• Oliver Sorensen wykorzystuje rzut karny.

• Andre Romer wytrzymał presję i wciąż remis.

• Radovan Pankov strzela gola z karnego!

• Juninho trafia do bramki i dalej remis.

• Ernest Muci skutecznie wykonuje rzut karny!

• Bartosz Slisz dobrze rozpoczyna serię rzutów karnych!

• Zaczynamy rzuty karne! Piłkarze będą uderzać na bramkę przed "Żyletą.

• Koniec dogrywki! Wciąż remis i będą rzuty karne!

• Ernest Muci z kolejnym strzałem, ale tym razem został zablokowany.

• Bartosz Slisz dobrze wrzucił w pole karne rywala, ale Legia ma tylko rzut rożny.

• Ernest Muci dopadł do bezpańskiej piłki, ale oddał niecelny strzał.

• Blaz Kramer dostał piłkę w polu karnym gości, ale nie zdołał oddać strzału.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Andre Romer zmienił Kristoffera Olssona.

• Kristoffer Olsson potrzebuje pomocy medycznej.

• Dobre podanie na prawą stronę do Pawła Wszołka, ale ten nie zdołał przyjąć piłki.

• Ernest Muci oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował bramkarz.

• Yuri Ribeiro faulowany pod własnym polem karnym.

• Zaczynamy drugą część dogrywki!

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Marrony zmienił Arala Simsira.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wciąż remis.

• Jedna minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

• Dużo dyskusji i nerwów. Oba zespoły nie chcą zbytnio grać w piłkę w tej dogrywce.

• Makana Baku mocno wrzucił z lewej strony, ale piłka okazała się zbyt mocna.

• Emiliano Martinez zmienia Armina Gigovića.

• Dużo chaosu w pierwszej części dogrywki. Gra głównie toczy się w środku pola.

• Cho Gue-Sung faulowany w środku pola.

• Uderzenie na bramkę Midtjylland przez jednego z legionistów, ale spokojnie interweniował bramkarz.

• Blaz Kramer ruszył na bramkę gości, minął rywala, ale stracił piłkę w decydującym momencie.

• Zaczynamy dogrywkę!

• Natomiast Stefan Gartenmann zastąpił Sverrira Ingi Ingasona.

• Dwie zmiany w zespole gości. Nikolas Dyhr pojawił się w miejsce Paulinho

• Zmiana w Legii Warszawa. Makana Baku zmienił Patryka Kuna.

• Koniec drugiej połowy. Znowu remis i będziemy mieli dogrywkę!

• Bartosz Slisz cudownie wrzucił na nogę Patryka Kuna, ale ten w stuprocentowej sytuacji spudłował!

• Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska, ale źle dośrodkował.

• Maciej Rosołek popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował wprost w ręce bramkarza.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Kolejna zmiana w Legii Warszawa. Ernest Muci zmienił Juergena Elitima.

• Dośrodkowanie w pole karne Legii, ale ponownie żaden z graczy gości nie dopadł do piłki.

• Złe rozegranie rzutu rożnego przez Midtjylland, bez zagrożenia pod bramką Legii.

• Goście atakują coraz intensywniej. Po kolejnym strzale, świetnie interweniował Kacper Tobiasz!

• Kolejna znakomita okazja Midtjylland i Kacpra Tobiasza uratował słupek!

• Zmiana także w szeregach gości. Charles zastąpił Franculino.

• Natomiast Blaz Kramer pojawił się w miejsce Tomasa Pekharta.

• Dwie zmiany w Legii Warszawa. Radovan Pankov zmienił Artura Jędrzejczyka

• Legia spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola. Na razie czekają na błąd w defensywie rywala.

• Franculino faulował Pawła Wszołka przy wyprowadzaniu kontrataku.

• Cudowna, koronkowa akcja Legii! Juergen Elitim wyłożył piłkę Pawłowi Wszołkowi, ten w stuprocentowej sytuacji jeszcze chciał podać do Tomasa Pekharta na pustą bramkę! Jednak w ostatniej chwili skutecznie interweniował rywal!

