1

Lech Poznań

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Lechia Gdańsk pojedzie do Radomia na mecz z Radomiakiem, natomiast Lech Poznań w kolejnym hicie kolejki zmierzy się z liderującą Pogonią Szczecin. Pojedynek w Poznaniu prezentuje się pasjonująco!

• Jarosław Kubicki - 3
    • Jakub Kałuziński - 3, (Marco Terrazzino - 3)
    • Maciej Gajos - 3, (Kristers Tobers - bez oceny)
    • Joseph Ceesay - 4, (Kacper Sezonienko - 4)
    • Ilkay Durmus - 4, (Rafał Pietrzak - bez oceny)
    • Łukasz Zwoliński - 3, (Flavio Paixao - 4)

Lech Poznań

• Filip Bednarek - 3
    • Lubomir Satka - 4
    • Bartosz Salamon - 3
    • Antonio Milić - 3
    • Pedro Rebocho - 4
    • Jesper Karlstroem - 3, (Michał Skóraś - bez oceny)
    • Nika Kvekveskiri - 3, (Radosław Murawski - 3)
    • Kristoffer Verle - 3, (Adriel Ba Loua - 3)
    • Jakub Kamiński - 4, (Pedro Tiba - bez oceny)
    • Dani Ramirez - 4, (Joao Amaral - 4)
    • Dawid Kownacki - 4
  • Co prawda widzieliśmy tylko jedną bramkę, ale spotkanie stało na wysokim poziomie. Jedna jak i druga drużyna mogła dzisiaj wygrać, ale ostatecznie punkty zostają w Gdańsku. Lechia tym samym zbliża się na trzy punkty do podium, a Lech pozostaje na drugim miejscu w tabeli. Liderem po tej kolejce będzie Pogoń Szczecin!

• Koniec meczu w Gdańsku! Lechia wygrywa z Lechem Poznań 1:0 po bramce młodego Filipa Koperskiego!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Pedro Rebocho bez zagrożenia.

• Michał Skóraś popędził lewą stroną boiska, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Kristers Tobers zmienił Macieja Gajosa.

• Dusan Kuciak pewnie interweniuje po zagraniu w pole karne Lechii.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Natomiast Michał Skóraś pojawił się w miejsce Jespera Karlstroema.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach Lecha Poznań. Pedro Tiba zmienił Jakuba Kamińskiego

• W drużynie Lechii Gdańsk Rafał Pietrzak zmienił Ilkaya Durmusa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na głowę Flavio Paixao, ten zgrał do Filipa Koperskiego, który sytuacyjnym uderzeniem daje prowadzenie swojej drużynie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Lechia Gdańsk obejmuje prowadzenie za sprawą trafienia Filipa Koperskiego!!!

• W odpowiedzi Marco Terrazzino uderzył z dystansu, ale również niecelnie.

• Joao Amaral uderzył z dystansu, jednak niecelnie.

• Radosław Murawski zdecydował się na strzał z dystansu i piłka minęła poprzeczkę bramki Lechii o niewielką odległość!

• Kacper Sezonienko oddał strzał z okolic pola karnego, ale Filip Bednarek spokojnie interweniował.

• Zmiana w zespole "Kolejorza". Radosław Murawski zmienił Nikę Kvekveskiriego.

• Flavio Paixao dostał piłkę po prawej stronie boiska, dograł do Ilkaya Durmusa, a ten mocnym strzałem trafił tylko w słupek!

• Jakub Kamiński trafił do bramki Lechii Gdańsk po podaniu Dawida Kownackiego, ale wcześniej Kownacki był na pozycji spalonej i arbiter bramki nie uznał!

• Jakub Kamiński wpadł z impetem w pole karne Lechii, oddał mocny strzał, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak!

• Flavio Paixao dostał piłkę w polu karnym Lecha, ale nie zdołał oddać strzału.

• Adrial Ba Loua wpadł w pole karne Lechii i zagrał wprost na nogę Dawida Kownackiego, ale ten fatalnie spudłował.

• Natomiast Adriel Ba Loua pojawił się w miejsce Kristoffera Velde.

• Dwie zmiany w zespole Lecha Poznań. Joao Amaral zmienił Daniego Ramireza

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego zupełnie bez zagrożenia.

