FC Barcelona

2

1 2 połowa

4 karne

• Dziękujemy za śledzenie relacji, zapraszamy w niedzielę o tej samej porze na finał Real - Barcelona!

• A zatem w niedzielę Lewandowski walczy o pierwsze trofeum w nowych barwach.

• KONIEC! Barcelonę do finału wprowadza Pedri. W niedzielę o trofeum w El Clasico z Realem Madryt!

• TER STEGEN znów broni! Myli się William Carvalho.

• Jest 3:2 dla Barcelony po trzeciej serii. Fati pewnie przy prawym słupku.

• NIE MA GOL! Juanmi psuje strzał. Broni go ter Stegen!

• 2:2! Ależ farta miał Kessie. Robił małe kroki, strzelił słabo. Bravo miał piłkę na rękawicy, ale ta wturlała się jakimś cudem przy prawym słupku.

• Moron na 2:1. Strzelił tam, gdzie rzucił się ter Stegen. Dość szczęśliwy finał.

• Lewandowski na 1:1! Dobry strzał, tam gdzie ręką wskazał Bravo rzucający się jednak w lewo, nie w prawo.

• Jose nie myli się, jest 1:0 dla Betisu. Wielki spokój tego zawodnika.

• Barcelona czy Betis, ter Stegen czy Bravo... Czas na wielkie emocje! Zaczyna Betis.

• Trwa losowanie między kapitanami. Są nimi Carvalho i Busquets.

• Przypomnijmy, że Lewandowski zmarnował jedenastkę z Osasuną, z Meksykiem i pierwszy z Francją.

• Fati wrzuca, Araujo skacze, ale nie ma nawet strzału. A jednak sędzia już kończy. Zatem przed nami konkurs jedenastek!

• Jeszcze trzy dodatkowe minuty.

• Gwizdek sędziego kończy szarżę Barcelony w polu karnym. Jeden z zawodników zbyt wysoko podniósł nogę.

• Guardado wylatuje za drugą żółtą kartkę. To jednak bez większego znaczenia, bo za chwilę spodziewane rzuty karne.

• Fati szukał gola piętką! Elegancki, choć lekki strzał. Akcję napędzili F. Torres z Lewandowskim.

• Mimo braku sił Henrique próbuje... kiwać Alonso w polu karnym. Róg dla Betisu.

• Guardado zatrzymuje faulem szarżę Pedriego. Kartka.

• Lewandowski wraca po piłkę. Jest wręcz na połowie boiska. Te obrazki znamy z meczów reprezentacji.

• Henrique bardzo odczuł trudy tego meczu. Już tylko drepcze.

• Druga połowa dogrywki rozpoczęta. Piłkarze grają już na "oparach".

• lewandowski

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Chwila przerwy i wracamy na boisko. Czy będą karne?

• Kessie zdecydował się na strzał. Celny, lecz do rąk Bravo.

• Sędzia doliczył aż trzy minuty do pierwszej połowy dogrywki.

• Niesłychane sceny w arabskim Rijadzie. Moron piętką z bliska trafia na 2:2. To nie koniec emocji w tym półfinale.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Betis ponownie odrabia straty. Mamy remis!

• Skacze do główki Lewandowski. W polu karnym wygrywają jednak obrońcy Betisu.

• Schodzi Gavi, wchodzi Kessie.

• Po rzucie wolnym głową wybija jeden z obrońców, piłkę uderza z powietrza lewą nogą Fati. Próba jest czysta, wpadka przy lewym słupku. Co za trafienie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA GOOOOL! Fantastyczne uderzenie z powietrza w wykonaniu Fatiego!

• Miranda otrzymał kartkę za ostry faul.

• Gramy dalej. Dogrywkę zaczął Betis.

• W dogrywce nie wystąpi Fekir. Zmieia go Moron.

• Koniec drugiej połowy. Skoro jest remis to czekają nas dwa kwadranse dogrywki.

• NIEWIARYGODNE! Nie ma gola dla Barcelony. Piłkę sprzed linii Fatiemu wybija ostatni obrońca. Ale zaraz, zaraz... i tak był spalony F. Torresa. Asystent sędziego to dostrzega i reklamuje głównemu.

