Peru

1

Wenezuela

0

• W doliczonym czasie gry nie działo się nic ciekawego, tak jak w większej części meczu. Po żenującej pierwszej połowie w drugiej Peru przeważało zdecydowanie, lecz opierało się to głównie na posiadaniu piłki, ale koniec końców trafienie Claudio Pizarro zapewniło Peru 3 oczka. Dziękuję za wspólną noc, dobrego - prawdopodobnie krótkiego - snu życzy Adam Wielgosiński.

• Arbiter dolicza cztery minuty.

• Yoshimar Yotun zmienia strzelca gola, Claudio Pizarro.

• Cichero z kartką.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Rondona z prawej strony, piłkę bez problemu łapie Gallese.

• Christiana Cuevę zmienia Paolo Hurtado.

• Piłkarz Rayo Vallecano, Miku, wchodzi na boisko za Luisa Seijasa.

• Peru spokojnie rozgrywa akcję, a Wenezuela nie jest w stanie jej odebrać ze względu na to, że jest ich mniej.

• Mamy przerwę, Baroja został kopnięty w głowę, kiedy wychodził do centry.

• Guerrero podawał prostopadle, jeden z Wenezuelczyków chciał zablokować piłkę, lecz odbiła się ona na tyle niefortunnie, że trafiła pod nogi Pizarro, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, huknął z całej siły i wpakował futbolówkę do siatki.

• Josepg Martinez zmienia Juana Arango.

• Pizarro! 1-0 dla Peru!

• Kartka dla Claudio Pizarro za dyskusje z arbitrem.

• Kolejna próba lewego obrońcy Peru, znowu Vargas nie trafił w światło bramki.

• Juan Vargas huknął z powietrza i niewiele brakowało, a piłka wpadła by do siatki!

• Peru próbuje zawiązać jakąś akcję, ale Wenezueli całkiem nieźle wychodzi bronienie, nawet w dziesięciu.

• Kontratak Peru, Guerrero dośrodkowuje, lecz za mocno, Advaincula zamykał akcję i również zacentrował, tym razem po ziemi. Nikt nie przeciął tego zagrania.

• Wracają demony z pierwszej połowy. Ostatnie minuty minęły pod znakiem niecelnych zagrań. Teraz Peru spokojnie rozgrywa piłkę od bramkarza.

• Dośrodkowanie Guerry z rzutu wolnego, nikt w polu karnym nie przeciął piłki, która ostatecznie ląduje w rękawicach Gallese.

• Fernando Amorebieta jest pierwszym wenezuelskim piłkarzem od 1999 roku, który ujrzał czerwoną kartkę w pierwszej połowie. Ostatnim takim zawodnikiem był Rolando Alvarez.

• Starcie Rondona z Advinculą w polu karnym, Wenezuelczycy domagają się rzutu karnego, ale nic z tego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, jest strzał głową, ale piłka znowu ponad bramką. Takim sposobem w ciągu czterech minut drugiej połowy mamy więcej strzałów niż w całej pierwszej.

• Christian Cueva minął dwóch rywali, ale jego strzał zablokował Viscarrondo. Rożny dla Peru.

• Podanie w kierunku Arango, ale ten na spalonym. Dobra decyzja arbitra, który przerwał grę.

• Wrzutka Vargasa, głową strzela Claudio Pizarro. Piłka ląduję ponad bramką.

• Zaczynamy drugą część gry.

• Zmiana w przerwie meczu. Yordy Reyna zmienia Carlosa Lobatona.

• Piłkarze wybiegają na boisko po przerwie, a z trybun słychać gwizdy. Nic dziwnego. Oby w drugiej części działo się więcej, albo niech się dzieje cokolwiek.

• W końcu arbiter kończy ten niezwykle nudny mecz. Zero strzałów, tysiąc błędów, głupie faule i złe decyzje - tak można podsumować tę beznadziejną połowę. Zapraszamy na więcej po przerwie.

