Lechia Gdańsk

3

• KONIEC MECZU!

Lechia wywozi z Płocka komplet punktów po ograniu Wisły 3:1

• Gospodarze rzucili się niemal całym zespołem do ataku, zostawiając Krzysztofa Kamińskiego! Joseph Ceesay przebiegł z piłką kilkadziesiąt sekund i w sytuacji sam na sam z bramkarzem "Nafciarzy" posłał piłkę do siatki tuż przy lewym słupku!

• GOL DLA LECHII! STRZELCEM JOSEPH CEESAY!!!

• Kotłuje się w polu karnym Lechii. Strzały Wiślaków są ofiarnie blokowane.

• Po chwili Portugalczykowi nie udało się "objechać" Krzysztofa Kamińskiego w polu karnym!

• Flavio Paixao dostaje piłkę w lewym narożniku pola karnego. Widział wysuniętego przed bramkę Krzysztofa Kamińskiego i zdecydował się na lob, ale piłka wylądowała na górnej siatce!

• Łukasz Szczech dolicza co najmniej 4 minuty do drugiej połowy.

• Kolejna kapitalna interwencja Dusana Kuciaka! Piąstkuje piłkę po główce Piotra Pyrdoła!

• Źle rozegrany stały fragment zapoczątkował kontrę Lechii. Dośrodkowanie z prawej strony nie znalazło adresata w "szesnastce" Wisły.

• Wyciągnięty jak struna Dusan Kuciak odbija piłkę na rzut rożny po uderzeniu Mateusza Szwocha zza linii 16. metra!

• "Hiszpańska" zmiana w Wiśle - Airam Cabrera wchodzi, Angel Garcia schodzi. "Nafciarze" będą grać na dwóch napastników.

• Sędzia przerywa gwizdkiem atak Wisły. Dostał sygnał o pozycji spalonej.

• Atak gospodarzy prawą stroną nie przynosi zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Piotr Pyrdoł zmienia Dawida Kocyłę.

• Ostro bita piłka na środek pola bramkowego, skąd Bartosz Kopacz głową kieruje piłkę do siatki!

• ... i GOL BARTOSZA KOPACZA!!!

• Atak gości lewą stroną przynosi rzut rożny. Maciej Gajos ustawia piłkę w narożniku...

• Hubert Adamczyk wchodzi, Rafał Wolski schodzi.

• Maciej Gajos z narożnika tak podkręcił piłkę, że ta odbiła się od bliższego słupka i mogła sprawić problemu Krzysztofowi Kamińskiemu. Ten nie dał się zaskoczyć!

• Dawid Kocyła ustawiony przy "wapnie"; chwila przed bramką wyrównującą

• Mateusz Żukowski zmienia Żarko Udovicicia.

• Gospodarze idą za ciosem. Uderzenie Patryka Tuszyńskiego zostało jednak skutecznie zablokowane przez Karola Filę.

• "Nafciarze" zasłużyli na bramkę i udało się sforsować defensywę Lechii! Było trochę przypadku - strzał Mateusza Szwocha został zablokowany, ale piłkę w polu karnym przejął Dawid Kocyła, który płaskim uderzeniem między nogami Dusana Kuciaka wpisuje się na listę strzelców!

• DAWID KOCYŁA WYRÓWNUJE!!!

• Zmiana nie jest konieczna. Dusan Kuciak może grać dalej.

• Konieczna jest jeszcze interwencja sztabu medycznego - urazu nabawił się Dusan Kuciak, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej. Na wszelki wypadek na rozgrzewkę ruszył Zlatan Alomerović.

• Fenomenalna interwencja Dusana Kuciaka! Po rzucie rożnym Dusan Lagator uderza i piłkę po rykoszecie zdołał odbić na bramkarz Lechii!

• Dzieje się pod obiema bramkami

• Joseph Ceesay zmienia Kenny'ego Saiefa.

• Strzał Dawida Kocyły głową z pola karnego został zablokowany przez Bartosza Kopacza.

• Gospodarze nie są w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego Lechii.

• Piotr Tomasik pognał lewą stroną i dośrodkował na dalszy słupek. Sytuację wyjaśnia Conrado.

• Zakotłowało się w polu karnym Lechii po dalekim wyrzucie z autu Damiana Zbozienia. Ostatecznie piłkę złapał Dusan Kuciak.