• Jeszcze próbuje Fekir. Z trudnej pozycji uderza wyraźnie obok.

• Brawo Claudio Bravo! Bramkarz Betisu zatrzymuje strzał Fatiego! To powinien być decydujący gol dla Barcelony.

• Sędzia doliczył sześć minut. Jeśli wynik nie drgnie to czeka nas dogrywka - jak wczoraj w przypadku półfinału Realu z Valencią.

• Lewandowski pogubił się z piłką w okolicy szesnastki. Nie zdołał odegrać do Gaviego. Strata

• Guardado za Rodrigueza.

• Trener Xavi wprowadził Fatiego. Zszedł za to Raphinha.

• Po raz 700. dla Barcelony gra dzisiaj Busquets:

• Ależ wrze pod bramką Barcelony! Miranda zamyka akcję, ale ter Stegen broni przy prawym słupku. Świetna końcówka drugiej połowy.

• NIE MA DRUGIEJ BRAMKI DLA BARCELONY I DUBLETU LEWANDOWSKIEGO! Sędzia odgwizduje spalonego. Akcję "zepsuł" F. Torres.

• Szalona radość drużyny, Lewy z dubletem w pierwszym występie w tym roku. Czekamy jednak na analizę VAR...

• Juanmi za Rodriego.

• Wszedł Sabaly, zszedł Ruibal.

• Rodriguez obejrzał żółtą kartkę.

• I jeszcze Alonso za Albę.

• Zszedł Roberto, wszedł Christensen.

• No i mamy wyrównanie! Betis na to zapracował. Po zamieszaniu w polu karnym Henrique przełożył piłkę, odegrał do Fekira, a ten trafił na 1:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Fekir odpowiada! Betis na 1:1!

• Barcelona powinna była zamknąć ten mecz. Raphinha jednak kiepsko zagrał w kierunku F. Torresa.

• Tak wyglądała bramka Lewandowskiego:

• Tym razem próbuje Fekir. Mocno, bardzo niecelnie. Za chwilę kolejne zmiany.

• Raphinha otrzymał żółtą kartkę.

• Rodriguez uderza z dystansu, wprost do rąk ter Stegena.

• W ofensywie Betis, jednak nic z tego konkretnego nie wynika. Barcelona przyczajona, czeka na kontrę.

• Brzydki fragment meczu. Ukarany kartką Henrique.

• Jose w miejsce Iglesiasa.

• Miranda wjeżdża z piłką spod linii końcowej. Ostatecznie nie ugrywa nic, nawet rożnego.

• Bolesne zderzenie głowami. Araujo i jego rywal potrzebują pomocy medycznej. Przerwa w grze.

• Na boisku nie ma też de Jonga. Opaskę kapitana przejmuje Busquets - od Roberto.

• Dembele jako pierwszy schodzi z boiska po stronie Barcelony. Za niego F. Torres.

• Żółtą kartką ukarany został Roberto.

• Bravo uprzedza na siedemnastym metrze rozpędzonego Dembele. Dobra interwencja nogami.

• Lewandowski pokazuje sędziemu, że został trafiony w okolice krtani. Sędziemu ten faul najwyraźniej umknął, bo gramy dalej.

• Mnóstwo ofsajdów w tym meczu. Piłkarze chyba nie czują boiska w Arabii. Teraz akcję spalił Betis po wrzutce z wolnego.

• Fekir ukarany kartką za wejście w de Jonga. Zasłużona kara.

• Lewandowski kiksuje w doskonałej sytuacji! Ratuje go... spalony.

• Carvalho w miejsce Canalesa. To pierwsza zmiana Betisu i w ogóle w meczu.

• Sędzia rozpoczął drugą połowę. Od środka Barcelona.

• Po dwóch doliczonych minutach sędzia zaprasza piłkarzy na kwadrans przerwy.

• Znowu skutecznie interweniuje ter Stegen! To dzisiaj najważniejszy zawodnik Barcelony.

• Szansa dla Barcelony na kolejnego gola - zmarnowana.

