• Daniel Dziwniel - 3, (Serhij Krykun - 3)
    • Damian Gąska - 4, (Bartłomiej Kalinkowski - bez oceny)
    • Marcel Wędrychowski - 3, (Michał Goliński - 3)
    • Bartosz Śpiączka - 3
  • Dzięki temu zwycięstwu Wisła Płock awansuje na siódme miejsce w tabeli. Natomiast Górnik Łęczna pozostaje tuż nad strefą spadkową.

• Koniec meczu w Płocku! Wisła pewnie i zasłużenie wygrywa z Górnikiem Łęczna 3:1!

• Znakomite dośrodkowanie wprost na głowę Bartosza Śpiączki, ale jego uderzenie świetnie wybronił Krzysztof Kamiński!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Tomasz Walczak zmienił Mateusza Szwocha.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej sześć minut.

• Damian Zbozień został ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w Górniku Łęczna. Bartłomiej Kalinkowski pojawił się w miejsce Damiana Gąski.

• Natomiast Damian Zbozień pojawił się w miejsce Kristiana Vallo.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Płock. Patryk Tuszyński zmienił Dominika Furmana

• Zakotłowało się pod bramką Wisły Płock po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ostatecznie piłka trafiła w ręce Krzysztofa Kamińskiego.

• Po akcji Serhija Krykuna goście wywalczyli rzut rożny.

• Damian Michalski zmaga się ze skurczami.

• Kolejna zmiana w szeregach gości. Michał Mak zmienił Janusza Gola.

• Natomiast Filip Lesniak pojawił się w miejsce Rafała Wolskiego.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Płock. Fryderyk Gerbowski zmienił Radosława Cielemęckiego

• Damian Gąska dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Gersona, ale ten uderzył niecelnie.

• Łukasz Sekulski ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Jasonie Lokilo!

• W zespole Górnika Łęczna Serhij Krykun zmienił Daniela Dziwniela.

• Jason Lokilo mocno ucierpiał po jednym ze starć.

• Jakub Rzeźniczak po raz kolejny w tym sezonie został ukarany żółtą kartką.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Jakuba Rzeźniczaka, ten uderzył z woleja, ale ponownie świetnie Maciej Gostomski!

• Rafał Wolski odebrał piłkę na skrzydle, wpadł w pole karne gości, oddał strzał, ale znakomicie interweniował Maciej Gostomski!

• Mateusz Szwoch delikatnie ucierpiał po starciu z rywalem, ale to raczej niegroźny uraz.

• Zagranie z rzutu wolnego nie zagroziło bramce gości.

• Dominik Furman został sfaulowany blisko pola karnego gości i będzie szansa dla Wisły na kolejną bramkę.

• Damian Gąska popędził lewą stroną boiska, ale dograł niedokładnie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Alex Serrano pojawił się w miejsce Szymona Drewniaka.

• Dwie zmiany w szeregach Górnika Łęczna już teraz. Michał Goliński zmienia Marcela Wędrychowskiego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Płocku. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej odsłony meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu. Po fantastycznej grze Wisła Płock prowadzi z Górnikiem Łęczna 3:1.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Rafał Wolski dostał piłkę w środku pola, minął trójkę rywali, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na pustą bramkę Łukaszowi Sekulskiemu! Ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Łukasz Sekulski trafia na 3:1!

• Role się odwracają i Wisłą bierze się za prowadzenie gry. Teraz jednak goście lepiej radzią sobie w defensywie.

• Rafał Wolski dostał piłkę pod polem karnym gości, oddał strzał, który jednak został zablokowany.

• Znowu fragment meczu, gdzie Górnik przeważa, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Janusz Gol został ukarany żółtą kartką.

• Rafał Wolski dostał piłkę w środku pola, popędził na pole karne Górnika i oddał mocny strzał, który zatrzymał się dopiero w siatce bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Rafał Wolski trafia do bramki gości i Wisła ponownie na prowadzeniu!

• Rafał Wolski dostał piłkę w polu karnym gości, dograł do Łukasza Sekulskiego, ale jego uderzenie z bliskiej odległości wyłapał Maciej Gostomski.

• Janusz Gol odebrał piłkę pod polem karnym gospodarzy, wpadł w "szesnastkę", dograł do Damiana Gąski, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Damian Gąska doprowadza do wyrównania!

• W ostatnich minutach piłka częściej krąży w środku pola. Żaden z zespołów nie jest w stanie skonstruować składnej akcji.

• Janusz Gol dostał piłkę w polu karnym gości, oddał sytuacyjne uderzenie, ale piłka powędrowała nad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Po stracie bramki do ataku ruszył Górnik Łęczna.

• Mateusz Szwoch dostał piłkę na własnej połowie, popędził na bramkę Górnika mijając kolejnych rywali, wpadł w "szesnastkę" gości i uderzył mocno, nie dając żadnych szans na interwencje Maciejowi Gostomskiemu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Mateusz Szwoch otwiera wynik meczu w Płocku!

• Piotr Tomasik popędził lewą stroną boiska, wrzucił w pole karne gości, ale tam skutecznie interweniował Maciej Gostomski.

• Teraz Mateusz Szwoch uderzył z dystansu, ale tym razem pewnie interweniował bramkarz Górnika.

• Kristian Vallo niesygnalizowanie uderzył z dystansu i fantastycznie interweniował Maciej Gostomski!

