• Czas na rzuty karne! Jako pierwsi strzelają gospodarze - Maciej Wolski!

• Najpierw wybór kto zacznie, a potem bramki.

• Koniec drugiej części dogrywki. Przed nami rzuty karne!

• Z bliskiej odległości Piotr Gryszkiewicz zamyka akcję po... wyrzucie piłki z autu!

• GOL DLA ŁŚK-U! PIOTR GRYSZKIEWICZ!!!

• Samu Corral jest na boisku od początku dogrywki, a podaje tak, jakby nie miał siły. Nieudane zagranie do Piotra Gryszkiewicza marnuje szansę do stworzenia groźnej sytuacji pod bramką Śląska.

• Żółtą kartką upomniany Matus Putnocky za grę na czas.

• Przycisnął ŁKS, ale chyba trochę za późno. Adrian Klimczak uderza głową nad bramką.

• Kolejne dośrodkowanie Macieja Wolskiego. Samu Corral uderza obok bramki.

• Tym razem Kelechukwu Ebeneze był bardzo bliski doprowadzenia do remisu! Uderza głową po dośrodkowaniu Macieja Wolskiego, ale jego próbę skutecznie udaremnia na linii Matus Putnocky!

• Kelechukwu Ebeneze decyduje się na strzał z dalszej odległości. 2-3 metry nad bramką Śląska.

• Laga z pominięciem drugiej linii do Piotra Gryszkiewicza. Za mocna piłka, łapie ją Matus Putnocky..

• Rafał Makowski zmienia Roberta Picha.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. W Łodzi ŁKS przegrywa ze Śląskiem 1:2.

• Piotr Gryszkiewicz zmienia zmęczonego Antonio Domingueza.

• Kelechukwu Ebenezer podaje w pole karne do Pirulo, który szukał miejsca do oddania strzału. Nie dość, że nie znalazł, to jeszcze faulował obrońcę Śląska.

• Wrocławianie chcieli wyjść z kontrą. Faulem taktycznym przerwał ją zawodnik ŁKSU w taki sposób, że nie został upomniany żółtą kartką.

• Pierwsza okazja Samu Corrala. Zupełnie nieudana; Matus Putnocky z piątki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Celeban mierzonym uderzeniem głową w okienko pokonuje Arkadiusza Malarza!

• GOL DLA ŚLĄSKA! PIOTR CELEBAN!!!

• W odpowiedzi atak wrocławian. Zablokowany strzał daje rzut rożny.

• Centrostrzałem chciał Maciej Wolski zaskoczyć Matusa Putnocky'ego. Ten spokojnie poszedł po piłkę, by wznowić grę z "piątki".

• Pierwszą połowę dogrywki czas zacząć!

• Samu Corral wchodzi na dogrywkę. Występ w dzisiejszym meczu zakończył Jakub Wróbel.

• Szanowni Państwo, jeżeli nie śpicie, to mam dobrą i złą wiadomość. Zła jest taka, że czas na dogrywkę. Dobra jest taka, że jeszcze przez 30 minut będziemy śledzić boiskowe wydarzenia w Łodzi.

• Mateusz Praszelik dostaje piłkę na 14. metrze. Uderza niemal tak wysoko, co wczoraj Raheem Sterling.

• Łukasz Szczech dolicza 3 minuty.

• Po chwili Arkadiusz Malarz paruje strzał z dystansu! Bliski powodzenia był Jakub Łabojko!

• Rzut rożny dla wrocławian. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Wrocławianie próbują coś jeszcze wskórać. Atak pozycyjny nie przynosi powodzenia.

• ... i jeszcze jedna zmiana. W barwach ŁKS-u debiutuje Kelechukwu Ebenezer, a schodzi Adam Ratajczyk.

• Zmiana również w ekipie gospodarzy. Przemysław Sajdak zastępuje Dragoljuba Srnicia

• ... a za Piotra Samca-Talara pojawia się Bartosz Boruń.

• Podwójna zmiana w Śląsku. Boisko opuszcza Fabian Piasecki, a wchodzi Sebastian Bergier...

• Fabian Piasecki przejmuje piłkę blisko linii 16. metra. Strzela prosto w Macieja Dąbrowskiego.

• Rzut rożny dla łodzian. Matus Putnocky pewnie piąstkuje poza pole karne.

• Jakub Tosik główkuje obok bramki po centrze Pirulo.

• Mateusz Praszelik podaje prostopadle do... nikogo. Arkadiusz Malarz łapie piłkę.

• 20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Okazji jak na lekarstwo, raczej trzeba przygotować się na dogrywkę...

• Dobre prostopadłe podanie na wolne pole do Jakuba Wróbla. Zamiast pójść do końca "pazernie", wykonał wślizg. Nie wiemy po co, niemniej jednak - nie trafił w piłkę.

