PKO Ekstraklasa. Mecz Wisła Płock - Korona Kielce ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Wisła Płock - Korona Kielce ONLINE. Lider kontra agresywny beniaminek. Gdzie oglądać w telewizji?TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2022-08-20 15:00

Wisła Płock

2

Korona Kielce

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego weekendu!

• Za tydzień Wisła Płock pojedzie do Łodzi na mecz z Widzewem, natomiast Korona Kielce zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

• Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Korona Kielce (w skali 1-6):

Wisła Płock

• Bartłomiej Gradecki - 3
    • Aleksander Pawlak - 3, (Martin Sulek - 3)
    • Damian Michalski - 4
    • Steve Kapuadi - 3
    • Piotr Tomasik - 4, (Adam Chrzanowski - bez oceny)
    • Kristian Vallo - 4, (Dawid Kocyła - 3)
    • Dominik Furman - 4
    • Damian Rasak - 3, (Filip Lesniak - 3)
    • Rafał Wolski - 4, (Marko Kolar - bez oceny)

• Adrian Danek - 3
    • Adam Deja - 3, (Oskar Sewerzyński - 2)
    • Dalibor Takac - 2, (Marcin Szpakowski - 3)
    • Jacek Podgórski - 3, (Dawid Błanik - 3)
    • Ronaldo Deaconu - 3, (Jewgienij Szykawka - 3)
    • Jakub Łukowski - 4, (Janusz Nojszewski - 3)
    • Bartosz Śpiączka - 3
  • Wisła Płock zdecydowanie zdominowała rywali i zasłużenie utrzymuje pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Korona ma natomiast dużo do poprawy w nadchodzących meczach.

• Koniec meczu w Płocku. Wisła zasłużenie wygrywa z Koroną Kielce 2:1.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Bartosz Śpiączka strzela honorowego gola!

• Rzut karny dla Korony Kielce! Dawid Błanik faulowany w polu karnym gospodarzy!

• Zagranie w okolice pola karnego "Nafciarzy", ale zupełnie bez zagrożenia.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył aż sześć minut.

• W ostatnich minutach dużo gry w środku pola. Wisłą neutralizuje wszystkie atuty rywali.

• Dawid Błanik uderzył z rzutu wolnego, ale Bartłomiej Gradecki pewnie interweniował.

• Korona Kielce wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Konrad Forenc powalił na ziemię zawodnika Wisły, arbiter początkowo podyktował rzut karny, ale później odwołał tę decyzję!

• Natomiast Adam Chrzanowski pojawił się w miejsce Piotra Tomasika.

• Ostatnie zmiany także w Wiśle Płock. Marko Kolar zmienił Rafała Wolskiego

• Piotr Tomasik ucierpiał po starciu w środku pola.

• Natomiast Janusz Nojszewski pojawił się w miejsce Jakuba Łukowskiego.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach gości. Jewgienij Szykawka zmienił Ronaldo Deaconu

• Natomiast Filip Lesniak pojawił się w miejsce Damiana Rasaka.

• Dwie zmiany w Wiśle Płock. Dawid Kocyła zmienił Kristiana Vallo

• Gospodarze zdecydowanie mają kontrolę nad meczem. Korona nie ma zupełnie żadnych argumentów by zagrozić rywalom.

• Kristian Vallo trafia do bramki gości, ale arbiter dopatrzył się spalonego!

• Kolejna zmiana w barwach gości. Oskar Sewerzyński zmienił Adama Deję.

• Znakomite prostopadłe podanie do Davo, ten wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, z którym nie miał żadnych szans bramkarz Korony!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!! Davo podwyższa na 2:0!

• Dużo chaosu na boisku. Wisła zdecydowanie przeważa, ale nie potrafi sfinalizować akcji dobrym strzałem.

• Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy. Martin Sulek zmienił ukaranego żółtą kartką Aleksandra Pawlaka.

• Pierwsza kartka w tym meczu. Aleksander Pawlak ukarany za faul w środku pola.

• Kristian Vallo oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką gości.

• Spokojny początek drugiej połowy meczu, gospodarze utrzymują się przy piłce, ale na razie nie kwapią się do ataków.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Marcin Szpakowski pojawił się w miejsce Dalibora Takaca.

• W przerwie dwie zmiany w szeregach Korony Kielce. Dawid Błanik zmienił Jacka Podgórskiego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Płocku. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Płocku. Do przerwy Wisła zasłużenie prowadzi z Koroną Kielce 1:0.

