• Jakub Łukowski - 3 (Adrian Danek - bez oceny)
    • Nono - 3 (Dawid Błanik - 3)
    • Ronaldo Deaconu - 3 (Marcus Godinho - 4)
    • Jewgienij Szykawka - 3
  • Koniec meczu! W spotkaniu otwierającym 32. kolejkę Ekstraklasy Piast Gliwice pokonuje przed własną publicznością Koronę Kielce (2:1). Na trafienia Arkadiusza Pyrki i Michaela Ameyawa odpowiedział - w doliczonym czasie gry - Marcus Godinho.

• A jednak - nie było spalonego przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Gol Korony słusznie zaliczony! Cienka linia

• Laga na Arkadiusza Pyrkę, który powalczył z dwoma rosłymi rywalami.

• Kielczanie szybko odzyskali piłkę i ruszyli prawą stroną z atakiem. Niepewnie interweniuje Jakub Holubek, który wybija na rzut rożny.

• GOL ZALICZONY!!! Zatem Korona łapie kontakt!!!

• Ale chwila! Sędzia Jarosław Przybył nie wskazuje na środek, a czeka na komunikat z wozu VAR! Czy przy wznowieniu gry z rzutu wolnego był spalony? Był spalony?

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Do odbitej piłki doskoczył Marcus Godinho, który nieczysto uderzył, ale futbolówka znalazła drogę do siatki przy lewym słupku.

• GOL DLA KORONY! STRZELCEM MARCUS GODINHO!!!

• Tom Hateley zmienia Grzegorza Tomasiewicza.

• (Poza boiskiem) Aleksandar Vuković również z żółtą kartką.

• Patryk Dziczek upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie w postaci kopnięcia piłki po gwizdku sędziego.

• ... a za Miłosza Trojaka na murawie melduje się Adam Deja.

• Podwójna zmiana w Koronie: Adrian Danek zastępuje Jakuba Łukowskiego...

• Szczepan Mucha zmienia Michaela Ameyawa.

• Jakub Holubek szybko wrócił na boisko i pomógł kolegom odeprzeć atak Korony.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Piasta zajmuje się Jakubem Holubkiem. A do wejścia szykuje się Szczepan Mucha.

• Marius Briceag dopada do odbitej piłki ok. 20 metrów od bramki gospodarzy. Uderza z "dropsztyka" wysoko nad bramką.

• [WIDEO] 69. MINUTA. GOL MICHAELA AMEYAWA

• Michael Ameyaw podholował piłkę na prawej stronie. Przed sobą miał Piotra Malarczyka, ale zamiast akcji jeden na jeden przełożył piłkę do lewej nogi i posłał na dalszy słupek do Jorge Feliksa. Hiszpanowi zabrakło dość sporo, by uderzeniem głową "zamknąć" akcję.

• Ruszył Piast w trzech w stronę pola karnego Korony. Michael Ameyaw stracił jednak piłkę tuż przed linią 16. metra.

• Alex Sobczyk zmienia Kamila Wilczka.

• Grzegorz Tomasiewicz podaje w pole karne do Michaela Ameyawa. Ten nie poradził sobie z dwoma rywalami. Po chwili nerwowo było po wrzutce drugiego z wymienionych. Nastrzelony obrońca Korony przez... kolegę "wybija" piłkę na rzut rożny.

• ... a za Ronaldo Deaconu na murawie melduje się Marcus Godinho.

• Kacper Kostorz zmienia Marcina Szpakowskiego...

• Grzegorz Tomasiewicz w roli lewoskrzydłowego przekłada piłkę do prawej nogi. Przeciągnął jednak wyraźnie dośrodkowanie.

• Laga z rzutu wolnego przed pole karne do Michaela Ameyawa, który delikatnie odepchnął Miłosza Trojaka. Ten rozłożył szeroko ręce, licząc na to, że sędzia podzieli jego zdanie o "przewinieniu". Jarosław Przybył puścił grę; Ameyaw przejął piłkę, po czym huknął pod "ladę" nie do obrony!

• 4 130 widzów w Gliwicach na inauguracji 32. kolejki Ekstraklasy.

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM MICHAEL AMEYAW!!!

• Jakub Czerwiński upomniany żółtą kartką za powalenie Jewgienija Szykawki w zapaśniczym stylu, łapiąc go w pasie.

