Legia Warszawa

4

Zagłębie Lubin

0

• W zaległym spotkaniu 3. kolejki Legia rozbiła Zagłębie Lubin (4:0). To jej najlepszy wynik w tym sezonie. Żadnej innej drużynie nie wbiła tylu bramek. Dubletem popisał się Rafael Lopes, a po jednym trafieniu zanotowali Tomas Pekhart oraz Mateusz Hołownia.

• Koniec meczu! Legia w (ponownym) debiucie Aleksandar Vukovicia rozniosła Zagłębie Lubin 4:0 i opuściła strefę spadkową.

• Kontuzjowany Ratajczyk schodzi na ławkę rezerwowych. Zagłębie kończy w dziesiątkę.

• Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej części gry.

• Żivec stracił piłkę i faulował Slisza. Ratajczyk kolejny raz leży na murawie.

• Wrzutka w pole karne Legii po rzucie wolnym. Bez problemów łapie Boruc.

• Problemy zdrowotne Ratajczyka. Gracz Zagłębia opatrywany przez sztab medyczny.

• Muci zgubił kryjącego obrońcę i ściął do środka. Płaski strzał Albańczyka wyłapał Hładun.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Zigulew wszedł za Żubrowskiego.

• Bez zagrożenia w polu karnym Zagłębia po rzucie rożnym.

• Włodarczyk strzelał z woleja po rzucie rożnym bitym przez Martinsa. Był jeszcze rykoszet, kolejny korner.

• Kastrati łatwo minął Ratajczyka, ale zagranie w pole karne przeciął Pantić.

• Włodarczyk próbował szarży na pole karne po zagraniu Kastratiego. Stracił piłkę.

• Slisz uderzył z rzutu wolnego prosto w mur.

• Szybkie rozegranie Legii na jeden kontakt. Ribeiro zatrzymany niezgodnie z przepisami.

• Jurgen Celhaka wszedł w miejsce Josue.

• Ernest Muci pojawił się w miejsce Pekharta.

• Kolejny uraz. Nie podnosi się z murawy Pekhart.

• Jakub Wójcicki wszedł za Kacpra Chodynę.

• Karol Podliński zastąpił Łukasza Łakomego.

• Potrójna zmiana w Zagłębiu. Kacper Lepczyński wszedł w miejsce Simicia.

• Ribeiro zagrał w pole karne do Pekharta. Czech próbował jeszcze odgrywać technicznie, ale zrobił to niedokładnie.

• Nawrocki główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Broni Hładun.

• Szymon Włodarczyk zmienił Rafaela Lopesa.

• Nieprawdopodobne szczęście Legii!!! Najpierw Boruc odbił strzał z bliska Żivca, a po kolejnych uderzeniach gości piłka trzy razy odbiła się od słupka!

• Lirim Kastrati wszedł w miejsce Mattiasa Johanssona.

• Szysz w sytuacji "sam na sam" z Borucem. Golkiper Legii zatrzymał napastnika gości, ten padł na murawę, ale faulu nie było.

• Josue dokładnie dograł piłkę z rzutu wolnego, a Hołownia uderzył "szczupakiem". Futbolówka po interwencji Hładuna odbiła się od poprzeczki, a następnie wpadła do bramki.

• GOOOOOOOL! 4:0! LEGIA GROMI! MATEUSZ HOŁOWNIA!

• Andre Martins wszedł w miejsce Ciepieli.

• Josue precyzyjnie dośrodkował lewą nogą z prawego skrzydła. Pekhart tylko dostawił nogę i z bliska wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOL! JUŻ 3:0! TOMAS PEKHART!

• VAR sprawdzał sytuację. Nie będzie karnego, kontynuujemy grę.

• Żivec przewraca się w polu karnym po kontakcie z Wieteską! Sędzia nie dostrzegł faulu.

• Początek drugiej połowy!

• Legia i Zagłębie bez zmian w przerwie. Za moment rozpocznie się druga połowa.

• Koniec pierwszej połowy! Legia schodzi do szatni z dwubramkową przewagą.

• Wieteska wychodził z kontrą po kornerze, ale łatwo stracił piłkę.

• Chodyna z pola karnego uderzył ponad poprzeczką. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Trzy minuty doliczył arbiter do pierwszej części gry.

• Szybka piłka Pekharta do Ribeiro. Portugalczyk zagrał w pole karne, ale niedokładnie.

