PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Ważny mecz w walce o utrzymanie

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2023-04-14 20:30

Zagłębie Lubin

0

Górnik Zabrze

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Zagłębie Lubin pojedzie do Kielc na mecz z Koroną, natomiast Górnik Zabrze na własnym stadionie zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

• Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

• Sokratis Dioudis - 2
    • Bartłomiej Kłudka - 3
    • Jarosław Jach - 2, (Martin Doleżal - 2)
    • Bartosz Kopacz - 3
    • Aleks Ławniczak - 3
    • Marko Poletanović - 2
    • Tomasz Makowski - 2, (Arkadiusz Woźniak - 2)
    • Kacper Chodyna - 3, (Sasa Żivec - 3)
    • Łukasz Łakomy - 3
    • Tomasz Pieńko - 3, (Tornike Gaprindaszwili - bez oceny)
    • Jakub Świerczok - 2, (Filip Starzyński - 2)

• Daniel Bielica - 4
    • Boris Sekulić - 3
    • Emil Bergstrom - 4
    • Rafał Janicki - 3
    • Erik Janża - 3, (Richard Jensen - bez oceny)
    • Paweł Olkowski - 3, (Mateusz Cholewiak - bez oceny)
    • Damian Rasak - 3
    • Dani Pacheco - 4
    • Kanji Okunuki - 3
    • Daisuke Yokota - 4, (Blaz Vrhovec - bez oceny)
    • Piotr Krawczyk - 3, (Szymon Włodarczyk - 2)
  • Dzięki temu zwycięstwu Górnik Zabrze wyszedł ze strefy spadkowej i na pewno dużo optymistyczniej podejdzie do kolejnych spotkań. Natomiast Zagłębie Lubin wchodzi w "czerwoną strefę" i musi znacznie lepiej spisać się w kolejnych meczach.

• Koniec meczu w Lubinie! Górnik Zabrze wygrywa z Zagłębiem 2:0!

• Bramkarz Zagłębia postanowił wejść w pole karne Górnika przy rzucie rożnym. Gospodarze fatalnie rozegrali stały fragment gry, do piłki dopadł Dani Pacheco i z około trzydziestu pięciu metrów wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Dani Pacheco pieczętuje wynik!!!

• Chyba ostatni w tym meczu rzut rożny dla Zagłębia Lubin.

• Kryspin Szcześniak ukarany żółtą kartką mimo że nie pojawił się na boisku. To o tyle ważne, że zawodnik Górnika będzie musiał pauzować w następnym meczu.

• Marko Poletanović dośrodkował z rzutu wolnego, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył aż dziesięć minut.

• Nierozważny faul Szymona Włodarczyka i trzecia żółta kartka dla gracza Górnika w ciągu dwóch minut.

• Dani Pacheco także z napomnieniem.

• Blaz Vrhovec ukarany żółtą kartką.

• Sasa Żivec dostał piłkę w polu karnym Górnika, ale łatwo stracił piłkę.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu Lubin. Tornike Gaprindaszwili zmienił Tomasza Pieńkę.

• Natomiast Blaz Vrhovec zastąpił Daisuke Yokotę.

• Richard Jensen pojawił się w miejsce kontuzjowanego Erika Janży

• Trzy zmiany w Górniku Zabrze. Mateusz Cholewiak zmienił Pawła Olkowskiego

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Górnika, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Erik Janża ucierpiał bez kontaktu z rywalem.

• Dopiero pierwsza zmiana w Górniku Zabrze. Szymon Włodarczyk zmienił Piotra Krawczyka.

• Daniel Bjelica broni rzut karny Filipa Starzyńskiego!!!

• Po długiej analizie rzut karny utrzymany!

• Sytuacja z rzutem karnym jest analizowana przez VAR.

• Rzut karny dla Zagłębia Lubin po faulu Piotra Krawczyka we własnym polu karnym!

• Natomiast Arkadiusz Woźniak pojawił się w miejsce Tomasza Makowskiego.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Martin Doleżal zmienił Jarosława Jacha

• Piotr Krawczyk po prostopadłym podaniu ruszył sam na sam z bramkarzem Zagłębia i popisał się pięknym lobem! Jednak arbiter dopatrzył się spalonego!

• Natomiast Sasa Żivec pojawił się w miejsce Kacpra Chodyny.

• Dwie zmiany w Zagłębiu Lubin. Filip Starzyński zmienił Jakuba Świerczoka

• Daisuke Yokota dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, minął rywala, ale nie zdołał już oddać strzału.

• To powinna być druga bramka dla Górnika! Daisuke Yokota dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, dograł do Piotra Krawczyka, a ten z bliskiej odległości trafił w obrońcę!

• Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Emila Bergstroma, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Emil Bergstrom otwiera wynik tego meczu!!!

• Paweł Olkowski uderzył z dystansu, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Druga połowa nie rozpoczęła nam się zbyt dynamicznie. Oba zespoły grają tak, żeby przede wszystkim gola nie stracić.

• Rozpoczynamy drugą część rywalizacji!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Lubinie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Bezbarwny, bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Pierwsza połowa meczu praktycznie do zapomnienia. Jedyne zagrożenie po przypadkowej główce Jakuba Świerczoka we własnym polu karnym,

• Tomasz Makowski ucierpiał po trafieniu piłką, ale za chwilę chyba wróci do gry.

• Coraz odważniej zabrzanie. Wrzutka w pole karne "Miedziowych", ale bardzo niecelny strzał jednego z graczy gości.

• Tomasz Pieńko pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala ale uderzył wprost w bramkarza rywali.

