Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE. Dzieli...

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE. Dzieli ich spory dystans. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 18. kolejka
2021-12-11 20:00

Lechia Gdańsk

1

Jagiellonia Białystok

2

• Koniec meczu! Jagiellonia zburzyła Twierdzę Gdańsk, pokonując Jagiellonię 2:1! Na bramkę Tarasa Romanczuka odpowiedział Flavio Paixao z rzutu karnego, ale gościom komplet punktów zapewnił Bartosz Bida!

• Z pierwszą wrzutką poradzili sobie goście a przy drugiej najwyżej główkuje Bartosz Kopacz! Piłkę zmierzającą do siatki przenosi nad poprzeczką Pavels Steinbors!!!

• Dusan Kuciak biegnie w pole karne Jagiellonii...

• Nieudana gra w narożniku i Dusan Kuciak szybko wznawia grę z "piątki". Ostatnia akcja Lechii przynosi korner. Piłka meczowa?

• Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy. Po interwencji Mario Malocy mają rzut rożny.

• Ależ bliski szczęścia był Łukasz Zwoliński! Najpierw, po dośrodkowaniu z lewej strony, główkuje i piłka obija prawy słupek, a po chwili uderza z bliska tuż obok bramki!

• Paweł Raczkowski dolicza co najmniej 5 minut do drugiej odsłony.

• Bilans Lechii w tym sezonie w meczach u siebie: 8 spotkań, 6 zwycięstw, 2 remisy, bilans bramek 16:6. Czy dzisiaj padnie "Twierdza Gdańsk"?

• Jakub Kałuziński upomniany żółtą kartką za faul na Tarasie Romanczuku.

• Łukasz Zwoliński zbiega na bliższy słupek i głową posyła piłkę w stronę bramki. Pewnie ją łapie Pavels Steinbors.

• Tomas Prikryl blokuje dośrodkowanie Ilkaya Durmusa. Rzut rożny.

• Mateusz Żukowski centruje w pole karne "na aferę". Najwyżej do piłki wyskoczył Michał Pazdan.

• Nie szło z gry, to może z rzutu wolnego uda się wyrównać? Nie tym razem, choć było groźnie - po dośrodkowaniu na bliższy słupek Łukasz Zwoliński zgrywa piłkę przed bramkę, gdzie zdecydowanym wybiciem sytuację wyjaśnia Taras Romanczuk.

• Lechia - Jagiellonia

• 10 Strzały 12
    • 5 Strzały celne 3
  • Pavels Steinbors pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Marco Terrazzino.

• Zupełnie nieudany wolej Łukasza Zwolińskiego. Piłka po jego strzale przelatuje wysoko nad bramką.

• Zmiana w Jagiellonii: Michał Żyro zastępuje Fedora Cernycha.

• Zmiana w Lechii: Mateusz Żukowski w miejsce Kristersa Tobersa.

• Tomas Prikryl przerywa rajd Ilkayem Durmusem faulem taktycznym i zostaje upomniany żółtą kartką. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc w przyszłym tygodniu może jechać na Święta.

• Karol Struski faulowany przez Rafała Pietrzaka. Defensor Lechii powinien uważać - ma już na koncie żółtą kartką.

• Rykoszet po strzale Przemysława Mystkowskiego. Rzut rożny dla gości nie przynosi powodzenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• [WIDEO] 54. MINUTA. GOL BARTOSZA BIDY (LGD 1 - JAG 2)

• ... a za Michała Nalepę pojawia się Przemysław Mystkowski.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Karol Struski wchodzi za Bartosza Bidę...

• Bojan Nastić i Michał Pazdan opatrywani przez sztab medyczny. Wydaje się, że drugi z wymienionych nie dokończy tego spotkania.

• Po akcji Ilkaya Durmusa gospodarze ponownie domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z zawodników Jagiellonii. Sędzia nakazuje grać dalej.

• ... a za Flavio Paixao na murawie melduje się Łukasz Zwoliński.

• ... za Macieja Gajosa wchodzi Marco Terrazzino...

• Kacper Sezonienko zmienia Joepha Ceesaya...

• Jagiellonia - Lechia

• 6 Strzały 11
    • 4 Strzały celne 2
  • Pavels Steinbors bez trudu broni strzał Ilkaya Durmusa.

