Ghana

0

0 2 połowa

8 karne

• Za nami piękny turniej! W imieniu całej redakcji ekstraklasa.net dziękuje za te ostatnie 3 tygodnie!

• YAYA TOURE ODBIERA PUCHAR Z RĄK PREZYDENTA GWINEI RÓWNIKOWEJ!

• Niesamowita historia Boubacara Barry'ego, który wskoczył do składy na skutek kontuzji Sylvaina Gbohuou i został bohaterem, najpierw broniąc, a potem wykorzystując decydującą jedenastkę!

• Andre Ayew nie może się pozbierać. Pocieszają go koledzy z drużyny i rywale, ale on nie może powstrzymać łez. Odbiera srebrny medal cały zapłakany.

• Trener Herve Renard jest pierwszym w historii trenerem, który zdobył Puchar Narodów Afryki z dwoma różnymi zespołami. Właśnie zdjął swą słynną białą koszulę i topless odtańcza za zawodnikami taniec zwycięstwa!

• Afryie Acquah wybrany najlepszym graczem finału, a Christian Atsu całego turnieju! Najlepszym strzelcem Andre Ayew, który zdobył 3 bramki i zaliczył do tego 2 asysty, które przesądziły o tytule. Ghańczycy odbierają trofea w grobowym minach.

• Andre Ayew płacze, Yaya Toure go pociesza. Brawa dla Ghańczyków za walkę i piękną postawę w całym turnieju, jednak w karnych to Słonie były lepsze, wygrywając 9:8

• O zwycięstwie zdecydował pojedynek bramkarzy! Boubacar Barry obronił strzał swojego vis a vis Razaka Braimaha i po chwili pokonał go z 11 metrów, zapewniając Słoniom drugi tytuł w historii!

• WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ ZDOBYWA PUCHAR NARODÓW AFRYKI!!!

• BAAAAAAAAAAAAAAAARRYYYYYYYYYYYYYY! WYBRZEŻE WYGRYWA!!!!!!!!!!!

• Mensah w okienko!

• Yaya Toure wyrównuje! Gramy do nagłej śmierci!

• Andre Ayew nie dał się wyprowadzić z równowagi Barry'emu i zdobył bramkę!

• Bramakrza Wybrzeża łapią skurcze

• Doumbia z całej siły pod poprzeczkę! Remis!

• Acheampong fatalnie strzela obok bramki!

• Aurier w okienko! 2:1 dla Ghany po 3 seriach!

• Barry broni strzał Acquaha!

• Tallo fatalnie pudłuje!

• Jordan Ayew leciutko, ale Barry zmylony!

• Bony w poprzeczkę!

• Wakaso pewnie! Dobry początek Ghańczyków!

• Już wszystko gotowe, zaczynają piłkarze Ghany!

• Barry wyłapuje kolejne dośrodkowanie Affula

• Atsu z 16 metrów strzela 3 metry obok bramki!

• Bailly wybija dośrodkowanie z rożnego Ayewa i jest kolejny korner

• Ayew przedryblował Bailly'ego, ale uratował sytuację Kolo Toure

• Gervinho do Doumbii, który dobrze się zastawił w polu karnym, ale ostatecznie zgubił piłkę

• Ghana zaczęła bardzo zdecydowanie! Seria strzałów Ghańczyków rozpaczliwie blokowana przez rywali.

• Właśnie rozpoczęło się ostatnie 15 minut PNA 2015!

• Zmiana stron!

• Jordan Ayew urwał się Bailly'emu, który musiał ratować się faulem, za który obejrzał żółtą kartkę.

• Toure prosto w ręce Razaka. Bardzo słabo dziś wykonuje stałe fragmenty gry

• Kolejne dośrodkowanie Auriera. Wybija Mensah nieczysto i jest rożny dla Słoni

• Gyan wygrał pojedynek główkowy, ale nie wyskoczył na tyle wysoko, aby móc dobrze strzelić

• Nareszcie pierwszej zmiany dokonuje Avram Grant. Jordan Ayew wchodzi za Kwesiego Appiaha

• Acquah z 30 metrów uderza na wiwat bardzo niecelnie

• Oba zespoły są już wyraźnie zmęczone, mało biegają i zagrywają niedokładnie. Dlaczego trenerzy nie dokonują zmian?