• Zagranie w okolice pola karnego Górnika, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• W stworzeniu zagrożenia pod bramką Zagłębia muszą pomóc gracze gospodarzy! Po dośrodkowaniu Erika Janży źle główkował Jakub Świerczok i "Miedziowych" uratowała poprzeczka!

• Z rzutu wolnego również brak zagrożenia pod bramką Zagłębia.

• Faul dla Górnika na połowie rywali. Może być okazja na groźne dośrodkowanie.

• Drugi w tym meczu wypad zabrzan z własnej połowy, jednak niecelne podanie spowodowało łatwą stratę.

• Tomasz Pieńko spróbował uwolnić partnera prostopadłym podaniem, ale obrońcy gości na posterunku.

• Po dwudziestu minutach próbował odpowiedzieć Górnik, ale wrzutka zupełnie nieudana.

• Kolejna wrzutka do Jakuba Świerczoka, ale snajper Zagłębia uderzył wprost w rywala.

• Po złym rozpoczęciu gry przez bramkarza Górnika do piłki dopadł Łukasz Łakomy, ale uderzył bez zagrożenia.

• Jakub Świerczok zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki zabrzan.

• Kolejna próba zagrania w pole karne gości, ale obrońcy Górnika przejęli futbolówkę.

• Próba prostopadłego podania w pole karne Górnika, ale nieudana.

• Gospodarze utrzymują się przy piłce na połowie przeciwnika. Zagłębie od pierwszych minut chce zdominować rywala.

• Spokojny początek meczu w Lubinie. Żaden z zespołów nie kwapi się do ataków.

• Startujemy ze spotkaniem Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Lubinie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Spotkanie poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlec. Za technologię VAR odpowiadać będą Paweł Pskit oraz Dawid Golis.

• Górnik Zabrze także nie może zaliczyć rundy wiosennej do udanych. Niedawno pracę stracił trener Bartosch Gaul, a do łask powrócił... zwolniony przed nim Jan Urban. Doświadczony szkoleniowiec nie miał jednak czarodziejskiej różdżki i po powrocie przegrał derby z Piastem Gliwice (0:1) i tylko zremisował z Koroną Kielce (1:1) przed własną publicznością.

• Ostatnie cztery spotkania w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika dały tylko dwa punkty. Po porażce z Pogonią Szczecin (0:1) przyszły remisy z Jagiellonią w Białymstoku (2:2), Wartą Poznań w Lubinie (0:0) oraz przegrana z Wisłą w Płocku (0:2). To sprawiło, że Miedziowi plasują się obecnie na 15., czyli ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli.

• Podstawowy skład Górnika Zabrze:

• Wyjściowy skład Zagłębia Lubin:

• Zagłębie Lubin po serii słabszych występów znalazło się niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, którą otwiera Górnik Zabrze. Kto po tym spotkaniu będzie się świecił w tabeli na czerwono? Witamy w relacji LIVE!

©karina trojok

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE. Jeżeli Zagłębie Lubin w piątek przegra na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze, znajdzie się w strefie spadkowej. - Dla nas każdy mecz jest ważny i w naszej sytuacji w każdym spotkaniu musimy grać o trzy punkty - zapowiedział pomocnik zespołu z Dolnego Śląska Filip Starzyński. Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30. Gdzie oglądać mecz Zagłębie - Górnik na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze ONLINE

Kiedy w 23. kolejce Zagłębie pokonało w Radomiu Radomiaka 1:0 i awansowało w tabeli na 11. miejsce, wydawało się, że zespół z Lubina trudny okres ma już za sobą. W czterech kolejnych spotkaniach lubinianie zdobyli jednak tylko dwa punkty, spadli na 15. miejsce i mają już tylko dwa "oczka" przewagi nad strefą spadkową, którą otwiera Górnik, czyli piątkowy rywal drużyny Waldemara Fornalika.

Skuteczność jest problemem, z którym Zagłębie boryka się praktycznie od początku sezonu, o czym może świadczyć fakt, że ma najmniej strzelonych goli (24) w Ekstraklasie. Kolejny kłopot to spotkania na własnym boisku. W tabeli uwzględniającej tylko mecze u siebie lubinianie zajmują ostatnie miejsce z zaledwie dwoma wygranymi, 11 punktami i dziesięcioma zdobytymi golami.

Filip Starzyński: - Dla nas każdy mecz jest ważny i w naszej sytuacji w każdym spotkaniu musimy grać o trzy punkty. Tak samo będzie teraz. Górnik w przypadku wygranej może nas przeskoczyć w tabeli. Na pewno wyjdziemy na boisko z myślą tylko o trzech punktach. Nasza gra nie wyglądała ostatnio źle, jesteśmy dobrze zorganizowani i dokładając skuteczność, jesteśmy w stanie wygrać w piątek

Górnik Zabrze także nie może zaliczyć rundy wiosennej do udanych. Niedawno pracę stracił trener Bartosch Gaul, a do łask powrócił... zwolniony przed nim Jan Urban. Były szkoleniowiec m.in. Zagłębia Lubin nie miał jednak czarodziejskiej różdżki i po powrocie przegrał derby z Piastem Gliwice (0:1) i tylko zremisował z Koroną Kielce (1:1) przed własną publicznością.

Przed Janem Urbanem i jego ekipą bardzo ciężki terminarz. Spotkania z rywalami z dołu tabeli w połączeniu ze starciami z Lechem i Pogonią mogą skończyć się bardzo źle. Górnik jest w strefie spadkowej i jeśli myśli o wydostaniu się z niej, musi regularnie punktować. (PAP i Piotr Janas)

Nie zagrają w meczu Zagłębie - Górnik
Zagłębie: -
Górnik: Dadok

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:10 - zapraszamy!