• Taras Romanczuk - 3
    • Michal Sacek - 3
    • Jesus Imaz - 4
    • Marc Gual - 3 (Camilo Mena - bez oceny)
  • Koniec meczu! W debiucie Kamila Kieresia prowadzona przez niego Stal Mielec remisuje u siebie z Jagiellonią Białystok (1:1). Na bramkę Jesusa Imaza z 3. minucie odpowiedział po przerwie, po kapitalnej akcji, Mateusz Mak.

To DZIESIĄTY WYJAZDOWY remis drużyny z Podlasa w tym sezonie, w tym piąty z rzędu!

• Za mocne zagranie na wolne pole do Kokiego Hionkio. Przyblokował go Miłosz Matysik, który pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

• Po rzucie sędziowskim Jesus Imaz wrzuca w pole karne. Przed nie wybijają gospodarze pod nogi Camilo Meny. Ten uderza wysoko nad bramką

• Przerwa w grze. Marcin Flis leży we własnym polu karnym po starciu z rywalem. Wydaje się, ze z zawodnikiem Stali będzie jest wszystko w porządku i dogra to spotkanie do końca.

• Piotr Wlazło podaje na lewą stronę pola karnego do Kokiego Hinokio. Ten nie miał szans na wygranie pojedynku z dwoma rywalami.

• Damian Kos dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Maciej Domański skoszony przez Michała Pazdana. Doświadczony stoper nie może pogodzić się z decyzją sędziego, który "widział" tu faul... Kartki nie ma.

• Camilo Mena debiutuje w Ekstraklasie. Zmienia Marca Gulala.

• Aurelien Nguiamba przesadził trochę z agresją w walce o piłkę. Sędzia dopatrzył się faulu, ale nie kwalifikował się on na żółtą kartkę. W przeciwnym razie wcześniej udałby się do szatni.

• Jaga grać! K***a mać!

- skandują kibice gości. Jagiellonia z pierwszej połowy i Jagiellonia z drugiej to dwie różne Jagiellonie.

• "Żółtko" na koncie Kamila Kruka za faul taktyczny. W Wielką Sobotę ominie go wyjazd do Łodzi na mecz z Widzewem (8 kwietnia, godz. 15) z powodu czwartej żółtej kartki w tym sezonie.

• Koki Hinokio zmienia Mateusza Maka, strzelca bramki wyrównującej.

• Miłosz Matysik wbiegł na boisko bez zgody sędziego Damiana Kosa i faulem taktycznym przerywa kontrę Stali. Został upomniany żółtą kartką, a że to jego czwarte indywidualne upomnienie, więc ominie go domowy mecz z Lechią Gdańsk (10 kwietnia, godz. 15).

• Sztab medyczny Jagiellonii zajmuje się Miłoszem Matysikiem. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Mikołaj Lebedyński zmienia Rauno Sappinena.

• [WIDEO] 50. MINUTA. GOL MATEUSZA MAKA

• Miłosz Matysik powstrzymuje przed własną bramką Mateusza Maka. Jeszcze ucierpiał w tym starciu.

• Paweł Żyra wrzuca z linii 16. metra na dalszy słupek do Mateusza Maka. Tam górują obrońcy Jagiellonii.

• Aurelien Nguiamba upomniany żółtą kartką za faul.

• 3 542 widzów na meczu Stali z Jagiellonią, który zamyka 26. kolejkę Ekstraklasy.

• Piotr Wlazło wcielił się w lewoskrzydłowego. Ten w polu karnym nie poradził sobie z Miłoszem Matysikiem, który DWUKROTNIE był górą.

• Za mocne zagranie ze środka boiska na wolne pole do Rauno Sappinena. Piłkę łapie Zlatan Alomerović.

• ... a za Dusana Stojinovicia pojawia się Michał Pazdan.

• ... Tomas Prikryl zastępuje Pawła Olszewskiego...

• Potrójna zmiana w Jagiellonii: Aurelien Nguiemba zastępuje Nene...

• To powinien być gol dla Jagiellonii!!!

Marc Gual podaje do Jesusa Imaza, który miał przed sobą sporo miejsca. Uderza bez przyjęcia w środek bramki, gdzie nogami piłkę odbija Bartosz Mrozek!

• Błąd mielczan w ataku pozycyjnym. Skorzystali z tego goście, którzy wyprowadzili kontrę w postaci lagi na Jesusa Imaza. Ten z lewej strony zagrywa na środek pola karnego, skąd Paweł Olszewski wyraźnie chybił.

• Fabian Hiszpański podaje mocno po linii do Macieja Domańskiego. Ten wrzuca na bliższy słupek, gdzie był jedynie Zlatan Alomerović.