• Gospodarze wywalczyli kolejny rzut rożny po lewej stronie boiska.

• Maciej Gajos zagrał w pole karne Lecha, ale ponownie bardzo pewnie Filip Bednarek.

• Natomiast Marco Terrazzino zmienił Jakuba Kałuzińskiego.

• Kacper Sezonienko pojawił się w miejsce Josepha Ceesaya

• Trzy zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Flavio Paixao zmienił Łukasza Zwolińskiego

• Ilkay Durmus dośrodkował z rzutu rożnego, ale skutecznie interweniował Filip Bednarek.

• Jesper Karlstroem oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Dusan Kuciak.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego tym razem bez zagrożenia.

• Kolejny rzut rożny dla gości po akcji skrzydłem.

• Dawid Kownacki uderzył z dystansu, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak!

• Jakub Kałuziński wybił piłkę z linii bramkowej po strzale głową jednego z graczy Lecha!

• Jakub Kamiński popędził prawą stroną boiska, ale wywalczył jedynie rzut rożny.

• Początek drugiej części meczu dosyć spokojny. Żaden z zespołów nie chce zaatakować większą liczbą graczy.

• Jarosław Kubicki został ukarany żółtą kartką.

• Rozpoczynamy drugą część rywalizacji!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gdańsku. Za moment rozpoczniemy drugą połowę meczu.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Dani Ramirez oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Jarosław Kubicki ucierpiał po jednym ze starć.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Conrado oddał strzał z dystansu, ale minimalnie niecelnie.

• Maciej Gajos został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Wznawiamy rywalizację!

• Chwila przerwy po tym jak kibice odpalili środki pirotechniczne.

• Teraz Dani Ramirez pognał skrzydłem, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Dani Ramirez zdecydował się na indywidualną akcję, ale w decydującym momencie źle zagrał do Jakuba Kamińskiego.

• Lubomir Satka zagrał w pole karne Lechii, ale tym razem żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Nika Kvekveskiri dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłkę spokojnie wyłapał bramkarz Lechii.

• Jesper Karlstroem oddał strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie powędrowała minimalnie ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Jakub Kamiński popędził lewą stroną boiska, zagrał do Pedro Rebocho, a ten oddał strzał, który ponownie świetnie wybronił Dusan Kuciak!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Lecha.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego zakończyło się wybiciem piłki Antonio Milića na rzut rożny.

• Lechia Gdańsk wywalczyła rzut wolny w okolicach pola karnego gości.

• Nieco uspokoiło nam się tempo spotkania. Lechia Gdańsk próbuje dłużej utrzymywać się przy piłce.

• Joseph Ceesay popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z partnerów.

• Kristoffer Velde oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Dusan Kuciak.

• To powinna być bramka dla Lecha Poznań! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła wprost na głowę Lubomira Satki, który trafił piłką w poprzeczkę, a chwilę później dobitka Antonio Milića okazała się bardzo niecelna.

• Dawid Kownacki wpadł w pole karne Lechii, oddał strzał, ale świetnie interweniował Dusan Kuciak.

• Jakub Kamiński oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości.

• W odpowiedzi Lechia zaatakowała skrzydłem i wywalczyła rzut rożny.

• Jakub Kamiński popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Lechii, zagrał do Dawida Kownackiego, ale ten uderzył wprost w Dusana Kuciaka!

• Rozpoczynamy mecz w Gdańsku!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gdańsku! Za moment rozpoczniemy hit 22. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Warto odnotować, że w składzie Lecha Poznań nie ma kontuzjowanego Mikaela Ishala, którego dzisiaj zastąpi Dawid Kownacki.

• Natomiast w takim składzie zagra Lech Poznań:

• Lechia Gdańsk na dzisiejszą batalię wyjdzie w następującym składzie:

• W jesiennym starciu obu drużyn lepiej zaprezentował się Lech Poznań, który wygrał u siebie 2:0 po bramkach Mikaela Ishaka i Niki Kvekveskiriego. Dzisiaj również faworytem jest "Kolejorz", ale może czekać go jeszcze trudniejsze zadanie.

• Natomiast Lech Poznań tydzień temu rozbił u siebie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza aż 5:0 po bramkach Mikaela Ishaka, Jakuba Kamińskiego, Daniego Ramireza, Bartosza Salamona oraz Dawida Kownackiego.