• Rafał Wolski upomniany "tylko" żółtą kartką! Wyprostowaną nogą wjechał w Jarosława Kubickiego.

• Mateusz Szwoch zagrywa z rzutu wolnego w pole karne, gdzie górą obrońcy Lechii.

• Rafał Wolski w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, ale nie znalazł adresata.

• W odpowiedzi atak Lechii. Żarko Udovicić centruje z lewej strony na dalszy słupek, skąd głową obok bramki uderzył Flavio Paixao.

• Obrona Lechii radzi sobie z uderzeniem głową Angela Garcii.

• Po rzucie wolnym Mateusz Szwoch podaje miękko w okolice prawego narożnika pola bramkowego do Jakuba Rzeźniczaka, ale uprzedził go Dusan Kuciak.

• Będzie dzisiaj "remontada"?

• Kenny Saief upomniany żółtą kartką.

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a w miejsce Kristersa Tobersa pojawia się Tomasz Makowski.

• Dwie zmiany w Lechii: Karol Fila zastępuje Jana Biegańskiego...

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Lechia. Po pierwszej połowie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Lechia prowadzi na wyjeździe z Wisłą Płock po bramce Flavio Paixao z rzutu karnego. Po stronie "Nafciarzy" z jedenastu metrów pomylił się Mateusz Szwoch, który trafił w słupek.

• +1' Źle rozegrany rzut wolny dał szansę gdańszczanom na przeprowadzenie kontry! W jej końcowej fazie Conrado centruje z lewej strony na dalszy słupek do Kenny'ego Saiefa, który z okolicy narożnika pola bramkowego główkuje obok bramki!

• Łukasz Szczech dolicza co najmniej 3 minuty do pierwszej połowy.

• Rafał Wolski ograł z "siatką" Macieja Gajosa. Ten w "rewanżu" faulował. Rzut wolny z lewej strony, do bramki ok. 35 metrów.

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA "NAFCIARZY"!
    Bardzo dobre dośrodkowanie Piotra Tomasika z lewej strony na 5. metr, skąd Alan Uryga trąca piłkę nogą w środek bramki!

• Po chwili bramkarz Lechii nie dał się zaskoczyć po uderzeniu Damiana Zbozienia z ostrego kąta!

• Zagranie Piotra Tomasika do Patryka Tuszyńskiego okazało się niedokładne. Dusan Kuciak z "piątki".

• Patryk Tuszyński zablokowany na prawej stronie pola karnego. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Kristers Tobers upomniany żółtą kartką.

• Mateusz Szwoch zmylił Dusana Kuciaka, ale uderzył w lewy słupek! Po dobitce Dusana Lagatora i rykoszecie udanie interweniuje Dusan Kuciak!

• Rzut karny dla Wisły! Kristers Tobers delikatnie popchnął Patryka Tuszyńskiego, który padł na murawę!

• Angel Garcia upomniany żółtą kartką za to, że "stempel" na jego stopie postawił Kenny Saief. Hiszpan ma uzasadnione pretensje do arbitra.

• Przewaga jest po stronie gospodarzy. Lechia przyczajona na kontry.

• Flavio Paixao wybija piłkę głową za linię końcową.

• Składna akcja gospodarzy środkiem boiska. Mateusza Szwocha powalił Jarosław Kubicki. Kartki nie ma, a do bramki gości ok. 30 metrów.

• Dwa razy było blisko - raz poprzeczka, raz interweniował Dusan Kuciak

• Nie wyszło prawą, to piłkarze Piotra Stokowca zaatakowali lewą flanką. Przyniosło to rzut rożny, ale nie było zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

• Po przejęciu piłki w środku pola Maciej Gajos uruchomił na prawej stronie Kenny'ego Saiefa, którego rajd przerwał Alan Uryga.

• Po dalekim rzucie z autu piłkę skaczącą na 16. metrze uderza Jakub Rzeźniczak. Dusan Kuciak odbija strzał do boku!

• Damianowi Zbozieniowi nie udało się zgrać piłki głową w pole karne po diagonalnym zagraniu Dusana Lagatora. Piłkę przejął Żarko Udovicić, który umiejętnie nabił rywala. Z "piątki" grę wznawia Dusan Kuciak.

• Płocczanie oddalają zagrożenie wybiciem na uwolnienie.

