Szkocja

1

Anglia

3

• Za nami bardzo dobre spotkanie pełne agresywnej walki i ogromnej ambicji. Świetnie zaprezentowali się goście, którzy zasłużenie wygrywają ten mecz, po którym oczy wszystkich patrzyć będą na rekord bramkowy Rooneya. To tyle na dziś, za wspólną relację z tego meczu oraz śledzenie pozostałych spotkań na Ekstraklasa.net dziękuje Michał Kozera!

• Koniec! 1:3 przegrywają Szkoci z wyspiarskimi sąsiadami po bramkach Alexa Oxlade-Chamberlaina, Rooneya oraz honorowej Robertsona!

• A Gordon Strachan bardzo niezadowolony.

• May faulował Jagielkę w jego polu karnym, dzięki czemu miał szanse na strzał. Sędzia to uniemożliwił.

• Piłka co prawda trafiła pod nogi gospodarzy, Ci jednak pożytku z niej nie zrobili żadnego.

• Faul Clyne'a na skrzydle, wolny dla Szkocji z lewej strony.

• A w ogólnej klasyfikacji, do sir Bobby'ego Charltona, Rooneyowi brakuje 4 bramek!

• Nie dziwi ten tweet, bowiem "Wazzę" od Linekera dzielą już zaledwie dwa gole!

• A wcześniej świetną szansę miał Russell, jednak dobrze wytrącili go z rytmu defensorzy.

• Mamy zmianę, Barkley za Wilshere'a, który mecz kończy z asystą na koncie.

• Świetnie piłkę w pole karne dostaje Lallana, który zabiera się pod linię końcową i stamtąd podaje na 8 metr do kapitana Anglików, który pewnie ładuje piłkę do siatki!

• ROOONEEEEEY! ALEŻ UCISZYLI ANGLICY SĄSIADÓW!!

• Chociaż wcześniej omylnie napisałem Russell, to Robertson świetnie pakuje piłkę do bramki po asyście właśnie tego pierwszego. Euforia w Szkocji, mimo straty bramkowej!

• ROBERTSON!! CO SIĘ DZIEJE NA CELTIC PARK!

• Ciśnienie podniosła kibicom wolna piłka przez środek pola karnego, do której blisko mieli chyba wszyscy, a nie sięgnął nikt.

• Kolejna zmiana. Rusell za Maloneya.

• Mamy zmianę, sędzia techniczny nie potrafi jednak okiełznać tablicy, która notorycznie wyświetla oba numery na czerwono. W tym czasie jednak schodzi już Oxlade-Chamberlain, a za niego wbiega Rickie Lambert.

• Aj, Wilshere miał ładną szansę z woleja, lewa noga jednak zawiodła i piłka poleciała obok prawego słupka.

• Ox faulowany w ataku.

• Anglicy nadal pewnie kontrolują grę.

• Świetnie poradził sobie Robertson z Wilsherem, który wpadł w pole karne i mógł poważnie zagrozić bramce Szkotów.

• Sterling wywalczył aut w obronie.

• Do tego May za Hanleya.

• Schodzi też Shaw, wchodzi Sterling.

• Mamy serię zmian. Gibbs za Welbecka.

• Rooney zza pola karnego, pewnie jednak Gordon.

• Rooney wdał się w długi pojedynek z broniącym piłki Fletcherem, w końcu sędzia odgwizdał przewinienie kapitana Anglii.

• Do wejścia gotowy też Raheem Sterling.

• Mamy zmianę zawodnika, Anya schodzi, w jego miejsce Barry Bannan.

• Shaw z odważną interwencją, którą przypłacił starciem z Maloneyem. Wolny dla Anglii.

• Smalling głową po rzucie rożnym pudłował na bramkę.

• Milner miał dobrą okazję do strzału, ale zwlekał za długo.

• Odważnie atakują Anglicy, dominują Synowie Albionu.

• Ależ interwencja Forstera, piłka po rzucie wolnym i uderzeniu jednego ze Szkotów pewnie zmierzała za kołnierz bramkarza, tuż przy poprzeczce. Ten nie dał się zaskoczyć i wybił futbolówkę na rożny.

• I na koniec Jagielka za Cahilla.

• Spośród dalszych zmian, Lallana zmienił Downinga.

