PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Cracovia ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Cracovia ONLINE. Zwycięstwo przybliży do utrzymania. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2022-04-10 12:30

Warta Poznań

1

Cracovia

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej niedzieli!

• Za tydzień Warta Poznań zagra na wyjeździe ze Stalą Mielec, natomiast Cracovia u siebie podejmie Zagłębie Lubin.

• Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Cracovia (w skali 1-6):

• Michał Grobelny - 3
    • Jan Grzesik - 3
    • Łukasz Trałka - 4
    • Dawid Szymonowicz - 3
    • Robert Ivanov - 4
    • Jakub Kiełb - 3, (Konrad Matuszewski - bez oceny)
    • Miguel Luis - 4, (Niilo Maenpaa - 3)
    • Miłosz Szczepański - 3, (Jayson Papaeau - 4)
    • Michał Kopczyński - 3, (Michał Kupczak - 3)
    • Frank Castaneda - 4, (Michał Jakóbowski - bez oceny)

• Karol Knap - 3
    • Mathias Hebo Rasmussen - 3, (Sylwester Lusiusz - bez oceny)
    • Sergiu Hanca - 3
    • Michał Rakoczy - 4, (Jewhen Konoplianka - 3)
    • Pelle van Amersfoort - 3, (Otar Kakabadze - 3)
    • Rivaldinho - 3
  • Warta Poznań dzięki temu zwycięstwu znacznie oddala się od strefy spadkowej, oraz zbliża się do Cracovii, która plasuje się w środku tabeli.

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim! Warta Poznań wygrywa z Cracovią 1:0 po bramce Adama Zrelaka!

• Michał Jakóbowski został ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Michał Jakóbowski zmienił Franka Castanedę.

• W zespole Warty Poznań Konrad Matuszewski zmienił Jakuba Kiełba.

• Rivaldinho z rzutu karnego trafił tylko w poprzeczkę!

• Jędrzej Grobelny został ukarany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Cracovii po faulu Jędrzeja Grobelnego na Rivaldinho!

• Natomiast Sylwester Lusiusz pojawił się w miejsce Mathias Hebo Rasmussena.

• Dwie zmiany w zespole "Pasów". Thiago zmienił Luisa Rochę

• Rivaldinho zdecydował się na strzał z dystansu, ale Jędrzej Grobelny pewnie interweniował.

• Gra toczy się głównie w środku pola. Niezbyt interesujący fragment gry dla kibiców.

• Lukas Hrosso dostał piłkę we własnym polu karnym, ograł Adama Zrelaka i wybił piłkę.

• Natomiast Jewhen Konoplianka pojawił się w miejsce Michała Rakoczego.

• Dwie zmiany w Cracovii. Otar Kakabadze zmienił Pelle van Amsersfoorta

• Frank Castaneda popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował wprost do Lukasa Hrosso.

• Zagranie w pole karne Cracovii, ale tam żaden z zawodników Warty nie zdołał zagrozić bramce gości.

• Natomiast Niilo Maenpaa pojawił się w miejsce Miguela Luisa.

• Dwie zmiany w szeregach Warty Poznań. Jayson Papeau zmienił Miłosza Szczepańskiego

• Miguel Luis zdecydował się na strzał z dystansu, piłkę wybił przed siebie Lukas Hrosso, a tam czyhał Adam Zrelak, który wpakował piłkę do pustej bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Warta Poznań obejmuje prowadzenie po bramce Adama Zrelaka!

• Łukasz Trałka dośrodkował na pole karne Cracovii, ale piłkę przejął Lukas Hrosso.

• Frank Castaneda pokusił się o indywidualną akcję i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Michał Rakoczy z rzutu wolnego uderzył ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Mateusz Kupczak sfaulował rywala pod własnym polem karnym i Cracovia będzie miała dobrą okazję na zdobycie bramki.

• Początek drugiej części meczu bardzo chaotyczny. Żaden z zespołów nie jest w stanie utrzymać się przy piłce przez dłuższy okres.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie Mateusz Kupczak zmienił Michała Kopczyńskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Końcówka pierwszej części gry. Do głosu ponownie zaczyna dochodzić Warta.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła wprost na głowę Rivaldinho, ten uderzył precyzyjnie, ale fantastyczną interwencją popisał się Jędrzej Grobelny!

• Rivaldinho oddał mocny strzał z dystansu i Jędrzej Grobelny wybił piłkę na rzut rożny.

• Miłosz Szczepański pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Cracovii, ale tam łatwo stracił piłkę.

• Cracovia od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce, ale nie ma pomysłu, by przedostać się w pole karne Warty.

• Mathias Hebo Rasmussen uderzył z dystansu, ale ponad poprzeczką.

