Slavia Praga - Raków Czestochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. O fazę grupową i dużą kasę

0

0 2 połowa

0 dogrywka 1 połowap.

• Miejmy nadzieję, że chociaż Lech Poznań zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy, chociaż dzisiaj spisuje się fatalnie w Luksemburgu. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i mimo wszystko życzymy udanego wieczoru. Dobranoc.

• Slavia Praga była zdecydowanie lepsza w meczu, a zwłaszcza od drugiej połowy meczu, kiedy piłkarzom Rakowa zaczęło brakować sił.

• Koniec meczu w Pradze. Slavia wygrywa po dogrywce 2:0 i niestety zasłużenie awansuje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.

• Peter Olayinka został ukarany żółtą kartką za prowokacje.

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Rakowa i Ivan Schranz precyzyjnym uderzeniem głową prawdopodobnie daje awans Slavii Praga.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Slavia Praga zdobywa drugą bramkę.

• Do podstawowego czasu dogrywki arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Jeden z graczy Slavii Praga został sfaulowany pod polem karnym gospodarzy.

• Ivi Lopez popędził prawą stroną boiska, ale gracz Rakowa sfaulował rywala i jeszcze otrzymał żółtą kartkę za protesty.

• Bardzo chaotyczna końcówka dogrywki. Ewidentnie widać że Raków nie ma zupełnie sił. Natomiast Slavię także bardzo dużo kosztuje ten meczu.

• Prostopadłe podanie do Vladislavsa Gutkovskisa, ale przed własnym polem karnym pewnie interweniował bramkarz gospodarzy.

• Zoran Arsenić sfaulowany na własnej połowie.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Bogdan Racovitan pojawił się w miejsce Stratosa Svarnasa.

• Piąta zmiana w składzie Rakowa Częstochowa. Gustav Berggren zmienił Giannisa Papanikolaou.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Rakowa.

• Kolejna ofensywna akcja Slavii Praga i gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Lukas Provod wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, ale trafił wprost w gracza Rakowa.

• Mateusz Wdowiak popędził prawą stroną boiska, ale stracił piłkę i jeszcze sfaulował rywala.

• Rozpoczynamy drugą połowę dogrywki!

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Wciąż remis w dwumeczu!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie zagroziło bramce Slavii.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części dogrywki arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Mateusz Wdowiak popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut wolny.

• Ivi Lopez wpadł w pole karne Slavii, dograł do środka, ale wprost pod nogi rywali.

• Peter Olayinka popędził prawą stroną boiska, ale wywalczył jedynie tylko rzut z autu.

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Slavii, ale nie ruszył tam żaden z graczy Rakowa.

• Fran Tudor został ukarany żółtą kartką.

• Kolejna świetna akcja gospodarzy i po raz kolejny fantastyczna interwencja Vladana Kovacevića!

• Zmiana w Rakowie Częstochowa. Władysław Koczerhin zmienił wyczerpanego Patryka Kuna.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Christ Tiehi zmienił Petra Sevicika.

• Lukas Provod został ukarany żółtą kartką.

• Szybki kontratak Rakowa Częstochowa, Vladislavs Gutkovskis wpadł w pole karne Slavii, ale uderzył wprost w bramkarza gospodarzy.

• Rozpoczynamy dogrywkę w Pradze!

• Koniec podstawowego czasu gry! Będzie dogrywka w Pradze!

• Szymon Czyż sfaulował rywala w środku pola.

• Szymon Czyż pojawił się w miejsce Waleriana Gwilii.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Zoran Arsenić został ukarany żółtą kartką za spóźnione wejście.

• Kolejne zagranie w pole karne Rakowa i ponownie Vladan Kovacević ratuje swój zespół!

• Rzut rożny gospodarzy nie zagroził bramce Rakowa.

• Świetna interwencja Vladana Kovacevića po kolejnej akcji Slavii!

• Slavia Praga mocno przeważa, ale na razie nie potrafi ponownie znaleźć drogi do bramki.

• Ivi Lopez dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał przeciąć tego podania.

• Oscar Dorley został ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Oscar Dorley zmienił Davida Juraska.

• Zmiana w drużynie Slavii Praga. Lukas Provod zmienił Mosesa Usora.

• Zagranie w pole karne Rakowa Częstochowa, ale na szczęście żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Próba prostopadłego podania w pole karne Slavii Praga, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Przepiękna interwencja Vladana Kovacevića po strzale Aihama Ousou!

• Patryk Kun ucierpiał po starciu w środku pola.

• Aiham Ousou uderzył z rzutu wolnego, ale tym razem pewnie interweniował Vladan Kovacević.

