Meksyk

1

Ekwador

2

• Ekwador jak najbardziej zasłużenie wygrywa to spotkanie i tym samym wyprzedza Meksyk w tabeli. Podopieczni Miguela Herrery kończą turniej na ostatnim miejscu, zaś Ekwador kończy grupę z trzema punktami i bilansem bramkowym -2. Czy da im to awans do play-offów? Zobaczymy. Za to spotkanie dziękuje Adam Wielgosiński i z tego miejsca pragnę Państwa zaprosić na relację z meczu Chile - Boliwia.

• Martinez zmienia Montero.

• Również Eduardo Herrera dostał kartkę za kilka słów rzucone w kierunku sędziego.

• Kartka dla Lastry.

• Przerwa w grze, obrońca Ekwadoru kopnięty w twarz.

• Fabian uderzył zza szesnastki po składnej akcji na jeden kontakt, piłka poleciała w trybuny.

• Montero wjechał w pole karne, jednak Bolanos niezbyt dobrze zachował się w okolicach ósmego metra i stracił piłkę.

• Na boisku od kilku minut podwórkowa kopanina. Chaos, wybijanie piłki, kilka fauli - praktycznie zero płynności w grze.

• Pierwsza zmiana w Ekwadorze. Dobry mecz rozegrał Renato Ibarra, który siada na ławkę rezerwowych. W jego miejsce wchodzi Juan Cazares.

• Miał sporo miejsca przed polem karnym rywali Enner Valencia, który ponownie zdecydował się na strzał. Piłka posłana ponad poprzeczką.

• Ekwador zdominował ostatnie minuty. Z polotem rozgrywają akcje oskrzydlające podopieczni Gustavo Quinterosa.

• Trener Meksyku, Miguel Herrera, wyrzucony na trybuny.

• Enner Valencia uderzał "spod kolana". Strzał niezbyt silny, ale celny.

• Mamy pauzę. Valenzuela ofiarnie zablokował strzał Noboy, Meksykanin pewnie zbił sobie mięsień.

• Ten gol sprawił, że Meksyk wrzucił wyższy bieg. Sporą pracę w pressingu wykonują goście z Ameryki Północnej.

• Raul Jimenez pewnie pokonuje golkipera rywali. Ekwador prowadzi już tylko 2-1.

• Achilier nieprzepisowo zatrzymuje rywala w polu karnym. Mamy jedenastkę dla Meksyku!

• Komplet zmian wykorzystany w ekipie Meksyku. Jesus Corona schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Eduardo Herrera.

• Vuoso ograł w polu karnym Paredesa, oddał strzał na bramkę, jednak zrobił to zbyt lekko.

• Fatalna strata Mediny, Ekwador przejmuje piłkę na połowie Meksyku, dwa podania i Valencia wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem.

• Valencia strzela na 2-0!

• Atak Ekwadoru zakończony strzałem Noboy. Uderzenie niecelne, od bramki zacznie Jose Corona.

• Marco Fabian przerywa kontrę Ekwadoru, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Niewidoczny Guemez zostaje zmieniony przez Marco Fabiana.

• Informacja niedotycząca meczu, ale samej Copy. Neymar otrzymał cztery mecze kary, co oznacza, że jego udział w turnieju został zakończony.

• Wrzutka Ibarry z prawej strony do Ennera Valencii, napastnik West Hamu nie zdołał czysto uderzyć piłki.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• W przerwie Javier Aquino zmienia Efraina Velarde.

• Ekwador wygrywa do przerwy 1-0 i jest to w pełni zasłużone prowadzenie. Meksyk niepoukładany w obronie, jak i nie potrafiący zrobić szumu w ataku. Z pewnością zawodzi Vuoso, który w poprzednich meczach ciągnął grę ekipy z Ameryki Północnej.

• Arbiter dolicza minutę.