• Łukasz Sekulski wpadł w pole karne Korony, minął rywala, ale w znakomitej sytuacji uderzył ponad bramką!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Piotr Tomasik zagrał w pole karne Korony wprost na głowę Damiana Rasaka, ale ten uderzył niecelnie!

• Zagranie piłki w pole karne Wisły, ale Bartłomiej Gradecki pewnie interweniował.

• Damian Michalski i Jakub Łukowski ucierpieli po starciu w środku pola.

• Arbiter sprawdził sytuację z zagraniem ręką w systemie VAR, ale podtrzymał swoją decyzję z boiska.

• Miłosz Trojak zagrał ręką we własnym polu karnym, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Łukasz Sekulski próbował oddać strzał z połowy boiska, ale nie trafił w światło bramki.

• To powinna być bramka dla Korony Kielce! Jacek Podgórski oddał strzał z dystansu, bramkarz Wisły wybił piłkę przed siebie, po chwili dopadł do niej Ronaldo Deaconu, ale uderzył tylko w poprzeczkę!

• Ronaldo Deaconu zagrał w pole karne Wisły, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Kolejne zagranie w pole karne gości, ale Konrad Forenc pewnie interweniował.

• Teraz Łukasz Sekulski spróbował swoich sił, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Piotr Tomasik wpadł z lewej strony w pole karne Korony, zagrał w pole bramkowe, tam żaden z graczy gości nie potrafił wybić piłki, dopadł do niej Rafał Wolski i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Rafał Wolski otwiera wynik meczu w Płocku!

• Bartosz Śpiączka otrzymał prostopadłe podanie blisko pola karnego Wisły, gracz gości oddał mocny, ale niecelny strzał.

• Korona Kielce próbuje zaatakować, ale na razie nie potrafi przedostać się w okolice pola karnego gospodarzy.

• Prostopadłe podanie w kierunku pola karnego "Nafciarzy", ale arbiter odgwizdał spalonego.

• Damian Rasak oddał strzał z dystansu, ale Konrad Forenc pewnie interweniował.

• Wisła Płock ofensywnie rozpoczęła spotkanie. Wygląda to optymistycznie dla gospodarzy.

• Rozpoczynamy sobotnie granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Płocku! Za moment rozpoczniemy rywalizacje.

• Natomiast oto zestawienie Korony Kielce:

• Tak prezentuje się skład Wisły Płock na dzisiejsze spotkanie:

• Oba zespoły trafiły na siebie także w rozgrywkach Puchary Polski sezonu 2020/21. Wtedy w Kielcach po dogrywce Korona wygrała aż 4:3. W podstawowym czasie gry było 2:2, ale na dogrywkę więcej sił pozostawiła Korona, zdołała zdobyć dwie bramki i awansować do kolejnej rundy rozgrywek.

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2019/20 i wtedy rozegrały aż cztery spotkania. Najpierw w rundzie zasadniczej sezonu PKO Ekstraklasy w Kielcach goście wygrali 1:0 po bramce Ricardinho, natomiast w Płocku zespół Korony rozbił rywali aż 4:1 po bramkach Adnana Kovacevića, Marcina Cebuli, Petteri Forsella i Jakuba Kiełba. Wtedy dla "Nafciarzy trafił tylko Dawid Kocyła. Później oba zespoły trafiły także na siebie z grupie spadkowej PKO Ekstraklasy i w Płocku górą byli gospodarze wygrywając 3:1 po bramce Angela Garcii i dwóch trafieniach Dawida Kocyły. W tamtym sezonie z ligi spadły Korona Kielce oraz ŁKS Łódź.

• Natomiast Korona Kielce po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację sezony "Złocisto-krwiści" zremisowali z Legią Warszawa 1:1, później przegrali z Koroną Kielce, następnie przyszły dwa zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław i Lechią Gdańsk, a tydzień temu znowu przegrali, tym razem u siebie z Wartą Poznań.

• Wisła Płock jest niespodziewanie liderem tabeli PKO Ekstraklasy i dzisiaj będzie chciała utrzymać tę pozycję. "Nafciarze" w tym sezonie bez większych problemów wygrywali mecze z Lechią Gdańsk, Wartą Poznań, Lechem Poznań i Miedzią Legnica, natomiast przed tygodniem po bardzo emocjonującym meczu zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:2.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock na własnym obiekcie zmierzy się z Koroną Kielce. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

14.12.2020 gdanskstadionw  gdansku. pko ekstraklasa. 13. kolejka pilkarskiej ekstraklasy. mecz lechia gdansk - wisla plockna zdjeciu: milan obradovic
1/3
przejdź do galerii

