2

Górnik Łęczna

0

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Stal Mielec pojedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią, natomiast Górnik Łęczna zagra u siebie z Wisłą Płock.

• Koniec meczu w Mielcu. Stal pewnie wygrywa z Górnikiem Łęczna i pnie się w górę ligowej tabeli. Natomiast Górnik pozostaje na ostatniej pozycji.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. W zespole Stali Mielec Wiktor Kłos pojawił się w miejsce Grzegorza Tomasiewicza.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Ostatnie minuty meczu w Mielcu są bardzo chaotyczne i niedokładne. Oba zespoły są już zmęczone i ciężko będzie stworzyć jakąś bramkową okazję.

• Prostopadłe podanie w pole karne Stali Mielec trafił do rąk Rafała Strączka.

• Ostatnia zmiana w szeregach Górnika Łęczna. Bartłomiej Kalinkowski pojawił się w miejsce Szymona Drewniaka.

• Szybka reakcja trenera Stali Mielec. Kamil Kościelny pojawił się w miejsce Mateusza Maka.

• Szymon Drewniak z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Mateusz Żyro został ukarany drugą żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym!

• Druga zmiana w szeregach Górnika Łęczna. Paweł Wojciechowski pojawił się w miejsce Bartosza Śpiączki.

• Bartosz Śpiączka został ukarany żółtą kartką za ostre wejście w Rafała Strączka.

• Natomiast Adrian Szczutowski pojawił się na murawie w miejsce Maksymiliana Sitka.

• Albin Granlund zmienił Koki Hinokio

• Aż trzy zmiany w szeregach Stali Mielec. Maciej Jankowski pojawił się w miejsce Fabiana Piaseckiego

• Fabian Piasecki wpadł z piłką w pole karne Górnika, ale jego mocne uderzenie powędrowało bardzo daleko od bramki gości.

• Michał Mak dostał piłkę w polu karnym Stali, ale jego uderzenie okazało się bardzo niecelne.

• Serhij Krykun dostał piłkę w polu karnym Stali, ale ofiarną interwencją popisał się Rafał Strączek.

• Teraz Mateusz Żyro został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Bartosz Rymaniak został ukarany żółtą kartką po taktycznym faulu w środku pola.

• Koki Hinokio dostał piłkę w polu karnym Górnika, ale uderzył bardzo niecelnie!

• Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Stali pewnie interweniował Rafał Strączek.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Stali, jednak ostatecznie żaden z graczy Górnika nie zdołał oddać strzału na bramkę gospodarzy.

• Ofensywna akcja Górnika, po której goście wywalczyli rzut rożny.

• Daniel Dziwniel zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale pewnie interweniował Rafał Strączek.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Mielcu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Mielcu. Do przerwy Stal pewnie prowadzi z Górnikiem Łęczna 2:0.

• Do podstawowego czasu pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Grzegorz Tomasiewicz oddał strzał z dystansu, ale spokojnie wyłapał piłkę Maciej Gostomski.

• Po prostopadłym podaniu w kierunku pola karnego Stali Mielec świetnym wyjściem popisał się Rafał Strączek.

• Stal przeważa i kontroluje grę, jednak nie jest to dobre widowisko dla postronnych kibiców. Gospodarze niespecjalnie kwapią się do ataków na bramkę rywali.

• Przemysław Banaszak nie będzie w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawia się Damian Gąska.

• Fabian Piasecki ruszył na pole karne gości, ale tym razem został zatrzymany przez Bartosza Rymaniaka.

• Przemysław Banaszek delikatnie ucierpiał po jednym ze starć.

• Oba zespoły niespecjalnie kwapią się do ataku na bramkę przeciwników. Na razie głównie rozgrywają piłkę w środku pola.

• Krystian Getinger dośrodkował z rzutu rożnego, tym razem jednak bez zagrożenia.

• Po drugiej stronie boiska przed szansą stanął Michał Mak, jednak jego uderzenie zostało zablokowane!

• Kolejne zagranie do Fabiana Piaseckiego, tym razem jednak jeden z obrońców gości przeciął to podanie.

• Krystian Getinger świetnie dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Mateusza Maka, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Stal Mielec prowadzi już 2:0 po trafieniu Mateusza Maka!

• Michał Mak został ukarany żółtą kartką za faul na swoim bracie w okolicach pola karnego Górnika.

• Szymon Drewniak zagrał w pole karne Stali, ale ponownie pewnie interweniował Rafał Strączek.

• Do prostopadłego podania ruszył Bartosz Śpiączka, ale pierwszy przy piłce był Rafał Strączek.

• Po bramce dla Stali gra toczy się głównie w środku pola. Żaden z zespołów nie chce popełnić błędu skutkującego bramką.

• Mateusz Mak dostał piłkę w polu karnym Stali, zagrał do Fabiana Piaseckiego, a ten precyzyjnie wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Stal Mielec obejmuje prowadzenie po trafieniu Fabiana Piaseckiego!

• Rozpoczynamy pojedynek w Mielcu!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Mielcu. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Górnika Łęczna:

• Oto skład Stali Mielec na dzisiejsze spotkanie:

• Dzisiaj w zespole Stali Mielec zadebiutuje dwóch nowych piłkarzy. Będą to Japończyk Koki Hinokio, który przyszedł z Fortuna 1. Ligi, oraz Fabian Piasecki, który jeszcze przed tygodniem zdobył piękną bramkę przewrotką w barwach Śląska Wrocław.

• Stal Mielec z Górnikiem Łęczna po raz ostatni mierzyły się w sezonie 2017/18 w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. Wtedy w Mielcu lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0 po bramce Maksymiliana Banaszewskiego na początku drugiej połowy meczu. Natomiast w Łęcznej po niesamowicie emocjonującym meczu również wygrała Stal, tyle że 4:3.