• Ofensywne wejście tym razem Velarde, ale jego centra zablokowana. W ostatnich minutach Meksyk powoli odzyskuje inicjatywę.

• Przerwa w grze, Enner Valencia został uderzony w mięsień czworogłowy uda.

• Ofensywne wejście Paredesa na prawej obronie, wrzutka w pole karne niedokładna, za plecy Valencii.

• Szło jak po grudzie Ekwadorowi z kontrą, aż w końcu kontratak zamienił się w atak pozycyjny, który zakończony został pozycją spaloną Ayoviego.

• W ostatnich minutach Ekwador atakował, ale nie były to zbyt dokładne próby. Na boisku nie dzieje się zbyt wiele.

• Wrzutka w pole karne rzutu wolnego, Arturo Mina przegrywa starcie główkowe ze stoperami Meksyku.

• Vuoso wypuścił na lewym skrzydle Coronę, ten dośrodkował w pole karne, Jimenez nie zdołał dobrze złożyć się do główki.

• Kartka dla Bolanosa za niesportowe zachowanie.

• Valencia podawał do Bolanosa, piłka po drodze odbiła się od obrońcy, aczkolwiek nie zmieniła zbytnio toru lotu.

• Miller Bolanos na 1-0 dla Ekwadoru!!!

• Drbyling Jesusa Corony przerwany przez faul Paredesa.

• Vuoso wbiegł w pole karne, zwiódł Arturo Minę i uderzył technicznie, ale niewiele się pomylił i od bramki zacznie Dominguez.

• Enner Valencia przewraca się w polu karnym, ale gwizdek arbitra milczy. Nie ma mowy o rzucie karnym.

• Za nami dwadzieścia dosyć otwartej gry, akcji bramkowych niezbyt dużo, ale nie ma co narzekać, jeśli porównamy to chociażby do wczorajszego meczu Wenezueli z Peru. Stroną przeważającą raczej Ekwador.

• Hugo Ayala ukarany kartką.

• Dobry strzał Ayoviego z rzutu wolnego, niewiele pomylił się lewy obrońca Ekwadoru.

• Ostry atak Mediny na Bolanosie. Dziwi brak kartki dla Meksykanina może dziwić.

• Otwarte pierwsze 10 minut gry, szczególnie meksykańska obrona nie jest zbytnio skupiona. Gracze Ekwadoru bez większych kłopotów operują na skrzydłach.

• Rzut wolny z prawej strony boiska dla Meksyku. Medina zbyt lekko dośrodkował, piłkę przejęli Ekwadorczycy.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Cristian Noboa miał trochę miejsca, uderzył z dystansu, jednak Corona wyłapał piłkę.

• Noboa rozegrał kolejną akcję, znowu popędził lewą flanką Montero, ale zagubił się w swoim dryblingu i stracił piłkę.

• Bolanos marnuje kapitalną okazję. Valencia rozegrał na lewą stronę do Montero, ten dośrodkował do Bolanosa, a cofnięty napastnik, mając przed sobą tylko bramkarza rywali, trafił wprost w golkipera.

• Pierwszy atak Meksyku zakończony niecelnym podaniem Jesusa Corony.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu ekip są już na boisku, hymny za nami, jeszcze tylko losowanie stron.

• Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego starcia. KLIK!

• Znamy podstawowe składy, w jakich wystąpią obie ekipy.

• Dzisiejszej nocy zakończymy rozgrywki grupowe w grupie A. O godzinie 1:30 Chile zagra z Boliwią, lecz skupmy się na starciu z 23:00. Meksyk ma na koncie dwa oczka, zaś Boliwia przegrała obydwa spotkania, jednak obie drużyny wciąż mają szansę na awans do fazy grupowej.

• Pół godziny do meczu Meksyku z Ekwadorem, dlatego czas zacząć relację na żywo z tego starcia. Dobry wieczór mówi Państwu, a raczej pisze, Adam Wielgosiński.