PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Warta Poznań ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Warta Poznań ONLINE. Derby Poznania o dużą stawkę. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2023-04-08 20:00

Lech Poznań

2

Warta Poznań

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy wesołych świąt Wielkanocnych!

• Za tydzień Warta Poznań zagra w Grodzisku Wielkopolskim ze Śląskiem Wrocław, natomiast Lech Poznań w hicie kolejki zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Natomiast już w najbliższy czwartek "Kolejorz" zmierzy się z ACF Fiorentiną w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy.

• Pedro Rebocho - 3
    • Nika Kvekveskiri - 3, (Radosław Murawski - 3)
    • Adriel Ba Loua - 3, (Afonso Sousa - 3)
    • FIlip Marchwiński - 2, (Kristoffer Velde - 3)
    • Jesper Karlstroem - 4
    • Michał Skóraś - 5, (Alan Czerwiński - bez oceny)
    • Mikael Ishak - 4, (Artur Sobiech - bez oceny)

• Adrian Lis - 3
    • Dimitris Stavrópoulos - 2
    • Robert Ivanov - 3
    • Dawid Szymonowicz - 3
    • Kamil Kościelny - 3, (Jakub Kiełb - 2)
    • Maciej Żurawski - 2, (Enis Destan - bez oceny)
    • Michał Kopczyński - 2, (Nillo Maenpaa - 2)
    • Konrad Matuszewski - 2
    • Miłosz Szczepański - 3, (Stefan Savić - bez oceny)
    • Kajetan Szmyt - 3
    • Adam Zrelak - 2
  • "Kolejorz" był zdecydowanie lepszy przez cały mecz i zasłużenie wygrał spotkanie w Poznaniu. Goście nie mieli pomysłu na zagrożenie bramki, a gdy nadarzyła się okazja, zabrakło zimnej krwi.

• Koniec meczu w Poznaniu. Lech wygrywa derby Poznania 2:0!

• Filip Bednarek broni rzut karny wykonywany przez Adama Zrelaka!

• Rzut karny dla Warty Poznań!

• Natomiast Alan Czerwiński pojawił się w miejsce Michała Skórasia.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Artur Sobiech zmienił Mikaela Ishaka

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w Warcie Poznań. Enis Destan zmienił Macieja Żurawskiego.

• Michał Skóraś zagrał w pole karne Warty do Michała Skórasia, a ten mocnym strzałem podwyższył na 2:0!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Michał Skóraś podwyższa na 2:0!!!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pole karne Warty bez zagrożenia.

• Afonso Sousa dostał piłkę w polu karnym gości, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Bartosz Salamon uderzył z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Żółtą kartką po taktycznym faulu ukarany Dimitris Stavrópoulos.

• Trzecia zmiana także w Warcie Poznań. Stefan Savić zmienił Miłosza Szczepańskiego.

• Mikael Ishak oddał strzał z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Trzecia zmiana w barwach "Kolejorza". Kristoffer Velde zmienił Filipa Marchwińskiego.

• "Kolejorz" całkowicie kontroluje przebieg gry. Lech utrzymuje się przy piłce, a goście nie mają pomysłu jak przeciwstawić się rywalom.

• Michał Skóraś oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Adrian Lis.

• Natomiast Afonso Sousa pojawił się w miejsce Adriela Ba Loui.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Radosław Murawski zmienił Nikę Kvekveskiriego

• Natomiast Jakub Kiełb pojawił się w miejsce Kamila Kościelnego.

• Dwie roszady w Warcie Poznań. Niilo Maenpaa zastąpił Michała Kopczyńskiego

• Mikael Ishak uderza tylko w poprzeczkę, a potem dobija swój strzał, co jest nieprzepisowe!

• Michał Kopczyński został ukarany żółtą kartką za faul we własnym polu karnym.

• Rzut karny dla Lecha Poznań po faulu na Michale Skórasiu!

• Kajetan Szmyt popędził skrzydłem, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

• Nika Kvekveskiri ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka w pole karne Warty zupełnie bez zagrożenia.

• "Kolejorz" coraz bardziej naciska rywala. Na razie gospodarze zdecydowanie przeważają.

