Puchar Polski. Finał Legia Warszawa - Raków Częstochowa...

Puchar Polski. Finał Legia Warszawa - Raków Częstochowa ONLINE. Kto podniesie trofeum? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Dziękujemy za relację LIVE!

• Mateusz Wdowiak nie trafił decydującego karnego! Koniec! Legia górą! Raków musi zadowolić się drugim miejscem!

• KONIEC KONKURSU JEDENASTEK!

• I nie trafił teraz Mateusz Wdowiak! Legia triumfuje!

• I mamy kolejną bramkę! Maik Nawrocki. 6:5!

• Jean Carlos również trafił! 5:5! Gramy dalej!

• Paweł Wszołek również się nie pomylił! 5:4!

• I gol! Bartosz Nowak! 4:4!

• I znów mamy wykorzystaną jedenastkę. Patryk Sokołowski. 4:3.

• Fabian Piasecki nie pomylił się! 3:3! Ależ emocje!

• I trafił Rafał Augustyniak! Legia znów na prowadzeniu!

• 2:2! Stratos Svarnas!

• Maciej Rosołek z trafieniem! 2:1 dla Legii!

• Odpowiedź Rakowa! Fran Tudor z bramką!

• Pewnie wykorzystał karnego Bartosz Slisz!

• Przed nami więc konkurs jedenastek! Kto okaże się skuteczniejszy?

• I koniec dogrywki. Dodatkowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia. Przed nami konkurs rzutów karnych!

• Raków z kolejną próbą. Uderzał Fran Tudor wprost w środek. Akcję przerwał jednak arbiter - spalony.

• Legia zamknięta we własnym polu karnym. Akcję "Medalików" zakończył Jean Carlos niecelnym strzałem.

• Wiktor Długosz padł jak długi w polu karnym Legii. Nie ma mowy o karnym, gramy dalej, nakazał sędzia.

• Znów Legia zamknięta w polu karny. Dogranie Mateusza Wdowiaka, wybił piłkę Bartosz Slisz.

• Kacper Tobiasz ukarany żółtą kartką.

• Ależ było groźnie. Huknął Władysław Koczerhin i fantastyczna obrona Kacpra Tobiasza.

• Długa wymiana piłki zakończona uderzeniem Bartosza Nowaka. Strzał pomocnika zablokowany.

• Przesadził teraz Giannis Papanikolaou. Żółta kartka dla pomocnika Rakowa.

• Raków przy piłce. Wymiana podań od prawej do lewej strony.

• ...zszedł również Filip Mladenović. W jego miejsce Makana Baku.

• Zmiany w Legii. Zszedł kapitan Josue, w jego miejsce Patryk Sokołowski...

• I zaczęliśmy drugą część dogrywki.

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Zoran Arsenić bardzo ostro sfaulował Macieja Rosołka. Piłkarze Legii domagają się żółtej kartki. Arbiter jednak niewzruszony.

• Nie przebił się w polu karnym Legii Mateusz Wdowiak. Piłka dla piłkarzy z Warszawy.

• Akcję Rakowa zakończył Giannis Papanikolaou. Bardzo nieudana próba strzału Greka. Piłka w trybuny.

• Mamy zmianę. Boisko opuszcza Ivi Lopez. W jego miejsce Mateusz Wdowiak.

• Ivi Lopez uderzał. Ciekawa próba, ale daleko od bramki Kacpra Tobiasza.

• Ależ to mogło dla Rakowa się pięknie skończyć! Próba Bartosza Nowaka, strzał minimalnie obok bramki.

• Teraz było groźnie pod bramką Legii. Padł Wiktor Długosz, ale czysto wyłuskał mu piłkę Filip Mladenović. Nie ma mowy o karnym, gramy dalej.

• Ależ teraz Raków przycisnął. Piłkarze Legii nie mogą odeprzeć ataków.

• Mamy zmianę w Rakowie. Za Patryka Kuna wszedł Wiktor Długosz.

• I zaczęliśmy dogrywkę. Raków przy piłce.

• Koniec regulaminowego czasu gry. Przed nami dogrywka!

• Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu.

• Zakotłowało się pod bramką Legii. Akcje zakończył Bartosz Nowak, ale Kacper Tobiasz czujnie i obronił to uderzenie.

• Szkoda tej akcji Rakowa. Patryk Kun pomógł sobie ręką i nie umknęło to uwadze Piotra Lasyka.

• Zmiana w Legii Warszawa. Zszedł Bartosz Kapustka, w jego miejsce Jurgen Celhaka.

• Raków w posiadaniu. Legia na własnej połowie.

• Bartosz Kapustka również obejrzał żółty kartonik. Kto faulowany? Ponownie Fabian Piasecki.

