PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Górnik Łęczna ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 20. kolejka
2022-02-06 12:30

Warta Poznań

1

Górnik Łęczna

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

• Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

• Adrian Lis - 4
    • Jan Grzesik - 3
    • Robert Ivanov - 3
    • Dawid Szymonowicz - 3
    • Łukasz Trałka - 3
    • Jakub Kiełb - 3, (Michał Jakóbowski - 4)
    • Jayson Papeau - 4, (Miłosz Szczepański - 3)
    • Mateusz Kupczak - 3, (Mateusz Kuzimski - bez oceny)
    • Mateusz Czyżycki - 3, (Michał Kopczyński - 3)
    • Daniel Szelągowski - 4, (Kajetan Szmyt - 3)
    • Adam Zrelak - 4

• Maciej Gostomski - 3
    • Daniel Dziwniel - 3, (Serhij Krykun - 3)
    • Leandro - 4
    • Bartosz Rymaniak - 3
    • Kryspin Szcześniak - 4
    • Janusz Gol - 3
    • Alex Serrano - 3, (Szymon Drewniak - 3)
    • Damian Gąska - 3
    • Michał Goliński - 3, (Przemysław Banaszak - 3)
    • Jason Lokilo - 4
    • Bartosz Śpiączka - 4, (Michał Mak - bez oceny)
  • Za tydzień Warta Poznań pojedzie na Łazienkowską zmierzyć się z Legią Warszawa, natomiast Górnik Zabrze już w piątek zagra u siebie ze Śląskiem Wrocław.

• Ten remis daje Górnikowi Łęczna wyjście ze strefy spadkowej, ale ma tylko jeden punkt przewagi nad Legią Warszawa. Natomiast Warta Poznań wciąż jest na przedostatnim miejscu w tabeli.

• Wynik dzisiejszego meczu wydaje się być sprawiedliwy. Pierwsza połowa nie była zbyt interesująca, za to w całym meczu oba zespoły miały okazję do zdobycia bramki. Wykorzystały po jednej i mogą cieszyć się z jednego punktu.

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim! Warta Poznań remisuje z Górnikiem Łęczna 1:1!

• Adrian Lis pobiegł w pole karne Górnika Łęczna przy ostatnim rzucie rożnym dla Warty i to on najlepiej odnalazł się w "szesnastce" gości! Adrian Lis strzałem głową pokonał Macieja Gostomskiego i tym samym daje jeden punkt swojej drużynie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Coś nieprawdopodobnego! Adrian Lis, czyli bramkarz Warty Poznań doprowadza do wyrównania!

• Michał Kopczyński dośrodkował wprost na głowę Michała Jakóbowskiego, a ten potężnym strzałem trafił w słupek bramki rywali!

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Górnika Łęczna, ale Adam Zrelak strzałem głową trafił wprost w Macieja Gostomskiego!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Mateusz Kuzimski wpadł z piłką w pole karne Górnika, ale łatwo stracił piłkę.

• W drużynie Górnika Łęczna Michał Mak pojawił się w miejsce Bartosza Śpiączki.

• Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Mateusz Kuzimski zmienił Mateusza Kupczaka.

• Bartosz Śpiączka ucierpiał po jednym ze starć.

• Jason Lokiko popędził prawą stroną boiska, ale dośrodkował niedokładnie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Michał Kopczyński, ale spokojnie interweniował Maciej Gostomski.

• Wciąż częściej przy piłce utrzymują się gospodarze, ale oprócz rozgrywania w środku pola, niewiele z tego wynika.

• Adam Zrelak dośrodkował z rzutu wolnego, ale bez zagrożenia pod bramką gości.

• Jason Lokiko upadł w polu karnym Warty, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Natomiast Michał Jakóbowski zmienił Jakuba Kiełba.

• Dwie zmiany w szeregach Warty Poznań. Kajetan Szmyt pojawił się w miejsce Daniela Szelągowskiego

• Znowu nieco siadło nam tempo tego spotkania. Co prawda przy piłce utrzymuje się Warta Poznań, ale niewiele z tego wynika.