• Długa piłka do Dembele, Francuz odgrywa do Lewandowskiego, który na raty pokonuje Bravo! Pierwsza bramka Polaka w 2023 roku, Barcelona prowadzeniu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEWANDOWSKI NA 1:0!!!

• Kounde wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Mirandy. Ostatnie minuty to akcja za akcję

• Teraz to Roberto na długim słupku ratuje Barcelonę!

• To Pezzella uderzał w najlepszej sytuacji dla Betisu.

• Fantastyczna, ratująca interwencja ter Stegena! Po kornerze z bliska na refleks odbija piłkę. Nie ma gola dla Betisu!

• Znowu w ofensywie Betis. Po nodze Gaviego piłka zmienia tor lotu i wychodzi za linię końcową. Jest róg.

• To asystujący Raphinha dosłownie o centymetry palił w bramkowej akcji:

barcelona

• A jednak gol dla Barcelony anulowany! Sędzia odgwizdał spalonego.

• Znakomita akcja Barcelony. Obrońcy Betisu skupili się na Lewandowskim, tymczasem to Pedri zamknął na wślizgu wrzutkę z lewej flanki. Piłka po nodze Bravo wturlała się do siatki.

• Mamy kontrowersję! Błąd Kounde, ter Stegen poza pole karnym, ale świetnie asekuruje Araujo, który wybija spod nóg Fekira. Betis chciałby karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

• Dobre zachowanie ter Stegena, kiedy jeden z jego kolegów był bliski strzelenia samobójczego gola.

• Fekir naciska na ter Stegena. Niemiecki bramkarz wybija z konieczności w aut. Wolał nie ryzykować.

• Udane piąstkowanie Bravo. Gdy piłka wraca w szesnastkę, sędzia odgwizduje spalonego i to kończy akcję Barcelony.

• Po wrzutce w pole bramkowe w kierunku Lewandowskiego Barca ma rzut rożny.

• Dembele urywa się na lewej flance po szarży Kounde. Po podaniu uderza Lewandowski, ale koszmarnie... Nieczysto trafił w piłkę. Na razie nasz rodak ma problemy natury technicznej.

• Brzydki faul na Lewandowskim w okolicy środka boiska. Sędzia nie pokazał kartki. Na szczęście Polak gra dalej.

• Alba szukał długim podaniem Roberto. Ten nie zdecydował się na strzał głową z okolicy dziesiątego metra. Musiałby chyba stanąć na drabinie, żeby do tego doszło.

• Lewandowski szukał efektownej bramki - piętką, będąc ustawionym tyłem do bramkarza. Nie za bardzo miał jednak z czego uderzyć.

• Bravo potrzebował chwilę, żeby dojść do siebie po starciu z Araujo. Ucierpiał bark weterana.

bravo

• Bravo wypiąstkował piłkę po rożnym, choć skakał do niego wysoko Araujo.

• Barcelona mozolnie buduje akcje. Wymienia mnóstwo podań.

• Niezła akcja Barcelony. To de Jong zobaczył wbiegającego Dembele. Zabrakło precyzji w dograniu, bowiem piłka wyszła za linię końcową.

• Dembele atakował z lewej flanki, gdzie został szybko powstrzymany.

• Lewandowski już czaił się w polu karnym. Ostatni obrońca przeciął wślizgiem piłkę, która zmierzała do Polaka.

• Betis w białych koszulkach z zielonym pasem i czarnych spodenkach. Barcelona spodenki ma bordowe, a koszulki w głównej mierze granatowe.

• Walka o finał rozpoczęta. Od środka Betis.

• Lewandowski

• Piłkarze wyszli na murawę, trybuny są mocno przerzedzone.

• Barcelona z Betisem spotka się również 1 lutego, ale w ramach La Ligi. Będzie to pierwsza okazja do gry Lewandowskiego po trzymeczowej pauzie.

• W Rijadzie w chwili rozpoczęcia meczu będzie godzina 22:00. Termometry mają wskazywać co najmniej 12 stopni Celsjusza.

• Przed Lewandowskim - z racji kary dyscyplinarnej - pierwszy występ w 2023 roku. Polak zaczyna w jedenastce, ze skrzydeł będą go wspierać Dembele i Raphinha.