• Pierwsy kontakt z piłką Mateusza Praszelika. Podaje przed pole karne do Roberta Picha, który za mocno sobie wypuścił futbolówkę. Chcąc naprawić błąd... sfaulował rywala.

• Mateusz Praszelik zastępuje Adriana Łyszczarza.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gospodarzy. Antonio Dominguez uderza płasko z ok. 25 metrów obok bramki Śląska.

• Jakub Tosik z żółtą kartką.

• Wrocławianie radzą sobie z centrą Adriana Klimczaka. Sporo niedokładności w obu ekipach

• Matus Putnocky nie miał problemu ze strzałem Jakuba Wróbla. Anemiczna próba napastnika łodzian.

• Adrian Łyszczarz uderza z dystansu dość wysoko nad bramką ŁKS-u.

• Patryk Janasik zmienia Dino Stigleca.

• Pirulo upomniany żółtą kartką

• Druga połowa rozpoczęta!

• Jakub Tosik wychodzi na drugą połowę w miejsce Maksymiliana Rozwandowicza.

• Wracamy do Łodzi, gdzie dobiega końca przerwa w meczu ŁKS - Śląsk.Po pierwszej ołowie obie ekipy strzeliły po bramce. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. W meczu 1/32 finału Pucharu Polski ŁKS Łódź remisuje u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1.

• Po dalekim wybiciu Matusa Putnocky'ego Fabian Piasecki zgrywa piłkę za siebie na wolne pole. Nie sięgnął jej Maciej Dąbrowski, a wychodzącego z bramki Arkadiusza Malarza uprzedził Robert Pich!

• ROBERT PICH WYRÓWNUJE!!!

• Waldemar Sobota wychodził sam na sam z Arkadiuszem Malarzem. Zdołał do niego dobiec obrońca ŁKS-u, który zastopował groźną akcję gości.

• Źle rozegrany rzut rożny przez Śląsk "nadział się" na kontrę ŁKS-u! Po podaniu Adama Ratajczyka Dragoljub Srnić uderza z narożnika pola bramkowego w Matusa Putnocky'ego!

• Rośnie przewaga gości, ale nie są w stanie tego przełożyć na strzały.

• Maciej Dąbrowski upomniany żółtą kartką

• Niezła centra w pole karne gospodarzy. Piotr Samiec-Talar główkuje obok bramki.

• Fabian Piasecki odbiera bardzo dobre podanie. Szkoda, że był na spalonym.

• Rzut wolny dla ŁKS-u. Wrocławianie radzą sobie z wrzutką Antonio Domingueza. Goście wyszli z kontrą, którą niecelnym strzałem zepsuł Waldemar Sobota.

• Pojedynek biegowy Adriana Łyszczarza z Maciejem Wolskim. Zdaniem sędziego faulował młodzieżowiec Śląska.

• A teraz dobra interwencja Chorwata we własnym polu karnym. Wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Ratajczyka.

• Dino Stiglec centruje w pole karne. Piłkę pewnie chwyta Arkadiusz Malarz.

• Fabian Piasecki staranowany przez Macieja Dąbrowskiego w kole środkowym. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Kolejna kapitalna interwencja Matusa Putnocky'ego! Koniuszkami palców odbija piłkę po uderzeniu Adama Ratajczyka!

• W odpowiedzi Pirulo uderza z ok. 25 metrów. Matus Putnocky pewnie chwyta piłkę.

• A teraz Fabian Piasecki zablokowany w "szesnastce". Po kornerze Piotr Celeban uderza nad bramką.

• Waldemar Sobota decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka przelatuje metr nad lewym spojeniem.

• W ostatniej chwili Jan Sobocińśki blokuje strzał Piotra Samca-Talara. "Tylko" rzut rożny dla Śląska.

• Rzut wolny dla Śląska. Dino Stiglec wrzuca w pole karne, lecz żaden z jego kolegów nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Po chwili Matus Putnocky instynktownie paruje strzał Jakuba Wróbla z 12 metrów! Chociaż trzeba przyznać, że piłka leciała wprost w niego!

• Adrian Klimczak idealnie podłączył się do akcji ofensywnej. Dostaje bardzo dobre podanie w "uliczkę" i centruje w pole karne. Szkoda, że za plecy Jakuba Wróbla.

• Nagranie z trybuny

• Przyjezdni dążą do szybkiego wyrównania. Wywalczyli aut na wysokości pola karnego ŁKS-u. Robert Pich nie zdołał spożytkować tej sytuacji.

• ANTONIO DOMINGUEZ NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne, płaskie uderzenie Hiszpana przy prawym słupku. Zmylony Matus Putnocky rzucił się w stronę drugiego!

• Starcie Jakuba Wróbla z Lubambo Musondą! Faulował zawodnik Śląska i po obejrzeniu sytuacji na monitorze sędzia wskazuje na "wapno"!

