Real Madryt

2

Sevilla FC

0

• Iker Casillas odbiera puchar z rąk Michela Platiniego, piłkarze Realu cieszą się ze zwycięstwa, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

• Po medale zmierzają również piłkarze Realu. Swoją drużynę prowadzi Sergio Ramos.

• Podopieczni Unaia Emery'ego odbierają właśnie pamiątkowe medale.

• Piłkarze Sevilli dziękują swoim fanom za doping, którzy po zakończeniu meczu wciąż chóralnie śpiewają.

• Real całkowicie zasłużenie zwyciężył w tym spotkaniu. Poza samą końcówką podopieczni Carlo Ancelottiego w pełni kontrolowali przebieg meczu, a dzięki skuteczności Ronaldo mogą cieszyć się z pierwszego trofeum w tym sezonie. Sevilla zerwała się do ataku zdecydowanie zbyt późno, Grzegorz Krychowiak po słabej pierwszej połowie, w drugiej grał już dużo lepiej i ostatecznie może być zadowolony ze swojego występu.

• Koniec! Real zasłużenie zdobywa Superpuchar Europy!

• Jeszcze jeden atak Realu, Beto dobrze broni strzał Bale'a.

• Kolejne strzały graczy Sevilli blokowane, w końcu Carrico daleko obok b ramki. A z trybun słychać "Campeones" w wykonaniu kibiców Realu.

• Przycisnęła Sevilla w samej końcówce, kolejne rzuty rożne dla ekipy Emery'ego.

• Mark Clattenburg doliczył do drugiej połowy trzy minuty.

• Kolejny strzał z dystansu, tym razem z powietrza uderza Figueiras. Mamy jeszcze jeden rzut rożny.

• Krychowiak! Bomba Polaka z dystansu, dobrze broni Casillas! Gdyby strzał nie leciał w środek bramki, moglibyśmy mieć pięknego gola.

• "The Poznań" w wykonaniu kibiców Sevilli, którzy mimo porażki swojego zespołu wydają się być w świetnych humorach.

• Atakowała Sevilla, Iago Aspas zagrał w pole karne do Bacci, lecz tego ubiegli obrońcy Realu. Oba zespoły wydają się już czekać na koniec meczu.

• Ostatnia roszada w tym meczu, za Modricia na murawę wchodzi Asier Illarramendi.

• Ostatnia zmiana w Sevilli. Schodzi Coke, wchodzi Diogo Figueiras.

• Mamy zmianę w Realu, Marcelo zastępuje Coentrao.

• Ostre starcie Ronaldo z Krychowiakiem, który świetnym wślizgiem powstrzymuje Portugalczyka. Obaj leżą obecnie na boisku.

• Benzema z prawej strony w pole karne, piłkę stara się przyjąć Ronaldo, lecz przejmują ją obrońcy Sevilli. Podopieczni Emery'ego niezbyt wierzą w to, że można pokonać jeszcze Casillasa.

• Na boisku pojawia się Jose Antonio Reyes, który zmienia Denisa Suareza.

• Ramos próbował przewrotki i leży teraz na boisku. Mamy krótka przerwę w grze.

• Spięcie w polu karnym między Krychowiakiem i Sergio Ramosem, arbiter musi uspokajać obu zawodników.

• Isco dogrywa na lewą stronę do Ronaldo, ale Portugalczyk powstrzymany przez Carrico. Będzie jeszcze rzut rożny dla Realu.

• Świetne przyspieszenie Bale'a, minął Navarro i wpadł z piłką w pole karne. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane.

• Modrić próbował strzału z dystansu, lecz do bramki zabrakło bardzo dużo. Piłka wylądowała bowiem na trybunach.

• Jest pierwsza zmiana również w Realu. Brawami żegnany James Rodriguez, w jego miejsce wchodzi Isco.

• Dobry atak Sevilli prawą stroną, ale ledwo piłka trafiła w pole karne i Real ruszył z kontrą. Benzema oddał strzał sprzed pola karnego, piłka przeleciała jednak nad bramką.

