PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Wisła Kraków...

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Vladan Kovacević - 3
    • Fran Tudor - 5 (Marko Poletanović - bez oceny)
    • Tomas Petrasek - 3
    • Zoran Arsenić - 3
    • Wiktor Długosz - 4 (Bogdan Racovitan - 3)
    • Ben Lederman - 3 (Szymon Czyż - bez oceny)
    • Giannis Papanikolau - 3
    • Patryk Kun - 3
    • Fabio Sturgeon - 4 (Ivi Lopez - bez oceny)
    • Mateusz Wdowiak - 4
    • Vladislavs Gutkovskis - 4 (Sebastian Musiolik - bez oceny)

• Mikołaj Biegański - 3
    • Dawid Szot - 3
    • Maciej Sadlok - 1
    • Joseph Colley - 3
    • Matej Hanousek - 1 (Sebastian Ring - 2)
    • Patryk Plewka - 2
    • Enis Fazlagić - 3
    • Mateusz Młyński - 2(Momo Cisse - 3)
    • Michal Skvarka - 2 (Zdenek Ondrasek - 2)
    • Stefan Savić - 2(Dor Hugi - 2)
    • Jan Kliment - 2
  • Koniec meczu!

• Tempo tego spotkania znacznie "siadło". Wisła nie ma argumentów, aby przeprowadzić skuteczny atak. Raków szanuje wynik i punktuje rywali.

• Sebastian Musiolik za Gutvkovskisa.

• Schodzą Fran Tudor, Fabio Sturgeon i Ben Lederman. Wchodzą Marko Poletanović, Ivi Lopez i Szymon Czyż.

• Ring od razu ogląda kartkę za taktyczny faul.

• Ondrasek za Skvarkę i Ring za Hanouska.

• Znakomite podanie prostopadłe Tudora do Wdowiaka, który w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Biegańskiego, ale piłka tak odbiła się od bramkarza, że wpadła również na Wdowiaka, który wykorzystał ten rykoszet i dopilnował, by padł drugi gol dla Rakowa!

• GOOOOOOL! MATEUSZ WDOWIAK!

• Racovitan za Długosza.

• Wiślacy w ostatnich momentach wyglądają, jakby kompletnie opadli z sił. Ciężar gry przenoszony jest wciąż pod pole karne gości, którzy gubią krycie i przegrywają niemal wszystkie pojedynki.

• Mamy jeszcze weryfikację, czy Jan Kliment zagrał ręką we własnym polu karnym. Po chwili gramy dalej.

• Znowu broni Biegański! Wycofana piłka do Tudora, który uderza na dobrej wysokości, ale golkiper Wisły poradził sobie i z tym!

• Łatwo dochodzą do sytuacji piłkarze Rakowa. Znów płaskie dośrodkowanie, przepuścił piłkę Gutkovskis, strzelał Sturgeon i minimalnie przestrzelił. Po chwili znów Tudor uderzał. Z próbą lobowania poradził sobie jednak Biegański.

• Szot kąśliwie dośrodkował na Klimenta, ale za mocno.

• Wdowiak przebiegł z piłką ponad 50 metrów, akcja trzech na pięciu, ale mimo przewagi Wiślacy nie potrafili odebrać piłki nikomu z gospodarzy. W końcu, po małym bilardzie, futbolówka trafiła pod nogi Mateusza Wdowiaka, który z sześciu metrów nie trafił w bramkę!

• Hanousek źle zagrał wszerz i zrodziła się z tego groźna kontra dla Rakowa. Uratował sytuację Sadlok.

• Momo Cisse za Mateusza Młyńskiego i Dor Hugi za Stefana Savicia.

• Niebezpiecznie pod bramką Rakowa. Fazlagić próbował uderzać głową, Długosz przeszkodził Colleyowi w oddaniu strzału. Wisła atakuje coraz śmielej.

• Savić przeszedł na prawe skrzydło, gdzie w pojedynku z Arseniciem wywalczył rzut rożny.

• Szot faulowany po groźnej wrzutce.

• Znakomita interwencja Biegańskiego! Kolejna kontra, po której Gutkovskis z 25 metrów posłał potężne uderzenie prosto w okienko. Młody bramkarz Wisły utrzymuje zespół przy życiu.