• Arkadiusz Pyrka biegnie w stronę pola karnego. Przed linią 16. metra nie wiedział do końca co zrobić: ruszyć dalej, czy zagrać prostopadle do Michaela Ameyawa. Wybrał drugą opcję, który "rozbudował" za mocnym kopnięciem piłki... Marcel Zapytowski wznawia grę z "piątki".

• Mocne dośrodkowanie w pole karne do Dominicka Zatora. Ten uderza głową obok bliższego słupka.

• [WIDEO] 55. MINUTA. GOL ARKADIUSZA PYRKI

• Kamil Wilczek uderza sprzed pola karnego wysoko nad bramką.

• Piast Gliwice - Korona Kielce

• 7 Strzały 4
    • 5 Strzały celne 1
  • Michael Ameyaw urwał się prawą stroną. Podaje przed bramkę do Kamila Wilczka, którego uprzedza obrońca Korony, uniemożliwiając oddanie strzału.

• Dawid Błanik zmienia Nono.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Korony zajmuje się poszkodowanym Nono.

• Grzegorz Tomasiewicz zagrywa płasko z prawej strony przed bramkę gdzie nerwowo interweniują obrońcy Korony. Przejmuje ponownie futbolówkę, po czym posyła ją na dalszy słupek do Michała Chrapka. Ten głową zgrywa na środek pola bramkowego do Kamila Wilczka, który nie zdołał uderzyć, ale ta sztuka powiodła się Arkadiuszowi Pyrce - huknął z kilkunastu metrów nie do obrony pod poprzeczkę!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM ARKADIUSZ PYRKA!!!

• Okazji dzisiaj nie brakowało...

• Ciekawie zapowiadała się akcja Korony lewą stroną... do momentu dośrodkowania. Piłka została posłana na środek pola karnego, podczas gry Jewgienij Szykawka zbiegł na bliższy słupek...

• Grzegorz Tomasiewicz chciał pograć na "ścianę" z kolegą przed "szesnastką" beniaminka. Podanie zwrotne nie dotarło jednak do niego.

• Kamil Wilczek nie ustał po starciu z Piotrem Malarczykiem. Kartki nie ma.

• W odpowiedzi płaski strzał Nono z "szesnastki" mija bramkę Piasta w bezpiecznej odległości.

• Ależ "setkę" miał Grzegorz Tomasiewicz! Jakub Czerwiński podaje prostopadle między linie do Kamila Wilczka, który sprytnie trącił piłkę tak, że ta przeszła między nogami obrońcy gości! Sęk w tym, że Grzegorz Tomasiewicz uderza nie tylko obok wychodzącego z bramki Marcela Zapytowskiego, lecz także obok dalszego (prawego) słupka!

• Kielczanie zaczynają drugą połowę!

• Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca przerwa w meczu inaugurującym 32. kolejkę Ekstraklasy między Piastem a Koroną Kielce. Na razie nie doczekaliśmy się goli, choć okazji nie brakowało.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Zupełnie nieudane dośrodkowanie Patryka Dziczka w pole karne. Nie znalazł tym zagraniem adresata i sędzia Jarosław Przybył zaprasza obie drużyny na przerwę. W spotkaniu inaugurującym 32. kolejkę Ekstraklasy Piast bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce.

• +1' Ronaldo Deaconu dopada do odbitej piłki. Uderza z 18 metrów wysoko nad bramką.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Atak Piasta prawą stroną przynosi rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika zakotłowało się przed bramką Korony, gdzie sytuację opanował Marcel Zapytowski.

• Skiksował teraz Ariel Mosór tuż przy linii bocznej pola karnego. Wykorzystał to Jakub Łukowski, który przejął piłkę i w pełnym biegu - przed linią końcową boiska - dośrodkował w pole karne. Tam nadbiegał Jacek Podgórski, którego strzał głową nie sprawił jednak problemu bramkarzowi Piasta.

• Ariel Mosór po profesorsku powstrzymuje atak Korony lewą stroną. Po chwili dośrodkowanie w pole karne, gdzie Jewgienija Szykawkę uprzedza wybiegający z bramki Frantisek Plach.

• ... Całe życie! Piast Gliwice!

- skandują kibice gospodarzy

• Nono przedzierał się środkiem w stronę linii 16. metra. W starciu bark w bark z Patrykiem Dziczkiem pada na murawę. Sędzia nakazuje grać dalej - jego zdaniem nie było faulu.