• Artur Jędrzejczyk i Tomas Pekhart ucierpieli po starciach w środku pola.

• Złe wykonanie rzutu rożnego przez gości, ale do piłki dopadł jeszcze Paulinho, który oddał strzał z dystansu, futbolówka odbiła się jeszcze od Rafała Augustyniaka i całkowicie zmyliła Kacpra Tobiasza.

• GOOOOOOOOOL!!! Paulinho doprowadza do wyrównania.

• Bartosz Slisz także z żółtą kartką.

• Henrik Dalsgaard ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Świetna szansa Midtjylland! Do piłki dopadł Henrik Dalsgaard, ale będąc zupełnie niepilnowanym uderzył wprost w gracza Legii!

• Znowu zakotłowało się w "Szesnastce" Legii, ale skutecznie interweniował Kacper Tobiasz.

• Kolejny kontratak gości, teraz piłka trafiła już w pole karne Legii, ale nikt nie oddał strzału.

• Złe wykonanie rzutu rożnego. Goście bliscy kontrataku, ale dobrze interweniował Rafał Augustyniak.

• Josue świetnie zagrał do Pawła Wszołka, ten w polu karny minął rywala, ale w ostatniej chwili stracił piłkę. Tylko rzut rożny.

• Bartosz Slisz wpadł w pole karne gości, gracz Legii upadł, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Zmiana w Legii Warszawa. Maciej Rosołek zmienił Marca Guala.

• Cho Gue-Sung dostał piłkę w polu karnym Legii, ale zagrał ręką.

• Marc Gual ruszył sam z piłką na bramkę gości, ale w decydującym momencie stracił piłkę.

• Piłkarze Midtjylland obudzili się po stracie bramki i ruszyli z natarciem na rywala.

• Artur Jędrzejczyk lekko ucierpiał we własnym polu karnym.

• Wrzutka w pole karne Legii, ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Znakomite prostopadłe podanie Josue do Pawła Wszołka, ten dośrodkował idealnie na głowę Tomasa Pekharta, który w swoim stylu, precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tomas Pekhart otwiera wynik w Warszawie!!!

• Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego, ale piłka trafiła do Kacpra Tobiasza.

• Franculino ruszył z piłką na bramkę Legii, ale teraz on faulowany.

• Josue niecelnie uderzył z rzutu wolnego.

• Juninho ukarany żółtą kartką za faul na Tomasie Pekhercie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawie stadionu przy Łazienkowskiej 3. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Legia wydaje się dzisiaj lepsza, ale brakuje ostatniego podania. Gospodarze praktycznie nie zagrozili bramce rywala. Natomiast Midtjylland w końcówce pierwszej połowy zaczęło atakować i było bliskie objęcia prowadzenia. Liczymy na skuteczniejszą grę legionistów w drugiej odsłonie.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Po wrzucie z autu w pole karne Legii jeden z graczy gości oddał mocny strzał, ale fenomenalnie interweniował Kacper Tobiasz!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Aral Simsir nie daje zapomnieć o sobie. Gracz gości oddał mocny, aczkolwiek niecelny strzał.

• Paweł Wszołek dośrodkował w pole karne Midtjylland, jednak zupełnie bez zagrożenia.

• Oliver Sorensen popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne Legii, ale podał niedokładnie.

• Henrik Dalsgaard cierpi po starciu we własnym polu karnym.

• Dużo przypadkowych zagrać pod polem karnym gości, piłka trafiła do Marca Guala, ale ten na pozycji spalonej.

• Midtjylland dobrze wyszła spod pressingu Legii, ale za chwilę straciło piłkę.

• Rafał Augustyniak potrzebuje pomocy medycznej.

• Kolejna wrzutka w pole karne Legii, do piłki dopadł Cho Gue-Sung, ale uderzył fatalnie.

