Warta Poznań

2

Śląsk Wrocław

1

• Koniec meczu w Grodzisku Wielkopolskim! Warta wygrywa ze Śląskiem Wrocław 2:1!

• Jan Grzesik został ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w tym meczu Nikodem Fiedosewicz zmienił Mateusza Czyżyckiego.

• Aleks Ławniczak został ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Ostatnia zmiana w zespole Śląska Wrocław. Adrian Bukowski zmienił Rafała Makowskiego.

• Bartłomiej Burman stanął przed szansą na pokonanie Matusa Putnockyego, ale gracz Warty trafił tylko w słupek!

• Mateusz Czyżycki został ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Aleks Ławiniczak zmienił Jaysona Papeau.

• Bartłomiej Burman pojawił się w miejsce Konrada Matuszewskiego

• Aż trzy zmiany w szeregach Warty Poznań. Mateusz Kuzimski zmienił Adama Zrelaka

• Po znakomitym dośrodkowaniu z lewej strony boiska Szymon Lewkot mocnym strzałem głową zdobył bramkę dla swojego zespołu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Szymon Lewkot daje kontakt Śląskowi i końcówka będzie jeszcze ciekawa!

• W zespole Śląska Wrocław Cayetano Quintana zmienia Waldemara Sobotę.

• Robert Pich chciał przedrzeć się w pole karne gospodarzy, ale stracił piłkę przed linią szesnastego metra.

• Łukasz Trałka został ukarany ukarany żółtą kartką i może już zaczynać Święta, ponieważ za tydzień będzie musiał pauzować.

• Zmiana w zespole Warty Poznań. Mateusz Czyżycki zmienił Jakuba Kiełba.

• Koronkowa akcja Warty Poznań nie zakończyła się strzałem, a piłka była już w polu karnym Śląska.

• Jakiegoś lekkiego urazu nabawił się Adrian Lis.

• Natomiast Victor Garcia pojawił się w miejsce Dino Stigleca.

• Dwie zmiany w szeregach Śląska Wrocław. Robert Pich zmienił Adriana Łyszczarza

• Konrad Matuszewski został ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Znakomity kontratak Warty Poznań! Adam Zrelak wyłożył piłkę do Konrada Matuszewskiego, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do bramki rywali podwyższając na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Konrad Matuszewski podwyższa na 2:0!

• Adam Zrelak dostał piłkę w polu karnym gości, ale akcję przerwał arbiter dopatrując się pozycji spalonej gracza Warty.

• Rafał Makowski oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Pierwsze zagranie w pole karne Śląska w drugiej połowie, ale Jayson Papeau nie zdołał zaskoczyć Matusa Putnockyego.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Grodzisku Wielkopolskim, za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Do przerwy Warta Poznań zasłużenie prowadzi ze Śląskiem Wrocław 1:0.

• Waldemar Sobota zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejne zagranie w pole karne Warty, ale tym razem bez zagrożenia.

• Adrian Łyszczarz zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po rykoszecie minęłą bramkę gospodarzy.

• Jayson Papeau doszedł do strzału głową, ale spokojnie interweniował Matus Putnocky.

• Śląsk Wrocław ma bardzo duże problemy z wydostaniem się z własnej połowy. Nie maja pomysłu na zagrożenie bramki rywali.

• Konrad Matuszewski zagrał prostopadle do Adama Zrelaka, a ten z zimną krwią pokonał Matusa Putnockyego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Adam Zrelak otwiera wynik meczu w Grodzisku Wielkopolskim!

• W ostatnich minutach gra toczy się głównie w środku pola. Żaden z zespołów nie zamierza zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Znakomita akcja gości, ale w decydującym momencie obrońcy Warty wybili piłkę spod linii bramkowej!

• Zagranie w pole karne Warty, ale spokojnie interweniował Adrian Lis.

• Rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce Warty.

• Erik Exposito został sfaulowany na połowie gospodarzy.

• Adam Zrelak wpadł z piłką w pole karne Śląska, ale zagrał wprost pod nogi przeciwnika.

• Pierwsza żółta kartka już teraz, a ukarany nią Wojciech Golla po ostrym faulu.

• Znakomita pierwsza akcja Śląska prawą stroną boiska, ale dośrodkowanie nie dotarło do Erika Exposito.

• Rozpoczynamy ostatni mecz tej kolejki!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Grodzisku Wielkopolskim. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się skład Warty Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• Letnie starcie obu drużyn zakończyło się remisem 2:2. Do przerwy Warta prowadziła 1:0 po trafieniu Jana Grzesika, ale w drugiej połowie dwie bramki Roberta Picha i Erika Exposito odwróciły losy rywalizacji. Jednak ostatnie słowo należało do Warciarzy po bramce Mateusza Czyżyckiego na kwadrans przed końcem rywalizacji mecz zakończył się podziałem punktów.