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA GOSPODARZY!!! GÓRĄ MARCEL ZAPYTOWSKI!!! Michał Chrapek vs Marcel Zapytowski

• NIE MA GOLA DLA PIASTA!!!

Michał Chrapek odbiera dokładne podanie w "szesnastce". Przyjęciem piłki zgubił Miłosza Trojaka, ale strzał w stronę lewego górnego rogu broni wyciągnięty jak struna Marcel Zapytowski!!!

• Jakub Łukowski urwał się lewą stroną, po czym podaje przed linią 16. metra do Jacka Podgórskiego. Ten huknął minimalnie nad poprzeczką!

• Marcin Szpakowski upomniany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola. Nieprzepisowo powstrzymywał rozpędzonego Grzegorza Tomasiewicza.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Kamil Wilczek, który przypadkowo został trafiony ręką w twarz przez Piotra Malarczyka. Wydaje się, że jubilat będzie w stanie grać dalej.

• W odpowiedzi anemiczny strzał Michała Chrapka spokojnie broni Marcel Zapytowski. Miał on ułatwione zadanie - piłka leciała w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał.

• Jakub Łukowski rozpędził się środkiem i podaje na prawą stronę do Jacka Podgórskiego. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata przed bramką.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek do Jorge Feliksa, który przedłuża w okolice prawego narożnika pola bramkowego. Z tego miejsca strzał Patryka Dziczka został zablokowany!

• Jakub Holubek wrzuca na dalszy słupek, gdzie kielczanie wyjaśniają sytuację. Jeszcze jeden korner, tym razem z lewej strony.

• Ładnie pograli teraz piłkarze Aleksandara Vukovicia przed polem karnym. Patryk Dziczek zagrywa prostopadle w "szesnastkę" do Michaela Ameyawa, którego powstrzymał Marius Briceag wybiciem za linię końcową.

• Częściowo opłacił się wysoki pressing gospodarzy. Odzyskali piłkę blisko linii środkowej, ale im bliżej pola karnego gości, tym więcej zawodników w złocisto-krwistych strojach.

• Grzegorz Tomasiewicz zagrywa prostopadle w "szesnastkę" do Michaela Ameyawa. Ten uderza płasko w stronę bliższego rogu, gdzie dobrze interweniuje Marcel Zapytowski!

• Michael Ameyaw przepuszcza piłkę w stylu Viniviusa Juniora, czyli między swoimi nogami i pilnującego do rywala. Pograł po chwili z kolegą na prawej stronie, lecz wyjechał z piłką za linię boczną.

• Kiedyś w jednej szatni, dzisiaj po dwóch stronach

• Marcin Szpakowski podaje nie w tempo do Jewgienija Szykawki. Ten spodziewał się zagrania do nogi...

• Arkadiusz Pyrka podaje prostopadle do Kamila Wilczka przed "szesnastkę". W porę zorientował się Piotr Malarczyk, którzy przechwycił piłkę.

• Nie wyszło lewą, to gospodarze ruszyli prawą stroną. Michał Chrapek podaje prostopadle do Michaela Ameyawa, ale Miłosz Trojak wybija za linię boczną

• Krótkie rozegranie i dośrodkowanie Grzegorza Tomasiewicza zablokowało Jewgienij Szykawka! Odbita piłka poleciała za linię środkową i ruszył do niej Białorusin, ale szybszy od niego był asekurujący Arkadiusz Pyrka.

• Będzie gol na jubileusz?

• Na lewej stronie pograli Grzegorz Tomasiewicz i Jorge Felix. Dośrodkowanie Hiszpana zostało zablokowane tak, że gliwiczanie mają rzut rożny.

• Atak lewą stroną zawodników Aleksandara Vukovicia nie przynosi powodzenia. Marcel Zapytowski spokojnie interweniuje.

• Piast będzie przez chwilę grać w "dziesiątkę". Piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ląduje w rękawicach Frantiska Placha.

• Ostre starcie Grzegorza Tomasiewicza i Patryka Dziczka ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Pomocnik Piasta mocno odczuł to wejście rywala; konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Na gwizdek Jarosława Przybyła spotkanie zaczynają gospodarze!

• Kapitanami są defensorzy - Jakub Czerwiński oraz Miłosz Trojak.

