• Michał Chrapek - 5, (Michał Kaput - 3)
    • Damian Kądzior - 3, (Arkadiusz Pyrka - 3)
    • Kamil Wilczek - 4, (Alberto Toril - bez ocen)
    • Rauno Sappinen - 3, (Kristopher Vida - 3)
  • Piast Gliwice dzięki temu zwycięstwu awansuje na dziesiątą pozycję w lidze i oddala się od strefy spadkowej. Natomiast Wisła Płock pozostaje na ósmym miejscu.

• Koniec meczu w Płocku! Piast Gliwice pewnie i zasłużenie wygrywa 2:0!

• Frantisek Plach oddał strzał z własnej połowy i z dużymi problemami interweniował Krzysztof Kamiński!

• Tom Hateley został ukarany żółtą kartką.

• Jakub Rzeźniczak ukarany żółtą kartką.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Kristopher Vida został ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w zespole Piasta Gliwice. Alberto Toril zmienił Kamila Wilczka.

• Frantisek Plach skutecznie interweniował po uderzeniu Damiana Rasaka.

• Natomiast Adam Chrzanowski zmienił Piotra Tomasika.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach Wisły Płock. Bartosz Zynek pojawił się w miejsce Fryderyka Gerbowskiego

• Tomas Huk ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Michał Kaput pojawił się na murawie w miejsce Michała Chrapka.

• W zespole Wisły Płock na murawie melduje się Dominik Furman zastępując Kristiana Vallo.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spokojnie interweniował Frantisek Plach.

• Mateusz Szwoch oddał mocny strzał z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach!

• Po znakomitej kombinacyjnej akcji piłka trafiłą do Kamila Wilczka, który z linii pola karnego uderzył bardzo precyzyjnie i bramkarz Wisły nie miał żadnych szans na interwencję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Kamil Wilczek podwyższa na 2:0!

• Michał Chrapek potężnie uderzył z dystansu, piłka trafiła w poprzeczkę bramki Wisły Płock, a po chwili dopadł do niej zupełnie niepilnowany Martin Konczkowski i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Martin Konczkowski zdobywa bramkę dla Piasta Gliwice!

• Zmiana także w zespole Wisły Płock. Marko Kolar zmienił Jorginho.

• Natomiast Kristopher Vida pojawił się w miejsce Rauno Sappinena.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Arkadiusz Pyrka zmienił Damiana Kądziora

• Damian Kądzior ponownie dośrodkował ze skrzydła, ale z podobnym skutkiem co wcześniej.

• W odpowiedzi Damian Kądzior popędził skrzydłem, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do żadnego z partnerów.

• Kristian Vallo popędził skrzydłem, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym gości.

• Mateusz Szwoch oddał strzał na bramkę gości, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Pierwsza zmiana w zespole Piasta Gliwice już w przerwie. Jakub Holubek zmienił Aleksandrosa Katranisa.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Płocku. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Płocku. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Kristian Vallo został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Tom Hateley dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Wisły, ale zupełnie niedokładnie.

• Michał Chrapek został sfaulowany w środku pola, ale obyło się bez żółtej kartki.

• Ostatnie minuty meczu nie są zbyt interesujące. Oba zespoły rozgrywają piłkę głównie w środku pola.

• Bardzo chaotyczna gra obu drużyn. Żaden z zespołów nie jest w stanie dłużej utrzymać się przy piłce.

• Jakub Rzeźniczak ucierpiał po jednym ze starć.

• Po znakomitej kontrze Martin Konczkowski popędził lewą stroną boiska, dośrodkował wprost na głowę Kamila Wilczka, ale jego strzał cudownie wybronił Krzysztof Kamiński!

• W odpowiedzi Damian Kądzior dośrodkował w pole karne Wisły, ale tam także Krzysztof Kamiński spokojnie interweniował.

• Damian Rasak dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam spokojnie interweniował Frantisek Plach.

• Jorginho dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

• Damian Rasak oddał strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach.

• Mateusz Szwoch dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Piasta, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Rauno Sappinen oddał strzał głową na bramkę gospodarzy, ale Krzysztof Kamiński spokojnie interweniował.

• Goście nieco spuścili z tonu i dają pograć swoim rywalom.

• Aleksandros Katranis stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale ponownie lepszy okazał się Krzysztof Kamiński!

• Krzysztof Kamiński wybronił uderzenie z jedenastu metrów Damiana Kądziora!

• Żółtą kartką za zagranie ręką ukarany Piotr Tomasik.

• Rzut karny dla Piasta Gliwice po zagraniu ręką we własnym polu karnym Piotra Tomasika!

• Pierwsze przewinienie w tym meczu i będzie rzut wolny dla gości.

• Rozpoczynamy pojedynek w Płocku!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Płocku! Za moment początek rywalizacji.