• Milan Rundić został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Oskrzydlająca akcja Slavii Praga, Ivan Schranz zagrał w pole karne Rakowa do Aiham Ousou, a ten pięknym uderzeniem daje prowadzenie Slavii. Teraz w dwumeczu mamy remis.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Aiham Ousor zdobywa bramkę dla Slavii Praga!

• Zakotłowało się po dośrodkowaniu w pole karne Rakowa, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach Vladana Kovacevića.

• Slavia Praga wywalczyła rzut rożny.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce Slavii.

• Ivi Lopez potężnie uderzył z dystansu, ale piłka po odbiciu się od rywala powędrowała na rzut rożny.

• To powinna być bramka dla Rakowa Częstochowa! Vladislavs Gutkovskis zagrał prostopadle do Mateusza Wdowiaka, ten minął bramkarza, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i trafił tylko w boczną siatkę!

• Jednak jeszcze trzecia zmiana. Ivan Schranz zastąpił Davida Doudera.

• Ondrej Lingr pojawił się w miejsce Lukasa Masopusta

• Dwie zmiany w Slavii Praga. Peter Olayinka zmienił Stanislava Tecla

• Ivi Lopez z rzutu wolnego uderzył bardzo wysoko nad bramką rywali.

• Walerian Gwilia opatrywany na murawie.

• Walerian Gwilia ostro sfaulowany w środku pola i wreszcie żółta kartka. Ukarany Petr Sevcik.

• Kolejny faul gospodarzy, tym razem faulowany Zoran Arsenić.

• Ivi Lopez zagrał w pole karne do Frana Tudora, ten przedłużył zagranie, ale żaden z graczy Rakowa nie zdołał oddać strzału.

• Mateusz Wdowiak popędził prawą stroną boiska, wpadł w pole karne Slavii, dograł do Vladislavsa Gutkovskisa, ale tego w decydującym momencie uprzedził jeden z obrońców!

• Kolejny raz ostro sfaulowany gracz Rakowa i dalej bez kartki.

• Prostopadłe zagranie w okolice pola karnego Rakowa świetnie wybił Vladan Kovacević.

• Bardzo ostry faul na Ivi Lopezie. Wciąż bez żółtej kartki dla żadnego z graczy Slavii.

• Vladislavs Gutkovskis ucierpiał po starciu z jednym z rywali. Ale raczej bez zagrożenia kontuzją.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Natomiast Mateusz Wdowiak pojawił się w miejsce Bartosza Nowaka.

• W przerwie dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Vladislavs Gutkovskis zmienił Sebastiana Musiolika

• Piłkarze obu zespołów wracają na Fortuna Arena w Pradze. Za moment wznowimy rywalizację!

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Pradze. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Zoran Arsenić znakomitym wślizgiem odebrał piłkę pod własnym polem karnym.

• Sebastian Musiolik ruszył do prostopadłego podania, ale sfaulował rywala na połowie Slavii.

• Świetne zagranie w pole karne Rakowa, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał przeciąć wrzutki.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Lukas Masopust dośrodkował wprost pod nogi zawodnika Rakowa.

• Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Świetne prostopadłe podanie do Sebastiana Musiolika, który wywalczył rzut z autu blisko pola karnego Slavii.

• Zagranie w pole karne Rakowa i kolejna interwencja Vladana Kovacevića.

• Wysoki pressing Rakowa, ale Patryk Kun zagrał zbyt ostro i sfaulował rywala.

• Zagranie w pole karne Rakowa pewnie wyłapał Vladan Kovacević.

• Zoran Arsenić najpierw odebrał piłkę, a później został ostro sfaulowany.

• Próbę prostopadłego podania świetnie przeciął Patryk Kun.

• Ivi Lopez popędził prawą stroną boiska, ale podał wprost pod nogi rywala.

• Kolejne prostopadłe podanie, ale teraz pewnie Vladan Kovacević.

• Kolejne prostopadłe zagranie i po raz kolejny świetna interwencja Milana Rundića.

• Prostopadłe zagranie na połowę Rakowa, ale teraz Milan Rundić sfaulowany.

• Ivi Lopez musi na moment opuścić boisko, ale za chwilę powinien wrócić do gry.

• Ivi Lopez ostro sfaulowany w środku pola. Raków może trochę odetchnąć.

• Dośrodkowanie w pole karne Rakowa, ale tym razem od bramki rozpocznie Vladan Kovacević.

• Fran Tudor sfaulował rywala przy linii bocznej i jest kolejny rzut rożny dla Slavii. Z tym że Fran Tudor czysto trafił w piłkę.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego nie przyniosło korzyści, ale Slavia ma kolejny rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu z pole karne Rakowa Milan Rundić zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• David Jurasek ruszył lewą stroną boiska, ale został zupełnie zneutralizowany przez jednego z graczy Rakowa.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Waleriana Gwilii, który uderzył z dalszej odległości, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy!

