• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe przeprowadzane na naszej stronie. Życzymy dobrej nocy!

• Koniec spotkania! Republika Zielonego Przylądka bezbramkowo zremisowała z Demokratyczną Republiką Konga.

• Groźna kontuzja Babanco. Kapitan "Rekinów" jest znoszony z boiska na noszach.

• Trzy minuty doliczonego do regulaminowego czasu gry.

• Fatalne dośrodkowanie i mamy... rzut z autu dla "Rekinów".

• Rzut wolny dla Kongijczyków z narożnika pola boiska.

• Kidiaba ratuje swoją reprezentację! Heldon w sytuacji sam na sam strzela w bramkarza Kongijczyków!

• Firmin Ndombe Mubele zmienia Mabidiego.

• Gege! Broni Kidiaba, dobitkę Vareli również broni golkiper Demokratycznej Republiki Konga! Kolejny rzut rożny dla Kongijczyków.

• Heldon wywalczył rzut rożny dla "Rekinów".

• Heldon źle przyjmował piłkę i ta opuściła linię końcową. Od bramki rozpocznie Kidiaba.

• Trzecia zmiana w zespole Rui Aguasa. Platini wchodzi na murawę w miejsce Julio Tavaresa.

• Cedrick Mabwati zagrał w pole karne do Mbokaniego, jednak jeden z obrońców Zielonego Przylądka zgrał piłkę klatką piersiową do swojego bramkarza.

• Mbokani wygrał pojedynek główkowy w polu karnym "Rekinów", ale piłka została odbita za linię końcową. Od bramki rozpocznie Vozinha.

• Fortes zastępuje na boisku Ryana Mendesa.

• Od kilku minut piłkarze z Zielonego Przylądka grają jedynie z kontrataków.

• Rzut rożny dla Republiki Zielonego Przylądka po niepewnej interwencji Kidiaby.

• Zmiana w zespole Demokratycznej Republiki Konga. Jeremy Bokila wchodzi w miejsce Yannicka Bolasie.

• Zmiana w zespole "Rekinów". Heldon zastępuje Mirandę.

• Ryan Mendes nabił kongijskiego defensora i wywalczył rzut rożny dla swojej reprezentacji.

• Mbokani chciał dograć do Bolasiego w uliczkę, jednak napastnik DR Konga był na spalonym.

• Mabwati! Mocny strzał ląduje na bocznej siatce bramki "Rekinów"!

• W drugiej połowie lepiej radzą sobie podopieczni Florenta Ibenge, ale na razie nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe.

• Piłkarze Demokratycznej Republiki Konga rozgrywają piłkę na połowie "Rekinów".

• Pierwszy gwizdek arbitra w drugiej części spotkania!

• Spotkanie nie stoi na zbyt wysokim poziomie, na pewno brakuje w nim klarownych sytuacji pod obiema bramkami. Czas na kilkanaście minut przerwy, przy okazji liczymy na ciekawszą drugą połowę!

• Koniec pierwszej części spotkania. Republika Zielonego Przylądka bezbramkowo remisuje z Demokratyczną Republiką Konga.

• Dobry strzał Yannicka Bolasiego na bramkę "Rekinów", ale dobrze interweniował golkiper Republiki Zielonego Przylądka.

• Znów groźne dośrodkowanie w pole karne Kongijczyków, po interwencji Mbokaniego będziemy mieć kolejny rzut rożny dla "Rekinów".

• Babanco dośrodkował w pole karne, jeden z obrońców "Lampartów" wybił piłkę na rzut rożny.

• Rzut wolny dla "Niebieskich Rekinów" około 30 metra od bramki Kidiaby.

• Miranda wbiegł z lewego skrzydła w pole karne Kongijczyków, ale jego uderzenie zablokował defensor "Lampartów".

• Dośrodkowanie Cedricka Mabwatiego, Vozinha wybija na kolejny korner.

• Nieporozumienie bramkarza Republiki Zielonego Przylądka z defensorem. Rzut rożny dla Kongijczyków.

• Babanco dośrodkował w pole karne, a tam świetnie znalazł się Calu! Piłka po jego strzale z główki ląduje jednak w rękawicach Kidiaby.

• Kolejne przewinienie. Tym razem sfaulowany został Kuca Miranda.

• Piłka po strzale Julio Tavaresa ląduje obok bramki Kidiaby.

• Przewinienie Yannick Bolasie. Spotkanie jest często przerywane przez takie niegroźne faule.

• Zmiana w zespole Kongijczyków. Kontuzjowany Mulumbu nie wróci już na boisko, a w jego miejsce wchodzi Nelson Munganga.

• Kontuzja Youssufa Mulumbu. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga znoszony z boiska na noszach.

• Faul Stopiry przy narożniku pola boiska. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie dla DR Konga.

• Miranda zbyt mocno dośrodkował w pole karne Kongijczyków, pewna interwencja Kidiaby.

• Dieumerci Mbokani kryty przez dwóch piłkarzy "Rekinów", po chwili Kongijczyk został sfaulowany.

• Wycofanie na szesnasty metr do Babanco, ale piłkę po jego strzale wybronił bramkarz Demokratycznej Republiki Konga.

• Rzut wolny dla Republiki Zielonego Przylądka z narożnika pola karnego.

• Rzut wolny dla "Niebieskich Rekinów". Strzał Babanco nad bramką Kongijczyków.

• Gege zgrywał piłkę głową do swojego bramkarza, ale zrobił to tak ryzykownie, że prawie strzelił samobójczą bramkę.

• Akcja Republiki Zielonego Przylądka! Kuca Miranda z około 12 metrów uderzył na bramkę Kongijczyków, ale piłka poszybowała nad bramką Kidiaby.

• Przewinienie Tavaresa w ataku. Sporo przerw w początkowej fazie spotkania.

• Chancel Mbemba sfaulował na środku boiska Babanco. Ostrzeżenie dla reprezentanta Demokratycznej Republiki Konga.

• Podopieczni Rui Aguasa spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Od środka rozpoczęli piłkarze Republiki Zielonego Przylądka.

• Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Malang Diedhiou z Seszeli.

• Teraz czas na hymn Konga - "Debout Congolaise", czyli "Powstańcie Kongijczycy".

• Czas na hymny obu państw. Najpierw wybrzmiewa "Cantico da Liberdade", czyli hymn Republiki Zielonego Przylądka.

• Piłkarze obu reprezentacji wychodzą już na boisko.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostał niecały kwadrans.

• Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja Republiki Zielonego Przylądka z Demokratyczną Republiką Konga. Obie reprezentacje mają na swoim koncie po jednym punkcie.

• Tunezja rywalizowała dziś z Zambijczykami. Lepsze okazały się "Orły Kartaginy", które wygrały 2:1.

• Witam i serdecznie zapraszam na drugą czwartkową relację z Pucharu Narodów Afryki! Relację poprowadzi Marcin Trzyna.