• Druga bramka Ronaldo:

• Niedokładne podanie Benzemy w kierunku Bale'a, piłkę łapie Beto.

• Była szansa na trzeciego gola dla Realu! Bale ładnie przerzucił piłkę na lewą stroną do Rodrigueza, ten natychmiast oddał strzał, lecz Beto dobrze interweniował.

• Mamy pierwszą zmianę w Sevilli, Iago Aspas zastępuje Aleixa Vidala. W międzyczasie żółta kartką ukarany został Navarro.

• Strzał Benzemy z linii pola karnego, lecz Francuz uderzał z bardzo trudnej pozycji i piłkę sparował Beto.

• Mocny strzał Walijczyka z rzutu wolnego, lecz zawodnik Realu trafia prosto w mur.

• Indywidualna akcja Bale'a, ale Walijczyk faulowany przez Krychowiaka. Będzie rzut wolny dla Realu.

• Próba koronkowej akcji w wykonaniu Sevilli nieudana, stoperzy Realu nie dali się zaskoczyć.

• Fenomenalny rajd Suareza, podanie w pole karne do Vidala, lecz ten potyka się o piłkę i przewraca w pole karne. Gdyby koledzy Suareza dostosowali się do jego poziomu, być może wynik byłby inny.

• Kolejny dobry przechwyt Rodrigeza, zagranie do Benzemy, lecz ten nie radzi sobie z obrońcami Sevilli.

• Bardzo ładne dośrodkowanie Carvajala w pole karne w kierunku Pepe, ale ten nie zdołał wywalczyć rzutu rożnego.

• Krychowiak na prawą stronę do Coke, ten dośrodkowuje w pole karne, ale piłke z łatwością łapie Casillas.

• Taktyczny faul Toniego Kroosa na Krychowiaku i żółta kartka dla Niemca.

• Suarez dośrodkowuje z rzutu wolnego, lecz Navarro fauluje Pepe na skraju pola karnego.

• Dobry przechwyt Rodrigueza, podanie do Kroosa, ten zagrywa do Benzemy, Francuz podaje na lewą stronę do Ronaldo, który mocnym strzałem przełamuje ręce Beto. Nie najlepsza interwencja bramkarza Sevilli.

• Superpuchar UEFA: Real Madryt - Sevilla FC

• GOOOOOOOOOOOOOOL! RONALDO PO RAZ DRUGI!

• Doskonały przerzut Rodrigueza przez pół boiska na lewą stronę do Ronaldo. Portugalczyk dośrodkowuje jednak niedokładnie.

• Oba zespoły na razie bez zmian, od ataku pozycyjnego rozpoczęła Sevilla.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu drużyn wracają właśnie na boisko.

• Bramka Ronaldo na 1-0:

• Real całkowicie zasłużenie schodzi na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. Podopieczni Carlo Ancelottiego całkowicie zepchnęli rywali do defensywy i gdyby byli dokładniejsi, mogli strzelić więcej niż jednego gola. Dobrze wyglądają Ronaldo, Bale, a także James Rodriguez. Sevilli trzeba oddać, że także miała doskonałą okazję, a w szeregach ekipy z Andaluzji bryluje Denis Suarez. Grzegorz Krychowiak jak na razie niezbyt widoczny.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwójkowa akcja na lewej stronie Coentrao z Ronaldo, dośrodkowanie tego drugiego, ale Karim Benzema nie zdołał dobrze przyjąć piłki w polu karnym.

• Dobre dośrodkowanie Suareza z rzutu wolnego, lecz Ramos dobrze interweniuje. Sędzia doliczył natomiast minutę do pierwszej połowy.

• Carvajal fauluje na lewej stronie aktywnego Suareza i dostaje żółtą kartkę.

• Spokojne ataki Realu, zaostrzyła nam się nieco gra. Piłkarze czekają już chyba na przerwę.

• Vitolo trafił w twarz Ronaldo i został ukarany żółtą kartką.

• Atakował Real, Bale zszedł z prawej strony boiska do środka, oddał strzał z dystansu, lecz zablokował to uderzenie Fazio.