• Przerwa w grze. Zivec opatrywany po starciu z Nawrockim.

• Po rozegraniu Ciepieli piłkę otrzymał Ribeiro i z lewej strony dośrodkował w pole karne. Lopes pofrunął bardzo wysoko i uderzył głową tuż przy dalszym słupku.

• GOOOOL! LEGIA PROWADZI 2:0! PONOWNIE RAFAEL LOPES!

• Johansson efektownie ściął akcję do środka, ale uderzył zbyt słabo. Piłka w rękach Hładuna.

• Daniel Dudziński zmienił Łukasza Porębę. Pomocnik nie doszedł do siebie po zderzeniu z Ribiero.

• Kolejna szansa Zagłębia! Szysz groźnie strzelił z kilkunastu metrów. Odbił piłkę Boruc.

• Tomas Pekhart spóźnił się ze wślizgiem i obejrzał żółtą kartkę.

• Po składnej akcji Zagłębia piłka w polu karnym trafiła do Chodyny. Jego potężny strzał zblokował Ribeiro.

• Ostre dośrodkowanie Ribeiro z lewej strony. Radzi sobie defensywa Zagłębia.

• Slisz z głębi pola wrzucił piłkę pomiędzy bramkarza, a obrońcę. Futbolówkę końcem buta trącił Rafael Lopes i zaskoczył Hładuna.

• GOOOOOOL! GOL DLA LEGII! RAFAEL LOPES!

• Pekhart główkował przy bliższym słupku po dośrodkowaniu Josue. Obok bramki.

• Lopes zostawił piłkę w polu karnym Sliszowi. Uderzenie legionisty odbiło się od obrońcy Zagłębia. Rzut rożny.

• Slisz celnie uderzył na bramkę. Słabo i prosto w bramkarza Zagłębia.

• Josue z wolnego mocno wrzucił piłkę w pole karne. Oddalił zagrożenie Żubrowski.

• Johansson zagrywał z prawej strony na Pekharta. Ten nie zdołał oddać strzału.

• Ribeiro wycofał ze skrzydła do Ciepieli, ale ten w prosty sposób stracił piłkę.

• Ciepiela został napomniany żółtą kartką.

• Poręba uderzył po ziemi zza pola karnego. Wyraźnie obok słupka.

• Kolejna przerwa. Rafael Lopes ucierpiał w powietrznym starciu z Panticiem.

• Zacznie Legia. Sędzia odgwizdał ofensywny faul na Borucu.

• Szysz uderzał lewą nogą przy bliższym słupku. Piłka odbiła się jeszcze od Nawrockiego. Korner.

• Poręba i Ribeiro niebezpiecznie zderzyli się głowami. Interweniują sztaby medyczne.

• Kontra Zagłębia po rogu. Żivec w ostatniej chwili uprzedzony przez Johanssona.

• Josue bił piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Dotknął jej Simić. Będzie korner.

• Pekhart dośrodkował w pole karne w kierunku Lopesa. Wybił Simić.

• Przyjezdni z impetem ruszyli na Legię. Nerwowa interwencja Nawrockiego.

• Początek meczu!

• Zawody poprowadzi sędzia Łukasz Kuźma z Bialegostoku. W wozie VAR zasiądą Piotr Lasyk i Krzysztof Myrmus.

• Vuković powrócił do ustawienia z trójką środkowych obrońców i wahadłowymi, od którego odszedł ostatnio Marek Gołębiewski. Trio stoperów utworzą Maik Nawrocki, Mateusz Wieteska oraz Mateusz Hołownia. Pewną niespodzianką jest obecność w podstawowym składzie 20-letniego pomocnika Bartłomieja Ciepieli.

• Zagłębie Lubin również w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Dariusz Żuraw miał nie tylko poprawić grę zespołu, ale i promować młodych zawodników. Efekt jest taki, że Miedziowi są w dolnej części tabeli, a w klasyfikacji Pro Junior System lubinianie zaczęli notować pierwsze punkty dopiero na początku grudnia.

• Mimo arcytrudnej sytuacji legioniści zrobią wszystko, aby wygrać dwa ostatnie spotkania przed przerwą. Tylko taki scenariusz może zapewnić choć trochę spokojniejszą zimę. Do tej pory Legia przegrała dwanaście spotkań. Wygrała zaledwie cztery.