• Fran Tudor popędził lewą stroną boiska, zagra w pole karne Slavii, ale udało się wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Zagranie w pole karne Rakowa, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Petr Sevcik dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać celnego strzału.

• Slavia wywalczyła rzut wolny niedaleko pola karnego gości.

• Ivi Lopez po fantastycznej akcji z Bartoszem Nowakiem trafia najpierw w bramkarza gospodarzy, a później w słupek bramki Slavii Praga!

• Teraz Patryk Kun zagrał niedokładnie, ale Raków ma jeszcze aut niedaleko pola karnego gospodarzy.

• Milan Rundić fatalnie zagrał prostopadle do Ivi Lopeza, który nie miał szans dojść do piłki.

• Sebastian Musiolik oraz Lukas Masopust ucierpieli po zderzeniu w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na szczęście bez zagrożenia.

• Ibrahim Traore dostał piłkę w polu karnym Rakowa, ale zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Sebastian Musiolik popędził z piłką na bramkę Slavii, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i w efekcie ją stracił.

• Vladan Kovacević skutecznie interweniuje poza własnym polem karnym.

• Petr Sevcik zagrał prostopadle, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki w polu karnym Rakowa.

• Kolejny atak gospodarzy, ale Zoran Arsenić został sfaulowany przed własnym polem karnym.

• Zagotowało się w polu karnym Rakowa po braku komunikacji jednego z obrońców oraz Vladana Kovacevića. Jednak bramkarz Rakowa ostatecznie zdołał wybić piłkę.

• Lukas Masopust fatalnie zagrał na połowę Rakowa i goście rozpoczną od autu.

• Walerian Gwilia dośrodkował w pole karne gospodarzy do Patryka Kuna, ale ten nie zdołał opanować piłki.

• Fran Tudor utrzymał się przy piłce przy linii bocznej, ale po chwili ją stracił.

• Slavia próbowała wywalczyć rzut rożny, ale po raz kolejny Raków perfekcyjnie w obronie i od bramki rozpocznie Vladan Kovacević.

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Rakowa, ale bardzo pewnie interweniuje Vladan Kovacević.

• Teraz Sebastian Musiolik został sfaulowany w środku pola, a chwilę wcześniej świetnie piłkę odebrał Zoran Arsenić.

• Stratos Svarnas zagrał prostopadle, ale Fran Tudor nie zrozumiał intencji i nie ruszył do piłki.

• Giannis Papanikolaou sfaulowany w środku pola.

• Vladen Kovacević pewnie interweniuje poza własnym polem karnym.

• Slavia Praga utrzymuje się przy piłce, ale na razie Raków świetnie spisuje się w defensywie.

• Ivi Lopez próbował zagrać w "szesnastkę" Slavii, ale nie było tam żadnego z partnerów.

• Kolejne zagranie w pole karne Rakowa, ale Zoran Arsenić perfekcyjnie odprowadził piłkę do linii końcowej.

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Rakowa, ale arbiter dopatrzył się wyraźnego spalonego.

• Ivi Lopez dośrodkował po ziemi w pole karne Slavi na nogę Sebastiana Musiolika, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Po zagraniu z autu Raków wywalczył pierwszy w tym meczu rzut rożny.

• Pierwsze zagranie w pole karne Rakowa, ale jeden z graczy gospodarzy nie trafił w piłkę i pewnie interweniował Vladan Kovacević.

• Zaczynamy batalię w Pradze!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Pradze. Za moment rozpoczniemy decydującą rywalizację!

• Natomiast tak prezentuje się skład Slavii Praga:

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na decydującą batalię o fazę grupową Ligi Konferencji Europy!

• Natomiast Raków Częstochowa w ostatni weekend nie rozgrywał swojego meczu ligowego, tylko zbierał siły na rewanżowe spotkanie ze Slavią Praga. wydaje się, że częstochowianie mogą dzisiaj pierwszy raz w historii awansować do fazy grypowej europejskiego pucharu.

• W ostatni weekend Slavia Praga grała w lidze u siebie z FK Pardubica i rozbiła rywali aż 7:0. Goście całą drugą połowę grali bez jednego zawodnika ukaranego czerwoną kartką. Wtedy jeszcze był wynik 2:0 dla drużyny ze stolicy Czech. W drugiej odsłonie meczu gra gości zupełnie się rozsypała i straciła pięć bramek.

• Natomiast Slavia Praga rywalizację w kwalifikacjach rozpoczęła od rywalizacji od St. Josephs z Gibraltaru. Slavia w dwumeczu rozbiła rywali aż 13:0 nie pozostawiając zupełnie żadnych złudzeń. W 3. rundzie kwalifikacji Slavia zmierzyła się z Panathinaikosem Ateny. W Pradze gospodarze wygrali 2:0, natomiast w Atenach padł remis 1:1.