• Daniel Szelągowski oddał strzał z dystansu, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Rezerwowy bramkarz Warty Poznań, Michał Grobelny został ukarany żółtą kartkę za pretensje w kierunku arbitra.

• Jason Lokilo minął rywala, zagrał w pole karne do Bartosza Śpiączki, a ten strzałem przewrotką pokonał pokonał Adriana Lisa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Przepiękny gol Bartosza Śpiączki!

• Miłosz Szczepański pojawił się na placu gry w miejsce kontuzjowanego Jaysona Papeau.

• Świetną akcję po prawej stronie zakończyło dośrodkowanie na nogę Serhija Krykuna, ale ten nie zdołał uderzyć w światło bramki.

• Zakotłowało się w polu karnym Warty Poznań, ale ostatecznie gospodarze wyszli z tej sytuacji obronną ręką.

• Daniel Szelągowski strzałem z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę bramki gości!

• Jayson Papean ucierpiał po jednym ze starć, ale chyba wróci do gry.

• Rozpoczynamy drugą część rywalizacji!

• Natomiast Szymon Drewniak pojawił się w miejsce Alexa Serrano.

• Serhij Krykun zmienił Daniela Dziwniela

• Aż trzy zmiany w szeregach Górnika Łęczna. Przemysław Banaszak pojawił się w miejsce Michała Golińskiego

• W drużynie Warty Poznań Michał Kopczyński pojawił się w miejsce Mateusza Czyżyckiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Do przerwy zasłużony bezbramkowy remis.

• Adam Zrelak wyłuskał piłkę w polu karnym Warty, ale nie zdołał zagrać dokładnie.

• Nie ma gola dla Warty! Po bardzo długiej weryfikacji VAR arbitrzy stwierdzili, że Adam Zrelak był na minimalnym spalonym!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty, ale ta część meczu prawdopodobnie potrwa znacznie dłużej z powodu długiej weryfikacji VAR.

• Adam Zrelak po strzale głową trafia do bramki rywali, ale zawodnik Warty mógł być na pozycji spalonej!

• Końcówka pierwszej części meczu. Ciężko stwierdzić, która drużyna jest lepsza. Na razie bezbramkowy remis wydaje się być zasłużony.

• Łukasz Trałka został ukarany żółtą kartką.

• Po rzucie rożnym dla Warty przed szansą na zdobycie bramki stanął Adam Zrelak, ale całą akcję przerwał gwizdek arbitra oznajmujący spalonego.

• Jayson Papeau oddał strzał z rzutu wolnego, ale wysoko nad poprzeczką bramki rywali.

• Adam Zrelak został sfaulowany blisko pola karnego gości i Warta będzie miała szansę na groźne uderzenie.

• Ciężko jest napisać coś konstruktywnego o poczynaniach obu drużyn. Raz Warta, a raz Górnik częściej utrzymuje się przy piłce, ale ma to miejsce głównie w środkowej strefie boiska. Żaden z zespołów skupia się głównie na defensywie.

• Spokojnie Warta Poznań rozgrywa piłkę w środkowej części boiska. Nie kwapi się do atakowania bramki rywali.

• Daniel Dziwniel ucierpiał po jednym ze starć, ale to on faulował i został ukarany żółtą kartką.

• Na razie jest to mecz stałych fragmentów gry. Tylko po nich piłka wędruje w pole karne jednej lub drugiej drużyny.

• Jakub Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gości, ale także bez zagrożenia.

• Jayson Papeau dośrodkował w pole karne Górnika, ale żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego przeleciało przez całe pole karne, dopadł do niej Jayson Papeau i mocnym strzałem trafił w poprzeczkę bramki gości!

• Niezbyt intensywne widowisko w Grodzisku Wielkopolskim. Teraz gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Po akcji lewą stroną boiska goście wywalczyli rzut rożny.

• Bartosz Śpiączka został ukarany żółtą kartką już w 5. minucie meczu.

• Spokojny początek meczu w wykonaniu obu ekip. Żadna z drużyn nie kwapi się do ataków.