• Podstawowy skład Zagłębia Lubin:

• Oto wyjściowy skład Legii:

• Za nami już 18. kolejek PKO Ekstraklasy, ale dzisiaj cofamy się do 3. serii gier. W zaległym spotkaniu Legia przy Łazienkowskiej zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Stołeczny zespół (ponownie) pod wodzą Aleksandara Vukovicia postara się o zwycięstwo i opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli.

DW

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©brak

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin ONLINE. Piłkarzom Zagłębia Lubin po ostatnim spotkaniu spadł wielki kamień z serca. Teraz Miedziowi dopilnują, aby nie spadł on piłkarzom Legii, którzy mieli w ostatnim tygodniu mnóstwo zawirowań. Pobicie przez kiboli, zmiana trenera i 12 porażek w lidze pozwalają sądzić, że legioniści są w rozsypce. Na wydostanie się z ostatniego miejsca mają do końca roku dwa mecze.

Legia - Zagłębie ONLINE

W Legii twierdzą, że nie tak to miało wyglądać w ostatnich tygodniach. Legia w zeszłą niedzielę jechała do Płocka w jednym celu - zdobyć trzy punkty. Niestety dla warszawskiego zespołu, scenariusz ich meczu był taki sam jak w ostatnich miesiącach.
Słaba i nieskuteczna gra poskutkowała kolejną porażką - już 12. w tym sezonie. W 37. minucie Damian Rasak wykorzystał błąd Rafaela Lopesa, a następnie zagrał do Mateusza Szwocha. Były legionista nie pomylił się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pokonał Artura Boruca. Z Płocka legioniści wyjechali z wynikiem 0:1.

Od niedzieli do środy wydarzyło się w stołecznym klubie wiele. Jak podaje dziennikarze Sebastian Staszewski z "interia.pl" warszawscy kibice pojechali za autokarem z piłkarzami, który zmierzał do Legia Training Center po meczu, a następnie weszli do środka, gdzie mieli wymierzyć zawodnikom "sprawiedliwość". Kilku legionistów miało ucierpieć w tym zdarzeniu, a na miejscu pojawiła się policja.

Poszkodowani są m.in. Mahir Emreli i Luquinhas. "Lekarz polskiego klubu poradził Mahirowi Emreliemu, aby kolejne dwa dni spędził w łóżku. Ma też unikać ciężkich ćwiczeń" – napisali dziennikarze azerisport.com. To wynik obrażeń, jakich Azer doznał w wyniku pobicia." - czytamy o sensacyjnych doniesieniach na stronie TVP Sport.

Kilku zawodników Legii zamierzało w poniedziałek złożyć wnioski o rozwiązanie kontraktów z winy klubu. To byłyby straty idące w miliony euro, które wiążą się z koniecznością wypłaty całej wartości umowy przez klub. Na razie żaden oficjalny wniosek nie wpłynął do PZPN ani do TAS (Trybunału Arbitrażowego).

Mimo arcytrudnej sytuacji legioniści muszą zrobić wszystko, aby wygrać dwa ostatnie spotkania przed przerwą zimową. Tylko taki scenariusz może zapewnić choć trochę spokojniejszą zimę. Zrobią to już z nowym trenerem, bo obowiązki podającego się do dymisji Marka Gołębiewskiego przejął Aleksandar Vuković.

Przeciwko Legii stanie Zagłębie Lubin, które również w tym sezonie spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Dariusz Żuraw miał nie tylko poprawić grę zespołu, ale i promować młodych zawodników. Efekt jest taki, że Miedziowi są w dolnej części tabeli, a w klasyfikacji Pro Junior System lubinianie zaczęli notować pierwsze punkty dopiero na początku grudnia.

W ostatnią sobotę Zagłębie podejmowało na własnym stadionie Wisłę Kraków. Mecz ułożył się dość szczęśliwie dla gospodarzy, bowiem już w 22. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik gości - Michał Frydrych. Mimo prowadzenia wiślaków do przerwy Zagłębie odwróciło losy meczu i wygrało 2:1.

Legia - Zagłębie TRANSMISJA TV

Zaległy mecz 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy odbędzie się w środę, 15 grudnia, o godzinie 20:30, na stadionie Legii Warszawa. Transmisję spotkania będzie można oglądać na antenie Canal+ 4K, Canal+ SPORT, TVP Sport, w usłudze Canal+ Telewizja przez Internet oraz na stronie internetowej sport.tvp.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.