• Atak Stali prawą stroną przynosi rzut rożny. Z pierwszym dośrodkowaniem radzą sobie obrońcy gości, a po poprawce Kamil Kruk główkował w prawy górny róg bramki! Zlatan Alomerović na raty łapie piłkę!

• Marc Gual powstrzymany w "szesnastce" przez Pawła Żyrę i Mateusza Matrasa.

Po chwili mocne uderzenie Marca Guala paruje Bartosz Mrozek!
    Bartosz Mrozek paruje strzał Marca Guala

• Stal Mielec - Jagiellonia Białystok

• 9 Strzały 3
    • 2 Strzały celne 1
  • Centymetry...
    Słupek po główce Rauno Sappinena

• Mateusz Skrzypczak wybija piłkę po wrzutce z lewej strony. Przejmuje ją Mateusz Mak, który zagrywa w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Rauno Sappinena! Ten uderza głową, ale obija słupek!

• Piotr Wlazło fauluje w środku pola Marca Guala. Żółta kartka ląduje na konto pomocnika Stali.

• Nie wyszło prawą, to zawodnicy Kamila Kieresia zaatakowali lewą. Dośrodkowanie Krystiana Getingera prawą nogą było dalekie od ideału. I adresata przed bramką Jagiellonii.

• Gospodarze poczuli krew. Sęk w tym, że piłka po uderzeniu Macieja Domańskiego z pola karnego poszybowała wysoko nad bramką.

• Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- niesie się z trybun.

• Pograli na prawej stronie Kamil Kruk z Pawłem Żyrą. Drugi z wymienionych podaje przed pole karne do Mateusza Maka, który ograł trzech (!) rywali (!) ruletą czy "sadzając na murawie Dusana Stojinovicia! Mocnym uderzeniem przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• STAL WYRÓWNUJE! GOL MATEUSZA MAKA!!!

• A teraz Marc Gual ruszył środkiem w pole karne Stali! Przegrywa pojedynek sam na sam z Bartoszem Mrozkiem! Hiszpana "uratowała" tutaj jego pozycja spalona. Inaczej ciężko byłoby mu się wytłumaczyć ze zmarnowania "setki"!

• Po chwili zagranie z głębi pola do Rauno Sappinena. Ten zgrywa piłkę na lewo do Krystiana Getingera, który dobrze "zabrał się" z piłką w "szesnastkę" i jego uderzenie z ostrego kąta odbija Zlatan Alomerović!

• NIE MA GOLA DLA STALI!!!

Mocne dośrodkowanie Macieja Domańskiego w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Marcin Flis, który uderza głową tak, że piłka po koźle przelatuje obok dalszego (lewego) słupka!

• Od razu prawą stroną próbował przedrzeć się Fabian Hiszpański. Zdaniem sędziego faulował go Bartłomiej Wdowik.

• Drugą połowę zaczynają gospodarze! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Mielca, gdzie kończy się przerwa w meczu Stali z Jagiellonią Białystok. Po pierwszej połowie prowadza goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Jesusa Imaza już w 3. minucie Jagiellonia prowadzi na wyjeździe ze Stalą Mielec (1:0).

• +1' Rzut wolny dla Jagiellonii z lewej strony. Nene podaje do środka do Michala Sacka, który posyła "świecę" w pole karne gospodarzy. Bez problemu "gaszą" ją obrońcy Stali.

• Damian Kos dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Niezłe dośrodkowanie Kamila Kruka w "szesnastkę" Jagiellonii do wbiegającego kolegi. Dobrze na linii 16. metra interweniuje Miłosz Matysik.

Po chwili na przedpolu znalazł się.. Zlatan Alomerović.

• Jesus Imaz podaje na lewą flankę do Marca Guala. Ten z ok. narożnika pola karnego uderza bardzo mocno i w znacznej odległości obok bramki.

• ... i posyła "kaczkę", jakby rzucił kamień o taflę jeziora - przed bramkę Stali. Akurat w tym miejscu nie znalazł adresata.

• Jeszcze jeden atak zawodników Macieja Stolarczyka lewą stroną przynosi rzut rożny. Michal Sacek ustawia piłkę...

• Aj... Mocne zagranie na wolne pole do Bartłomieja Wdowika. Ten z lewej strony "szesnastki" zagrywa na 14. metr do Nene, który niepotrzebnie chciał przyjąć piłkę. Podbił ją sobie lewą nogą tak, że trafił w swoją rękę...