• Aral Simsir ruszył lewą stroną, dobrze dośrodkował, jednak żaden z partnerów nie oddał celnego strzału.

• Goście zagrali piłkę w pole karne Legii, ale tam spokojnie interweniował Kacper Tobiasz.

• Patryk Kun z dośrodkowaniem, ale zbyt mocnym.

• Zakotłowało się w polu karny Midtjylland po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale żaden z graczy Legii nie oddał strzału.

• Marc Gual zagrał w pole karne Midtjylland do Pawła Wszołka, ten źle przyjął piłkę, ale wywalczył rzut rożny.

• Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego, ale wrzutka w pole karne gości bez zagrożenia.

• Patryk Kun ruszył lewą stroną boiska, ale udało mu się wywalczyć tylko rzut rożny.

• Aral Simsir ruszył środkiem pola, ale podał bardzo niedokładnie.

• Legia nieco spuściła z tonu. Goście utrzymują się przy piłce, ale na razie daleko od bramki rywala.

• Dobre dośrodkowanie do Tomasa Pekharta, ten zgrał do Marca Guala, który jednak nie doszedł do piłki.

• Marc Gual ruszył na bramkę gości, ale w ostatniej chwili stracił piłkę przed polem karnym rywali.

• Dobra wrzutka Josue w pole karne gości, ale tam żaden z graczy Legii nie oddał celnego strzału.

• Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie. Na razie Duńczycy praktycznie nie mogą wyjść z własnej połowy.

• Znakomite podanie w pole karne Legii, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Dłuższa akcja Legionistów, ale nie zdołali oddać strzału, chociaż dwukrotnie byli w polu karnym gości.

• Tomas Pekhart faulował na połowie przeciwnika.

• Legia od początku naciska rywala. Próba zagrania w pole karne gości, ale Duńczycy zdołali wybić piłkę.

• Zadymiona murawa na stadionie Legii, ale Paweł Wszołek ruszył prawą stroną boiska. Nie udało mu się dośrodkować.

• Rozpoczynamy batalię przy Łazienkowskiej!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu przy Łazienkowskiej 3. Za chwilę rozpoczniemy batalię o awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Simone Sozza z Włoch.

• Natomiast oto zestawienie Legii Warszawa:

• Tak prezentuje się skład FC Midtjylland na dzisiejsze spotkanie:

• W dzisiejszym meczu Legia Warszawa wydaje się być faworytem, jednak Duńczycy w pierwszej rywalizacji postawili swoje warunki gdy, co zapewniły im remis. Dzisiaj legioniści muszą bardziej kontrolować mecz i nie dać wprowadzić aż tyle chaosu. Wydaje się, że warto by było także poprawić grę w defensywie, ale na razie Legia potrafi nadrobić braki w obronie znakomitym atakiem.

• W obiegły weekend FC Midtjylland zostało rozbite na wyjeździe przez FC Nordsjaelland aż 0:3 w meczu 6. kolejki duńskiej Superligi. To była druga z rzędu, a trzecia ogólnie porażka duńskiej drużyny w rozgrywkach ligowy. Wydaje się że rywale Legii Warszawa nie są w najwyższej formie, ale drużyna ze stolicy Polski musi to potwierdzić dzisiaj na boisku. Oczywiście Legia w ubiegły weekend nie rozgrywała swojego meczu.

• Pierwsze starcie obu drużyn w doprawdy szalone. W Danii padł remis 3:3, trzykrotnie gospodarze wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem legioniści dopadali swojego rywala. Ostatnia bramka dla wicemistrzów Polski padła w 86. minucie za sprawą trafienia Blaza Kramera, który zaliczył naprawdę niezłe wejście. Dzisiaj Legia Warszawa zapewne również skupi się na ofensywie, ale najważniejsze jest to, by strzeliła więcej bramek od rywala.

• Łazienkowska 3 gotowa na wielkie piłkarskie święto!