• Lech Poznań naciska coraz bardziej. Joel Pereira dostał piłkę w polu karnym gości, zagrał do Pedro Rebocho, ten oddał mocny, ale również niecelny strzał.

• Po złym wyprowadzeniu piłki przez Wartę piłkę przejął Michał Skóraś, oddał mocny strzał, ale piłka minęła bramkę rywali o niewielką odległość.

• Oba zespoły bez zmian. Rozpoczynamy drugą połowę derbów Poznania!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Poznaniu. Do przerwy Lech prowadzi z Wartą 1:0.

• Adriel Ba Loua ruszył sam na sam z bramkarzem Warty, został powalony w "szesnastce, ale arbiter odgwizdał spalonego!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Adriel Ba Loua pokusił się o indywidualną akcję, złamał akcję do środka i oddał mocny strzał, który z dużym trudem wybronił Adrian Lis!

• Dośrodkowanie Pedro Rebocho pewnie wypiąstkował Adrian Lis.

• Po oskrzydlającej akcji "Kolejorz" wywalczył rzut rożny.

• Lech Poznań wydaje się kontrolować przebieg meczu. Teraz Warta częściej utrzymuje się przy piłce, ale rywale nie dopuszczają jej do pola karnego.

• Miłosz Szczepański oddał strzał z rzutu wolnego, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką.

• Rzut wolny dla Warty Poznań blisko pola karnego gospodarzy.

• Michał Skóraś wpadł w pole karne Warty, wyłożył piłkę do Jespera Karlstroema, ten oddał strzał, który zdołał wybronić Adrian Lis, ale do piłki dopadł jeszcze Michał Skóraś i precyzyjną dobitką umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Michał Skóraś otwiera wynik spotkania w Poznaniu!!!

• Joel Pereira popisał się popularnym "centro-strzałem", ale piłkę zdołał wyłapać Adrian Lis.

• Jesper Karlstroem świetnie dośrodkował na głowę Mikaela Ishaka, ale ten uderzył wprost w bramkarza Warty!

• Joel Pereira zagrał w "szesnastkę" gości do Adriela Ba Loui, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Jesper Karlstroem próbował wrzucić z głębi pola, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Próba odpowiedzi Warty, ale goście nie zdołali zagrozić bramce "Kolejorza".

• Michał Skóraś groźnie dośrodkował w pole karne Warty, ale żaden z jego kolegów nie zdołał zamknąć tej akcji.

• Michał Skóraś pokusił się o indywidualną akcję, oddał strzał, ale pewnie interweniował Adrian Lis.

• Wrzutka w pole karne do Mikaela Ishaka, ten uderzył celnie, ale praktycznie bez zagrożenia.

• Lech Poznań od dłuższej chwili utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Nika Kvekveskiri fatalnie dośrodkował z rzutu rożnego. Wrzutka bez zagrożenia.

• Po wrzutce z rzutu rożnego znowu zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale tym razem Robert Ivanov sfaulował rywala.

• Miłosz Szczepański dostał piłkę w polu karnym Lecha, oddał mocny strzał, ale Filip Bednarek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny!

• Wrzutka w "szesnastkę" Warty, ale tam Mikael Ishak nie zdołał opanować futbolówki.

• Michał Skóraś ruszył do prostopadłego podania, ale reprezentant Polski został zablokowany.

• Adam Zrelak zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale spokojnie interweniował Filip Bednarek.

• Próba prostopadłego podania Pedro Rebocho, ale Michał Kopczyński przejął piłkę we własnym polu karnym.

• Michał Skóraś świetnie zagrał w pole karne gości, ale tam Adriel Ba Loua nie zdołał złapać piłki przed końcową linią.

• Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce gospodarzy.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne "Kolejorza", ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Aktywnie spotkanie rozpoczęli Warciarze. Goście zaatakowali rywala.

• Rozpoczynamy wielkie derby Poznania!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację

• Natomiast oto zestawienie Lecha Poznań:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań:

• Natomiast Warta Poznań nieoczekiwanie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli i do swojego dzisiejszego rywala traci sześć punktów. Zielona drużyna z Poznania nie stracił punktów w trzech ostatnich meczach remisując z Zagłębiem Lubin i Cracovią oraz wygrywając z Lechią Gdańsk.