• Seria rykoszetów i odbić w polu karnym Szkotów, gdzie najlepiej odnalazł się Rooney, podskakując i głową uderzając piłkę przy lewym słupku bezradnego bramkarza.

• I już wpuszcza gola! ROONEY!

• Na bramce gospodarzy również zmiana, Gordon zmienił Marshalla.

• Mamy kilka zmian. Za Browna zjawia się, przejmują opaskę kapitana, Darren Fletcher. Szkot gorąco witany jest przez obecnych i byłych kolegów z Manchesteru United.

• Bardzo brzydki faul Mulgrewa na rozpędzonym Oxie.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze wracają na murawę Celtic Park!

• Koniec pierwszej, dynamicznej połowy. 1:0 dla gości po świetnej piłce Wilshere'a do Oxlade-Chamberlaina. Zapraszamy za kwadrans!

• Shaw sprintem wybiegł ze swojego pola karnego, jednak gdy dopadło go dwóch rywali, został zmuszony do niecelnego podania.

• Anya nie zgadza się z decyzją arbitra, który podyktował wolny rywalom.

• Maloney ze strzałem z dystansu, bardzo niecelnym zresztą. Nie spodobało się do Strachanowi.

• Bardzo odważny pojedynek kapitanów obu reprezentacji.

• Milner silnie odegrał w pole karne do Welbecka, ten jednak nie potrafił opanować piłki.

• Fantastyczna piłka od Jacka Wilshere'a za obrońców, którą głową po prostu trącił na prawy słupek Ox, obok kompletnie zaskoczonego bramkarza. Duży błąd obrony Szkotów.

• OXLADE-CHAMBERLAIN!! GOL!

• Dobrze bronią się Szkoci.

• To jest tylko sparing, nikt jednak nie odstawia nogi.

• Shaw jest już na boisku.

• Welbeck zwodem wpadł w pole karne, dobrze jednak odczytał go obrońca.

• Shaw leży na murawie... kibice Manchesteru United wstrzymali powietrze...

• Dobra interwencja Smallinga.

• Martin zepsuł ostatnie podanie, które mogło dać Szkotom idealną sytuację bramkową. Póki co mają tylko kolejny rożny.

• Wrzutka Szkotów na dziesiąty metr, do płasko posłanej piłki nie dotarł jednak żaden z zawodników.

• Welbeck wściekły na rywala po jego agresywnym wejściu. Czuć ogromne napięcie na stadionie.

• Rooney i Welbeck dobrze w obronie.

• Korner dla gospodarzy.

• Cahill faulował Martina, wolny dla Szkotów.

• Marshall pewnie łapie wrzutkę Clyne'a.

• Anglicy atakują prawym skrzydłem, obrona rywali jednak dobrze sobie radzi z zapędami gości.

• Błąd Szkotów i Rooney mógł stać przed świetną szansą, gdyby podanie od Welbecka było dobrze wymierzone.

• Tym razem Clyne wygrywa 1v1 z Anyą, Szkoci jednak mają korner.

• Anya świetnie wygrał pojedynek z Clynem na swoim skrzydle, jednak gry chciał wejść w pole karne, zapędził się za linię końcową.

• Bardzo dynamicznie atakuje Szkocja.

• Dobra próba Welbecka lewą nogą z boku pola karnego, Marshall wybił piłkę przed siebie, jednak dobić nie zdołał już Rooney.

• Cahill głową uderza obok bramki.

• Shaw zdobywa dla Anglików rożny.

• Faul dla Szkotów na ich połowie.

• Minuta aplauzu na stadionie i Anglicy zaczynają spotkanie!

• Hymn Szkocji klasycznie - w wykonaniu obecnych na murawie kobziarzy.

• Hymn Anglii to pojedynek kibiców - Szkoci rzucili się w uszy gwizdami, szybko jednak gardła Anglików zdobyły przewagę na trybunach.

• Niesamowita oprawa tego meczu i gorąca atmosfera na Celtic Park!

• Piłkarze są już gotowi do rozpoczęcia meczu.

• Witamy w relacji live ze spotkania Szkocja - Anglia! Już za 20 minut na murawę Celtic Park wybiegną sąsiedzi z Wysp w odmienionych składach oraz, przede wszystkim, bogatymi ławkami rezerwowych!