14.12.2020 gdansk
stadionw gdansku. pko ekstraklasa. 13. kolejka pilkarskiej ekstraklasy. mecz lechia gdansk - wisla plock
na zdjeciu: milan obradovic (3)

Mecz Wisła Płock - Korona Kielce ONLINE. Po stracie punktów w poprzedniej kolejce, liderująca Wisła Płock zmierzy się z Koroną Kielce, o której więcej mówi się w kontekście agresywnej gry niż jakości wnoszonej do ligi. Relacja LIVE w sobotę od godziny 15:00.
Mecz Wisła Płock - Korona Kielce ONLINE

Nafciarze” znakomicie rozpoczęli sezon. W 5 rozegranych spotkaniach zdobyli 13 punktów, dzięki czemu zajmują pierwsze miejsce w lidze. Na miano odkrycia sezonu pracuje Dani Alvarez „Davo”, który zdobył 4 bramki i zanotował 2 asysty. Taki sam dorobek ma jego kolega z drużyny, Rafał Wolski.

Piłkarze Korony zdobyli w pięciu kolejkach… 5 bramek i tyle samo stracili. Seria dwóch zwycięstw z rzędu (ze Śląskiem i Lechią) została przerwana porażką u siebie z Wartą Poznań (0:1). Jednak o tym meczu mówi się więcej w kontekście brutalnego wejścia Sasy Balicia w rywala w pierwszym kwadransie, za co został ukarany czerwoną kartką. Teraz musi pauzować przez 4 spotkania.

Pavol Stano, trener Wisły Płock: trzeba się cieszyć sytuacją, jaką tu mamy. Naprawdę pracowaliśmy na to, byśmy mogli siedzieć w takich hunorach. Trzeba pamiętać, że to początek ligi. Fajnie się tego słuchać, ale najważniejsza będzie końcówka. Jesteśmy dobrze nastawieni. Dobrze pracujemy i te wyniki – z czego się cieszymy – idą w parze. Korona jest to przeciwnik, którzy też kładzie wymogi i musimy się temu przeciwstawić. Nie mam nic do zarzucenia do pracy kolegów. Czy przegramy mecz, czy wgrywamy – nastawienie jest dobre i o to chodzi w tej szatni.
Trenera Ojrzyńskiego dobrze znam. Byliśmy razem w dwóch klubach. On do tego tak nie podchodzi, że będzie „miał” strach. Będą robili swoje. Korona jest bardzo niebezpieczną drużyną. Mają swój styl i dla każdego będzie to wymagający przeciwnik.

Leszek Ojrzyński, trener Korony Kielce: Łatka agresywnie grającej Korony jest. Niektórzy podgrzewają temat, karmią się tym. Niektórzy nie lubią Korony – tak to trzeba powiedzieć. Mam tu kandydatów, którzy próbują w nas uderzyć i myślę, że sędziowie będą spokojnie na to patrzeć.
Nie ma rzetelnego podejścia do tego tematu, tylko pewne rzeczy się globalizuje, bo tak jest wygodniej. Bo chce przyłożyć Koronie. Trzeba się z tym pogodzić – nie będę z tym walczył, bo tutaj trzeba „robić” plan pod przeciwnika i zdobywać punkty. Fajna była seria dwóch zwycięstw, ale sami sobie przeszkodziliśmy tym meczem i zagraniem. Mogliśmy ugrać coś więcej; jeden punkt, ale ta sztuka się nie udała.

Lider zagra bez kontuzjowanych Damiana Warchoła i Mateusza Szwocha. Beniaminek przyjedzie bez Sasy Balicia, który jest zawieszony na 4 mecze. Dodatkowo nie wystąpi też Roberto Corral. Występ Piotra Malarczyka i Dawida Błanika stoi pod znakiem zapytania.

Płocczanie imponują ofensywną grą przed własną publicznością. Pokonali Lechię Gdańsk (3:0) i Miedź Legnica (4:1). Natomiast beniaminek z Kielc zagrał 2 mecze na wyjeździe. Przegrał z Cracovią (0:2) i wygrał skromnie w Gdańsku (1:0)

Sędzią głównym meczu Wisła Płock – Korona Kielce będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Ostatnie mecze bezpośrednie w Ekstraklasie
14.07.2020 r. Wisła Płock – Korona Kielce 3:1
31.05.2020 r. Wisła Płock – Korona Kielce 1:4
19.10.2019 r. Korona Kielce – Wisła Płock 0:1

Mecz Wisła Płock - Korona Kielce TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w sobotę od godziny 15:00 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Z Płocka mecz skomentują Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!