• Pelle van Amersfoort wpadł z piłką w pole karne Warty, ale tam przytomnie i skutecznie interweniował Jędrzej Grobelny.

• Rivaldinho dostał piłkę na skrzydle, ale odegrał ją niedokładnie.

• Znakomite prostopadłe podanie do Franka Castanedy, ale Kolumbijczyk był na pozycji spalonej.

• Ostatnie minuty meczu są nieco spokojniejsze. Warta Poznań częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Jakub Kiełb popędził skrzydłem, ale zagrał wprost pod nogi przeciwnika.

• Prostopadłe podanie do Michała Rakoczego, ale gracz Cracovii nie zdołał dokładnie zagrać w pole karne gospodarzy.

• Warta Poznań dużo lepiej prezentuje się w pierwszych minutach meczu. Gospodarze raz za razem przedostają się na połowę rywali.

• Michał Kopczyński ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Adam Zrelak oddał mocny strzał, ale piłka zatrzymała się na którymś z obrońców Cracovii.

• Już teraz Warta wywalczyła rzut wolny tuż przed polem karnym gości.

• Rozpoczynamy niedzielne granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Cracovii:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• W jesiennym starciu obu drużyn lepiej spisała się Cracovia, która na własnym stadionie wygrała z Wartą Poznań 2:0. Obie bramki padły w drugiej części spotkania, a ich autorami byli Michał Rakoczy i Jakub Myszor.

• W zeszły weekend Warta Poznań przegrała tutaj w Grodzisku Wielkopolskim z Rakowem Częstochowa 0:2, natomiast Cracovia na wyjeździe wygrała ze Stalą Mielec 2:1.

• Cracovia jest w zdecydowanie lepszej pozycji. "Pasy" mają aż dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową i ciężko sobie wyobrazić, że zespoły z dolnych rejonów tabeli zaczną nagle punktować na potęgę.

• Warta Poznań zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Dla Warty punkty w dzisiejszym meczu mogą okazać się niezwykle ważne, gdyż swoje spotkanie dzisiaj rozegra jeszcze Wisła Kraków, która może zmniejszyć różnice punktową zespołów zamieszanych w walkę o utrzymanie.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań na własnym obiekcie podejmie Cracovię. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Warta - Cracovia LIVE! Zwycięstwo przybliży do utrzymania

Warta - Cracovia LIVE! Zwycięstwo przybliży do utrzymania ©Andrzej Banas

Mecz Warta Poznań - Cracovia ONLINE. Niedzielę w PKO Ekstraklasie rozpoczynamy od wizyty w Grodzisku Wielkopolskim. W porze obiadowej zagrają drużyny, które w tabeli dzieli kilka miejsc i pięć punkt. Relacja LIVE od godziny 12:30.

Mecz Warta Poznań - Cracovia ONLINE

Warta po przyjściu nowego trenera punktuje nawet lepiej od Cracovii (o punkt), ale nadal nie może być spokojna o swój byt. Na siedem meczów przed końcem sezonu ma ledwie pięć punktów zapasu nad strefą spadkową.

W zeszłej kolejce Warta sama strzelała sobie bramki. Przeciw Rakowowi Częstochowa (0:2) samobój zaliczył Robert Ivanov. Potem po rzucie wolnym feralną interwencję zaliczył Adrian Lis.

Dla Cracovii powrót do ligowej rzeczywistości okazał się bardziej przyjemny. W śnieżnym Mielcu udało się przerwać passę pięciu meczów bez zwycięstwa (2:1). Jeszcze przed przerwą trafili Kamil Pestka i Sergiu Hanca.

Biorąc pod uwagę, że wczoraj swój mecz wygrała czwarta Lechia Gdańsk to może okazać się, że Cracovia nie walczy już o nic innego jak "najwyższe miejsce". Europejskie puchary wydają się być poza zasięgiem.

Dawid Szulczek, trener Warty: - Na tym etapie nie można być pewnym utrzymania. Dopóki ktoś nie osiąga pułapu 38 lub 39 punktów, to nie może czuć się bezpiecznie. Chcemy ponawiać to, co robimy od początku wiosny, czyli w każdym meczu dopisywać sobie punkty.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Warta na pewno jest groźnym zespołem u siebie. Ma 30 punktów, musi się oglądać za siebie, ranga meczu jest więc spora. Czeka nas ciężkie spotkanie.

Nie zagrają w meczu Warta - Cracovia:
Warta: Kieliba, Pleśnierowicz
Cracovia: Rodin, Siplak, Rapa, Alvarez, Jugas, Balaj

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Cracovia - Warta 2:0 (Ekstraklasa, 17.10.2021)
Cracovia - Warta 0:1 (Ekstraklasa, 16.05.2021)

Mecz Warta Poznań - Cracovia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Cezary Olbrycht, Maciej Murawski. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24 - zapraszamy!