Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Dawida Szułczka opuszczają strefę spadkową!

• Filip Mladenović nie zdołał dośrodkować z lewej strony. Stracił piłką na rzecz Jana Grzesika. Jeszcze Serb go faulował; kartki nie ma.

• Na ostatnie sekundy wchodzi Mateusz Kuzimski za Adama Zrelaka.

• [WIDEO] 23. minuta. Gol Dawida Szymonowicza (LEG - WAR 0:1)

• Jayson Papeau odciął od podania Bartłomieja Ciepielę. Piłka przeturlała się za linię końcową boiska.

• Prosta strata gospodarzy w środku pola i piłkę na prawej stronie przejmuje Kajetan Szmyt. Uciekł Lindsayowi Rose'owi, ale w polu karnym spanikował. Nie wiedział, czy uderzać, czy strzelać...

• Adam Zrelak ruszył z piłką w stronę bramki, mając jeszcze przed sobą Maika Nawrockiego. Za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystał Cezary Miszta. Dodatkowo napastnik Warty był na minimalnym spalonym.

• Bardzo dobre dośrodkowanie z lewego narożnika na 5. metr, skąd Łukasz Trałka główkuje minimalnie nad poprzeczką!

• Atak Warty przynosi rzut rożny. Piłkę w narożniku, niespiesznie, ustawia Jayson Papeau.

• 6 minut doliczonych do drugiej połowy.

• Paweł Wszołek podaje prostopadle do Szymona Włodarczyka. Ten był skutecznie przyblokowany przez Roberta Ivanova i piłkę łapie Adrian Lis.

• Ryzykowny wślizg Lindsaya Rose'a we własnym polu karnym. Na murawę padł Jan Grzesik, ale sędzia nie zdecydował się wskazywać na "wapno".

• Kajetan Szmyt teraz szukał miejsca w "szesnastce". Naciskany przez rywala uderza z ostrego kąta na wiwat.

• Paweł Wszołek przejmuje piłkę na wysokości prawego narożnika pola karnego. Przekłada ją do lewej nogi, po czym huknął w stronę bramki, ale Adrian Lis skutecznie interweniuje!

• Szymon Włodarczyk zmienia Patryka Sokołowskiego.

• Po dośrodkowaniu z bocznego sektora Tomas Pekhart główkuje tuż obok lewego słupka! Niewiele brakowało mu do wpisania się na listę strzelców!

• Gospodarze mogą odetchnąć z ulgą. Co prawda grać w osłabieniu, ale przegrywają "tylko" jedną bramkę. Mają nieco ponad 10 minut (plus to. co doliczy arbiter) do zmiany wyniku. Warta jednak będzie jednak cały czas grać swoje.

• Bartłomiej Ciepiela upomniany żółtą kartką za pociąganie Jaysona Papeau za koszulkę.

• ADAM ZRELAK PUDŁUJE Z "JEDENASTKI"!!!

Uderza mocno, obok lewego spojenia!

• Cezary Miszta wchodzi między słupki. Boisko opuszcza Rafael Lopes

• Filip Mladenović z żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• ... i CZERWONA KARTKA DLA ARTURA BORUCA!!!

• Rzut karny dla Warty Poznań...

• ... a sędzia Łukasz Kuźma zbiega do monitora VAR! Będzie oglądać sytuację z Arturem Borucem i Dawidem Szymonowiczem w roli głównej!

• Żółtą kartką upomniany Mattias Johansson za faul.

• Arturowi Borucowi puściły nerwy. Po złapaniu piłki chciał szybko wznowić grę, ale przed nim pojawił się Dawid Szymonowicz. Kapitan Legii złapał go za twarz i popchnął!

• Artur Boruc pewnie chwyta piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Jaysona Papeau.

• Goście mądrze oddalają grę od własnej połowy. Zyskali rzut rożny.

• Żółtą kartką upomniany Robert Ivanov za faul na Mattiasie Johanssonie.

• ... a za Jakuba Kiełba wchodzi Jordan Courtney-Perkins.

• Daniel Szelągowski nie jest w stanie grać i konieczna jest zmiana. Na boisku jest już Kajetan Szmyt.

• Sztab medyczny Warty zajmuje się Danielem Szelągowskim. Mocno ucierpiał w starciu.

• Lindsay Rose upomniany żółtą kartką za skoszenie Daniela Szelągowskiego.

• Atak Legii prawą stroną przynosi rzut rożny. Adrian Lis pewnie piąstkuje za pole karne po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia.

• ... a za Miguela Luisa pojawia się Mateusz Kupczak.

• Podwójna zmiana w Warcie: Jayson Papeau w miejsce Miłosza Szczepańskiego...

• Bartłomiej Ciepiela zmienia Ernesta Muciego.

• Jakub Kiełb upomniany żółtą kartką za faul na Pawle Wszołku. To jego 4. "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Radomiakiem (20 lutego, godz. 12:30).

• Rafael Lopes podaje na lewo do Filipa Mladenovicia. Piłkę po jego dośrodkowaniu spokojnie łapie Adrian Lis.