• Witamy serdecznie! Czas na decydujący, rewanżowy mecz 4. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Legia Warszawa przy Łazienkowskiej 3 zmierzy się z duńskim FC Midtjylland, a na relację na żywo z tego meczu zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

1/10
przejdź do galerii

©TVP Sport screen

Liga Konferencji. Legia Warszawa - FC Midtjylland ONLINE. Przed "Wojskowymi" ostatnie spotkanie eliminacji Ligi Konferencji. Legia jest bardzo blisko fazy grupowej - wystarczy wygrać w Warszawie z Duńczykami. Starcie będzie niezwykle wyrównane. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Legia Warszawa - FC Midtjylland w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w czwartek o 21:00, relacja LIVE w GOL24.

Liga Konferencji. Legia Warszawa - FC Midtjylland ONLINE

Legię Warszawa 90 minut (plus ewentualna dogrywka) dzieli od fazy grupowej Ligi Konferencji. Zadanie "na papierze" wydaje się łatwe - trzeba wygrać w spotkaniu rewanżowym z duńskim FC Midtjylland. Niestety kibice mają wiele obaw - szczególnie patrząc na blok defensywny "Wojskowych", który w ostatnich tygodniach sprawuje się fatalnie.

Defensywa nie jest najlepsza, ale ofensywa imponuje. Warto szczególnie docenić Marca Guala. Hiszpan to nowy napastnik warszawskiego klubu. Najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Ekstraklasy powoli zaczyna błyszczeć formą. W eliminacjach Ligi Konferencji Europy ma już cztery punkty w klasyfikacji kanadyjskiej. Hiszpan strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty przy trafieniach kolegów.

Kosta Runjaić (legionisci.com): - Mierzyliśmy się z dobrą, ofensywną drużyną, złożoną z młodych zawodników, którzy pewnie niebawem zasilą Bundesligę i Premier League. Myślę, że dobrze im się przeciwstawiliśmy. Jestem zadowolony z tego, że potrafiliśmy odrabiać straty. Teraz będziemy przygotowywać się do rewanżu przed własną publicznością. Awans, osiągnięcie celu, jest możliwe. Szanse oceniam 50 na 50.

Jeśli Legia wygra, będziemy mieć dwie polskie drużyny w europejskich pucharach. Raków Częstochowa w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy (mecz z Kopenhagą 30.08 o godz. 21:00) oraz klub ze stolicy w Lidze Konferencji. To bardzo ważne, jeśli myślimy o awansie w rankingu UEFA.

Bukmacherzy twierdzą, że awansuje Legia. Kurs na wejście do fazy grupowej Ligi Konferencji to 1,47. Eksperci nie mają też większych wątpliwości, że "Wojskowi" rozprawią się z Duńczykami w regulaminowych 90 minutach. Kurs na wygraną Legii bez dogrywki to 1,90.

Przewidywany skład Legii: Tobiasz - Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Elitim, Slisz, Kun - Josue, Gual, Pekhart.

Legia Warszawa - FC Midtjylland na żywo w TV i stream live

Rewanżowy mecz IV rundy eliminacji Ligi Konferencji odbędzie się w czwartek 31 sierpnia o godz. 21:00 na stadionie przy Łazienkowskiej w Warszawie. Transmisja wyłącznie w TVP Sport, w paśmie otwartym (bezpłatnym). Komentuje duet Jacek Laskowski, Robert Podoliński. W rolę reportera wcieli się Patryk Ganiek.

W internecie mecz za darmo w aplikacji mobilnej i na stronie TVP Sport, a także w Smart TV oraz HbbTV. Przedmeczowe studio od godz. 20:10. Poprowadzi je Mariusz Jankowski, gośćmi będą Marek Saganowski i Leszek Ojrzyński.
  • data meczu: 31.08.2023
  • godzina: 21:00
  • Legia Warszawa - FC Midtjylland NA ŻYWO
  • transmisja: TVP Sport
  • stream online: TVP Sport, Smart TV, HbbTV

W internecie relacja live z meczu Legia Warszawa - FC Midtjylland w GOL24 - zapraszamy!