• Mateusz Szwoch zagrał w pole karne gości, ale tam skutecznie interweniował Maciej Gostomski.

• Pierwsza ofensywna akcja gości, uderzał Szymon Drewniak, ale piłka powędrowała obok bramki gospodarzy.

• Zaczynamy starcie Wisły Płock z Górnikiem Łęczna!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Płocku. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Górnika Łęczna:

• W takim składzie na dzisiejsze spotkanie wyjdzie Wisła Płock:

• Jesienne starcie obu drużyn było bardzo emocjonujące. W Łęcznej po 53. minutach meczu goście prowadzili już 2:0 po trafieniach Damiana Rasaka i Mateusza Szwocha. Jednak w ostatnich dwudziestu minutach meczu dwukrotnie do bramki "Nafciarzy" trafił Bartosz Śpiączka, a decydujące trafienie zanotował Marcel Wędrychowski i to zespół Górnika mógł cieszyć się zwycięstwem.

• Zdecydowanie lepiej w tym roku spisuje się Górnik Łęczna, który co prawda jest tuż nad strefą spadkową, ale w tym roku nie przegrał jeszcze żadnego spotkania. Łęcznianie zremisowali trzy pierwsze tegoroczne miejsce, z Wartą Poznań, Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków, natomiast przed tygodniem wygrali ze Stalą Mielec 2:0.

• Wisła Płock zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, ale w tym roku kalendarzowym spisuje się na prawdę słabo. "Nafciarze" w czterech spotkaniach zdobyli zaledwie jeden punkt. W pierwszym tegorocznym spotkaniu Wisła zremisowała na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:1, a w kolejnych tygodniach przegrywała kolejno z Piastem Gliwice, Zagłębiem Lubin i przed tygodniem z Rakowem Częstochowa.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock na własnym stadionie zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Na relacje na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

DW

Wisła Płock - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Lukasz Kaczanowski/Kurier Lubelski/Polska Press

Wisła Płock - Górnik Łęczna ONLINE. W pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy czeka nas starcie zespołu, który niedawno stracił trenera z niewiadomych przyczyn, z beniaminkiem, który potrzebuje punktów do utrzymania. Gdzie oglądać mecz Wisła Płock - Górnik Łęczna?

Wisła Płock - Górnik Łęczna ONLINE

Wisła Płock grała w 23. kolejce z Rakowem Częstochowa. Chyba nikt nie spodziewał się, że Nafciarze pewnie pokonają ekipę wicemistrzów Polski. Zdarzyło się tak, że zespół Wisły nie wygrał w kilku ostatnich meczach. Trudno było jednak sądzić, że trener Maciej Bartoszek straci przez to pracę. Zwłaszcza że w rundzie jesiennej nie przegrał u siebie ani razu!

- Mimo ostatnich niepowodzeń nie można zapomnieć o tym, że to właśnie pod jego wodzą płocczanie zanotowali historyczną rundę jesienną, w której nie odnieśli ani jednej ligowej porażki na własnym terenie - mówił oficjalny komunikat klubu z informacją, że trener Bartoszek nie będzie już prowadzić Wisły. Nafciarzy poprowadzi jeden z dotychczasowych asystentów Bartoszka, Łukasz Nadolski. Nazwisko nowego menedżera Wisły Płock mamy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

W ostatnich kilku dniach Górnik Łęczna rozegrał dwa mecze. Najpierw Zielono-Czarni pokonali 2:0 Stal Mielec. Bramki zdobyli wówczas Janusz Gol i Damian Gąska. Piękne trafienie zanotował ten pierwszy, który fantastycznie się złożył do przewrotki i umieścił piłkę w siatce. W tygodniu rywalizowali w Fortuna Pucharze Polski z Legią Warszawa. Chcieli pójść w ślady Olimpii Grudziądz, która pokonała Wisłę Kraków i też sprawić niespodziankę. Tak się jednak nie stało i legioniści wygrali to spotkanie 2:0.

Łęcznianie to nadal solidny zespół, bo w ostatnich siedmiu meczach nie odnieśli porażki i sprawnie wydostali się ze strefy spadkowej, pogrążając m.in. wyżej wspomniane Legię i Wisłę.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Wisła: Kamiński - Vallo, Michalski, Chrzanowski, Tomasik - Furman, Szwoch, Rasak - Warchoł, Sekulski, Wolski

Górnik: Gostomski - Rymaniak, Szcześniak, Leandro - Goliński, Drewniak, Gol, Krykun - Lokilo, Śpiączka, Gąska

OSTATNIE MECZE:

Górnik Łęczna - Wisła Płock 3:2 (13.09.2021, Ekstraklasa)
Wisła Płock - Górnik Łęczna 1:0 (28.06.2017, towarzyski)
Górnik Łęczna - Wisła Płock 2:3 (06.05.2017, Ekstraklasa)
Górnik Łęczna - Wisła Płock 2:3 (08.04.2017, Ekstraklasa)

Wisła Płock - Górnik Łęczna TRANSMISJA

Spotkanie Wisły Płock z Górnikiem Łęczna rozpocznie się w niedzielę, 6 marca o godz. 12:30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz audiodeskrybcyjny). Wstęp od 12:10.

Wisła Płock - Górnik Łęczna STREAM
Internetowy stream online dostępny jest na platformach ncplusgo.pl i canalplus.com. Przekaz dostępny wyłącznie dla abonentów usługi Canal+. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

12:30 Wisła Płock - Górnik Łęczna