• Zlatan Alomerović na razie nie miał okazji do wykazania się

• Marcin Flis wyrzuca piłkę w pole karne zza lewej linii bocznej boiska. Tam do przewrotki składał się Rauno Sappinen, ale ten nie trafił w futbolówkę.

Kto wie, może to byłoby piękne trafienie w... 5. rocznicę bramki Cristiano Ronaldo z przewrotki w meczu Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Juventusem.

• Mateusz Mak przejmuje przed polem karnym odbitą piłkę i momentalnie pognał z nią na połowę gości! W kole środkowym skosił go Michal Sacek, który za to nieprzepisowe zagranie został upomniany żółtą kartką.

• Nene zablokowany na lewej stronie przez Kamila Kruka. Rzut rożny.

• 2 Strzały 1
    • 1 Strzały celne 1
  • Służby porządkowe szybko wywiązały się z zadania i gramy dalej.

• Przerwa w grze. Znowu serpentyny poleciały na murawę! Protest czy plan na wybicie Jagiellonii z rytmu?

• Źle rozegrany stały fragment gry dał szansę piłkarzom Kamila Kieresia do przeprowadzenia kontry. Krystian Getinger zagrał mocno po linii do Rauno Sappinena, który został zablokowany. Po szybkim wznowieniu gry Maciej Domański uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

• [WIDEO] 3. MINUTA. GOL JESUSA IMAZA

• Bartłomiej Wdowik decyduje się na bezpośrednie uderzenie w stronę bliższego rogu! Będący na wysokości bliższego słupka Marcin Flis wybija głową na rzut rożny!

• Paweł Olszewski w roli prawoskrzydłowego. Walczył z Marcinem Flisem o pozycję, by dośrodkować w pole karne, ale został sfaulowany. Może być groźnie.

• Piotr Wlazło fauluje Michala Sacka w środku pola. Sędzia nie sięga po kartkę.

• Nene prostopadłym podaniem z linii środkowej uruchomił Jesusa Imaza! Ten miał przed sobą sporo miejsca i pognał w stronę bramki strzeżonej przez Bartosza Mrozka! W polu karnym do środka do Marca Guala, ale za plecy rodaka; obrona Stali wybija na uwolnienie!

Jeszcze była podniesiona chorągiewka - spalony!

• Przerwa w grze. Służby porządkowe uwijają się, by pozbierać z murawy serpentyny rzucone z trybunSerpentyny na murawieSerpentyny na murawie

• Z dośrodkowaniem z lewego narożnika poradzili sobie obrońcy Jagiellonii. Przy drugiej wrzutce interweniuje Zlatan Alomerović.

• Mocne zagranie na wolne pole do Macieja Domańskiego. Ten wywalczył rzut rożny.

• 41% Posiadanie piłki 59%

• Taras Romanczuk ostro wszedł w nogi Kamila Kruka, który wyraźnie to odczuł. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Kibice Jagiellonii w Mielcu

• Rauno Sappinen dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Paweł Olszewski podłączył się do akcji ofensywnej. Jego rajd został jednak powstrzymany na wysokości pola karnego Stali.

• Rauno Sappinen przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego gości. Za lekko podaje do szerzej ustawionego Mateusza Maka, z czego skorzystała obrona Jagiellonii.

• Atak Jagiellonii lewą stroną przynosi rzut wolny. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika w pole karne piłkę głową wybija Marcin Flis. Kontrę Stali zastopował - za linią środkową - Nene.

• Po chwili dośrodkowanie z lewej strony na bliższy słupek do Rauno Sappinena. W ostatniej chwili uprzedził go Mateusz Skrzypczak.

• Aut dla Stali na wysokości pola karnego gości. Po dalekim wyrzucie zawodnicy obu drużyn podbijali piłkę w górę. Ostatecznie zagrożenia pod bramką nie było.

• Za krótkie wybicie piłki przez Zlatana Alomerovicia! "Pachniało" powtórką z wczorajszego meczu Lecha Poznań z Pogonią Szczecin, ale tutaj finał był inny. Strzał Rauno Sappinena został zablokowany, podobnie dobitka Pawła Żyry!

• Jesus Imaz zrównał się z legendą klubu

• Nieudane płaskie zagranie Krystiana Getingera w "szesnastkę". Zarówno z tym zagraniem, jak i poprawką, poradziła sobie obrona Jagiellonii.

• Podrażnieni mielczanie rzucili się do ataku. Wywalczyli rzut wolny z lewej strony.

• Idealny początek spotkania zawodników Macieja Stolarczyka!!!