• Mocno posłana piłka na 5. metr, skąd Łukasz Trałka uderza nad bramką! Gdyby trochę inaczej ustawił stopę, to podwyższyłby prowadzenie Warty!

• A teraz Jan Grzesik pojawił się w akcji ofensywnej i wywalczył rzut wolny.

• Po ostrym dośrodkowaniu w pole karne zakotłowało się w polu karnym. Piłka znalazła się pod nogami Maika Nawrockiego, ale jego trącenie piłki (bo nazwanie tego "strzałem" było nadinterpretacją) w stronę bramki nie mogło zaskoczyć Adriana Lisa. Ten czekał, aż piłka doturla się do jego "koszyczka".

• Odważnie Lindsay Rose ruszył środkiem i podaje na lewą stronę do Filipa Mladenovicia. Tam faulował go Jan Grzesik.

• Legioniście zaczynają drugą połowę. Warta przystępuje do niej bez zmian.

• Od 46. minuty Jurgen Celhaka będzie grać w miejsce Bartosza Slisza.

• Wracamy na Łazienkowską, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legia - Warta Poznań. Po pierwszej połowie prowadzą goście po trafieniu Dawida Szymonowicza.

• Bardzo słaba postawa gospodarzy została mocno skrytykowana przez kibiców. Zupełnie nie idzie zawodnikom Aleksandara Vukovicia, ale przyczajona na kontry Warta tylko czeka na błędy. Najpierw strzał Daniela Szelągowskiego obronił Artur Boruc, ale później musiał on wyciągać piłkę z siatki po bramce Dawida Szymonowicza. Tę sytuację poprzedziła poprzedziła kompilacja błędów w polu karnym.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Legia przegrywa na własnym stadionie z Wartą Poznań po bramce Dawida Szymonowicza

• Minuta doliczona, ale zapewne będzie więcej. Na murawie leży Adam Zrelak, który ucierpiał w starciu z rywalem.

• Paweł Wszołek "łamie" akcję na prawej stronie do lewej nogi i centruje w pole karne. Tam anemicznie głową uderzał Ernest Muci. W sam środek bramki, czyli tam, gdzie stał Adrian Lis.

• Pograli teraz na prawej stronie poznaniacy. Dośrodkowanie Daniela Szelągowskiego nie znalazło jednak adresata w "szesnastce" Legii.

• Atak gospodarzy przynosi rzut rożny. Dochodzące dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z prawego narożnika przed bramkę, gdzie góruje Adrian Lis.

• Daniel Szelągowski centruje z lewej strony przed bramką Legii. Artur Boruc spokojnie łapie piłkę.

• Niedokładne wycofanie piłki do Artura Boruca. Ten musiał się pospieszyć, by wybić ją zanim przekroczy linię końcową boiska. Posłał ją na aut.

• Bartosz Slisz upomniany żółtą kartką za faul na Adamie Zrelaku. To jest 7. "żółtko" w tym sezonie.

• Paweł Wszołek próbował przedrzeć się prawą stroną i dośrodkować w pole karne. Poradzili sobie z nim poznaniacy.

• Znowu kopanina w środku pola. Wysoki pressing gości i słaby stan murawy przeszkadzają legionistom w konstruowaniu akcji.

• Legioniści chcą zapanować nad chaosem. Zupełnie to się nie udaje, a to jest woda na młyn... Warty.

• Goście ruszyli za ciosem! Adam Zrelak nie poradził sobie z ofensywie z Filipem Mladenoviciem.

• Kopanina w polu karnym Legii! Mattias Johansson tak nabił Adama Zrelaka i Pawła Wszołka tak, że piłka została w "szesnastce". Napastnik Warty podaje płasko przed bramkę do Dawida Szymonowicza, który z kliku metrów kieruje ją do siatki!

• GOL DLA WARTY! STRZELCEM DAWID SZYMONOWICZ!!!

• Adam Zrelak biegnie z piłką środkiem i podaje za mocno na lewą stronę pola karnego do Daniela Szelągowskiego. Ten zdołał jednak wywalczyć rzut rożny, nabijając Mattiasa Johanssona.

• Nieudany atak Legii. Niespiesznie grę z "piątki" wznawia Adrian Lis.

• Łukasz Trałka w ostatniej chwili uprzedza Rafaela Lopesa tuż przed własnym polem karnym. Bardzo ważna interwencja doświadczonego zawodnika Warty.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Adriana Lisa.

• Składna akcja Legii prawą stroną zakończona dośrodkowaniem na dalszy słupek do Filipa Mladenovicia. Ten skacze niżej od Jana Grzesika, ale zyskał rzut rożny.

• Faul od tyłu Michała Kopczyńskiego w środku pola na Patryku Sokołowskim. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki. Za to udało się przerwać atak pozycyjny gospodarzy.

• Prosta strata Legii w środku pola dała szansę Warcie na przeprowadzenie kontry. Jan Grzesik podaje na 30. metr do Adama Zrelaka, który zagraniem bez przyjęcia chciał uruchomić Miłosza Szczepańskiego. Trafił jednak w Maika Nawrockiego.