• Piotr Tomasik zablokował dośrodkowanie Kenny'ego Saiefa. Korner z prawej strony.

• Krzysztof Kamiński piąstkuje po dośrodkowaniu Żarko Udovicicia. Tą interwencją uprzedził Flavio Paixao.

• Damian Zbozień podłączył się do akcji ofensywnej i centruje niemal z linii końcowej. Dusan Kuciak łapie piłkę.

• Flavio Paixao

• A teraz okazja Lechii. Nie było zagrożenia pod bramką "Nafciarzy" po rzucie rożnym wykonanym przez Żarko Udovicicia.

• Po chwili Angel Garcia urwał się lewą stroną. Podaje w pole karne do Patryka Tuszyńskiego, który wystawia piłkę Mateuszowi Szwochowi. Jego anemiczne uderzenie nie sprawiło problemu Dusanowi Kuciakowi.

• Poprzeczka ratuje Lechię przed utratą bramki! Po dośrodkowaniu Mateusza Szwocha tę część bramki obił, po uderzeniu głową, Patryk Tuszyński!

• Kotłuje się przed polem karnym gości. Ci jednak wychodzą z opresji.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z narożnika. Jakub Rzeźniczak pognał za piłką do linii bocznej, ale nie zdołał jej opanować na placu gry.

• Rafał Wolski zablokowany na lewej stronie. Zdołał zyskać rzut rożny.

• W odpowiedzi atak gospodarzy. Miękkie zagranie Patryka Tuszyńskiego z lewej strony "szesnastki" biało-zielonych nie znalazło adresata przed bramką.

• Krzysztof Kamiński pewnie chwyta piłkę po strzela głową

• Gospodarze idą za ciosem. A dokładniej Flavio Paixao w roli prawoskrzydłowego nie poradził sobie z Jakubem Rzeźniczakiem, ale zyskał rzut rożny.

• FLAVIO PAIXAO NIE MYLI SIĘ!!!

Portugalczyk pewnie wykonuje "jedenastkę", posyłają piłkę płasko tuż przy lewym słupku. Zmylony Krzysztof Kamiński rzucił się w stronę prawego!

• Kilkanaście powtórek i Łukasz Szczech wskazuje na "wapno"!

• Conrado pada w narożniku pola karnego gospodarzy po kontakcie z Jakubem Rzeźniczakiem. Sędzia czekał na komunikat z wozu VAR i ostatecznie zbiega do monitora, by obejrzeć tę sytuację!

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego.

• Przed kornerem dla gości przerwa w grze - na murawie leżał Mateusz Szwoch. Sędzia podbiegł do zawodnika Wisły i ustalił, że ten będzie grać dalej.

• Po szybkim przechwycie z kontrą ruszyli goście. Piłkę na prawej stronie dostaje Kenny Saief, który po "złamaniu" akcji do środka decyduje się na strzał zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wyszła za linię końcową.

• Łukasz Szczech gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej "Nafciarze" wywieźli z Gdańska komplet punktów po trafieniu Dusana Lagatora, które można obejrzeć poniżej:

Jak będzie dzisiaj?

• Z kolei gdańszczanie, którzy mają na koncie 38 punktów, zajmują 7. lokatę. Do będących wyżej Piasta, Zagłębia i Warty zawodnicy Piotra Stokowca mają stratę wynoszącą jedno "oczko". Za to w "grupie pościgowej są Śląsk (38 punitów), Jagiellonia, Lech i Górnik (po 29).

• Skład Lechii

Rezerwowi: Zlatan Alomerović - Rafał Pietrzak, Egy Maulana Vikri, Karol Fila, Mateusz Żukowski, Jakub Kałuziński, Joseph Ceesay, Omran Haydary, Tomasz Makowski.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 12. miejscu w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Tyle samo punktów uzbierała będąca "piętro" niżej Wisła Kraków, a nad Cracovią piłkarze Macieja Bartoszka mają punkt przewagi.

Tabelę zamykają (15.) Podbeskidzie i (16.) Stal Mielec, które mają po 25 punkty.

• Skład "Nafciarzy"

Rezerwowi: Bartłomiej Gradecki - Damian Michalski, Giorgi Merebaszwili, Hubert Adamczyk, Jakub Witek, Luka Susnjara, Piotr Pyrdoł, Filip Lesniak, Airam Cabrera.

