PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa...

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Hit na szczycie tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka
2023-05-07 17:30

Pogoń Szczecin

2

Legia Warszawa

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru!

• Za tydzień Pogoń Szczecin podejmie u siebie zdegradowaną już Miedź Legnica, natomiast Legia Warszawa przy Łazienkowskiej zagra z Jagiellonią Białystok.

• Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa (w skali 1-6):

• Dante Stipica - 3
    • Paweł Stolarski - 2, (Wahan Biczachczjan - 4)
    • Danijel Loncar - 3
    • Benedikt Zech - 3
    • Leonardo Koutris - 3
    • Mateusz Łęgowski - 4, (Rafał Kurzawa - bez oceny)
    • Damian Dąbrowski - 3
    • Pontus Almqvist - 3, (Marcel Wędrychowski - bez oceny)
    • ALexander Gorgon - 3, (Mariusz Malec - 3)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Luka Zahović - 3, (Sebastian Kowalczyk - 4)

• Kacper Tobiasz - 2
    • Maik Nawrocki - 4
    • Artur Jędrzejczyk - 2
    • Yuri Ribeiro - 3
    • Paweł Wszołek - 3, (Blaz Kramer - bez oceny)
    • Bartosz Slisz - 3, (Jurgen Calhaka - bez oceny)
    • Josue - 3
    • Bartosz Kapustka - 3, (Igor Strzałek - 3)
    • Makana Baku - 2
    • Tomas Pekhart - 3, (Maciej Rosołek - 4)
    • Ernest Muci - 3, (Carlitos - 2)
  • Dobry i emocjonujący mecz w Szczecinie, który chyba zasłużenie wygrywa Pogoń Szczecin. Gospodarze byli bardziej zdeterminowani i dostali nagrodę w postaci trzech punktów! Taki rezultat powoduje, że "Portowcy" wracają na trzecie miejsce w ligowej tabeli i matematycznie ma nawet szansę na wicemistrzostwo.

• RAKÓW CZĘSTOCHOWA OFICJALNIE PO RAZ PIERWSZY W HISTORII ZOSTAJE MISTRZEM POLSKI!!!

• Koniec meczu w Szczecinie! Pogoń wygrywa z Legią Warszawa 2:1!

• Kamil Grosicki efektownie zagrał w pole karne Legii, ale żaden z jego kolegów nie dopadł do piłki.

• Dodatkowo Kacper Tobiasz ucierpiał po zderzeniu z Yurim Ribeiro.

• Znakomita szansa Pogoni Szczecin jednak dwa strzały graczy gospodarzy nie trafiły do bramki Legii Warszawa!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Świetne rozegranie Pogoni Szczecin, Sebastian Kowalczyk dostał piłkę w polu karnym gości, dograł do Wahana Biczachczjana, a ten precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Wahan Boczachczjan daje prowadzenie Pogoni Szczecin!!!

• Natomiast Rafał Kurzawa zastąpił Mateusza Łęgowskiego.

• Dwie zmiany także w Pogoni Szczecin. Marcel Wędrychowski pojawił się w miejsce Pontusa Almqvista

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Blaz Kramer zmienił Pawła Wszołka.

• W ostatnich minutach siadło nam tempo spotkania. Żadna z drużyn nie chce atakować.

• Carlitos źle się wprowadził. Dwukrotnie łatwo stracił piłkę w krótkim odstępie czasu.

• Czwarta zmiana w szeregach gości. Jurgen Celhaka zmienił Bartosza Slisza.

• Pontus Almqvist popędził środkiem, ale podał wprost pod nogi Artura Jędrzejczyka.

• Legia przez dłuższy czas utrzymuje się przy piłce, ale nie kwapi się do oddania strzału.

• Maciej Rosołek potrzebuje pomocy medycznej.

• Kolejna próba Wahana Biczachczjana, ale efekt podobny jak wcześniej.

• Kamil Grosicki popędził lewą stroną, dograł do Wahana Biczachczjana, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

• Kombinacyjna akcja Legii, ale łatwa strata w polu karnym gospodarzy.

• Natomiast Mateusz Malec pojawił się w miejsce Alexandera Gorgona.

• Dwie zmiany w Pogoni Szczecin. Wahan Biczachczjan zmienił kontuzjowanego Pawła Stolarskiego

• Paweł Stolarski ucierpiał po jednym ze starć.

• Josue wrzucił z boku boiska, ale pewnie piłkę wyłapał Dante Stopica.

• Kolejna zmiana także w Legii Warszawa. Carlitos zmienił Ernesta Muciego.

• Pierwsza zmiana w Pogoni Szczecin. Sebastian Kowalczyk zmienił Lukę Zahovića.

• W odpowiedzi Paweł Stolarski oddał strzał z dalszej odległości, ale Kacper Tobiasz złapał piłkę bez żadnych problemów.