• Zgodnie z umową opiewającą na 40 mln euro, Superpuchar Hiszpanii zmienił formułę i odbywa się w Arabii Saudyjskiej. W niedzielę w Rijadzie dojdzie do finału. Na pewno zagra w nim Real Madryt, który wczoraj wyeliminował Valencię po dogrywce.

• Lewandowski walczy o przepustkę do zdobycia pierwszego trofeum z Barceloną. Stawką jest dziś awans do finału Superpucharu Hiszpanii, rywalem natomiast zdobywca Pucharu Króla, obecnie czwarty zespół La Ligi, czyli Betis.

1/3
przejdź do galerii

Real Betis - FC Barcelona LIVE! Lewandowski trafił, ale pora na dogrywkę o finał ©PAP, EPA

Robert Lewandowski jest bardzo blisko, aby zgarnąć swój pierwszy puchar w barwach FC Barcelony. Stawką dzisiejszego meczu jest awans do finału Superpucharu. Od wczoraj czeka już tam Real Madryt, dlatego w niedzielę możemy być świadkami wielkiego klasyku. Mecz Real Betis - FC Barcelona już 12 stycznia o godzinie 20:00.

Real Betis - FC Barcelona ONLINE

Barcelona jest w fazie odbudowy, dlatego takie rozgrywki jak Superpuchar Hiszpanii powinny być dla Blaugrany priorytetem. Duma Katalonii odpadła z walki o Ligę Mistrzów, a w rozgrywkach ligowych, pokonanie Realu Madryt będzie bardzo ciężkie. Finał "Supercopa de Espana" może być jedyną okazją do zdobycia trofeum w tym sezonie.

Aby zagrać z Realem Madryt w wielkim finale, Barcelona musi pokonać Real Betis, czyli drużynę, która w obecnym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. "Zielono-Biali" zajmują 4. miejsce w lidze z bilansem: osiem wygranych, cztery remisy i cztery porażki. Ekipa trenera Pellegriniego awansowała z grupy Ligi Europy z pierwszego miejsca. Jesień będzie decydująca dla zespołu z Sevilli. Béticos będą musieli połączyć wymagającą fazę pucharową europejskich rozgrywek oraz mecze ligi hiszpańskiej.

W meczu będzie mógł wystąpić Robert Lewandowski. Na Polaka została nałożona kara trzech spotkań pauzy za czerwoną kartkę, natomiast nie dotyczy ona pojedynków pucharowych. Polak nie zagrał przeciwko Atletico Madryt, dlatego przed 34-latkiem jeszcze dwa mecze przerwy - z Getafe oraz Gironą. Liczymy na popis polskiego snajpera w meczu półfinałowym Superpucharu. Lewy jest głodny bramek - ostatni raz w koszulce FC Barcelony strzelił gola pod koniec października.

Xavi, trener FC Barcelony: - Wyobrażam sobie mecz, w którym spore znaczenie będzie miało posiadanie piłki. Betis to zespół, który cieszy się grą, będąc przy piłce. Mają zawodników, którzy nie tracą łatwo futbolówki…. mają wielką jakość techniczną. Uważam, że to jedna z drużyn, które grają najlepszą piłkę w Primera División. Będziemy starali się dominować, grając piłką. (źródło: FCBarca.com)

Przewidywane składy na mecz Real Betis - FC Barcelona
Betis: Bravo - Miranda, Gonzalez, Pezzella, Ruibal - Rodriguez, Carvalho, Canales - Juanmi, Joaquin, Iglesias
Barcelona: Ter Stegen - Alba, Christensen, Araujo, Kounde - Gavi, Busquets, Pedri - Dembele, Fati, Lewandowski

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Real Betis - FC Barcelona 1:2 (07.05.2022, liga hiszpańska)
FC Barcelona - Real Betis 0:1 (04.12.2021, liga hiszpańska)

Mecz Real Betis - FC Barcelona TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Eleven Sports 1. W internecie mecz w aplikacjach oraz na stronie Eleven Sports i Canal+ Online. Mecz skomentuje duet Michał Wszołek - Sebastian Chabiniak Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!