• Natomiast Śląsk Wrocław gra w tym sezonie w kratkę i wygrywa co drugie lub co trzecie spotkanie w lidze. Przed tygodniem wrocławianie ulegli na wyjeździe Górnikowi Zabrze, a więc teraz wypadałoby wygrać. Śląsk znacznie gorzej spisuje się w meczach wyjazdowych, ale dzisiaj ze słabą Wartą może przełamać tę serię.

• Warta Poznań w tym sezonie spisuje się znacznie słabiej niż przed rokiem. Warta wygrała zaledwie dwa mecze w tym sezonie, a ten drugi z nich miał miejsce na początku listopada. Przed tygodniem Warta na własnym stadionie zremisowała z Wisłą Kraków 1:0, mimo że prowadziła do 93. minuty meczu.

• Natomiast Warta Poznań zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, a za nią jest tylko fatalna Legia Warszawa. Nawet w przypadku zwycięstwa drużyna z Poznania pozostanie w strefie spadkowej.

• W dzisiejszym spotkaniu faworytem wydaje się być Śląsk Wrocław, który plasuje się w środku tabeli. Zespół z Wrocławia w przypadku dzisiejszego zwycięstwa może awansować na siódmą pozycję w ligowej tabeli.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Warta Poznań w Grodzisku Wielkopolskim zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

DW

Warta Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Adam JastrzęBowski

Warta Poznań jesienią nie miała jeszcze chwili spokoju, bo nawet po zwycięstwie z Piastem Gliwice (1:0), klub zatrudnił nowego trenera. Powalczy o spokój w poniedziałek w meczu ze Śląskiem Wrocław, gdzie głównym celem będzie przełamanie fatalnej passy meczów u siebie. WKS jest w kryzysie i choć nie wskazuje na to pozycja w tabeli, zespół Jacka Magiery gra zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Warta - Śląsk ONLINE

25 kwietnia 2021 roku - to data ostatniego wygranego meczu ligowego w Grodzisku Wielkopolskim. Drużyna prowadzona przez Piotra Tworka pokonała po golach Trałki i Baku Jagiellonię Białystok 2:0. Wtedy mieliśmy wiosnę i wielu kibiców snuło plany na zbliżające się wakacje, a chwilę wcześniej były święta Wielkanocne. Teraz za oknem mamy śnieg i kolejne święta za pasem, a Zieloni nadal czekają na przełamanie niechlubnej passy meczów u siebie bez zwycięstwa. To łącznie już 10 spotkań.

Wydawało się, że uda się to zrobić w miniony poniedziałek. Niestety do Warty znowu wróciły demony tego sezonu i w ostatniej akcji meczu Zieloni wypuścili z garści niezwykle ważne trzy punkty. I to w starciu z Wisłą Kraków, która na dziś wydaje się najbliższa "zaproszenia" do walki o utrzymanie w lidze.

W poniedziałek ostatnia szansa w tym roku, aby licznik bez wygranej u siebie przestał bić. Patrząc tylko na ten sezon, to Warta ma wstydliwy bilans - 9 meczów, 0 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. Bilans goli? 4 strzelone, 11 straconych. Nie ma gorszej drużyny w tym sezonie, biorąc pod uwagę mecze domowe.

Do Grodzisk Wlkp. przyjeżdża Śląsk Wrocław, który notuje najgorszą dla siebie passę wyjazdową w tym sezonie - trzech porażek z rzedu - z Termaliką (3:4), Pogonią Szczecin (1:2) i Górnikiem Zabrze (1:2). Jak widać, Śląsk przegrywa na wyjazdach, ale mimo tego strzela gole. W ostatnich dziewięciu meczach z udziałem Śląska padło 37 bramek, czyli średnio 4 na mecz. Gdyby udało się powtórzyć wynik z pierwszego meczu obu drużyn - 2:2 we Wrocławiu - to nie można by uznać tego za zły rezultat.

OSTATNIE MECZE

Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:2 (25.07.2021, Ekstraklasa)
Warta Poznań - Śląsk Wrocław 2:3 (09.05.2021, Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (17.12.2020, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Warta: Lis - Trałka, Szymonowicz, Ivanov - Kiełb, Kopczyński, Kupczak, Grzesik - Kuzimski, Zrelak, Czyż

Śląsk: Putnocky - Poprawa, Golla, Bejger - Stiglec, Lewkot, Schwarz, Pawłowski - Praszelik, Expósito, Pich

Warta - Śląsk TRANSMISJA TV

Mecz pomiędzy Wartą Poznań i Śląskiem Wrocław rozpocznie się w poniedziałek, 13 grudnia o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest na platformach Canal+ - ncplusgo.pl i canalplus.com.

Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.