A Ariel Mosór odbiera nagrodę dla "Młodzieżowca kwietnia". Ariel Mosór

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej spotkanie w Kielcach nie przyniosło rozstrzygnięcia. Na trafienie Jakuba Łukowskiego odpowiedział Kamil Wilczek.

Jak będzie dzisiaj?

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn w tym sezonie

• Piast Gliwice: Kamil Wilczek (9 goli); Michał Chrapek, Damian Kądzior, Grzegorz Tomasiewicz, Patryk Dziczek, Michael Ameyaw i Jorge Felix - po 3, Constantin Reiner - 2
    • Korona Kielce: Jakub Łukowski (11), Jewgienij Szykawka (6), Dawid Błanik, Ronaldo Deaconu, Kacper Kostorz, Piotr Malarczyk i Kyryło Petrov (po 2).
  • Mecz będzie miał dodatkowy "smaczek". Kuzera i Aleksandar Vuković to koledzy z boiska, którzy przez cztery sezony (2009-2013) grali razem w Koronie. - Z "Vuko" trochę sobie porozmawiamy przed meczem, ale później nie będzie brania jeńców, każdy będzie chciał zgarnąć swoje - zapowiedział kielecki szkoleniowiec.

• Skład Korony Kielce

• Korona to także rewelacja rundy wiosennej. Od kiedy trenerem kieleckiego klubu jest Kamil Kuzera drużyna punktuje fenomenalnie. Największym sukcesem Korony jest wydostanie się ze strefy spadkowej. Obecnie Złocisto-Krwiści zajmują 12. miejsce i mogą być spokojni o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kielczanie w poprzedniej rundzie sprawili sporą niespodziankę, pokonując u siebie mistrza Polski Raków Częstochowa (1:0), dlatego czekają nas wielkie emocje.

• Skład Piasta Gliwice

• Piast Gliwice od momentu przejęcia sterów przez trenera Vukovicia jest drużyną nie do poznania. W obecnym sezonie kiedy szkoleniowcem był Waldemar Fornalik, zespół radził sobie fatalnie i był w strefie spadkowej.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• 32. kolejkę Ekstraklasy inaugurujemy w Gliwicach, gdzie zmierzą się rewelacje wiosny - Piast z Koroną Kielce. O ile gospodarze, którzy nie zaznali porażki od blisko trzech miesięcy, mają zapewnione utrzymanie, o tyle takiej pewności nie ma beniaminek. Chociaż wystarczy dzisiaj "tylko" remis, to można spodziewać się tego, ze obie strony powalczą o zwycięstwo.

Spotkanie Piast - Korona poprowadzi Jarosław Przybył...

©PAP/Andrzej Lange, PAP/Łukasz Gągulski

Piast Gliwice - Korona Kielce ONLINE. W piątek kibice Ekstraklasy będą świadkami starcia dwóch drużyn, które są rewelacjami wiosny. Piast podejmie na swoim stadionie Koronę. Który zespół w formie okaże się lepszy? Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00. Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice - Korona Kielce na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Korona Kielce ONLINE

Wszystko zmieniło się po przyjściu 43-latka. Vuković niespodziewanie zaczął punktować z Piastem nawet w najtrudniejszych meczach. Ekipa z Gliwic w 2023 roku zgromadziła już 30 "oczek" co stawia klub na 1. miejscu obok Rakowa Częstochowa.

Aleksandar Vuković:, trener Piasta: - Wiedziałem, że mamy bardzo dobry zespół, któremu trochę brakowało szczęścia. Teraz przed nami trzy ostatnie mecze sezonu. Naszym celem jest w nich utrzymanie piątego miejsca. Wszystko jest w naszych rękach. Dużo przyjemniej jest być gonionym w tabeli niż samemu odrabiać straty.

Kamil Kuzera, trener Korony: - Mamy swój cel, jesteśmy blisko spięcia tego półrocza bardzo fajną klamrą. Widać, że Kielce bardzo potrzebują ekstraklasy, dlatego tak mocno o nią walczymy. Przed nami jubileusz 50-lecia klubu, więc robimy wszystko, aby Korona była na takim miejscu, na które zasługuje. (PAP, opracowanie własne)

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Korona Kielce
Piast: Kostadinov, Kądzior, Katranis
Korona: Takac

Piast Gliwice - Korona Kielce TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Piast Gliwice - Korona Kielce w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:40 - zapraszamy!