• Atak Lechii prawą stroną przerwany przez defensorów Jagiellonii blisko swojego pola karnego .

• To powinna być trzecia bramka dla gości! Po błędzie Kristersa Tobersa a' la Maik Nawrocki w meczu ze Spartakiem Moskwa Bartosz Bida przegrywa pojedynek sam na sam z Dusanem Kuciakiem!

• Bardzo dobre diagonalne podanie Israela Puetro na prawą stronę do Tomasa Prikryla. Ten opanował piłkę w boisku i podaje do Bartosza Bidy przed bramkę. Uprzedził go Kristers Tobers, ale Czech miał okazję do poprawki. Tym razem dograł dokładniej przed do młodzieżowca, który z bliska kieruje piłkę do siatki piętką!

• JAGIELLONIA ZNÓW PROWADZI! GOL BARTOSZA BIDY!!!

• "Żółtko" na koncie Jarosława Kubickiego za faul na Bartoszu Bidzie.

• Przerwa w grze. Bartosz Bida nie podnosił się przez moment z murawy po starciu z rywalem. Wydaje się, że jest wszystko w porządku.

• Jakub Kałuziński zmienia Jana Biegańskiego.

• Rafał Pietrzak upomniany żółtą kartką za faul na Michale Nalepie.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Taras dał, Taras zabrał

Tak w skrócie można podsumować pierwszą odsłonę. Zaczęło się od bramki dla Jagiellonii autorstwa Tarasa Romanczuka z niewielką pomocą źle wybijającego piłkę Kristers Tobersa i rykoszetu od Bartosza Kopacza. 10 minut później kapitan Jagiellonii zahaczył we własnym polu karnym Flavio Paixao, który pewnie wykorzystał "jedenastkę".

Dla Portugalczyka to 97. bramka w Ekstraklasie. Raczej pewne jest, że w tym sezonie dołączył do Klubu 100. A czy po przerwie dołoży kolejną bramkę?

Przekonamy się niebawem.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk remisuje z Jagiellonią (1:1). Na bramkę Tarasa Romanczuka odpowiedział Flavio Paixao z rzutu karnego.

• Co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy

• FLAVIO PAIXAO NIE MYLI SIĘ!!!

Pewnie wykonana "jedenastka"! Flavio Paixao posyła piłkę w środek bramki, a zmylony Pavels Steinbors rzucił się w stronę prawego słupka!

• Zdaniem przyjezdnych nie było przewinienia kapitana. Sędzia jednak zdania nie zmienia.

• Rzut karny dla Lechii! Flavio Paixao faulowany przez Tarasa Romanczuka!

• [WIDEO] 35. MINUTA. GOL TARASA ROMANCZUKA (LGD 0 - JAG 1)

• 3 Strzały 7
    • 2 Strzały celne 2
  • Tomas Prikryl pograł na prawej stronie z Martinem Pospisilem i fałszem centruje na dalszy słupek do Bartosza Bidy. Ten był na spalonym.

• Gospodarze rzucili się do odrobienia straty. Domagają się rzutu karnego po tym, jak ręką w "szesnastce" zagrał Israel Puerto!

Wcześniej piłka odbiła się od uda Hiszpana i po komunikacie z wozu VAR sędzia Paweł Raczkowski nakazuje grać dalej.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bliższy słupek niepewnie interweniował Dusan Kuciak. Po bilardzie piłka spadła na woleja Tarasa Romanczuka, który kieruje piłkę do siatki przy niewielkim rykoszecie!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM TARAS ROMANCZUK!!!

• Atak Jagiellonii przynosi rzut rożny. Po centrze na bliższy słupek Fedor Cernych główkuje obok bramki.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Lechii. Niepotrzebnie sam ją chciał zakończyć Maciej Gajos, który zamiast podawać do lepiej ustawionego Ilkaya Durmusa, zdecydował się na drybling. I tym samym stracił piłkę.

• I znowu było groźnie pod bramką gości! Po centrze z rzutu rożnego uderzał Ilkay Durmus i piłka przelatuje nad poprzeczką!

• Jan Biegański uderza wolejem i piłka - po interwencji Pavelsa Steinborsa - w nieznacznej odległości mija prawy słupek!