• Atsu ładnie wypatrzył Gyana i zagrał mu prostopadle. Sędzia odgwizdał dość wątpliwego spalonego

• Bony po raz kolejny cofnął się do swojej szesnastki na rzut rożny i wygrał główkę

• Aurier nie odpuścił Baby, poszedł za nim do końca i wślizgiem zablokował jego dośrodkowanie

• Co ciekawe Ghana wciąż bez zmian, a w Wybrzeżu była raptem jedna.

• Jak dotąd zawodzą gwiazdy. Gervinho i Gyan są kompletnie niewidoczni. Z dobrej strony pokazują się natomiast Aurier, Atsu i Ayew

• Koniec regulaminowego czasu gry! Czeka nas dodatkowe 30 minut!

• Atsu dośrodkował do Gyana, ale ten nie sięgnął piłki

• To już końcówka doliczonego czasu gry. Czy któraś z drużyn przechyli szale na swoją stronę czy będzie dogrywka?

• Bardzo groźne wejście Auriera! Wstrzelił piłkę na piąty metr, w ostatniej chwili Mensah uprzedził Doumbię

• A za tamten faul żółtą kartkę obejrzał Wilfried Kanon

• Wakaso trafił w mur, piłka wyszła za linię. Sędzia nie zauważył tego zagrania i od bramki zacznie Barry

• Indywidualnie przedzierał się Acquah i wywalczył rzut rożny z 20 metrów

• Po raz pierwszy od dawna podłączył się Baba. Lewy obrońca Ghany zagrał zbyt słabo i piłka nie dotarła do Gyana

• Znowu pokazał się najlepszy dziś w Ghanie Atsu. Tym razem podanie Acquaha było odrobinę za mocne i skrzydłowy Czarnych Gwiazd nie zdołał do niego dojść

• Jedno z niewielu dośrodkowań, które doszło do Bony'ego. Napastnik Słoni był jednak dobrze kryty i nie miał szans na celny strzał.

• Bony kapitalnie uruchomił Auriera, który nie dośrodkował najlepiej. Po raz kolejny do środka zszedł Afful i oddalił zagrożenie

• Gervinho urwał się Affulowi, którego dobrze zaasekurował Acquah. Wcześniej był jednak faulowany, sędzia wrócił do tej sytuacji

• Aurier w trudnej pozycji jeszcze próbował dograć do Bony'ego, jednak nie udało mu się utrzymać piłki w boisku

• Bardzo groźne dośrodkowanie Siaki Tiene z wolnego! Doumbia był bardzo bliski dojścia do piłki, uprzedził go bramkarz, który czujnie wyszedł i wybił piłkę do boku

• Toure dośrodkował z rożnego, ale tradycyjnie w powietrzu króluje Boye

• Kolejna szarża Atsu. Piłka do Gyana, który uderzył jedną nogą w swoją drugą, szkoda że nie zostawił piłki lepiej ustawionemu Ayewowi.

• Gyan gra dziś bardzo słabo, ale udało mu się teraz wywalczyć rzut wolny. Faulował Bailly.

• Gradel wyłożył piłkę do Gervinho na 16. metr. Kapitalny wślizg Affula, który rzucił się idealnie i w tempo zablokował strzał

• Kabaret w wykonaniu Boye'a i Bailly'ego. Jeden drugiego prowokuje, dotknęli się głowami i obaj padli jak rażeni piorunem. Sędzia zachował spokój i nie dał się nabrać

• Druga żółta kartka dla Iworyjczyków. Otrzymał ją Siaka Tiene, który po raz kolejny nie upilnował Atsu

• Ayew pracuje dziś na całym boisku. Tym razem ekwilibrystycznym zagraniem uchronił zespołem przed rzutem rożnym

• Brawo dla Boye'a, który uprzedził Gervinho. Najmniejszy błąd mógł go kosztować bardzo wiele

• Tiene minął się z piłką, Ghańczycy wychodzili 4 na 3. Atsu chyba nie najlepiej to rozwiązał, zwolnił akcję podaniem do Gyana. Kapitan Czarnych Gwiazd uderzył z 16 metrów bardzo niecelnie

• Ayew ściął Yayę Toure równo z trawą. Nie dostał kartki ale jest okazja z wolnego. Toure zaprzepaścił ją złym dośrodkowaniem

• Bony wybija głową, przed polem karnym zebrał piłkę Acquah i uderzył z woleja na wiwat, piłka wylądowała na trybunach

• Dobrze pokazał się Kwesi Appiah i wywalczył rzut rożny dla Ghany

• Dobrze zapowiadała się ta akcja Ghany, ale tym razem Atsu dośrodkował wyraźnie za mocno.

