• Łukasz Łakomy - 3 (Łukasz Poręba - 3)
    • Patryk Szysz - 3
    • Erik Daniel - 3 (Sasa Żivec - bez oceny)
    • Martin Dolezal - 2 (Karol Podliński - 3)
  • Koniec meczu. W Derbach Dolnego Śląska Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Zagłębiem Lubin.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gospodarzy. Zepsuło ją niedokładne Patryka Janasika do Marcela Zylli.

• Szymon Marciniak dolicza co najmniej 3 minuty do drugiej połowy.

• Kolejny zupełnie nieudany strzał Roberta Picha. Kacper Bieszczad broni bez wysiłku.

• Aleks Ławniczak zmienia Mateusza Bartolewskiego.

• Mateusz Bartolewski nie jest w stanie grać. Będzie konieczna zmiana.

• Erik Exposito uderza zza pola karnego. Próba niezła, ale niecelna.

• Sasa Żivec zmienia Erika Daniela.

• [WIDEO] 68. minuta. Taką sytuację zmarnował Martin Dolezal

• Adrian Łyszczarz zmienia Waldemara Sobotę.

• Dobrą podanie dostaje Erik Daniel, ale po chwili rozległ się gwizdek sędziego. Spalony.

• Kto poprawi statystyki?

• ... a za Łukasza Łakomego pojawia się Łukasz Poręba.

• Podwójna zmiana w Zagłębiu: Karol Podliński zastępuje Martina Dolezala...

• To MUSIAŁ być gol dla Zagłębie! Po składnej akcji "Miedziowych" "setkę" marnuje Martin Dolezal!

• Patryk Szysz uderza mocno. Piłka przelatuje wysoko nad bramką Michała Szromnika.

• Łukasz łakomy decyduje się na strzał zza pola karnego. Również nieudana próba.

• Robert Pich ma mocno rozregulowany celownik. Dostał piłkę w polu karnym od Erika Exposito, ale wyraźnie chybił.

• Marcel Zylla zmienia Dennisa Jastrzembskiego.

• 10 151 widzów we Wrocławiu

• Obrona Śląska blokuje strzał Aleksandara Scekicia. Goście mają jednak rzut rożny.

• Robert Pich decyduje się na strzał z dystansu. Kacper Bieszczad spokojnie chwyta piłkę.

• Lubinanie nie mają pomysłu na grę. Rozgrywają piłkę na własnej połowie.

• Zakotłowało się przed bramkę gości po stałym fragmencie gry. Diogo Verdasca dopada do piłki, ale uderza obok bramki.

• Zablokowane dośrodkowanie Dennisa Jastrzembskiego daje rzut rożny dla gospodarzy.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Stadion Śląska w niebiesko-żółte barwy

• Wracamy do Wrocławia na drugą połowę 23. kolejki Ekstraklasy między Śląskiem a Zagłębiem Lubin. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis. Co nas czek po zmianie stron?

• +1' Czas na przerwę. W Derbach Dolnego Śląska Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Zagłębiem Lubin.

• Szymon Marciniak dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Strzał Aleksandara Scekicia mija bramkę gospodarzy. Sporo brakowało mu do celu.

• Erik Daniel musiał gonić piłkę na prawej stronie, by ta nie przeturlała się za linię końcową. Udała mu się ta sztuka i zagrał płasko w pole karne, gdzie Wojciech Golla wybił na aut.

• Sasa Balić upomniany żółtą kartką za faul na Eriku Exposito. To jego 4. "żółtko", więc nie zagra w następnej kolejce z Piastem Gliwice (5 marca, godz. 17:30).

• Erik Daniel na spalonym.

• Kacper Bieszczad spokojnie chwyta piłkę po uderzeniu Waldemara Soboty z dystansu. Piłka leciała w środek bramki, więc miał ułatwione zadanie.

• Erik Exposito przejmuje piłkę na prawej stronie. Niepotrzebnie zaczął przekładać nogi nad piłką i akcja została zastopowana.

• Seria będzie podtrzymana?

• Po chwili Kacper Chodyna uderza nad bramką z ok. prawego narożnika pola bramkowego! Defensor Zagłębia aż złapał się za głowę po tej nieudanej próbie.