• Igor Strzałek uderzył z dystansu, ale spokojnie interweniował Dante Stipica.

• Dużo niedokładności w środku pola, żaden z zespołów nie potrafi wymienić szybciej kilku podań.

• Nieudana wrzutka Kamila Grosickiego z narożnika boiska.

• Kamil Grosicki ruszył lewą stroną boiska, chciał zejść z piłką w pole karne, ale udało mu się wywalczyć tylko rzut rożny.

• Świetne, kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego, piłka trafiła na głowę Danijel Loncar, który uderzył w poprzeczkę!

• Rzut wolny dla Pogoni Szczecin tuż przed polem karnym gości.

• Nieco niższe tempo tego meczu w drugiej połowie. "Portowcy" utrzymują się przy piłce, ale wydaje się, że stracili pewność po stracie bramki.

• Maik Nawrocki świetnie odebrał piłkę w środku pola i zagrał prostopadle do Macieja Rosołka, który wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem pokonał Dante Stipicę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Rosołek doprowadza do wyrównania!!!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Igor Strzałek pojawił się w miejsce Bartosza Kapustki.

• W przerwie dwie zmiany w Legii Warszawa. Maciej Rosołek zmienił Tomasa Pekharta

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę w Szczecinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Intensywne i ciekawe spotkanie w Szczecinie. Pogoń jest konkretniejsza i ma więcej z gry, ale wydaje się że z minuty na minutę Legia coraz bardziej się rozkręca.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Szczecinie. Do przerwy Pogoń prowadzi z Legią Warszawa 1:0.

• Mateusz Łęgowski ucierpiał po starciu w środku pola.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Fantastyczna wrzutka Bartosza Kapustki wprost na głowę Tomasa Pekharta, ale ten uderzył tylko w poprzeczkę!

• Dośrodkowanie z narożnika boiska wybił z pola bramkowego Dante Stipica.

• Oskrzydlająca akcja gości po której udało się wywalczyć rzut rożny.

• Mateusz Łęgowski dograł na pole karne Legii, ale piłka trafiła wprost do zawodnika gości.

• Ernest Muci dostał piłkę w polu karnym Pogoni, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii zupełnie nieudane.

• Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego, Kamil Grosicki zagrał do Alexandera Gorgona, ale ten trafił w gąszcz zawodników w polu bramkowym Legii.

• Luka Zahović faulowany tuż przed polem karnym Legii. Żółtą kartką ukarany Artur Jędrzejczyk.

• Ernest Muci podał przed pole karne rywali, ale tam Josue łatwo stracił piłkę.

• Makana Baku zagrał z lewej strony w pole karne gospodarzy, ale tam żaden z graczy Legii nie dopadł do piłki.

• Mateusz Łęgowski zagrał prostopadle do Kamila Grosickiego, ale ten na spalonym.

• Nieco więcej szarpanej gry i przerw. Piłkarze nie forsują tempa.

• Świetna akcja gospodarzy, Kamil Grosicki dorzucił w pole karne, ale tam Mateusz Łęgowski nie zdołał dopaść do piłki.

• Danijel Loncar i Yuri Ribeiro potrzebują pomocy medycznej po zderzeniu w polu karnym Legii.

• Paweł Wszołek miał dużo miejsca i zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Kamil Grosicki popędził lewym skrzydłem, wpadł w pole karne gości, ale uderzył wprost w obrońcę Legii!

• W odpowiedzi Paweł Wszołek zagrał w "szesnastkę" Pogoni do Makany Baku, ale ten fatalnie spudłował.

• Znakomity kontratak gospodarzy. Mateusz Łęgowski wyłożył piłkę do Kamila Grosickiego, ale ten spudłował z dobre pozycji!

• Makana Baku z impetem wpadł w pole karne Pogoni Szczecin, ale świetnie interweniował jeden z obrońców gospodarzy.

• Pierwsza ofensywna akcja Legii, Yuri Ribeiro dośrodkował na pole karne gospodarzy, ale żaden z kolegów nie dopadł do piłki.

• Ładna, składna akcja "Portowców". Do piłki dopadł Luka Zahović i oddał sytuacyjny strzał, ale na drodze piłki stanął jeden z obrońców.

• Pogoń wciąż przy piłce. Gospodarze świetnie spisują się w pierwszym kwadransie. Na razie Legia praktycznie nie była z piłką na połowie przeciwników.

• Mateusz Łęgowski dopadł do wybijanej piłki przed pole karne Legii i pokusił się o mocne uderzenie z dystansu! Piłka wpadła do bramki nie dając żadnych szans Kacprowi Tobiaszowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mateusz Łęgowski zdobywa piękną bramkę na 1:0!!!

• Na razie spokojny początek meczu w Szczecinie. Pogoń przeważa, ale niewiele z tego wynika. Legia chyba jeszcze jest zmęczona po świętowaniu zdobycia FORTUNA Pucharu Polski.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce, nie pozwalają dojść do głosu rywalom.