• ... a na relację zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze spotkania inaugurującego 28. kolejkę Ekstraklasy, w którym Wisła Płock podejmie na własnym stadionie Lechię Gdańsk. Spotkanie poprowadzi Łukasz Szczech...

DW

Wisła Płock - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Przemyslaw Swiderski

Wisła Płock - Lechia Gdańsk ONLINE. W ramach 28. Kolejki PKO BP Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. To dobra okazja dla gdańszczan, by wrócić do gry o czwarte miejsce na koniec sezonu. Ostatnie dwie kolejki nie ułożyły się po ich myśli (porażki z Lechem 0:3 i Legią 0:1). Prowadzona przez Macieja Bartoszka Wisła Płock zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli i może już powoli mówić o utrzymaniu. Nafciarze muszą jednak postawić ostatni krok.

Wisła Płock - Lechia ONLINE

Ostatnie dwie kolejki Lechia zagrała zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zwłaszcza w Poznaniu, gdzie lechiści przegrali aż 0:3 z będącym w poważnym kryzysie Kolejorzem. W minioną niedzielę zespół Piotra Stokowca przegrał u siebie z Legią po kiepskim widowisku.
Gdańszczanie mieli szansę na zdobycie bramki dającej prowadzenie, ale kontuzji nabawił się Łukasz Zwoliński. Świeżo upieczeni mistrzowie Polski wygrali po bramce Tomasa Pekharta z rzutu karnego. W obu poprzednich meczach duży błąd popełnił Mario Maloca, który sprokurował dwie jedenastki.

Wisła Płock - Lechia NA ŻYWO. Lechia zajmuje 7.miejsce w tabeli, jednak do będącej tuż za podium Warty Poznań zespół Piotra Stokowca traci zaledwie punkt. Rywalami Lechii w grze o TOP 4 są Piast Gliwice, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin oraz wspomniana wcześniej Warta. Wszystkie te drużyny mają na swoim koncie 38 albo 39 punktów, co oznacza, że rywalizacja w końcówce sezonu zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Wisła Płock może mówić o wiele większym spokoju po ostatniej ligowej wygranej nad Górnikiem Zabrze. Drużyna Macieja Bartoszka broni się przed spadkiem i trzy punkty zdobyte z zabrzanami można uznać za milowy w drodze do pozostania na najwyższym szczeblu. Kibice Wisły musieli długo czekać na komplet punktów, ponieważ zwycięstwo nad Górnikiem przyszło po 10 kolejnych meczach.

Wisła Płock - Lechia STREAM. Spoglądamy na problemu obu drużyn, bo choć są one w różnych miejscach tabeli, takowe na pewno posiadają. Lechistom brakuje przede wszystkim napastnika. Flavio Paixao zdobył w tym sezonie 10 goli i dołożył do tego trzy asysty, ale znaczną większość zdobył w okresie wrzesień-listopad. Gdy tylko nie jest w najlepszej dyspozycji, gdańszczanie tracą cały ofensywny potencjał.

O dużych dziurach w defensywie mogą mówić płocczanie. Poza Jakubem Rzeźniczakiem i Alanem Urygą trudno znaleźć broniących zawodników, którzy prezentowaliby jakość. Na to musi Wisła uważać, bo Uryga już latem odejdzie do Białej Gwiazdy. Duży problem jest też w środku pola, gdzie Dusan Lagator dopiero w ostatnich kilku meczach może mówić o sporym postępie. Jest także Filip Lesniak, który zdecydowanie nie wszedł w buty Dominika Furmana.
Oglądaj mecz Wisła Płock - Lechia Gdańsk w Player.pl >>>

NIE ZAGRAJĄ:

Gospodarze najpewniej bez Torgila Gjertsena. W przypadku gości mowa o absencjach Łukasza Zwolińskiego i Michała Nalepy (urazy).

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Wisła Płock: Kamiński - Zbozień, Uryga, Rzeźniczak, Angel Garcia - Rasak, Lesniak - Kocyła, Szowch, Tomasik - Tuszyński
Lechia: Kuciak - Fila, Kopacz, Maloca, Conrado - Biegański, Kubicki, Makowski - Ceesay, Flavio, Udovicić

Wisła Płock - Lechia TRANSMISJA TV

Spotkanie Wisła Płock - Lechia Gdańsk rozpocznie się w piątek, 30 kwietnia o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest w ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.