• Atak pozycyjny Sevilli, piłka trafia na lewą stronę do Vitolo, ten ogrywa Carvajala, lecz dośrodkowuje tam, gdzie nie ma żadnego z jego partnerów.

• Powinien być remis! Fatalne zachowanie defensorów Realu, piłkę przejął Carrico i oddał strzał z najbliższej odległości, lecz instynktownie odbił ją Casillas!

• Kolejny raz zagotowało się pod bramką Sevilli. Rodriguez dośrodkowywał z rzutu wolnego, w polu karnym zapanowało spore zamieszanie, które podopieczni Emery'ego zdołali ostatecznie zażegnać.

• Sevilla starała się szybko odpowiedzieć, ale Vitolo znajdował się na spalonym.

• Błyskawiczna akcja Realu. Ronaldo przerzuca piłkę do Rodrigueza, ten zagrywa na lewą stronę do Bale'a, Walijczyk dośrodkowuje na dłuższy słupek, a Ronaldo pakuje piłkę do siatki! Zasłużone prowadzenie "Królewskich".

• Cristiano RonaldoSuperpuchar UEFA: Real Madryt - Sevilla FC

• GOOOOOOOOOOOOOOL! RONALDO!

• Dobra akcja Sevilli, podanie Vitolo w kierunku Coke i Bacci, lecz ci zderzyli się ze sobą. W poczynaniach Sevilli mamy sporo niedokładności.

• To powinien być gol dla Realu! Benzema znakomicie podał do znajdującego się w polu karnym Ronaldo, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Beto, lecz strzelił wprost w niego.

• Potknął się Luka Modrić, piłkę przejął Suarez, lecz jego podanie w kierunku Vidala było niedokładne.

• Wciąż to Real jest stroną zdecydowanie przeważającą. Sevilla broni się całym zespołem na własnej połowie, a "Królewscy" mają kolejny rzut rożny.

• Coentrao indywidualnie lewą stroną, dośrodkowanie w pole karne mija niepewnego Beto, lecz Fazio wybija na rzut rożny. Było gorąco!

• Pierwsza groźna szansa dla Sevilli! Indywidualna akcja Vitolo, lecz strzał z ostrego kąta dobrze obronił Casillas!

• Sevilla zepchnięta na razie do głębokiej defensywy, Andaluzjczycy nasyawiają się głównie na kontry

• Pierwsza znakomita interwencja Beto! Kontratak Realu, Ronaldo zagrał do Rodrigueza, ten znakomicie wypatrzył Bale'a, lecz strzał Walijczyka bardzo dobrze broni bramkarz Sevilli!

• Kontra Sevilli, lewą stroną ruszył Suarez, lecz był faulowany.

• Nerwowe wybicie Casillasa po zagraniu od własnego obrońcy, aut dla Sevilli.

• Po główce Ramosa piłka trafiła do stojącego przed bramką Ronaldo, ale Portugalczyk znajdował się na spalonym.

• Mocno przycisnął Real, uderzał Bale, kolejny rykoszet i rzut rożny.

• Ronaldo z rzutu wolnego tuż nad bramką! Piłka odbiła się jeszcze lekko od muru, będzie rzut rożny.

• Będzie pierwsza dobra okazja dla Realu, Cristiano Ronaldo faulowany z lewej strony przez Coke.

• Tym razem zaatakował Real, z dystansu uderzał Gareth Bale, a po rykoszecie "Królewscy" mieli rzut rożny. On nie przyniósł jednak zagrożenia.

• Na razie sporo niedokładności z obu stron. Atakowała Sevilla, Suarez przerzucił piłkę na prawą stronę do Coke, ten podał do Bacci, lecz napastnika Sevilli powstrzymał Sergio Ramos.

• Bale przewraca się przed polem karnym, ale gwizdek angielskiego arbitra milczy.

• Sevilla wychodziła z kontrą, ale Pepe mądrze faulował Baccę zanim pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie.

• Próba ataku pozycyjnego ze strony Realu, długie podanie w kierunku Jamesa Rodrigueza, ale Kolumbijczyk był na spalonym.