• Świetna kontra Rakowa, Długosz zagrał do Wdowiaka, ten oddał mu prostopadle na skrzydło. Wycofująca wrzutka i Patryk Kun przestrzelił w prostej sytuacji.

• Wiślacy chcą szybko odpowiedzieć, niskie dośrodkowanie Savicia z lewej strony. Skvarka przyjął futbolówkę przed polem karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Uderzenie w lewy róg Biegańskiego, bramkarz rzucił się przed siebie, a nie do boku. Futbolówka minęła go o włos.

• GOL! FRAN TUDOR Z 11 METRÓW!

• Wdowiak łatwo ograł Savicia na skrzydle, miękko dośrodkował piłkę, którą przyjmował Gutkovskis w momencie, gdy Maciej Sadlok postawił na jego nodze stempel. Mamy jedenastkę dla Rakowa.

• RZUT KARNY DLA RAKOWA! MACIEJ SADLOK POWALIŁ GUTKOVSKISA!

• Papanikolau wygrał pojedynek z Plewką, zagrał do Sturgeona, który poprowadził piłkę przez dobre 30 metrów, ale oddał słaby i niecelny strzał.

• Mocna wrzutka prosto w ręce Biegańskiego.

• Szybki atak Rakowa, niskie dośrodkowanie z prawej strony boiska. Do piłki posłanej przez Tudora dopadli Colley i Gutkovskis. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale zarówno gwizdek sędziego Marciniaka, jak i VAR milczą.

• Piłka wraca na połowę gości po nieudanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Gospodarze nie wykorzystali wrzutki z rzutu wolnego. Biegański chwycił piłkę i od razu uruchomił z przodu Klimenta. Wiślacy mają korner.

• Hanousek przeciął równo z trawą rywala i mamy kartkę już na samym początku drugiej połowy.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Strzał Klimenta był jedynym (!) Wisły. Raków uderzał dziewięć razy.

• Przerwa. Sędzia kończy pierwszą połowę. Wracamy za kwadrans w nadziei, że w końcu padną bramki.

• Ależ szansa dla Wisły! Kliment wbiegł przed obrońców, ale nie trafił! Piłkę dał radę sięgnąć Kovacević. Róg!

• Szybki wyjazd Rakowa nie kończy się celnym strzałem. Wdowiak chyba źle dobrał się do piłki, przez co spowolnił akcję.

• Arsenić brzydko fauluje Młyńskiego. Tylko czemu nie ma kartki? Sędzia Marciniak pobłażliwy w tej akcji.

• Arsenić celnie główkuje po rzucie wolnym, ale do rąk Biegańskiego.

• - Hej Raków gol - skandują kibice.

• Petrasek głową, Biegański wybija sprzed linii! Gola i tak by jednak nie było, bo sędzia Marciniak odgwizdał faul.

• Kun łatwo odnajduje przestrzeń do wrzutek. Wywalczył korner.

• Lederman! Kończy akcję płaskim strzałem w polu karnym. Zabrakło w nim mocy. Na pewno z tej akcji dało się wyciągnąć więcej.

• Colley w gonitwie za Gutkovskisem. Wybił piłkę w aut. Wcześniej Wisła zagościła w szesnastce, lecz nie znalazła pozycji strzeleckiej.

• Póki co Wisła wycofana. Nie oddała ani jednego strzału. Raków ma za sobą pięć prób.

• Na stadionie około 5 tys. kibiców w tym 300 z Krakowa.

• Na trybunach miejsce zajął m.in. prezes Wisły, Dawid Błaszczykowski.

• Zderzenie dwóch wiślaków: Klimenta i Młyńskiego. Przerwa na pomoc medyczną.

• Mocny, soczysty strzał Papanikolaou z dystansu. Futbolówka mija poprzeczkę o metr.

• Najlepsza okazja dla Rakowa z dotychczasowych! Zrobiło się bardzo groźnie po wrzutce Kuna. To bodaj Petrasek oddał niecelny strzał głową.

• Wdowiak wjechał z piłką w pole karne, oddał strzał, ale sam ma do siebie pretensje. Piłka mija prawy słupek.

• W dalszym ciągu atakuje Raków. Piłka znów u Biegańskiego

• Pierwszy celny strzał w meczu. Próbował Gutkovskis, lecz za lekko. Piłka wędruje do rąk młodzieżowego bramkarza.