• To powinien być gol dla "Miedziowych"! Patryk Szysz urwał się prawą stroną i podaje w pole karne do niepilnowanego Erika Daniela. Ten dług przyjmował piłkę, a gdy w końcu uderzył, to po rykoszecie poleciała nad poprzeczką!

• Coraz większa przewaga Śląska. Na razie gospodarze nie są w stanie przełożyć to na sytuacje bramkowe.

• Goście bez problemu radzą sobie z dośrodkowaniem Dennisa Jastrzembskiego.

• Waldemar Sobota wypuszcza po linii Patryka Janasika. Jego zagranie w pole karne blokuje Mateusz Bartolewski, a Robert Pich nie zdołał odpowiednio uderzyć. Kacper Bieszczad wznawia grę z "piątki".

• Dennis Jastrzembski centruje przed bramkę, ale żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcję.

• Zablokowany atak Śląska prawą stroną. Rzut rożny dla gospodarzy, ale nad murawą unosi się gęsty dym. Przerwa w grze.

• Erik Exposito podaje na lewa stronę do Dino Stigleca, który po przyjęciu centruje w pole karne. Robert Pich główkuje jednak obok bramki.

• W ostatniej chwili Sasa Balić blokuje strzał Waldemara Soboty z pola karnego.

• Nerwowo przed polem karnym Śląska. Sytuację uspokaja Dino Stiglec wycofaniem do bramkarza.

• Patryk Szysz faulował w ofensywie. Ciekawie zapowiadająca się akcja Zagłębia przerwana przez arbitra.

• Erik Daniel dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Nerwowo bronią się lubinanie. Co chwila piłkarze Jacka Magiery atakują bocznymi sektorami.

• To powinien być gol dla gospodarzy! Do bezpańskiej piłki w polu karnym dopada Wojciech Golla, ale ten uderza z prostego podbicia minimalnie nad poprzeczką!

• I jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem z prawego narożnika.

• Po krótkim rozegraniu Patrick Olsen wrzuca na bliższy słupek. Stamtąd niecelnie główkował Diogo Verdasca.

• Dino Stiglec podłączył się do akcji ofensywnej. Jego dośrodkowanie zablokował Kacper Chodyna. Rzut rożny.

• Goście spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Wrocławianie nie kwapią się do szybkiego pressingu.

• Szymon Marciniak gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Warto zaznaczyć, że w wyjściowym składzie gospodarzy jest Erik Exposito. Jego transfer zagraniczny nie doszedł do skutku i Jacek Magiera może postawić na Hiszpana.

• Zagrożeni pauzą w następnej kolejce

• Śląsk: Wojciech Golla, Diogo Verdasca, Petr Schwarz - po 3 żółte kartki.
    • Zagłębie: Sasa Balić, Jakub Wójcicki, Jakub Żubrowski - po 3 żółte kartki

7 marca Śląsk przyjedzie do Warszawy na mecz z Legią (godz. 19), a 2 dni wcześniej Zagłębie podejmie u siebie Piasta (godz. 17:30).

• Skład Zagłębia Lubin

Rezerwowi: Jasmin Burić - Jakub Wójcicki, Aleks Ławniczak, Bartłomiej Kłudka, Jakub Żubrowski, Łukasz Poręba, Sasa Żivec, Oliwier Sławiński, Karol Podliński.

• Po 22 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Dzisiejsza wygrana pozwoli nie tylko przerwać serię 5 spotkań bez zwycięstwa (zdobyty zaledwie 1 punkt), lecz także oddalić się od "czerwonej strefy".

Tym bardziej, że "Miedziowi" mają zaledwie 2 "oczka" straty do Śląska. Zaledwie 1 punkt przewagi nad grupą spadkową (Legia i Wisła Kraków mają po 22 punkty) nie jest sytuacją komfortową, choć przed tygodniem udało się wygrać z Wisłą Płock (3:1) i przerwać serię 4 porażek z rzędu.

Między dzisiejszymi rywalami w tabeli są Górnik Łęczna i Warta Poznań (po 24 punkty), a 29 zdobyła do tej pory Jagiellonia Białystok.

• Skład Śląska Wrocław

Rezerwowi: Matus Putnocky - Daniel Leo Gretarsson, Sebastian Bergier, Jakub Iskra, Victor Garcia, Petr Schwaz, Adrian Łyszczarz, Marcel Zylla, Cayetano Quintana.

• Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc tradycyjnie odsyłam do zapowiedzi "pióra" Piotra Janasa:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Od Podlasia przez Radom na Dolny Śląsk trwa niedziela z 23. kolejką Ekstraklasy. Za 25 minut Śląsk Wrocław zmierzy się z Zagłębiem. Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak...

Piotr Janas

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Czas na 48. derby Dolnego Śląska. Śląsk Wrocław podejmie w nich KGHM Zagłębie Lubin na Tarczyński Arena w ramach 23. kolejki PKO Ekstraklasy. Oba zespoły przystąpią do tego spotkania w niemal najsilniejszych składach.

Śląsk - Zagłębie ONLINE

Śląsk Wrocław nie wygrał żadnego z sześciu ostatnich meczów o stawkę, a aż pięć przegrał. Jedyny punkt w tym czasie wrocławianie ugrali w meczu na śniegu w Łęcznej (21. kolejka), czyli z rywalem walczącym o utrzymanie. Patrząc z jeszcze szerszej perspektywy: na 10 ostatnich spotkań ligowych podopieczni Jacka Magiery wygrali JEDEN mecz (2:1 ze Stalą Mielec w 16. kolejce), zremisowali dwa i aż siedem przegrali. Tego nie da się nazwać inaczej, jak słowami głęboki kryzys.

Z kim jednak wrocławianie mają się przełamać, jak nie z derbowym rywalem, który trawiony jest przez nie mniejszy kryzys? Wprawdzie Zagłębie Lubin po ostatniej wygranej z Wisłą Płock przed własną publicznością (3:1) wygrzebało się ze strefy spadkowej, ale wciąż legitymuje się najgorszą defensywą w całej lidze. Miedziowi dali sobie strzelić aż 42 gole w 22 kolejkach, o cztery więcej niż zamykająca tabelę Bruk-Bet Termalica Niciecza i otwierający strefę spadkową Górnik Łęczna. Śląsk ma obecnie dwa punkty przewagi nad Zagłębiem, więc ewentualne zwycięstwo pozwoli gościom przeskoczyć wrocławian w tabeli.

Śląsk - Zagłębie NA ŻYWO

Goście nie będą mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców, ponieważ ci w ostatniej kolejce rundy jesiennej (5 grudnia 2021 roku) podczas meczu z Lechem Poznań na swoim stadionie odpalili race. Komisja Ligi ukarała klub karą finansową, a sami kibice otrzymali zakaz udziału zorganizowanych grup w najbliższych... czterech spotkaniach swojej drużyny.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że długość kary została wymierzona tak, by załapała właśnie spotkanie derbowe, ponieważ od tamtej pory "Miedziowi" grali na wyjazdach z Legią Warszawa, Górnikiem Łęczna oraz Pogonią Szczecin. Czwarty wyjazd to potyczka derbowa. Warto w tym miejscu przypomnieć, że 46. i 47. derby Dolnego Śląska także były rozgrywane bez kibiców gości. Najpierw zakaz kibicom Zagłębia wlepiła policja we Wrocławiu, a potem to samo zrobiła policja w Lubinie.

Do tej pory oba zespoły na szczeblu ekstraklasy i pierwszej ligi (dawniej I i II ligi) spotykały się 47 razy – wrocławianie wygrali 17 spotkań, zremisowali 10, a 20 razy górą byli "Miedziowi".

OSTATNIE MECZE:

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:3 (29.08.2021, Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 0:0 (30.04.2021, Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 2:1 (11.12.2020, Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 3:1 (01.03.2020, Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 4:4 (21.09.2019, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Śląsk: Szromnik - Verdasca, Golla, Gretarsson - Janasik, Mączyński, Lewkot, Jastrzembski - Zylla, Schwarz - Piasecki

Zagłębie: Bieszczad - Chodyna, Kopacz, Balić, Bartolewski - Scekić, Łakomy, Hinokio - Szysz, Dolezal, Daniel

Śląsk - ZagłębieTRANSMISJA TV

Spotkanie Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin rozpocznie się w niedzielę, 27 lutego o godz. 17:30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz audiodeskrybcyjny). Wstęp od 17:10.

Śląsk - ZagłębieSTREAM
Internetowy stream online dostępny jest na platformach ncplusgo.pl i canalplus.com. Przekaz dostępny wyłącznie dla abonentów usługi Canal+. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.