Nene podaje prostopadle w pole karne do wbiegającego Marca Guala. Ten z lewego narożnika pola bramkowego podaje płasko na dalszy słupek do Jesusa Imaza, który z bliska na wślizgu kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM JESUS IMAZ!!!

• Nene przedzierał się lewą stroną w pole karne gospodarzy. Po profesorsku poradziła sobie z nim obrona Stali.

• Marcin Flis wysoko wyskoczył do górnej piłki. "Po drodze" poturbował", w środku pola, Marca Guala.

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Bartłomiej Wdowik. Nie dość, że nie poradził sobie z Kamilem Krukiem, to jeszcze go faulował.

• Na gwizdek Damiana Kosa ostatnie spotkanie 26. kolejki Ekstraklasy zaczynają goście!

• Kapitanami są Krystian Getinger i Taras Romanczuk.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Widowisko w Mielcu poprowadzi sędzia Damian Kos z Wejherowa. Za VAR odpowiadać będą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

• Ekipa z Podlasia jest jedyną w lidze, która nie ma na koncie wyjazdowego zwycięstwa. Głównie dlatego zamieszana jest w walkę o uniknięcie degradacji. Maciej Stolarczyk liczy na to, że w przełamaniu złej passy drużynie pomogły treningi podczas dłuższej przerwy na występy reprezentacji narodowej.

• Skład Jagiellonii Białystok

• Przed przerwą na mecze reprezentacji w klubie z Solskiego zwolniono Adama Majewskiego. O dymisji przesądziła koszmarna wiosna. Mielczanie w tym roku zanotowali trzy remisy i pięć porażek.

• Skład Stali Mielec

• Mielczanie w tym roku jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa. Co więcej, słabymi wynikami skazali się na walkę o utrzymanie. Trudnej misji uratowania drużyny przed spadkiem podjął się Kamil Kiereś. Jak nowy trener wypadnie w debiucie?

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• 26. kolejkę Ekstraklasy zamykamy w Mielcu, gdzie Stal pod wodzą debiutującego na stanowisku trenera Kamila Kieresia podejmie przed własną publicznością Jagiellonię Białystok. Obie drużyny znajdują się tuż nad "czerwoną strefą", więc dzisiejsze zwycięstwo pozwoli oddalić się od miejsc spadkowych.

Spotkanie poprowadzi Damian Kos...

1/3
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok ONLINE. Mielczanie w tym roku jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa. Co więcej, słabymi wynikami skazali się na walkę o utrzymanie. Trudnej misji uratowania drużyny przed spadkiem podjął się Kamil Kiereś. Jak nowy trener wypadnie w debiucie? Sprawdź, gdzie oglądać mecz Stal - Jagiellonia w telewizji i internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Jagiellonia Białystok ONLINE

Następcą Majewskiego został Kamil Kiereś, który wraca do zawodu po rocznej przerwie. Powodem jego odejścia z Górnika Łęczna w marcu 2022 była choroba nowotworowa. Nowy szkoleniowiec zadebiutuje w spotkaniu przeciwko Jagiellonii. Konfrontacja kończącą 26. kolejkę ma swój ciężar gatunkowy. Białostoczanie są jeszcze niżej w tabeli od Stali, a od strefy spadkowej dzieli ich ledwie punkt.

- Oczekuję od piłkarzy dobrego podejścia pod kątem mentalnym już w trakcie meczu, aby utrzymać tę wytrwałość w koncentracji, żeby poradzić sobie i grać bardzo konsekwentnie o zwycięstwo. To będzie na pewno ważne. Gramy u siebie, przyjdą kibice, także musimy tak grać, aby wszyscy mieli poczucie, że robimy wszystko co się da w kierunku grania o trzy punkty, które są dla nas tak bardzo potrzebne - zaznaczył Kamil Kiereś.

- Te dwa tygodnie poświęciliśmy na regenerację. Zależało nam, aby kontuzjowani szybciej wrócili do zdrowia. Zdajemy sobie również sprawę, jak ważne mecze nas czekają. Chcemy wykorzystać w nich swoje atuty - mówi Maciej Stolarczyk. - Podczas treningów skupialiśmy się na kreowaniu akcji podbramkowych, a także na zniwelowaniu możliwości podejścia przeciwnika pod naszą bramkę - podkreślił Stolarczyk.

Nie zagrają w meczu Stal Mielec - Jagiellonia Białystok:

Stal: Dominykas Barauskas.

Jagiellonia: Bojan Nastić, Wojciech Łaski, Tomas Prikryl.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Stal - Jagiellonia w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Robert Skrzyński - Michał Trela. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00 - zapraszamy!

19:00 Stal Mielec - Jagiellonia Białystok CANAL+ SPORT