• Nieumyślny wślizg Guerry w Lobatona. Dobrze, że piłkarz Peru zdążył nieco uciec z nogami, bo mogło się to źle skończyć.

• Jeden z niewielu strzałów w tym meczu. Kto wie, może i dopiero drugie uderzenie w tym meczu odnotował teraz Guerrero.

• Czerwona kartka dla Amorebiety wymusiła roszady. Za ofensywnego i grającego nie najgorzej Ronalda Vargasa wchodzi usposobiony defensywnie Gabriel Cichero.

• Kolejna kartka, tym razem dla Lobatona.

• Josepmira Ballon przerwał nieprzepisowo rajd rywala. W pełni słuszna kartka.

• Kartka dla lewego obrońcy wymusiła na rezerwowych Wenezueli rozgrzewkę. Lekkie zamieszanie na ławce gości.

• Wydawało się, że kartka niesłuszna, bo Amorebieta ciągnął za koszulkę rywala, ale chwilę później niepotrzebnie nastąpił m na stopę. Arbiter z pewnością się z tego kartonika wybroni.

• Oho, w końcu coś się dzieje. Czerwona kartka dla Fernando Amorebiety.

• Juan Vargas wrzuca w pole karne w kierunku Guerrero, ale Vizcarrondo wybił piłkę poza boisko. Rzut rożny dla Peru.

• Nie będę nikogo oszukiwał - w meczu nie dzieje się kompletnie nic. Błąd za błędem, błąd za błędem i tak w kółko.

• Guerrero po interwencji medyków wrócił na plac gry.

• Arbiter przerywa grę, ponieważ Guerrero leży na murawie i zwija się z bólu.

• Za nami fatalny okres gry, kiedy w ciągu jednej minuty zobaczyliśmy cztery niecelne podania, które przerywały akcję ekipy rozgrywającej piłkę.

• Kapitalna akcja Ronalda Vargasa, który klatką piersiową przejął piłkę, a następnie minął dwóch rywali i zagrał otwierające podanie. Na jego nieszczęście nie połapał się w tym Guerra.

• Przerwa w grze, Cueva potrzebuje pomocy lekarza.

• Juan Vargas zagrał piłkę w poprzek pola karnego, przyjął ją Sanchez, ale niezbyt dobrze ją opanował i przejęcie, nie pierwsze w tym meczu, zanotował Tunez.

• Lobaton rozgrywał akcję ze środka pola, podał w kierunku Cuevy, ale ten ma problem z dokładnym przyjęciem piłki i Wenezuela rozpocznie od autu.

• Długa piłka Guerry do Rondona, ten uderzał w powietrzu, jednak nie uderzył piłki czysto, ponieważ podanie było nieco nie w tempo.

• Kapitan Peru, Lobaton, rozpoczął akcję, wchodząc nieco głębiej pod pole karne, jednak dobrze interweniował Tunez, przerywając całą sytuację.

• Na razie to Wenezuela prezentuje się lepiej. Pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Alejandro Guerra.

• Tutaj jeszcze graficzne rozmieszczenie składów:

• Zaczynamy!

• Coś nieoczekiwanego, piłkarze są już na boisku, co oznacza, że mecz zostanie rozpoczęty o czasie.

• W meczach pierwszej kolejki Peru w ostatnich minutach stracił gola na 1-2 i przegrało z Brazylią, zaś Wenezuela nieoczekiwanie wygrała z Kolumbią i już dziś może zapewnić sobie awans do fazy pucharowej.

• W składzie Peru może dziwić brak Jeffersona Farfana. W podstawowej jedenastce zastąpił go Claudio Pizarro.

• Oto podstawowe składy obu ekip!

• Właśnie mija tydzień od rozpoczęcia Copa America. Ta noc nie może być inna niż wszystkie, dlatego znowu będziemy zarywać nockę dla meczu. Dziś ostatnie starcie drugiej kolejki fazy grupowej. Na zakończenie tych zmagań Peru zagra z Wenezuelą. Dobry wieczór, Adam Wielgosiński, zapraszam na relację na żywo z tego starcia.