• Lech Poznań całkiem nieźle spisuje się w ostatnich tygodniach. "Kolejorz" w ostatnich czterech meczach zdobył osiem punktów wygrywając z Wartą Poznań i Lechią Gdańsk oraz remisując z Piastem Gliwice i Pogonią Szczecin. Dodatkowo Lech wciąż rywalizuje w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

• Lech Poznań zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, ale ma tyle samo punktów, co czwarta Pogoń Szczecin. "Portowcy" rozegrali już jednak swoje spotkania i zespół "Kolejorza" może znowu odskoczyć na trzy punkty.

• Stadion przy ulicy Bułgarskiej wydaje się fantastycznie przygotowany do dzisiejszej batalii.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu Wielkiej Soboty Lech Poznań przy Bułgarskiej zmierzy się z Wartą Poznań! Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Lech - Warta LIVE! Mistrz kontra rewelacja sezonu. Derby o dużą stawkę
1/7
przejdź do galerii

Lech - Warta LIVE! Mistrz kontra rewelacja sezonu. Derby o dużą stawkę ©PAP/Jakub Kaczmarczyk

Lech Poznań - Warta Poznań ONLINE. Broniący mistrzostwa Kolejorz walczy o miejsce na podium. Z kolei Zieloni są rewelacją rozgrywek i wciąż mają szansę na zajęcie nawet czwartej lokaty, co oznacza grę w eliminacjach europejskich pucharów. Początek derbowej konfrontacji przy Bułgarskiej w Wielką Sobotę o godzinie 20:00. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Lech - Warta na żywo w telewizji i internecie. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Warta Poznań ONLINE

Do derbowego pojedynku Lech przystępuje z trzeciego miejsca. O obronie mistrzostwa nie ma już mowy, bo Raków ma nad Kolejorzem zapas siedemnastu oczek. Dystans do wicelidera też jest właściwie nie do odrobienia. Strata Lecha do wicelidera ze stolicy wynosi aktualnie jedenaście punktów.

Przed sezonem celem Warty było zachowanie ligowego bytu. Tymczasem zespół Dawida Szulczka zajmuje piątą pozycję i nadal liczy się w grze o czwarte miejsce, dające przepustkę do europejskich pucharów.

We wrześniu derby również rozegrano przy Bułgarskiej, a gospodarzem oficjalnie była Warta. Zwyciężył Lech, dla którego jedynego gola strzelił Afonso Sousa.

- Zdążyłem też już lepiej poznać trenera Warty i wiem, że on zawsze bardzo dobrze przygotowuje swój zespół do przeciwnika. Naszym problemem w tym sezonie jest zdobywanie goli i wiem, że z tym samym możemy zmierzyć się w sobotę. Warta świetnie broni całym zespołem, a do tego płynnie przechodzi z defensywy do ataku. Musimy być na to przygotowani - podkreślił John van den Brom trener Lecha.

W ekipie Kolejorza pod uwagę brany będzie występ Bartosza Salamona, w którego organizmie wykryto zabronioną substancję - chlortalidon. Póki co zawodnik nie został zawieszony, więc do czasu ostatecznej decyzji może grać.

- Lech ma mocne nastawienie, żeby grać do przodu. Wiemy, że w tej drużynie jest dużo zawodników, którzy dobrze czują się z piłką przy nodze. Dlatego musimy się postarać, żeby nie czuli się komfortowo. Poza tym musimy być bardzo skuteczni w polu karnym, bo od jednego pola karnego do drugiego pola karnego można robić cuda, ale moim zdaniem ten mecz rozstrzygnie się właśnie w „szesnastce” - stwierdził Dawid Szulczek

Decyzją PZPN derby Poznania poprowadzi Daniel Stefański z Bydgoszczy. System VAR obsłużą Tomasz Kwiatkowski oraz Paweł Sokolnicki.

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Warta Poznań:

Lech: Filip Szymczak (uraz)

Warta: Wołodymyr Kostewycz, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak (potrzebują czasu)

Mecz Lech Poznań - Warta Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Lech - Warta w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra HD. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Bartosz Gleń - Mateusz Rokuszewski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:00 Lech Poznań - Warta Poznań CANAL+ SPORT, CANAL+ 4K ULTRA HD