• Natomiast Górnik Łęczna jeszcze nie zaznał smaku zwycięstwa po powrocie do PKO Ekstraklasy. Łęcznianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie dwóch punktów. Jedyne "oczka" udało się wywalczyć jedynie po remisach z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Pojedynki z Zagłębiem Lubin, Wartą Poznań oraz Wisłą Kraków kończyły się zdecydowanymi porażkami.

• Po pięciu kolejkach Stal Mielec zajmuje dopiero szesnaste miejsce w ligowej tabeli. Mielczanie w tym sezonie wygrali tylko z Wisła Kraków 2:1 po bramkach Aleksandara Koleva oraz Mateusza Maka. W pozostałych pojedynkach Stal zanotowała trzy porażki i jeden remis.

• Witamy serdecznie! W pierwszym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec na własnym stadionie zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

red

Stal Mielec - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM. Starcie na dnie ©K_kapica_afk

Stal Mielec - Górnik Łęczna ONLINE. Stal Mielec dokonała kolejnych wzmocnień, co na pewno cieszy trenera Adama Majewskiego, bo jego drużynę czeka bardzo ważny pojedynek z Górnikiem Łęczna. Łęcznianie wciąż czekają na pierwszy komplet punktów po powrocie do krajowej elity. Wyjazdowe spotkanie ze Stalą wydaje się być dobrą ku temu okazją.

Stal Mielec - Górnik Łęczna ONLINE

Stal Mielec w ubiegłym sezonie uratowała się przed spadkiem w końcówce sezonu. W bieżących rozgrywkach także wymienia się ją w gronie kandydatów do gry w Fortuna 1. Lidze. W podobnym kontekście mówi się o łęcznianach. Wynik najbliższego spotkania obu drużyn może mieć tym samym duże znaczenie w kontekście walki o utrzymanie.

Stal - Górnik Łęczna STREAM. Trener gospodarzy z Mielca, Adam Majewski uważa, że nie należy przeceniać wagi nadchodzącej konfrontacji. - Powoli to spotkanie urasta do nie wiadomo jakiej rangi. Grają dwa zespoły z dolnej części tabeli i w kontekście dalszej części sezonu będzie to miało duże znaczenie, ale podchodzimy do tego spokojnie. To jest dopiero szósta kolejka. W piątkowym meczu będziemy musieli wykazać się cierpliwością w grze ofensywnej i przede wszystkim stworzyć dużo sytuacji, by zdobyć bramkę - mówi szkoleniowiec.

Mielczanie w pięciu rozegranych do tej pory meczach zgromadzili cztery punkty do ligowej klasyfikacji. Nie jest to wynik imponujący, lecz i tak dwukrotnie wyższy od łęcznian. Jedyne zwycięstwo zaliczyli w domowym starciu z Wisłą Kraków. Warto przypomnieć, że zielono-czarni przegrali w Łęcznej z krakowianami 1:3. Stal ponadto zremisowała z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza i przegrała z gliwickim Piastem, Górnikiem Zabrze i Pogonią Szczecin.

Stal - Górnik Łęczna NA ŻYWO. Podczas piątkowego starcia naprzeciw siebie staną dwaj bracia bliźniacy. Mowa oczywiście o Michale Maku z Górnika Łęczna i Mateuszu Maku ze Stali Mielec. - Górnik nie wygrał jeszcze meczu. To jest ich problem. My będziemy chcieli ten mecz wygrać. Każdy mecz jest do wygrania. Pokazało to starcie z Wisłą Kraków. Idziemy dobrą drogą i czekamy na ten mecz. Na pewno na myśl, że zagram przeciwko Michałowi, to sprawia, że ten mecz jest z perspektywy mojej i Michała fajny i ciekawy. Nasze siostry będą na meczu i czekamy, kto tym razem wyjdzie zwycięsko - mówi skrzydłowy ekipy z Mielca.

- Mam nadzieję, że będą do dyspozycji nowi piłkarze, bo wiemy jakie mamy ograniczenia - mówił jeszcze w środę, na przedmeczowej konferencji prasowej Adam Majewski, trener PGE Stali. I jego prośby zostały wysłuchane. Najpierw klub poinformował o pozyskaniu Adriana Szczutowskiego, a w czwartek do mieleckiej drużyny dołączyło dwóch kolejnych piłkarzy - Fabian Piasecki i Koki Hinokio.

Stal - Górnik Łęczna LIVE. Ten pierwszy jest napastnikiem i dotychczas w polskiej ekstraklasie zanotował 64 występy, w których zdobył 6 bramek. W bieżącym sezonie, w barwach Śląska Wrocław, rozegrał pięć meczów ligowych i strzelił jednego gola. Zaliczył też sześć meczów w eliminacjach Ligi Konferencji Europy i zanotował w nich dwa trafienia. Japończyk natomiast jest pomocnikiem i został wypożyczony z Zagłębia Lubin, do którego trafił ze Stomilu Olsztyn. W jego barwach przez dwa sezony rozegrał 50 meczów w Fortuna 1 lidze, w których zdobył siedem bramek.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Stal: Strączek - Flis, De Amo, Matras - Sitek, Urbańczyk, Tomasiewicz, Getinger - Mak, Jankowski, Budziński

Górnik Łęczna: Gostomski - Rymaniak, Szcześniak, Midzierski - Krykun, Kalinkowski, Drewniak, Dziwniel - Mak, Śpiączka, Gąska

Stal - Górnik Łęczna TRANSMISJA i STREAM

Spotkanie 6. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec - Górnik Łęczna rozpocznie się w piątek 27 sierpnia o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest w ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.