• Daniel Szelągowski uderza z ok. prawego narożnika pola karnego w stronę bliższego słupka. Artur Boruc spokojnie broni jego strzał.

• Lindsay Rose chciał dalekim zagraniem uruchomić rozpędzonego Rafaela Lopesa. Dobrze ustawiony Dawid Szymonowicz przejmuje piłke.

• O górną piłkę powalczyli Dawid Szymonowicz i Tomas Pekhart. Lekko ucierpiał defensor Warty, ale pokazuje, że jest kontynuować grę.

• Dużo gry w środku pola. Gospodarzom udało się przenieść ciężar gry do Filipa Mladenovicia na lewą stronę, który nie poradził sobie z Janem Grzesikiem.

• Niedokładne podanie Bartosza Slisza do Rafaela Lopesa. Atak Legii spalił na panewce.

• Dalekie zagranie po linii do Adama Zrelaka. Dobrze ustawiony Filip Mladenović przejmuje piłkę.

• Na gwizdek Łukasza Kuźmy spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na boisko! Za moment losowanie stron.

• W piątek do ekipy Zielonych dołączył Frank Castaneda. To król strzelców ligi mołdawskiej i do niedawna kapitan Sheriffa Tiraspol. Kolumbijczyk jeszcze jesienią grał w Lidze Mistrzów.

• Długa jest też lista kontuzjowanych. Z gry wyłączeni są: Artur Jędrzejczyk, Bartosz Kapustka, Joel Abu Hanna, a występy Macieja Rosołka, Mateusza Hołowni czy Rafaela Lopesa stoją pod znakiem zapytania. Poza składa jest także Luquinhas, który dopina transfer do New York Red Bulls.

• Legia w zeszłej kolejce pokonała w Lubinie Zagłębie, ale wciąż pozostaje pod kreską. Przed pojedynkiem z Wartą spory ból głowy może mieć Aleksandar Vuković. Ze względu na nadmiar kartek pauzować będą Mateusza Wieteski i Josue.

• Trzecia od końca mistrz Polski skonfrontuje się z przedostatnią Wartą. Zwycięzca tego pojedynku wydostanie się strefy spadkowej.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Legia Warszawa - Warta Poznań!

Legia Warszawa - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

Legia Warszawa - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? ©Grzegorz Dembinski

Legia Warszawa - Warta Poznań ONLINE. Trzecia od końca mistrz Polski skonfrontuje się z przedostatnią Wartą. Zwycięzca tego pojedynku wydostanie się strefy spadkowej. Początek spotkania o godzinie 17:30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Warta Poznań ONLINE

- Tak jak mawiał trener Czerczesow: „Nie ma problemów, są tylko rozwiązania”. I na tym się skupiamy. Prawda jest taka, że mamy trochę problemów zarówno kartkowych, jak i zdrowotnych. Występ kilku zawodników stoi pod znakiem zapytania. Mamy też grupę piłkarzy, którzy czekają na swoją szansę. Wydaje mi się, że to dobry moment, aby tę szansę wykorzystali. Z takich ludzi będziemy chcieli skorzystać w najbliższą niedzielę - stwierdził Vuković.

Warta nie przegrała w lidze czterech kolejnych spotkań. Przy Łazienkowskiej z pewnością postawi Legii trudne warunki. - To nie jest drużyna, którą ktokolwiek ograł łatwo – sporo spotkań przegrała minimalnie, nawet z czołówką. Zespół doświadczony, ambitny, stawiający bardzo duży opór każdemu, grający w specyficznym systemie – od momentu przyjścia nowego trenera doszło do małych modyfikacji - przyznał Vuković.

W piątek do ekipy Zielonych dołączył Frank Castaneda. To król strzelców ligi mołdawskiej i do niedawna kapitan Sheriffa Tiraspol. Kolumbijczyk jeszcze jesienią grał w Lidze Mistrzów. – Dysponujemy teraz szeroką kadrą i doszło do tego, że musimy zastanawiać się ze sztabem, kto będzie w dwudziestce meczowej, a kto zostanie w Poznaniu - ocenił Dawid Szulczek, trener Warty.

- Na pewno nie jest tak, że Legia wygląda fatalnie i dlatego wylądowała na dole. Czasem ma trochę pecha, nawet gdy prowadzi grę, to przeciwnik zdobywa bramkę, a Legia nie – zauważył Szulczek. – To się potem kumuluje i powoduje, że trudniej jest im grać. A to nie jest zespół przyzwyczajony do gry o utrzymanie się - dodał szkoleniowiec Zielonych.

Nie zagrają w meczu Legia Warszawa - Warta Poznań

Legia Warszawa: Josue, Mateusz Wieteska (pauza za kartki), Luquinhas (poza kadrą), Artur Jędrzejczyk, Bartosz Kapustka, Joel Abu Hanna, Yuri Ribeiro (kontuzje)

Warta Poznań: Bartosz Kieliba, Milan Corryn, Wiktor Pleśnierowicz (kontuzje).

Legia Warszawa - Warta Poznań TRANSMISJA TV i ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Legia - Warta w Canal+ Premium. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Adam Marchliński - Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

17:30 Legia Warszawa - Warta Poznań na żywo