• polsat

• Rafał Augustyniak obejrzał żółtą kartkę. Ściągnął do ziemi Fabiana Piaseckiego i kara była nieunikniona.

• Z odważną próbą Bartosz Kapustka. Wrzutka i piłkarze Rakowa zmuszeni do wybicia piłki na rzut rożny.

• Ciekawa akcja Legii skrzydłem, jednak piłka wyleciała za linię. Zacznie Raków od bramki.

• Giannis Papanikolaou szukał szczęścia. Uderzenie Greka głową, ale obok bramki Legii.

• Składał się do strzału Fabian Piasecki, ale uprzedził go jeden z piłkarzy Legii. Mógł uderzać zmiennik Rakowa, ale niepotrzebnie zwlekał.

• ...zszedł także Ben Lederman. W jego miejsce Bartosz Nowak.

• Zmiany w Rakowie. Zszedł Vladislavs Gutkovskis, w jego miejsce Fabian Piasecki...

• Nie przedarł się Ivi Lopez w polu karnym Legii. Piłka dla "Wojskowych".

• Bartosz Kapustka zatrzymał Iviego Lopeza. Gra przerwana.

• Zmiana w Legii Warszawa. Zszedł Tomas Pekhart, w jego miejsce Maciej Rosołek.

• Ratuje teraz Legię Filip Mladenović. Ivi Lopez składał się do strzału, ale Serb świetnie i czysto interweniował. Nie ma strzału Hiszpana.

• Żółta kartka dla Tomasa Pekharta. Nadmierna ostrość napastnika Legii.

• Niezła teraz akcja Rakowa. Ivi Lopez dogrywał, ale już za boiskiem. Zacznie Legia od bramki.

• Przedzierał się teraz Ivi Lopez, ale jak to się mówi - o jeden most za daleko. Hiszpan stracił piłkę, zbyt dużo dryblingu.

• Kontra Legii nieudana. W górze chorągiewka sędziego, mamy offside.

• Legia zamknięta na własnej połowie. Raków w posiadaniu. Dobrze zamknął rywali na trzydziestym metrze.

• Patryk Kun wywalczył powalczył skrzydłem. Imponujący rajd flanką wahadłowego, który po sezonie dołączy przecież do Legii Warszawa.

• Jean Carlos Silva przekroczył przepisy. Piłka dla Legii.

• Ciekawa akcja Rakowa zakończona uderzeniem Patryka Kuna. Strzał jednak zablokowany.

• Zaczęliśmy drugą część meczu! W obu drużynach bez zmian.

• Statystyki z pierwszej części meczu:

• Posiadanie piłki - 67% dla Rakowa Częstochowa,
    • Groźne sytuacje - tutaj również lepszy Raków: 5 do 2.
  • Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis. Wracamy na PGE Narodowy za kilkanaście minut.

• Było groźnie! Dogrywał Josue, ale główka Bartosza Slisza niecelna. Zacznie Raków od bramki.

• Kolejne starcie między piłkarzami Legii a Rakowa. Ucierpiał Paweł Wszołek. Legia przed szansą z rzutu wolnego.

• Kolejna świetna interwencja Kacpra Tobiasza! Zmarnował stuprocentową okazję Vladislavs Gutkovskis.

• polsat

• Druga zmiana. Tym razem w obozie Rakowa. Zszedł (najpewniej z urazem) Tomas Petrasek. W jego miejsce Patryk Kun, czyli piłkarz, który po sezonie zwiąże się z Legią.

• I mamy zmianę. Dokooptowany do obrony Maik Nawrocki. Zszedł Ernest Muci. Legia teraz z jednym napastnikiem.

• Za chwilę zmiana w Legii Warszawa. Przygotowany do wejścia Maik Nawrocki.

• Gorąco teraz pod bramką Rakowa. Dogranie w pole karne i ofiarnie Stratos Svarnas. Legia przed szansą z rzutu rożnego.

• Bed Lederman przekroczył teraz przepisy. Piłka dla Legii.

• Dogranie Frana Tudora w pole karne Legii, ale nikt odpowiednio tego nie zamknął. Kolejny atak Rakowa i kolejny raz prawą stroną. Jest wyraźna wyrwa po zejściu Yuriego Ribeiro.

• Szybki atak Rakowa przerwany. Znów wyrósł jak z podziemi Rafał Augustyniak.

• Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Legii i kapitalnie teraz popracował Rafał Augustyniak. Zagrożenie zażegnane.

• polsat

• Kipi! Sędzia Piotr Lasyk ma naprawdę gigantyczną pracę do wykonania. Żaden z piłkarzy nie odpuszcza. W tej chwili leży na murawie Tomas Petrasek. Poderwała się ławka Rakowa.

• Kolejna kara indywidualna. Żółtą kartką upomniany Vladislavs Gutkovskis.

