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport, a odpłatnie w Canal+. W TVP skomentuje go duet Maciej Iwański - Andrzej Strejlau, a w C+ Michał Mitrut – Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!