• Tak wygląda sektor gości w Częstochowie... Olbrzymia klatka!

• stadion

• Pierwszy gwizdek w meczu. Gramy!

• Raków w strojach niebiesko-czerwonych, Wisła na biało.

• To historyczny dzień, bo po raz pierwszy na wyremontowanym stadionie wypełnił się sektor gości.

• Piłkarze wychodzą na murawę. Jest chłodno, ale przynajmniej nie pada.

• Po stronie gości od początku debiutują stoper Colley oraz środkowy pomocnik Fazlagić.

• Ławka rezerwowych Wisły: Kieszek, Ring, Gruszkowski, Hugi, Kuveljić, Starzyński, Ondrasek, Frydrych, Cisse.

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Musiolik, Lopez, Arak, Poletanović, Sorescu, Czyż, Racovitan, Gwilia.

• Raków zaczyna bez nowych piłkarzy. Cała trójka, czyli Sorescu, Czyż i Racovitan, zaczyna wśród rezerwowych.

• Za godzinę pierwszy gwizdek na stadionie przy Limanowskiego. Aktualny wicemistrz powalczy z drużyną środka stawki. Szykuje się świetne widowisko!

Raków - Wisła Kraków LIVE! Celują w złoty medal

Raków - Wisła Kraków LIVE! Celują w złoty medal ©Andrzej Banas

Mecz Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE. Emocje wracają na stadion przy Limanowskiego. Kandydat na mistrza Polski zagra z drużyną walczącą o środek tabeli. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24.

Mecz Raków Częstochowa - Wisła Kraków ONLINE

W Rakowie praktycznie wszystko idzie po myśli zarządu i kibiców. Wbrew przypuszczeniom trener Marek Papszun nie odszedł do Legii Warszawa, tylko przedłużył kontrakt. Nikt ważny nie ubył z kadry, za to dwóch cennych Rumunów (w tym Deian Sorescu) ją wzmocniło. Nie ma zbyt wielu kontuzjowanych, jest zaś głód i wiara, że ten sezon może okazać się jeszcze lepszy niż ubiegły. Raków oficjalnie gra o mistrzostwo Polski!

Inaczej przedstawia się sytuacja Wisły. To drużyna z mniejszymi aspiracjami. Fani są pełni wątpliwości co do wiosny. Dość powiedzieć, że do MLS odszedł Yaw Yeobah, a do Arabii Saudyjskiej udał się Aschraf El Mahdioui. Z nowych piłkarzy do jedenastki wskoczą najpewniej Joseph Colley i Enis Fazlagić.

W sierpniu Raków zwyciężył przy Remonta 2:1. Obie bramki zdobył po przerwie.

Marek Papszun, trener Rakowa: - Odeszło siedmiu zawodników, trzech dołączyło. Uważam te ruchy, w jedną i drugą stronę, za bardzo dobre. Zostali ci ludzie, którzy są świadomi tego, co mamy do zrobienia. Wierzę bardzo w tych, którzy przyszli. Po krótkim wspólnym czasie widzę, że się nie pomyliliśmy.

Adrian Gula, trener Wisły: - Zdajemy sobie sprawę z siły przeciwnika. To zespół, który jest bardzo zrównoważony w defensywie i ofensywie. Oglądaliśmy ich w sparingach, a to, co rzuciło mi się w oczy, to że jeszcze mocniej ryzykują. Traktujemy ten mecz jak wyzwanie.

Przypuszczalne składy na mecz Raków Częstochowa - Wisła Kraków:
Raków: Kovacević - Tudor, Niewulis, Arsenić - Wdowiak, Lederman, Papanikolaou, Cebula, Kun - Lopez, Gutkovskis.
Wisła: Biegański - Gruszkowski, Colley, Sadlok, Hanousek - Fazlagić, Plewka, Starzyński, Skvarka, Savić - Kliment.

Nie zagrają w meczu Raków Częstochowa - Wisła Kraków:
Raków: Rundić, Wydra, Udovicić
Wisła: Szota, Felicio Brown, Błaszczykowski, Uryga, Żukow (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Raków 1:2 (Ekstraklasa, 08.08.2021)

Mecz Raków Częstochowa - Wisła Kraków TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Adam Marchliński, Michał Żewłakow. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24.pl - zapraszamy!