• Oto natomiast zestawienie Piasta Gliwice:

• Tak prezentuje się skład Wisły Płock na dzisiejsze spotkanie:

• Jesienny mecz obu drużyn był niesamowicie szalony! W Gliwicach zespół Piasta szybko zdobył dwie bramki za sprawą Kristophera Vidy i samobójczego trafienia Rafała Rzeźniczaka. W końcówce pierwszej części meczu Wisła zdobyła bramkę kontaktową po trafieniu Antona Kryostsiuka, ale tuż przed przerwą Alberto Toril znowu dał swojej drużynie dwubramkową przewagę. W drugiej połowie Dominik Furman został ukarany czerwoną kartką i wydawało się że Piast spokojnie dowiezie wygraną do końca. Jednak osłabienie dobrze podziałało na "Nafciarzy", którzy zdobyli dwie bramki. Do siatki gospodarzy dwukrotnie trafił Damian Warchoł i wydawało się, że mecz zakończy się niespodziewanym remisem. Jednak rzutem na taśmę w samej końcówce meczu Jakub Czerwiński zapewnił zwycięstwo Piastowi 4:3!

• Piast Gliwice plasuje się cztery pozycje niżej z dorobkiem dwudziestu trzech punktów. Gliwiczanie mają tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Dodatkowo w zeszłą środę przegrali u siebie z Górnikiem Zabrze w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Tydzień temu Piast gładko uległ u siebie Pogoni Szczecin 0:2 po bramkach Kamila Grosickiego i Vahana Bichakhchyana.

• Wisła Płock ma na swoim koncie trzydzieści zgromadzonych punktów, co daje jej ósme miejsce w ligowej tabeli. Do podium "Nafciarze" tracą aż dziesięć punktów, a nad swoim dzisiejszym rywalem ma siedem "oczek" przewagi. Na inaugurację tego roku Wisła Płock zremisowała na wyjeździe z Radomiakiem Radom 1:1. Mecz rozstrzygnął się w ciągu trzech minut. Dla Radomiaka bramkę zdobył Raphael Rossi w 28. minucie, natomiast dla Wisły wyrównał Damian Rasak w 31. minucie.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock na rosnącym stadionie podejmie Piasta Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji?

Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? ©Karina Trojok

Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. W Płocku na stadionie im. Kazimierza Górskiego w ramach 21. kolejki zagrają ósma z dwunastą drużyną. Początek spotkania w niedzielę o godz. 12:30. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE

Płocka twierdza w tym sezonie jeszcze nie upadła. Piłkarze Macieja Bartoszka na własnym terenie wygrali osiem razy, a dwa spotkania kończyli remisami. Co więcej stracili tylko trzy gole, a strzelili ich siedemnaście.

Piast na wyjazdowe zwycięstwo czeka od 28 sierpnia, kiedy to w Zabrzu pokonał Górnika 1:0. Z "Trójkolorowymi" gliwiczanie mierzyli się też w ostatnią środę. W zaległym meczu 1/8 finału Pucharu Polski przegrali po rzutach karnych 2:4. Płocczanie w tym czasie w spokoju przygotowywali się do ligowej potyczki.

- Mecze są nam bardzo potrzebne. Jest kilku zawodników, którzy dołączyli do nas i każde spotkania scala drużynę, pozwala nam zgrywać się. Co do zmęczenia, myślę, że powinniśmy się zregenerować. Są zawodnicy, którzy grali całe 120 minut, są tacy, którzy grali krócej. Myślę, że pod tym względem wszystko powinno być w porządku - zaznaczył Waldemar Fornalik.

Zimą Piast wzmocnił ofensywę. Do Gliwic wrócił Kamil Wilczek, przyszedł też estoński król strzelców Rauno Sappinen. Na razie te ruchy nie wpłynęły na poprawę skuteczności. - Liczę na to, że z każdym meczem będziemy groźniejsi i skuteczniejsi, bo o to w tym wszystkim chodzi. Na tą chwilę nie zdobyliśmy jeszcze ani jednej bramki, choć sprowadziliśmy zawodników, którzy mają w swoim dorobu bogate CV, jeśli chodzi o zdobywanie bramek. Myślę, że to będzie poprawiało się z każdym meczem - ocenił szkoleniowiec Piasta.

W rundzie jesiennej w Gliwicach emocji było co niemiara. Po szalonym spotkaniu Piast wygrał 4:3. Decydującego gola w końcówce strzelił Jakub Czerwiński.

Nie zagrają w meczu Wisła Płock - Piast Gliwice

Wisła Płock: Rafał Wolski (pauza za kartki).

Piast Gliwice: Miguel Munoz, Tomasz Jodłowiec (urazy), Patryk Lipski, Nikola Stojiljković, Dominik Steczyk (lista transferowa).

Wisła Płock - Piast Gliwice TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Wisła Płock - Piast Gliwice w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+. Komentuje duet Piotr Glamowski - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30.

12:30 Wisła Płock - Piast Gliwice na żywo