• W odpowiedzi lewą flanką próbowali zaatakować gospodarze. Trzeba było cofnąć grę niemal na własną połowę... Akcja spaliła na tempie.

• Po chwili prawym skrzydłem pognał Adrian Łyszczarz. Nie zdołał nawet dośrodkować w pole karne.

• I od razu w pole karne centrował Piotr Samiec-Talar. Nie znalazł adresata.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Przy arbitrze głównym, Łukaszu Szczechu, są już kapitanowie - Arkadiusz Malarz i Wojciech Golla.

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W innych meczach Pucharu Polski Warta Poznań po rzutach karnych wyeliminowała Błękitnych Stargard (w regulaminowym czasie gry było 3:3), a Cracovia - po dogrywce - pokonała Chrobrego Głogów (po 90 minutach było 1:1). Spotkania Orlęta Radzyń Podlaski - Pogoń Siedlce i Podhale Nowy Targ - Pogoń Szczecin zostały przełożone.

• Coraz bliżej meczu

• Rezerwowi ŁKS-u: Dawid Arndt - Samu Corral, Carlos Moros Gracia, Łukasz Sekulski, Tadej Vidmajer, Przemysław Sajdak, Kelechukwu Ebenezer, Jakub Tosi, Piotr Gryszkiewicz.

Rezerwowi Śląska: Michał Szromnik - Konrad Poprawa, Patryk Janasik, Mateusz Praszewlik, Bartosz Boruń, Sebastian Bergier, Rafał Makowski, Marcin Szpakowski, Mathieu Scalet.

• Lekko w cieniu Ligi Mistrzów trwa od kilku dni Puchar Polski. Za 20 minut spadkowicz z Ekstraklasy, ŁKS Łódź, zmierzy się ze Śląskiem Wrocław Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego meczu!

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? ©Pawel Relikowski / Polskapress

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław ONLINE. W niedzielę 16 sierpnia spadkowicz z PKO Ekstraklasy podejmie Śląsk Wrocław. Stawką spotkania będzie 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Początek meczu o godzinie 20:30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Fortuna Puchar Polski: ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław ONLINE

Przeprowadzenie spotkania ŁKS-u ze Śląskiem stało pod znakiem zapytania. Przypomnijmy, że przed spotkaniem Komisja Ligi Ekstraklasy ukarała grzywnami po 30 tysięcy złotych dwóch piłkarzy WKS-u.

Kary zapłacą Hiszpan Erik Exposito i Węgier Mark Tamas. Obaj zawodnicy złamali zalecenia dotyczące środków prewencyjnych opracowane przez Komisję Medyczną PZPN w zakresie izolacji społecznej w czasie pandemii koronawirusa. Mówiąc jednak wprost chodzi o wizytę w nocnym klubie. Niedawno piłkarze zostali przyłapani na zabawie w jednym z wrocławskich klubów.

Śląsk natychmiast odsunął obu imprezowiczów od treningów z pierwszą drużyną, a następnie poinformował, że jeden z jego piłkarzy miał dodatni wynik badania na koronawirusa. Nazwiska nie ujawniono, ale zdaniem części mediów mógł to być właśnie Exposito albo Tamas. W starcu z ŁKS zabraknie też Krzysztofa Mączyńskiego. Pomocnik Śląska przeszedł zabieg stawu kolanowego i będzie pauzował przez około cztery tygodnie. Do Łodzi nie pojechał także Guillermo Cotugno, który doznał urazu mięśniowego.

ŁKS przed startem nowego sezonu rozegrał dwa sparingi. W pierwszym uległ Koronie Kielce 2:4, a w kolejnym pokonał Stal Mielec 1:0. - Wiadomo, że przygotowujemy się przede wszystkim do rozgrywek ligowych, bo to jest dla nas priorytet. Ale Puchar Polski traktujemy też bardzo poważnie. Chcielibyśmy pograć troszkę w tym rozgrywkach. Trzeba jednak pamiętać, że okres przygotowawczy podzielony jest na pewne etapy i my na jednym z nich jesteśmy w tym momencie. To nie jest jeszcze nasza optymalna dyspozycja - przyznaje Wojciech Stawowy. Szkoleniowiec ŁKS-u nie będzie miał do dyspozycji Marcela Wszołka, który uszkodził więzadło krzyżowe.

W poprzednim sezonie ŁKS nie radził sobie w ligowych potyczkach ze Śląskiem. Najpierw wrocławianie wygrali w Łodzi 1:0, a następnie u siebie 4:0.

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV i ONLINE

Spotkanie ŁKS - Śląsk rozpocznie się w niedzielę 16 sierpnia o godz. 20:30. Mecz pokaże na żywo Polsat Sport. W internecie mecz ŁKS - Śląsk będzie można obejrzeć na platformie IPLA, dostęp do meczu kosztuje 5 zł. Tekstowa relacja live w GOL24.pl. Zapraszamy!