• Próba prostopadłego podania w wykonaniu Navarro, lecz dobrze interweniuje Pepe. Sevilla konstruuje kolejny atak.

• Aleix Vidal próbował atakować prawą stroną, lecz faulował Sergio Ramosa.

• W początkowych fragmentach meczu lekką przewagę miał Real, ale na razie bez zagrożenia bramki Beto. Strzał z dystansu Cristiano Ronaldo był bardzo lekki.

• Po stracie Carvajala piłkę na prawej stronie przejął Denis Suarez i wywalczył rzut rożny dla Sevilli.

• Real w tradycyjnych białych strojach, Sevilla na czerwono.

• Gramy!

• Witają się ze sobą piłkarze, witają szkoleniowcy, za chwilę zaczynamy!

• Piłkarze wychodzą właśnie na murawę. Casillas niesie trofeum za zdobycie Ligi Mistrzów, Fazio puchar za zwycięstwo w Lidze Europy.

• Przed rozpoczęciem meczu w Cardiff mamy krótkie widowisko artystyczne, piłkarze już za moment powinni pojawić się na boisku.

• Cristiano Ronaldo w całej swojej karierze strzelił już Sevilli 16 goli. Czy zdoła trafić także dzisiaj? Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

• Sędzią głównym pojedynku w Cardiff będzie Mark Clattenburg z Anglii.

• W składzie Realu jest dziś ośmiu zawodników, którzy wybiegli w pierwszej jedenastce finału Ligi Mistrzów. W Sevilli piłkarzy, którzy grali w podstawowym składzie w finale Ligi Europy, jest siedmiu.

• Z powodu kontuzji nie zobaczymy dziś na boisku Jese Rodrigueza (Real Madryt) oraz Kevina Gameiro i Sebastiana Cristoforo (obaj Sevilla). W finale nie zagra również zawieszony za wbiegnięcie na boisko Xabi Alonso (Real Madryt).

• Bezpośrednie pojedynki między oboma zespołami zdecydowanie przemawiają natomiast za Realem. "Królewscy" z ostatnich dziesięciu spotkań z Sevillą wygrali osiem.

• Przedsezonowe sparingi mogą napawać optymizmem Sevillę - podopieczni Unaia Emery'ego wygrali pięć z siedmiu spotkań kontrolnych, Real nie zaznał natomiast smaku zwycięstwa podczas okresu przygotowawczego.

• Również Real ma na swoim koncie jeden triumf w Superpucharze Europy po zwycięstwie w 2002 roku nad Feyenoordem. Dwa finały "Królewscy" natomiast przegrali, Sevilla musiała uznać wyższość rywali raz.

• W 2006 roku Sevilla mierzyła się w Superpucharze Europy z Barceloną i niespodziewanie wygrała 3:0. Czy podobną niespodziankę zespół z Andaluzji sprawi również dziś?

• Na papierze faworytem są rzecz jasna "Królewscy", lecz historia pokazuje, że Sevilla nie jest bez szans na sprawienie niespodzianki. Z 39 rozegranych spotkań o Superpuchar aż 21 wygrały właśnie zespoły, które triumfowały w Lidze Europy, bądź jej wcześniejszym odpowiedniku.

• Rezerwowi Sevilli: Mariano Barbosa, Diogo Figueras, Jairo Samperio, Vicente Iborra, Luismi, Jose Antonio Reyes, Iago Aspas

• Rezerwowi Realu: Keylor Navas, Raphael Varane, Marcelo, Alvaro Arbeloa, Angel Di Maria, Isco, Asier Illarramendi

• W składzie Sevilli mamy trzech nowych zawodników - Aleixa Vidala, Denisa Suareza i oczywiście Grzegorza Krychowiaka.

• W składzie Realu mamy dwóch debiutantów, bohaterów jednych z najgłośniejszych transferów tegorocznego okienka - Toniego Kroosa i króla strzelców mundialu, Jamesa Rodrigueza.

• Znane są już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Zobaczyć możecie je po lewej stronie.

• Zapraszamy na relację z tegorocznego meczu o Superpuchar Europy. Początek starcia Realu Madryt z Sevillą o 20:45.