• Blisko gola dla Rakowa! Uderzał Władysław Koczerhin, fantastycznie Kacper Tobiasz. Kolejna już świetna interwencja bramkarza Legii.

• Raków na własnej połowie. To Legia dominuje. To Legia jest w posiadaniu.

• Legia przed szansą z rzutu rożnego.

• Teraz dwójka "dziewiątek" ucierpiała w pojedynku. Leżą na murawie Vladislavs Gutkovskis i Thomas Pekhart.

• I znów było groźnie pod bramką Legii. Nie dotarła teraz piłka do Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz był bardzo blisko, ale sięgnął futbolówki.

• Ależ wrze na ławkach. Kłótnią między Markiem Papszunem a Kostą Runjaicem. Obaj obejrzeli po żółtej kartce.

• Zoran Arsenić również obejrzał żółtą kartkę.

• Ależ wrze w tym meczu. Żółtą kartkę obejrzał Jean Carlos.

• Kolejna świetna okazja dla Rakowa. Vladislavs Gutkovskis oko w oko z Kacprem Tobiaszem i górą bramkarz Legii.

• Druga żółta kartka dla piłkarza Legii. Ukarany Paweł Wszołek.

• Bardzo dobra okazja dla Rakowa. Ivi Lopez z rzutu wolnego, Kacper Tobiasz z interwencją.

• polsat

• Josue również ukarany. Tyle kosztowała go dyskusja z sędzią.

• A więc jednak. Czerwona kartka dla obrońcy Legii. Yuri Ribeiro wylatuje.

• I mamy VAR. Ta sytuacja będzie analizowana. Mowa o ewentualnym faulu Yuriego Ribeiro!

• polsat

• Ależ zagotowała się teraz ławka Rakowa! Leży Fran Tudor! Sędzia jednak nie zareagował. Piłka wybita, arbiter w dyskusji z piłkarzami.

• Imponujące podejście piłkarzy Legii do piłki. Pressing poskutkował. Piłka na aucie.

• Nieudana kontra Rakowa. Niecelnie Ivi Lopez i Legia przy piłce.

• I zaczynamy! Wybrzmiał pierwszy gwizdek! Rozpoczęliśmy mecz finału Pucharu Polski. Zaczął Raków.

• polsat

• Wybrzmiał hymn Mazurek Dąbrowskiego. Kapitalna atmosfera!

• Piłkarze już na murawie.

• polsat

• Już za kilka minut zaczynamy mecz!

• - Zapowiada się duży mecz, na fantastycznym stadionie, przy komplecie publiczności. Bardzo się cieszymy, że po raz trzeci pokonaliśmy tę drogę. Chcemy wygrać, po to tu przyjechaliśmy - zapowiadał z kolei Marek Papszun, opiekun Rakowa.

• - Walczyliśmy ciężko, żeby tutaj się znaleźć. Oczywiście potrzebowaliśmy też szczęścia, ale ostatecznie w finale zagrają dwie najlepsze drużyny tego sezonu ekstraklasy, więc wszystko jest gotowe na wielką piłkarską ucztę - mówił z kolei jeszcze przed meczem trener Legii Kosta Runjaić.

• - To jest przede wszystkim święto futbolu, święto kibiców. Moim zdaniem nie ma w tym meczu faworyta - powiedział przed kamerami Polsatu przed meczem Fernando Santos.

• Oto składy obu drużyn na finał:

• Przed meczem tradycyjnie zostanie odegrany hymn państwowy. Ceremonia dekoracji nastąpi na płycie boiska, a jednym z gości na trybunach będzie selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

• Piłkarze obu drużyn w nogach mają piątkowe mecze. Odpowiednio Legia wygrała z Wisłą Płock w Warszawie 2:0, z kolei Raków srogo zlał zmierzającą do pierwszej ligi Lechię Gdańsk aż4:0.

• Legia jest rekordzistą rywalizacji o Puchar Polski - zdobyła trofeum aż 19 razy, ale po raz ostatni pięć lat temu. Dziś więc zmierza po swój 20 triumf w tych rozgrywkach!

• Raków Częstochowa ma szansę na swoistego ha-tricka w Pucharze Polski. Podopieczni trenera Marka Papszuna triumfowali w 2021 oraz 2022 roku i były to dwa pierwsze sukcesy tego klubu.

• Na stadionie będzie komplet kibiców. Hucznie wspierani będą piłkarze Rakowa oraz Legii. Możemy spodziewać się wspaniałej atmosfery na trybunach, flag sektorowych i prawdziwego piłkarskiego święta.

• polsat

• Finał oczywiście zostanie rozegrany w Warszawie na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Pogoda w stolicy nienajgorsza: zaczyna lekko padać.