• Rozpoczynamy pierwszy niedzielny mecz 20. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast tak wyjdzie dzisiaj Górnik Łęczna:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• W pierwszych składach obu drużyn widać jedynie jednego nowego zawodnika. W szeregach Warty Poznań zadebiutuje dzisiaj Daniel Szelągowski, który pokazywał naprawdę znakomite przebłyski w Rakowie Częstochowa, który jednak ma dużo mocniejszą kadrę, a Daniel chce regularnie grać.

• Jesienny mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się zdecydowanym wygraniem Warty. Zespół z Poznania rozbił rywali na wyjeździe aż 4:0 po trafieniach Adama Zrelaka, Jana Grzesika i dwóch bramkach Milana Corryna. Dzisiaj z pewnością Górnik będzie chciał zrewanżować się za tą wysoką porażkę.

• Pojedynek Warty Poznań z Górnikiem Łęczna będzie starciem dwóch ekip ze strefy spadkowej. Warta zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, natomiast Górnik plasuje się pozycję wyżej i ma o dwa punkty więcej. Dzisiaj któraś z tych drużyn wydostanie się ze strefy spadkowej, ale może być to tylko na jedną kolejkę.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy swój pierwszy oficjalny mecz w tym roku rozegrają Warta Poznań i Górnik Łęczna! Na relację z tego pojedynku zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Warta - Górnik Łęczna LIVE! Byle pozostać w ekstraklasie

Warta - Górnik Łęczna LIVE! Byle pozostać w ekstraklasie ©Adam JastrzęBowski

Mecz Warta Poznań - Górnik Łęczna ONLINE. W porze niedzielnego obiadu czeka na nas rywalizacja drużyn ze strefy spadkowej. Gospodarze stadionu w Grodzisku podejmą szesnastego beniaminka. Początek o 12:30, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Warta Poznań - Górnik Łęczna ONLINE

Górnik nie wskoczyłby przed Wartę, gdyby nie zaliczył świetnego finiszu. W samym grudniu uzbierał bowiem połowę swojego dorobku z przedłużonej rundy. Komplet zwycięstw zaliczył z Jagiellonią, Cracovią i Zagłębiem.

Dziś beniaminek ma do wyrównania rachunki. W 3. kolejce, kiedy w kalendarzu był jeszcze sierpień Warta spuściła mu prawdziwy łomot. Na jego boisku zwyciężyła aż 4:0.

Różnica w tabeli wynosi ledwie dwa punkty na korzyść Górnika. Wygrany opuści strefę spadkową i zawróci do niej Legię Warszawa, która przy trzynastu porażkach ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz.

W przerwie zimowej oba zespoły trenowały w Turcji. Górnik ściągnął jedynie bezrobotnego Hiszpana, Rubena Lobato, natomiast Warta pięciu graczy - w tym Miłosza Szczepańskiego z Lechii i Daniela Szelągowskiego z Rakowa.

Dawid Szulczek, trener Warty: - Z punktu psychologicznego, dobrze byłoby go wygrać i wyprzedzić rywali. Jest to mecz taki jak każdy z 15 przed nami, o trzy punkty. I trzeba do niego podchodzić tak jak do każdego, na 100 procentowej koncentracji. Myślę, że podkreślanie dodatkowej wagi tego pojedynku, mogłoby nam nie pomóc, tylko byłoby dodatkowym pompowaniem balonika.

Kamil Kiereś, trener Górnika: - Patrzymy na Wartę jako nowe otwarcie. Trener pracuje z zespołem od pięciu spotkań. Poza tym przerwa ma to do siebie, że zespoły nabierają świeżości. Czujemy dreszczyk emocji. Chcemy pokusić się o czwarte zwycięstwo z rzędu, co pozwoliłoby zapisać nam się w historii klubu - jako pierwsi.

Nie zagrają w meczu Warta Poznań - Górnik Łęczna:
Warta: Kieliba, Pleśnierowicz, Corryn, Sopoćko
Górnik: Jagiełło, Baranowski (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Warta 0:4 (Ekstraklasa, 06.08.2021)

Mecz Warta Poznań - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Piotr Glamowski, Rafał Nahorny. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24.pl - zapraszamy!