• Przypomnijmy, że Raków Częstochowa przygodę w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy rozpoczął od rozbicia kazachskiej FC Astany. W dwumeczu Raków wygrał aż 6:0. Następnie Raków trafił na czeski Spartak Trnava. Tutaj Raków również okazał się lepszy. W Trnavie zdobywca pucharu Polski wygrał 2:0, natomiast w Częstochowie 1:0. Teraz podopiecznych Marka Papszuna czeka zdecydowanie najtrudniejsze zadanie, ale wcale nie stoją na straconej pozycji.

• Przed tygodniem w Częstochowie drużyna Rakowa wygrała ze Slavią Praga 2:1 po bramkach Ivi Lopeza i Frana Tudora. Dla gości jedyną bramką w 60. minucie spotkania zdobył Tomas Holes. Raków był dużo lepszy w pierwszym meczu, ale nie zdołał zapewnić sobie lepszej zaliczki. Miejmy jednak nadzieję, że dzisiaj uda się co najmniej zremisować.

• Witamy serdecznie! Przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy! W rewanżowym meczu kwalifikacyjnym Raków Częstochowa zagra na wyjeździe ze Slavią Praga. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/3
przejdź do galerii
Slavia Praga - Raków Częstochowa ONLINE. W czwartek o godzinie 19 zespół Marka Papszuna zagra w Pradze o awans do Ligi Konferencji. Przed tygodniem w Częstochowie wicemistrz Polski pokonał czeską drużynę 2:1. Gdzie oglądać mecz Slavia - Raków na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl!
El. Ligi Konferencji: Slavia Praga - Raków Częstochowa ONLINE

Wieczorem w Pradze do zgarnięcia będą naprawdę duże pieniądze. Awans do fazy grupowej Ligi Konferencji przyniesie Rakowowi zysk w wysokości 2,94 milionów euro. Na tym ewentualne korzyści finansowe się nie kończą. UEFA za zwycięstwo w każdym grupowym meczu płaci 500 tysięcy euro, a za remis 166 tys.

Raków w ubiegły czwartek ograł wicemistrza Czecha 2:1. Wynik był za niski, bo ekipa Papszuna stworzyła sobie wiele kolejnych sytuacji. W weekend drużyna z Częstochowy odpoczywała (mecz z Pogonią Szczecin przełożyła na 31 sierpnia). Za to Slavia grając w większości drugim garniturem rozniosła FK Pardubice 7:0.

Wicemistrz Czech liczy na atut własnego boiska, na którym przegrał tylko jeden z ostatnich 10 meczów pucharowych. Ponadto w czwartek przeciwnika Rakowa wspierać będzie komplet 19 tysięcy fanów. Na konferencji prasowej Marek Papszun stwierdził, że jego piłkarzy to nie zdeprymuje, bo przez ostatnie lata przyzwyczaili się do gry na wyjazdach.

Zawody poprowadzi Anglik Craig Pawson, który w 2020 roku gwizdał reprezentacji Polski w wygranym 3:0 meczu z Bośnią i Hercegowiną.

Marek Papszun, trener Rakowa: - Cieszymy się, że możemy zagrać o dużą stawkę na stadionie wypełnionym w komplecie z renomowanym przeciwnikiem. Pierwszy mecz pokazał, że nie stoimy na straconej pozycji. Myślę, że jak zrealizujemy swój plan, pokażemy swoje DNA i swoją siłę mentalną, to jesteśmy w stanie sprawić dużą niespodziankę i awansować do fazy grupowej.

Jindrich Trpisovsky, trener Slavii: - Po wyeliminowaniu Panathinaikosu Ateny mamy kolejnego trudnego przeciwnika. Jestem głęboko przekonany, że w czwartek będzie piekło w dobrym tego słowa znaczeniu, zarówno na trybunach, jak i przede wszystkim, od nas, na boisku. Wierzę, że wszyscy możemy tego dokonać i na koniec razem się cieszyć.

Przewidywany skład Rakowa na Slavię: Trelowski - Svarnas, Arsenić, Rundić - Tudor, Papanikolaou, Gwilia, Kun - Nowak, Lopez, Musiolik.

Nie zagrają: Lederman, Niewulis, Petrasek, Sapała (kontuzje)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Raków - Slavia 2:1 (el. Ligi Konferencji, 18.08.2022)

Slavia Praga - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Slavia - Raków w TVP 2. W internecie bezpłatnie na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentuje duet Mateusz Borek, Robert Podoliński. Studio od godziny 18:45. Poprowadzi je Jacek Kurowski, a gośćmi będą Kazimierz Węgrzyn i Sebastian Mila. Relacja LIVE od godziny 19:00 w GOL24 - zapraszamy!

19:00 Slavia Praga - Raków Częstochowa transmisja