• W zeszły weekend Lechia Gdańsk niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Cracovią 0:2 i to gospodarze tamtego spotkania prezentowali się znacznie lepiej. Dzisiaj Lechia musi zagrać zdecydowanie lepiej żeby powalczyć o choćby punkt dzisiejszego wieczoru.

• Natomiast Lech Poznań jest wiceliderem tabeli PKO Ekstraklasy ze stratą jednego punktu do Pogoni Szczecin. "Kolejorz" dzisiaj może wrócić na fotel lidera tabeli, ale musi wygrać na wyjeździe z bardzo trudnym przeciwnikiem.

• Lechia Gdańsk zajmuje obecnie czwartą pozycję w tabeli, ale do podium traci już sześć punktów. Tuż za plecami Lechii jest Radomiak Radom, który jednak dzisiaj przegrał swoje spotkanie

• Witamy serdecznie! W hicie 22. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk na własnym stadionie zmierzy się z Lechem Poznań. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lukasz Gdak

Lechia Gdańsk - Lech Poznań ONLINE. Czas na hit 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Czy Kolejorz odpowie w Gdańsku na zwycięstwo Pogoni i wróci na pozycję lidera? Początek starcia Lechia - Lech w niedzielę o godzinie 17:30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Lech Poznań ONLINE

Jesienią przy Bułgarskiej Lechia przegrała gładko 0:2. Teraz zespół Tomasza Kaczmarka będzie chciał postawić się liderowi i zrewanżować za tamtą porażkę. Zadanie będzie jednak niezwykle trudne. Biało-zieloni nie wygrali żadnego z ostatnich czterech ligowych starć między tymi drużynami.

Atutem Lechii z pewnością będzie własny teren, bo w tym sezonie rzadko traci tu punkty. Z 10 meczów wygrała siedem, zremisowała dwa i przegrała tylko jeden z Jagiellonią. Zawsze przed własną publicznością strzelała też przynajmniej jednego gola.

Tomasz Kaczmarek przed liderem nie zamierza się kurczowo bronić. - Co nam da, że z Lechem zagramy defensywnie? Czy wtedy wygramy? Proszę obejrzeć pierwszy mecz w Poznaniu. Lechia zagrała bardzo defensywnie i nie oddała jednego strzału na bramkę. Jeżeli będziemy się bać to nigdzie nie dojdziemy. Zrobię wszystko, żeby w Gdańsku stworzyć drużynę, z której ludzie będą dumni - zaznaczył szkoleniowiec Lechii.

Kolejorz rozpoczyna serię kluczowych spotkań. W niedzielę zagra w Gdańsku, potem pojedzie do Szczecina, a następnie zmierzy się przy Bułgarskiej z Rakowem Częstochowa. - Nie muszę zawodnikom przypominać o terminarzu. Rozmawialiśmy o tym w czasie przygotowań do sezonu. Zawodnicy doskonale wiedzą, w jaki moment teraz wchodzimy i jak to jest ważne, by każdy z siebie dawał 120 procent. Czuć w naszej szatni atmosferę mobilizacji. Czegoś wyjątkowego i to jest właściwa reakcja, której ja też oczekuję - powiedział Maciej Skorża.

Szkoleniowiec Kolejorza najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać ze swojego najlepszego strzelca Mikaela Ishaka. Szwed leczy uraz mięśnia trójgłowego łydki. Pod znakiem zapytania stoi też występ Joao Amarala, którego w zeszłym tygodniu dopadł Covid.

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Lechia Gdańsk: -
Lech Poznań: Artur Sobiech.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lech - Lechia 2:0 (Ekstraklasa, 22.08.2021)
Lech - Lechia 3:0 (Ekstraklasa, 20.04.04.2021)
Lechia - Lech 0:1 (Ekstraklasa, 30.11.2020)

Lechia Gdańsk - Lech Poznań TRANSMISJA TV i ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Lechia - Lech w TVP Sport, Canal+ Premium i Canal+ 4K Ultra. W internecie mecz za darmo na stronie i w aplikacji TVP Sport. W TVP komentuje duet: Maciej Iwański - Kazimierz Węgrzyn, a w Canal+ Marcin Rosłoń oraz Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30.

17:30 Lechia Gdańsk - Lech Poznań na żywo