• Kamil Grosicki dośrodkował z lewej strony, niepewnie interweniował Kacper Tobiasz, ale chwilę później naprawił swój błąd.

• Na razie lepiej to spotkanie rozpoczęli gospodarze, ale nie potrafią utrzymać się dłużej przy piłce, podobnie jak rywale.

• Alexander Gorgon dostał piłkę w polu karnym Legii, ale nie zdołał oddać strzału.

• Rozpoczynamy hit 31. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie wypełnionego po brzegi stadionu w Szczecinie! Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• canal+

• Wyjazd do Szczecina będzie szczególnym przeżyciem dla Kosty Runjaicia, który przez niemal pięć sezonów odpowiadał za wyniki Pogoni. Trener legionistów nie wystawi optymalnego składu. Poza kadrą meczową znalazł się Filip Mladenović, który został zawieszony za zachowanie po finale Pucharu Polski. Za nadmiar żółtych kartek pauzuje Rafał Augustyniak, a kontuzjowany jest Mattias Johansson.

• W sobotę Kolejorz rozbił Cracovię 3:0. Zatem teraz Portowcy muszą odpowiedzieć poznaniakom, by wygrać rywalizację o brązowe medale. Legia sukces w tym sezonie już osiągnęła. We wtorek na PGE Narodowym pokonała Raków Częstochowa w finale Pucharu Polski, choć już w piątej minucie czerwoną kartkę zobaczył Yuri Ribeiro. Stołeczny zespół jest też o krok od wicemistrzostwa kraju.

• Dzień dobry. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Pogoń - Legia.

1/4
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE. Niedzielę z PKO Ekstraklasą zakończy hit na szczycie tabeli. Walczący o podium Portowcy zmierzą się z wiceliderem i triumfatorem Pucharu Polski sprzed kilku dni. W rundzie jesiennej przy Łazienkowskiej padł remis 1:1. Jak będzie tym razem? Początek spotkania o godzinie 17:30. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa ONLINE

Wyjazd do Szczecina będzie szczególnym przeżyciem dla Kosty Runjaicia, który przez niemal pięć sezonów odpowiadał za wyniki Pogoni. Trener legionistów nie wystawi optymalnego składu. Poza kadrą meczową znalazł się Filip Mladenović, który został zawieszony za zachowanie po finale Pucharu Polski. Za nadmiar żółtych kartek pauzuje Rafał Augustyniak, a kontuzjowany jest Mattias Johansson. Pod znakiem zapytania stoi występ pobijanego Pawła Wszołka.

Pogoń pozostaje bez wygranej w meczach z ligową czołówką. Do tej pory dwukrotnie uległa Rakowowi i dwukrotnie dzieliła się punktami z Lechem. Konfrontacja z Legią będzie znakomitą okazją, by sięgnąć po komplet punktów z drużyną ze ścisłego topu. Rywalizacja w dziesiątkę przez niemal 120 minut w finale Pucharu Polski z pewnością nadszarpnęła siły legionistów.

Widowisko poprowadzi sędzia Damian Sylwestrzak. Arbitrowi z Wrocławia asystować będą Adam Karasewicz i Bartosz Kaszyński. System VAR obsłużą Paweł Pskit oraz Radosław Siejka.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - W Warszawie graliśmy futbol przez 45 minut i to była dobra nauka dla nas. U siebie odwaga i determinacja musi być przez 90 minut. My chcemy wygrać, ale nie możemy zagrać tak, jak w Gliwicach. Z Piastem posiadaliśmy piłkę bardziej w tyłach, a tak nie strzelimy bramki. Chcemy pokazać coś innego. Spodziewam się, że ten mecz będzie bardziej widowiskowy.

Kosta Runjaić, trener Legii: - Chcemy odnieść cztery zwycięstwa na koniec sezonu. Z taką pazernością i chęcią wygrywania możemy zaprezentować się z bardzo dobrej strony. Będzie to pierwsza okazja, żeby zobaczyć stadion w pełnej okazałości, z pełnymi trybunami. W niedzielę zmierzą się dwa zespoły grające ofensywnie. Nie można było wymarzyć sobie lepszego spotkania po ostatnim meczu finałowym Fortuna Pucharu Polski.

Nie zagrają w meczu Pogoń Szczecin - Legia Warszawa:

Pogoń: Michał Kucharczyk, Stanisław Wawrzynowicz (urazy).

Legia: Filip Mladenović (zawieszenie), Rafał Augustyniak (pauza za żółte kartki), Mattias Johansson (uraz)

Mecz Pogoń Szczecin - Legia Warszawa TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Pogoń - Legia w Canal+ Premium i Canal+ 4K Ultra. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje duet Adam Marchliński - Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

17:30 Pogoń Szczecin - Legia Warszawa CANAL+ PREMIUM, CANAL+ 4K ULTRA