• Goście mają patent na Lechię

• 67% Posiadanie piłki 33%

Niewiele przekłada się to na zagrożenie pod obiema bramkami.

• Zupełnie nieudany strzał Bartosza Bidy z dystansu. Sporo brakowało mu do celu.

• Kibice Jagiellonii w Gdańsku

• Jarosław Kubicki wrzuca w pole karne. Macieja Gajosa uprzedził Michał Pazdan. Rzut rożny dla gospodarzy. Po nim nie było zagrożenia pod bramka Jagiellonii.

• Flavio Paixao zabrał piłkę Boganowi Tiru. Rumun zdołał jednak naprawić swój błąd. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Taras Romanczuk upomniany żółtą kartką.

• Piłka po strzale Bojana Nasticia mija bramkę gospodarzy.

• Bartosz Kopacz był bliski otwarcia wyniku! Po dośrodkowaniu z narożnika główkował w stronę bramki i piłkę z linii wybija Michał Pazdan!

• Kolejny atak Lechii przynosi rzut rożny.

• Joseph Ceesay decydował się na indywidualną akcję. Poradził sobie z Israelem Puetro, ale sytuację wyjaśnił Michał Pazdan.

• Pavels Steinbors spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu kierowanym do Josepha Ceesaya.

• Paweł Raczkowski i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wraz z sędziami wychodzą na murawę w czapkach Mikołaja. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii: - Interesuje nas dobry mecz. Niewielu wierzy w tę drużynę, ale my zrobimy wszystko, żeby przywieźć z Gdańska punkty.

• Tomasz Kaczmarek, trener Lechii: - Ten tydzień nie jest łatwy. W Gdańsku są duże mrozy, co ma przełożenie na sytuację treningową. Korzystamy tylko z części boiska. Jednocześnie musimy być maksymalnie ostrożni z powodu chorób, przeziębień. Trzeba uważać z kontaktami, zakładać maski. Nie ma innego rozwiązania jak odpowiedzialność.

• Jagiellonia liże rany po porażce z zamykającym tabelę Górnikiem Łęczna (1:2). Wcześniej nie dała rady Legii Warszawa (0:1).

• To będzie trzeci mecz Lechii z Jagiellonią w tym sezonie. Dwa poprzednie odbyły się w Białymstoku. W lidze padł remis, w Pucharze Polski górą okazali się biało-zieloni, którzy później i tak odpadli z trzecioligowcem.

• W ostatnim czasie Lechia przeszła huśtawkę nastrojów. Ze Stalą Mielec roztwoniła przewagę dwóch bramek (3:3), z Rakowem Częstochowa odwróciła rezultat na swoją korzyść (3:1), a pomiędzy tymi meczami została rozniesiona przez Pogoń Szczecin (1:5), której przez to musiała ustąpić drugiego miejsca.

• Sobotę w PKO Ekstraklasie zakończymy na Wybrzeżu. Trzecia drużyna zagra z dwunastą.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok!

Lechia - Jagiellonia LIVE! Dzieli ich spory dystans

Lechia - Jagiellonia LIVE! Dzieli ich spory dystans ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE. Sobotę w PKO Ekstraklasie zakończymy na Wybrzeżu. Trzecia drużyna zagra z dwunastą. Relacja LIVE od godziny 20:00.

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE

Przypuszczalne składy na mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok:
Lechia: Kuciak - Żukowski, Kopacz, Maloca, Pietrzak - Durmus, Kubicki, Terrazzino, Paixao, Ceesay - Zwoliński.
Jagiellonia: Steinbors - Prikryl, Pazdan, Puerto, Augustyn, Nastić - Romanczuk, Nalepa, Pospisil, Bida - Cernych.

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok:
Lechia: Nalepa, Conrado, Gajos
Jagiellonia: Imaz, Runje

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Jagiellonia - Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 24.07.2021)
Jagiellonia - Lechia 1:3 (Puchar Polski, 21.09.2021)

Mecz Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo zarówno w TVP Sport, jak i w Canal+ Sport. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. Dla TVP komentuje duet Michał Zawacki, Andrzej Strejlau, a dla Canal+ Rafał Dębiński, Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!