• Zapraszamy na relację LIVE z finału Pucharu Polski. O trofeum zawalczą dwie najlepsze drużyny w tym roku w Ekstraklasie, a więc lider rozgrywek Raków z Legią, która najpewniej zakończy sezon na drugim miejscu.

Legia - Raków LIVE! Dogrywka rozstrzygnie zdobywcę Pucharu Polski
1/5
przejdź do galerii

Legia - Raków LIVE! Dogrywka rozstrzygnie zdobywcę Pucharu Polski ©Sylwia Dabrowa

Mecz Legia Warszawa - Raków Częstochowa ONLINE. To będzie wielkie święto polskiej piłki na PGE Narodowym w Warszawie. Dwie czołowe drużyny tego sezonu powalczą o trofeum Fortuna Pucharu Polski. Początek konfrontacji we wtorek 2 maja o godzinie 16:00. Relacja LIVE w GOL24.

Puchar Polski. Finał Legia Warszawa - Raków Częstochowa ONLINE

Raków pewnie zmierza po pierwszy w swojej historii triumf w PKO Ekstraklasie. Wyprzedza drugą w tabeli Legię o 11 punktów, lecz zanim wywalczy mistrzowską koronę, wystąpi w finale swoich ulubionych w ostatnich latach rozgrywkach.

Podopieczni trenera Marka Papszuna triumfowali w 2021 oraz 2022 roku i były to dwa pierwsze sukcesy tego klubu. Legia jest rekordzistą rywalizacji o Puchar Polski - zdobyła trofeum aż 19 razy, ale po raz ostatni pięć lat temu.

Obie drużyny wyeliminowały w półfinale na wyjazdach rywali z niższych klas, zwyciężając po 1:0. Raków pokonał pierwszoligowego Górnika Łęczna, a Legia - drugoligowy (trzeci poziom) KKS Kalisz, rewelację tej edycji Pucharu Polski.

Uczestnicy wielkiego finału rozegrali swoje mecze 30. kolejki już w piątek. Legia pokonała Wisłę Płock 2:0, a Raków rozbił Lechię Gdańsk 4:0, więc na przypieczętowanie mistrzostwa kraju musi jeszcze poczekać.

Przed meczem tradycyjnie zostanie odegrany hymn państwowy. Ceremonia dekoracji nastąpi na płycie boiska, a jednym z gości na trybunach będzie selekcjoner reprezentacji Fernando Santos. Formalnie gospodarzem finału organizowanego przez PZPN jest Legia. To oznacza, że warszawski klub ma prawo np. wyboru strojów oraz skorzystania z szatni dla gospodarzy. Oba kluby dostały po 10 tysięcy wejściówek. Raków wziął około ośmiu tysięcy.

Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa: - Walczyliśmy ciężko, żeby tutaj się znaleźć. Oczywiście potrzebowaliśmy też szczęścia, ale ostatecznie w finale zagrają dwie najlepsze drużyny tego sezonu ekstraklasy, więc wszystko jest gotowe na wielką piłkarską ucztę. Nastawienie w moim zespole jest bardzo dobre. Wiemy, o co gramy. Piłkarze poznali historię tych rozgrywek w naszym wykonaniu, wiedzą, ile razy Legia zdobyła Pucharu Polski.

Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa: - Zapowiada się duży mecz, na fantastycznym stadionie, przy komplecie publiczności. Bardzo się cieszymy, że po raz trzeci pokonaliśmy tę drogę. Chcemy wygrać, po to tu przyjechaliśmy. Jedyna decyzja, która mnie dziwi, to obsada sędziowska. Grają dwie najlepsze drużyny, a nie sędziuje najlepszy sędzia. Ale decyzja zapadła. Wierzę, że sędzia Lasyk sobie poradzi i nie podda się presji, bo ostatnio wyglądało to średnio.

Przewidywane składy na finał PP Legia Warszawa - Raków Częstochowa

Legia: Tobiasz - Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro - Wszołek, Slisz, Josue, Kapustka, Mladenović - Pekhart, Muci

Raków: Trelowski - Svarnas, Arsenić, Rundić - Tudor, Koczerhin, Papanikolaou, Silva - Nowak, Gutkovskis, Lopez

Nie zagrają w finale PP Legia Warszawa - Raków Częstochowa:
Legia: Mattias Johansson (uraz).

Raków: Adrian Gryszkiewicz, Szymon Czyż, Sebastian Musiolik, Milan Rundić (urazy).

Legia Warszawa - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV i ONLINE

Mecz Legia - Raków odbędzie się we wtorek 2 maja o godzinie 16:00. Transmisja w Polsat oraz Polsat Sport. Gdzie oglądać mecz Legia Warszawa - Raków Częstochowa w internecie? Stream będzie dostępny w aplikacji oraz na stronie Polsat Box.