• Atsu od razu ruszył tak jak w pierwszej połowie, ale tym razem Tiene nie dał się ograć

• Wszyscy już z powrotem na boisku i zaczynamy drugie 45 minut!

• Już za chwilę początek drugiej połowy! Kto wygra? Piszcie w komentarzach i głosujcie na najlepszego gracza finału!

• Statysyki WKS - Ghana

• Posiadanie piłki 45 - 55
    • Strzały 4 - 3
    • Celne 1 - 1
    • Faule 11 - 6
    • Rzuty rożne 3 - 0
  • Kto zostanie najlepszym strzelcem PNA 2015? Aż 5 zawodników ma po 3 bramki, w tym Andre Ayew. Po 2 bramki mają m.in Bony, Gervinho, Gradel i Atsu więc wszystko jeszcze otwarte

• Nie można powiedzieć, że finał rozczarowuje ale z pewnością liczymy na więcej. Spotkanie jest dość wyrównane, po początkowych atakach Iworyjczyków do głosu doszli Ghańczycy,którzy też mieli swoje szanse. Nie brakuje także spięć i kontrowersji.

• Koniec pierwszej połowy!

• Gradel umiejętnie zrobił sobie miejsce do dośrodkowania, ale nie zdołał celnie dograć. Pewnie łapie Razak.

• 1 minuta doliczona przez arbitra z Gambii

• Yaya Toure ładnie blokował piłkę w narożniku boiska, był mocno naciskany przez rywali i w końcu upadł. Sędzia jednak faulu się nie dopatrzył i od bramki zacznie Razak

• Barry wykopał prosto pod nogi Appiaha, który nie zdołał tego wykorzystać. Gyan nie pokazał mu się i w efekcie Appiah źle mu podał

• Przebudził się dawno niewidziany Gervinho. Skrzydłowy Romy wpadł w pole karne, wydawało się, że minie Babę, ale Ghańczyk nie dał za wygraną i ostatecznie zabrał mu piłkę

• Za mocne dośrodkowanie Wakaso z rzutu wolnego. Pewnie wychwycił to Barry, nie było zagrożenia

• Kolejny słupek! Baba wypuścił Ayewa, który z ostrego kąta chciał chyba dośrodkować a trafił w słupek! Barry znowu może mówić o dużym szczęściu.

• Atsu wstrzelił piłkę w pole karne, nikt nie ruszył do tego zagrania i Barry tylko odprowadził piłkę wzrokiem

• Baba w dziecinny sposób zabrał piłkę Gervinho

• Afful skiksował ale na jego szczęścia piłka trafiła prosto w ręce bramkarza. Bony już czyhał na najmniejszy błąd

• Pierwsza próba Bony'ego bardzo nieczysta. Nowy nabytek City ładnie urwał się Boye'owi i próbował z woleja lewą nogą, ale ledwo trafił w piłkę

• Posiadanie piłki: 57% Ghana 43% WKS

• Kolejna kontrowersja! Die ostro sfaulował Atsu. To powinna być druga żółta, ale sędzia oszczędził pomocnika Stuttgartu

• Atsu w słupek! Kapitalne uderzenie skrzydłowego Ghany z 20 metrów!

• Gradel piętą do Bony'ego, który chciał mu od razu oddać piłkę. Gradel niestety się poślizgnął i nie miał szans dojść do tego zagrania

• Bardzo nieładne zachowania Gyana, który bez piłki nadepnął Bailly'ego. Obrońca Wybrzeża ucierpiał, a kapitan Ghany ma szczęście, że uszło to uwadze sędziego. To powinna być czerwona kartka!

• Atsu przyjął klatką w polu karnym, ale Tiene nie odpuścił go ani na krok i przejął.

• Wrzutka Acquaha w pole karne na Gyana. Kapitan Ghany był dobrze kryty przez iworyjskich stoperów, którzy spokojnie wybili.

• Pierwsza świetna szansa Wybrzeża! Baba zagrał wprost pod nogi Bony'ego, który od razu wyłożył piłkę Gradelowi, który uderzył bardzo mocno, ale tuż nad bramką. Razak miał masę szczęścia!

• Serey Die otrzymał żółtą kartkę. Wykopując piłkę kopnął rywala w krocze. To musiało boleć!

• Toure celnie ale za bardzo w środek. Bardzo pewna interwencja Razaka.